صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 104
Like Tree309تشکر

موضوع: Nikon D300s یا Nikon D7000

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

ممنون از توضیحات خوب همه ی دوستان عزیز ....

من هم روی همین ارگونومی D300s و فوکوس بهترش بین این دو مدل شک دارم .... که اون رو فکر کنم از نزدیک باید هر دو رو امتحان کنم ببینم تفاوتشون تا چه حد هست ...

راستی یک چیزی شنیدم مبنی بر اینکه سنسور D7000 حاصل 3 شرکت هست .. و اولین سنسور نیکون هست که 3 شرکت برای ساختن اون همکاری کردن .. که فکر کنم سونی هم جز یکی از این شرکت ها هست

درست شنیدم ؟

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط PixelWorld نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات خوب همه ی دوستان عزیز ....

من هم روی همین ارگونومی D300s و فوکوس بهترش بین این دو مدل شک دارم .... که اون رو فکر کنم از نزدیک باید هر دو رو امتحان کنم ببینم تفاوتشون تا چه حد هست ...

راستی یک چیزی شنیدم مبنی بر اینکه سنسور D7000 حاصل 3 شرکت هست .. و اولین سنسور نیکون هست که 3 شرکت برای ساختن اون همکاری کردن .. که فکر کنم سونی هم جز یکی از این شرکت ها هست

درست شنیدم ؟
    در مورد ارگونومی شما d7000 با گریپ که هم قیمت با d300s میشه بگیرید ببینید کدام بهتره خصوصا تو پرتره
    در مورد سنسور هم برای هر سنسوری چندین شرکت ممکنه دستشون تو کار باشه ولی همه جا سنسور d7000 ساخت سونی اعلام شده در ضمن جایزه بهترین دوربین این کلاس رو امسال از تیپا d7000 گرفته
    PixelWorld تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..مطالب پست قبلی من کلی بود ولی اگر خودم بخوام انتخابی بین این دو داشته باشم حتما انتخابم D7000 خواهد بود
    برتریهای جزیی d300s در مقایسه با برتریهای چشم گیر و قابل توجه d7000 هرگز خرید اولی را توجیه نمیکند.

موضوعی که در پست قبل فراموش کردم به ان اشاره کنم ,
    با توجه به این که این اواخر زیاد با رویوها و.. سروکار داشتم ,مقایسه صرفا اعداد(به اصطلاح در روی کاغذ) کافی نیست
    برای مثال عمق رنگ 5dm2 از d3s بیشتره ولی وقتی بیشتر و دقیقتر بررسی میکنیم و با دیدن دیاگرامهای مربوطه ,آشکار میشود که این برتری(مقدار بیشتر) تنها در ایزوی 50 حاصل میشود!
    در ایزوی 200 تقریبا برابر و از ایزوی 400 به بعد این تفاوت بر عکس میشود و... ادامه می یابد
    بنابراین برسی ها باید دقیق و جامع باشد نیاز-ها را باید دانست ,اولویتها را باید شناخت بعد اقدام کرد.

كاربر آشنا Dejavu آواتار ها
    تشکر کرده
    96

با سلام خدمت تمامی دوستان
    بنده تقریبا مدتی زیاد هست که وقت گذاشتم و در مورد این دو دوربین مخصوصاً (D 7000) و D 300s مطالب این سایت و سایت‌های دیگر را مطالعه می‌کنم و با بعضی از دوستام که D 7000 و D 300s دارند هم صحبت کردم بیشترین پیشنهاد و رای به D 7000 هست که توی این مدت به از حاصل کنکاش‌ها بدست بنده آمده .
    با توجه به مطالب معروضه ، در گفته‌های دوستان در انجمن همین سایت (کمتر) به موارد ذیل اشاره شده :
    1 ـ رفتار نویزی در ایزوهای بالا در شب (به‌دور محاسبت و گفته‌ها بر روی کاغذ) در دوربین D 7000 و نسبت آن با D300s

2 ـ قرار گیری D 7000 در کلاس دوربین‌های نیم‌حرفه‌ای یا حرفه‌ای که بعضاً (نیم‌حرفه‌ای) بیان شده .

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــ
    ــ مورد بعدی که برایم سوال شده :
    عکسبرداری پیاپی در D 7000 گفته شده 6 فریم هست و این آیا با حداکثر توان و با مموری سرعت بالا و گریپ هست ؟ می‌خوایم عدد دقیق را بدونم ...

ممنون
    سعیدی

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

راجع به سوال اولتون در دوربین های اخیر نیکون ، D7000 به علت کیفیت سنسور و فاکتور های دیگر به کم نویز بودن در ایزو های بالا معروف هست مخصوصا در مقایسه با D300 و D300s

راجع به سوال دومتون هم اتفاقا سوال خودمم هست که چرا D7000 رو نمیه حرفه ای میدونن بعضی ها ولی مثلا D300 حرفه ای ؟؟؟؟؟؟

در مورد عکس برداری پیاپی 6 فریم در D7000 که با گریپ و بدون گریپ فرقی نداره و تغیری نخواهد کرد .

http://snapsort.com/compare/Nikon_D300S-vs-Nikon_D7000 در اینجا هم برتری های دو دوربین نسبت به هم رو میتونید ببینید
    Dejavu تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehr282 نمایش پست ها
    راجع به سوال اولتون در دوربین های اخیر نیکون ، D7000 به علت کیفیت سنسور و فاکتور های دیگر به کم نویز بودن در ایزو های بالا معروف هست مخصوصا در مقایسه با D300 و D300s

راجع به سوال دومتون هم اتفاقا سوال خودمم هست که چرا D7000 رو نمیه حرفه ای میدونن بعضی ها ولی مثلا D300 حرفه ای ؟؟؟؟؟؟

در مورد عکس برداری پیاپی 6 فریم در D7000 که با گریپ و بدون گریپ فرقی نداره و تغیری نخواهد کرد .

http://snapsort.com/compare/Nikon_D300S-vs-Nikon_D7000 در اینجا هم برتری های دو دوربین نسبت به هم رو میتونید ببینید
    ممنون دوست عزیز

دوستان دیگه نظری ندارین در رابطه با سوال‌ها ؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Dejavu نمایش پست ها
    2 ـ قرار گیری D 7000 در کلاس دوربین‌های نیم‌حرفه‌ای یا حرفه‌ای که بعضاً (نیم‌حرفه‌ای) بیان شده .
    درود

راستش پیرامون مواردی که سوال فرمودید بارها و بارها صحبت شده است ، فقط کافی است تاپیک D7000 را مطالعه بفرمایید
    اما در خصوص کلاس D7000 باید عرض کنم که عین کلمه ای که برای D7000 بکار رفته کلمه Advance هست نه Professional

از بازی با کلمات که پگذریم ، دوربین D300 کامل ترین دوربین کراپدار است به عبارتی آخرین زور نیکون و بالا ترین مدل در رده DX یا کراپدار هاست ( البته با طراحی 2007 و عرضه در 2008 )چون یک مدل بالاتر فول فریم ها هستند
    که در سال 2008 طراحی و عرضه شد که البته D300s اندکی بعد از D300 عرضه شد و در فاکتور های مهم فرق چندانی ندارند

اما D7000 بدنه ای جدید است و مقایسه اش با D300 یا d300s انصاف نیست ، چون به دلیل جدید تر بودن از خروجی بهتری برخوردار است (سنسور بهتر ) و هم اینکه با داشت امکاناتی از رده های بالاتر خود ( مثل داشتتن سیلینگ یا عایق بودن در برابر رطوبت و گردو غبار و داشتن بدنه آلیاژ منیزیمی که درD90 نیست و متخص رده D300 و یالا تر است همه آنچه را که باید داراست و با آنکه در رده پایین تری هست اما در بیشتر موارد بر D300s برتری دارد)

اما فکر میکنم برای شما کاربردی نداشته باشد که آیا کلمه حرفه ای در مورد D7000 بکار میرود یا d300s ، برای شما مهم تر این باید باشد
    که جنس مصرفتان چیست و در چه ژانر هایی قرار است عکاسی کنید و کدام برای نوع مصرف شما بهتر خواهند بود

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 16 September 2011 در ساعت 15:59
    behrooz radin، data، M.Moghadam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

با سلام
    اگه اشتباه نكنم فقط قسمت فوقاني و كف D7000 آلياژ منيزيم هست و بقيه قسمتها از پلاستيك مرغوب استفاده شده حال آنكه در D300 و D300S كل بدنه فلزي هستند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط milad65 نمایش پست ها
    با سلام
    اگه اشتباه نكنم فقط قسمت فوقاني و كف D7000 آلياژ منيزيم هست و بقيه قسمتها از پلاستيك مرغوب استفاده شده حال آنكه در D300 و D300S كل بدنه فلزي هستند.

درود

بله D7000 مثل d300, D300s تمام منیزیم نیست قسمتهای دور مانت آن فقط پلاستیک هست ، که خود نشان میدهد گرچه دارای بدنه ای بسیار محکم است ،
    (برای استفاده در شرایط سخت)
    اما برای بسته شدن لنز هایی با وزن زیاد ( سوپر تله ها) که برای عکاسی حیاط و وحش و عکاسی استادیومی بکار میروند ساخته نشده است ، البته اگر هم چنین لنز هایی استفاده شود باید مواظب بود و دوربین را از لنز بلند کرد نه از بدنه که وزن لنز روی مانت ( دهنه لنز خور دوربین ) تحمیل نشود ، و در صورت رعایت این نکته مشکلی نخواهد بود

نمای پشت و جلوی D7000 :

موفق باشید

انوش
    Rouzbeh Ehsani، millano، shenasi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

راستش پیرامون مواردی که سوال فرمودید بارها و بارها صحبت شده است ، فقط کافی است تاپیک D7000 را مطالعه بفرمایید
    اما در خصوص کلاس D7000 باید عرض کنم که عین کلمه ای که برای D7000 بکار رفته کلمه Advance هست نه Professional

از بازی با کلمات که پگذریم ، دوربین D300 کامل ترین دوربین کراپدار است به عبارتی آخرین زور نیکون و بالا ترین مدل در رده DX یا کراپدار هاست ( البته با طراحی 2007 و عرضه در 2008 )چون یک مدل بالاتر فول فریم ها هستند
    که در سال 2008 طراحی و عرضه شد که البته D300s اندکی بعد از D300 عرضه شد و در فاکتور های مهم فرق چندانی ندارند

اما D7000 بدنه ای جدید است و مقایسه اش با D300 یا d300s انصاف نیست ، چون به دلیل جدید تر بودن از خروجی بهتری برخوردار است (سنسور بهتر ) و هم اینکه با داشت امکاناتی از رده های بالاتر خود ( مثل داشتتن سیلینگ یا عایق بودن در برابر رطوبت و گردو غبار و داشتن بدنه آلیاژ منیزیمی که درD90 نیست و متخص رده D300 و یالا تر است همه آنچه را که باید داراست و با آنکه در رده پایین تری هست اما در بیشتر موارد بر D300s برتری دارد)

اما فکر میکنم برای شما کاربردی نداشته باشد که آیا کلمه حرفه ای در مورد D7000 بکار میرود یا d300s ، برای شما مهم تر این باید باشد
    که جنس مصرفتان چیست و در چه ژانر هایی قرار است عکاسی کنید و کدام برای نوع مصرف شما بهتر خواهند بود

موفق باشید

انوش

سلام

ممنون جناب انوش

در مورد حرفه‌ای و نیم حرفه‌ای بودن دانستن علت به کار بردن این اصطلاحات برای این دو دوربین هست بنظر بند دوربین‌های Dxxxx در کلاس Advance و Dxxx و Dxx در کلاس Professional قرار دارن و علت حتما موارد فنی و پردازش در تصاویر و تفکیک جزئیات هست و .... (بنا به مشاهدات خودم در مقایسه با عکس‌ها)

مورد بعد؛ کار بنده عکاسی از طبیعت و اجتماع می‌کنم .
    من خرید هر دو دوربین برایم میسر هست با توجه به این که فاکتور های اساسی مورد نظر بنده نویز کم در شب در ایزوی بالا و عمق میدان قابل قبول (البته قدم اول این فاکتور هم بسته به نور سنجی می‌باشد که عملکرد خود دوربین هم مهمه) عکاسی پیاپی هم برای من 6 فرم در ثانیه قابل قبوله .

این هم اضافه کنم من به فیلم برداری اصلا نیاز ندارم .

صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین