صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 100
Like Tree171تشکر

موضوع: Canon EOS 600D یا Nikon D5100

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط mrkh1759 نمایش پست ها
    منظورتون ازین که روی هر دو فایل jpd و nef اعمال میشه چیه؟ برداشت من اینه که شما می فرمایید تنظیمات اعمال میشه اما تغییراتش تو NEF ممکنه. درسته؟
    ممنون.
    درسته دوست عزیز
    تنظیمات اعمال میشن مانند WB که اعمال میشه اما می تونی به صورت دلخواه تغییرش بدی که در فرمت Jpg خیلی سخت و محدود میشه انجامش داد
    Anoosh-Em، persian.boy، M.Moghadam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

دوستان گرامی که تجربه کار با این دو دوربین و همچنین مشاهده عکس های حاصل از انها را دارند لطفا بیان نمایند تا با شناخت بیشتری نسبت به خرید اقدام کنیم.
    مواردی چون کیفیت وشفافیت عکس ها بیشتر مد نظر است

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

دوستان گرامی از تجربیات ومشاهده های خود از عکس های این دو مدل صحبت کنند.تا از آنها استفاده کنیم

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط hot lane نمایش پست ها
    دوستان گرامی از تجربیات ومشاهده های خود از عکس های این دو مدل صحبت کنند.تا از آنها استفاده کنیم
    سلام
    در لینک زیر میتونید عکسهای یکسان این دو را با تنضیم ایزو های مختلف مقایسه کنید
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond5100/page19.asp
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط hot lane نمایش پست ها
    با سلام
    این دو دوربین در یک سطح هستند و تفاوت زیادی بین آنها نیست. کیفیت عکس جدا از تکنیک عکاسی و پردازش هم به بدنه و هم به لنز بستگی دارد.
    سنسور بکار رفته در 5100دی سنسور جدیدتریست و از نظر رنج دینامیکی و نویز رفتار بهتری دارد. بهمین دلیل برای عکاسی طبیعت و عکاسی در نور کم بهتر عمل میکند اما این اختلاف زیاد نیست.
    در مورد لنز هم نیکون و هم کنون دست شما را برای انتخاب باز گذاشته اند. اما از نظر قیمت و کارایی اگر در زمان خرید 5100دی بتوانید لنز 18-105 را بجای لنز کیت 18-55 با تخیفیف خریداری کنید ترکیب بهتری است.
    mrif100 تشکر می‌کند.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

گیج شدم از بس موندم بین 600 کانن و 5100 نیکون :دی

اینکه 5100 موتور فوکوس داخلی نداره (درسته؟) باعث مشکل در انتخاب لنز نمی شود؟ (کانن هم ها که کلا موتور داخلی ندارند و روی لنز هستند)

(شرمنده جایش اینجا نیست اما دی 90 نیکون و 60 دی و 550 دی کانن هم گزینه هام هستند)

ممنونم میشم دوستان سر راست راهنمایی بفرمایند

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط mostajerkhoda نمایش پست ها

اینکه 5100 موتور فوکوس داخلی نداره (درسته؟) باعث مشکل در انتخاب لنز نمی شود؟ (کانن هم ها که کلا موتور داخلی ندارند و روی لنز هستند)

(شرمنده جایش اینجا نیست اما دی 90 نیکون و 60 دی و 550 دی کانن هم گزینه هام هستند)

شما فرض کن دوربین را خریدید. حالا لنزهایتان را انتخاب کنید. مثلا یک لنز اولترا واید، یک لنز زوم . لنزهای تله و احتمالا لنزهای فیکس مثل 50 مم یا 85 مم. بعد ببینید در انتخابهای شما که حتما بر اساس قیمت صورت میگیرد لنزی بدون موتور فکوس است؟
    هزینه لنزها چقدر میشود؟ شاید برای تشخیص بدنه کمک باشد.
    mohsen.sh تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه mohsendm آواتار ها
    تشکر کرده
    1181

نقل قول نوشته اصلی توسط mostajerkhoda نمایش پست ها

سلام دوست عزیز

داخل پرانتز عرض کنم
    (این سر درگمی شما رو من هم داشتم ( حدودا 2 ماه پیش)نتیجه این شد که با کلی هزینه مدل D5100 نیکون رو با لنز 18-105 و کلی لوازم دیگر تهیه کردم. اما الان میبینم که خیلی از اپشن های این دوربین فراتر از حد توان من است و به کار بنده نمی آید. شاید اگر یک G12 تهیه کرده بودم حدود یک میلیون بیشتر صرفه جویی شده بود.)

در مورد موتور فوکوس جای نگرانی وجود ندارد بعد از این شاهد تولید بدنه هایی بدون موتور هستیم ( پس باید لنز موتور دار تهیه کرد)

اگر خیلی حرفه ای میخواهید کار را دنبال کنید به D7000 و 60D فکر کنید

از لحاظ کیفیت عکس بین 600D و 550D تفاوتی وجود ندارد.( اما بیشتر از 100 تومن اختلاف قیمت)

بین D5100 و D90 من D5100 ترجیح میدم. اما D90 هم دوربین فوق العاده ای است و بین D5100 و D7000 قرار دارد.

اما دست آخر سلیقه خودتان است.

( جسارتا اگر زیاد حرفه ای نیستید به سراغ اینها نروید و مدتی با یک دوربین نیمه حرفه ای یا کامپکت سر کنید)

پاینده باشید
    KingArash، hmirzaei، mohsen.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

قابل توجه دوستمون که این دوربین مانند D7000 &D3100 فوکوس ممتد حین فیلمبرداری دارن که تو کنونها نیست

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    شما فرض کن دوربین را خریدید. حالا لنزهایتان را انتخاب کنید. مثلا یک لنز اولترا واید، یک لنز زوم . لنزهای تله و احتمالا لنزهای فیکس مثل 50 مم یا 85 مم. بعد ببینید در انتخابهای شما که حتما بر اساس قیمت صورت میگیرد لنزی بدون موتور فکوس است؟
    هزینه لنزها چقدر میشود؟ شاید برای تشخیص بدنه کمک باشد.
    من چون خیلی با دوربین حرفه ای عملی کار نکردم و نمی دانم چه لنزی با چه کیفیتی و... دقیقا برای بنده مناسب هست اول می خوام اول با لنز کیت یه چند ماهی کار کنم بعد برم سراغ خرید لنز مورد نیازم

اما بیشتر به فکر لنز واید و لنز هایی هستم که ضریب اف نزدیک به 1.4 (البته بعضا نگاه کردم قیمت هاشون خیلی بالا میشد!) هستم (لنز 50 ثابت با ضریب 1.8 نسبتا گزینه خوبی هست اما ای کاش واید می بود. توی این رنج قیمتی گزینه دیگری از لنز های ثایت هست؟)
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsendm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

داخل پرانتز عرض کنم
    (این سر درگمی شما رو من هم داشتم ( حدودا 2 ماه پیش)نتیجه این شد که با کلی هزینه مدل D5100 نیکون رو با لنز 18-105 و کلی لوازم دیگر تهیه کردم. اما الان میبینم که خیلی از اپشن های این دوربین فراتر از حد توان من است و به کار بنده نمی آید. شاید اگر یک G12 تهیه کرده بودم حدود یک میلیون بیشتر صرفه جویی شده بود.)

در مورد موتور فوکوس جای نگرانی وجود ندارد بعد از این شاهد تولید بدنه هایی بدون موتور هستیم ( پس باید لنز موتور دار تهیه کرد)

اگر خیلی حرفه ای میخواهید کار را دنبال کنید به D7000 و 60D فکر کنید

از لحاظ کیفیت عکس بین 600D و 550D تفاوتی وجود ندارد.( اما بیشتر از 100 تومن اختلاف قیمت)

بین D5100 و D90 من D5100 ترجیح میدم. اما D90 هم دوربین فوق العاده ای است و بین D5100 و D7000 قرار دارد.

اما دست آخر سلیقه خودتان است.

( جسارتا اگر زیاد حرفه ای نیستید به سراغ اینها نروید و مدتی با یک دوربین نیمه حرفه ای یا کامپکت سر کنید)

پاینده باشید
    بنده حدود 1 سال و نیمی هست با یه کامپکت کانن کار می کنم و نسبتا الان دوربینی در این رده ها می خواهم (جسته گریخته با دوربین های حرفه ای عکاسی کردم و تمامی کانن بودند! کلا با حرفه نیکون کار نکردم. شاید تمایلم برای کانن به این خاطر باشه و هنوز نیکون رو درک نکرده ام :دی!)

جناب mohsendm به نظر شما 5100 نیکون کارایی و کیفیت بهتری نسبت به مدل های 550 و 600 کانن دارد ؟
    و اینکه آیا لنز های نیکون با لنز مشابه کانن گران تر هست؟ این اختلاف قیمت چقدره؟ ریموت نیکون 5100 مناسب عکاسی نجومی و نوردهی زیاد به راحتی گیر میاد ؟ (البته شیراز تمایل اکثریت بر کانن هست و تجهیزاتش به راحتی گیر میاد)

فعلا دودل هستم برای انتخاب کردن...

طبق مقایسه این سایت 5100 و 7000 سنسور های در یک رده دارند اما دی 300 اس (که مدل بالاتری هست و....) از این دو پایین تره؟!!! (آیا مقایسه های این سایت دقیق هست؟ و معتبره؟)

http://www.dxomark.com/index.php/Cam...(brand3)/Nikon

اما طبق این سایت که عکس ها رو با هم مقایسه می کنه (توی jpge که کانن بالاتر هست اما در raw اولا انچنان تفاوتی وجود نداره و بعضا باز کانن به نظر من بهتر هست! و اون مقایسه سایت قبلی که ایزو موثر 5100 رو بالاتر از 600 دی اعلام کرده بود نقض میشه! )

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5100/page19.asp

صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین