صفحه 2 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 100
Like Tree171تشکر

موضوع: Canon EOS 600D یا Nikon D5100

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

سلام به همه اساتید
    در این مورد هم من یک سوال دارم. تو خرید دوربین، لنزهای موجود بازار هم یک پارامترند. اگه کسی بخواد یک لنز 18-200 بخره نوع کانن اون 750000 تومنه ولی نوع نیکون اون 980000 تومن. کسی مینونه تو این زمینه راهنمایی کنه؟ (البته درسته که میشه از یک نوع لنز مثلا تامرون برای هر دو استفاده کرد ولی من میخواستم بدونم این دو شرکت تو ساخت لنز کدوم موفق ترند)

ممنون

كاربر همراه amir.g آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید
    در این مورد هم من یک سوال دارم. تو خرید دوربین، لنزهای موجود بازار هم یک پارامترند. اگه کسی بخواد یک لنز 18-200 بخره نوع کانن اون 750000 تومنه ولی نوع نیکون اون 980000 تومن. کسی مینونه تو این زمینه راهنمایی کنه؟ (البته درسته که میشه از یک نوع لنز مثلا تامرون برای هر دو استفاده کرد ولی من میخواستم بدونم این دو شرکت تو ساخت لنز کدوم موفق ترند)

ممنون
    هیچکدام. باید مورد به مورد مقایسه کرد.مثلا در مورد 200-18 نمونه نیکنی (ورژن 2) به مقدار جزیی برتری داره ( فکر نکنم نمونه کاننی را به این قیمت بدن)
    و هر دو نمونه از نمونه تامرونی بهتر هستن.
    nima_7878 و persian.boy تشکر می‌کنند.
    امیر گروسی

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید

ممنون
    آقا نیما
    نمی شه برای هردو ازش استفاده کرد
    یعنی لنز های مانت کنون با لنز های مانت نیکون تفاوت دارند
    اما اصولا شرکت نیکون یه شرکت اپتیک سازه
    به این لینک یه نگاه بندازید
    http://www.dxomark.com/index.php/Len...and2%29/Nikkor

پ ن : فکر نمی کنم این تاپیک جای این بحث باشه
    nima_7878، persian.boy و mohsendm تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

با سلام به تمامی دوستان واساتید گرامی.بنده تازه عضو شدم وامیدوارم که بتوانم از اطلاعات وتجارب همه عزیزان بهره لازم را ببرم.
    بنده برای شروع جدی عکاسی خرید یکslr را در نظر دارم.وبا توجه به بودجه در نظر گرفته شده به این دو مدل 600دی ودی5100 رسیدم.وتحقیقات زیادی هم در اینترنت در رابطه با دو دوربین انجام داده ام.وخب چندان تفاوتی باهم ندارند.شخصا کمی به نیکون علاقه مند هستم(ظاهر دوربین) به هر حال باز اگر دوستان راهنمایی وتوصیه خاصی در مورد این دو مدل دارند.لطفا بیان کنند.پیشایش از همه متشکرم.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط hot lane نمایش پست ها
    با سلام به تمامی دوستان واساتید گرامی.بنده تازه عضو شدم وامیدوارم که بتوانم از اطلاعات وتجارب همه عزیزان بهره لازم را ببرم.
    بنده برای شروع جدی عکاسی خرید یکslr را در نظر دارم.وبا توجه به بودجه در نظر گرفته شده به این دو مدل 600دی ودی5100 رسیدم.وتحقیقات زیادی هم در اینترنت در رابطه با دو دوربین انجام داده ام.وخب چندان تفاوتی باهم ندارند.شخصا کمی به نیکون علاقه مند هستم(ظاهر دوربین) به هر حال باز اگر دوستان راهنمایی وتوصیه خاصی در مورد این دو مدل دارند.لطفا بیان کنند.پیشایش از همه متشکرم.
    با درود فراوان
    از لحاظ تفاوت ، راستش با هم فرق دارن . خروجی و کیفیت عکس ، D5100 سرتره . ولی از لحاظ امکانات اونقدرها با هم تفاوتی ندارن . در کل D5100 تو این رده اینقدر خوب ظاهر شده که اجازه ی خودنمایی رو به 600D نمیده . اگر بودجه فراهمه ، همین D5100 رو با لنز 105-18 تهیه کنید . اگر هم در مورد بودجه محدودیت دارید ، 550D رو به جای 600D با یک لنز خوب تهیه کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ویرایش توسط persian.boy : Thursday 25 August 2011 در ساعت 18:11 دلیل: اشتباه نگارشی
    data، Miri، Ali Saeedi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

با سلام مجدد.راستش محدودیت بودجه که هست.ومن هم تازه کارمو میخوام بیشتر با عکاسی آشنا بشم.به نظر شما لنز های کیت(18-55) در دی 5100 ویا حتی 600 دی برای شروع مناسب نیستند؟
    ودیگر اینکه در بحث ویو فایندر کیفیت مدل کانن بهتر هست( 78/0 در مقابل 85/0) این مسئله در عکاسی خیلی محسوس هست یا نه؟وظااهرا وایت بالانس مدل کانن هم بهتره درسته؟

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط hot lane نمایش پست ها
    با سلام مجدد.راستش محدودیت بودجه که هست.ومن هم تازه کارمو میخوام بیشتر با عکاسی آشنا بشم.به نظر شما لنز های کیت(18-55) در دی 5100 ویا حتی 600 دی برای شروع مناسب نیستند؟
    درود

خیر ، مناسب نیست . 55-18 رنج محدودی داره و برای پرتره و ماکروگرافی قطعا به مشکل بر خواهید خورد . از لحاظ کیفیت هم از نظر من ابتدایی ترین کیفیت رو ارایه میده و چندان مناسب شما نیست .

بنده به همه ی کاربران گفتم ، به شما هم میگم ؛ حیفه که روی بدنه ای مثل D5100 لنزی مثل 55-18 بسته بشه . من برای D5100 به شما یکی از دو لنز 105-18 یا 85-15 رو پیشنهاد می کنم . اگر هم بودجه فراهم نیست ، بهتره به جای D5100 سراغ 550D برید تا هزینه ی لازم برای لنز خوب فراهم بشه ؛ چرا که با 550D احتمالا بودجه ی لازم برای لنز 85-15 فراهم خواهد شد که لنز بسیار شارپ و مناسبیه .

شما برای خرید لنز باید توجه داشته باشید که این لنزی که امروز می خرید ، قراره روی بدنه های بعدی هم بهتون کار بده . به نظر من عاقلانه نیست که آدم بخواد مدام لنزشو ارتقاء بده . خرید لنز باید یک بار و همیشه باشه (البته تا اونجا که تکنولوژی زیاد از ما فاصله نگیره) . شما بهتره الان یک لنز خوب بخرید و برای خرید های بعدی ، فقط به ترمیم رنج و فواصل خالی بپردازید نه اینکه همین پولی که قراره دستتون بیاد رو دوباره خرج همین رنج 18 تا 100 کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ویرایش توسط persian.boy : Friday 26 August 2011 در ساعت 17:04 دلیل: اشتباه نگارشی
    m.daneshpayeh، djmehdi_67، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

خیر ، مناسب نیست . 55-18 رنج محدودی داره و برای پرتره و ماکروگزافی قطعا به مشکل بر خواهید خورد . از لحاظ کیفیت هم از نظر من ابتدایی ترین کیفیت رو ارایه میده و چندان مناسب شما نیست .

بنده به همه ی کاربران گفتم ، به شما هم میگم ؛ حیفه که روی بدنه ای مثل D5100 لنزی مثل 55-18 بسته بشه . من برای D5100 به شما یکی از دو لنز 105-18 یا 85-15 رو پیشنهاد می کنم . اگر هم بودجه فراهم نیست ، بهتره به جای D5100 سراغ 550D برید تا هزینه ی لازم برای لنز خوب فراهم بشه ؛ چرا که با 550D احتمالا بودجه ی لازم برای لنز 85-15 فراهم خواهد شد که لنز بسیار شارپ و مناسبیه .

شما برای خرید لنز باید توجه داشته باشید که این لنزی که امروز می خرید ، قراره روی بدنه های بعدی هم بهتون کار بده . به نظر من عاقلانه نیست که آدم بخواد مدام لنزشو ارتقاء بده . خرید لنز باید یک بار و همیشه باشه (البته تا اونجا که تکنولوژی زیاد از ما فاصله نگیره) . شما بهتره الان یک لنز خوب بخرید و برای خرید های بعدی ، فقط به ترمیم رنج و فواصل خالی بپردازید نه اینکه همین پولی که قراره دستتون بیاد رو دوباره خرج همین رنج 18 تا 100 کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    سلام به دوستان عزیز
    این لنز 18-55 خیی هم بد نیست که نشه عکاسی را شروع کرد. اتفاقا بنظر من برای شروع لنز مناسبیه چون هزینه زیادی نمیکنید. قیمت ین لنز 100 تومنه که به حساب نمیاد. در عوض به شما اجازه میده نیازتون رو بشناسید و بر اساس نیازتون خرید بهتری انجام بدهید. مثلا اگر به پرتره علاقه مند باشید لنز 15-85 یا 16-85 خیلی مناسب نیست. یا اگر به عکاسی مناظر علاقه دارید واید این لنزها کامل نیستد. ویا اگر به عکاسی حیاط وحش علاقه دارید باز هم تله خوبی ندارند.
    ولی با داشتن یک 18-55 که فاصله میانی را با اپتیک مورد قبول برای منو شما پر میکند میتوان بر اساس علاقه لنزهای اولترا واید ویا تله بلند خریداری کرد. در نظر داشته باشید معمولا این لنزهای اختصاصی تله ویا اولتراواید فاصله 18-55 را پر نمیکنند.
    اما این لنز 18-55 کیفیت ساخت خوبی ندارد. بسته به نوع عکاسی شما ممکن است در ابتدا به دلیل محدودیت فاصله کانونی شمارا از عکاسی دلسرد کند.
    به نظر من هم اگر 5100 را با لنز 18-105 بگیرید انتخاب بهتریست. در این صورت لنز برای شما ارزانتر از وقتی که جدا خریداری شود آب خواهد خورد.
    Ali Talebi، persian.boy، ahmad.abaee و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها

/
    نیکون لنز 85-15 نداره،85-16 داره و قیمتش حدود 850 تومنه که فکر میکنم برای یه تازه کار هزینه این مبلغ برای لنز توجیه نداشته باشه،درسته که لنز بهتر خروجی بهتری ارائه میده اما آیا تفاوت خروجی 85-16 با 105-18 انقدری هست (ویا انقدری برای یه مبتدی محسوس هست) که 500 هزار تومن هزینه بیشتر توجیه بشه؟
    بنظر شخصی من،بهترین انتخاب برای دوربینی مثل d5100 لنز ارزشمند 105-18 است چون هم قیمت مناسبی داره،هم کیفیت قابل قبول و هم رنج خوبی که از واید تا تله رو پوشش میده

تشکر کرده
    4662

مثلا اگر به پرتره علاقه مند باشید لنز 15-85 یا 16-85 خیلی مناسب نیست
    جناب دانش پایه درود بر شما
    درسته که مناسب نیست ، ولی به هر حال میشه توی پرتره ف بسیار برابر بهتر از 55-18 عمل می کنه .

یا اگر به عکاسی مناظر علاقه دارید واید این لنزها کامل نیستد. ویا اگر به عکاسی حیاط وحش علاقه دارید باز هم تله خوبی ندارند.
    باز هم تحت هر شرایطی ، واید و تله ی این لنزها بهتر از 55-18 هست . اون بنده خدا اگه بخواد یک تله مثل 200-70 رو به 55-18 اضافه کنه ، باید برای پر کردن 55 تا 17 چکار کنه ؟

در نظر داشته باشید معمولا این لنزهای اختصاصی تله ویا اولتراواید فاصله 18-55 را پر نمیکنند.
    بخشید ، متوجه نشدم .

به نظر من هم اگر 5100 را با لنز 18-105 بگیرید انتخاب بهتریست. در این صورت لنز برای شما ارزانتر از وقتی که جدا خریداری شود آب خواهد خورد.
    خب بنده هم که همین رو عرض کردم :)

نیکون لنز 85-15 نداره،85-16 داره و قیمتش حدود 850 تومنه
    درود بر شما
    اشتباه تایپی بر اثر همجواری 5 و 6 بود . پوزش می طلبم . از لحاظ قیمت ، من این قیمت رو از سایت نورنگار عرض کردم . قیمت شما مربوط به بازاره ؟

فکر میکنم برای یه تازه کار هزینه این مبلغ برای لنز توجیه نداشته باشه
    بنده توضیحاتم و دلایلم رو ارایه دادم . من شخصا یا لنز نمی خرم ، یا یک نمونه ی خوب می خرم . دلیلم هم اینه که قصد ندارم مدام آپگرید کنم . به نظر من پر کردن فواصل با بهترین ها ، عقلانی ترین روش ممکنه . این مورد هم فقط برای آماتوری مثل من نیست ، بنده به تمام دوستانم چنین توصیه ای کردم و خوشبختانه همه راضی بودن . ایشون هم اگر دوست داشتن و بودجشون فراهم بود ، می تونن به توصیه ی من عمل کنن . اگر هم بودجه فراهم نبود بهتره سراغ همون 105-18 برن .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    I.Givili، Miri و mohsendm تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین