صفحه 16 از 18 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 180
Like Tree708تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

هرسه بدنه با هم متفاوتند اما در استدویو اختلافها به حداقل ممکن میرسه.البته این مورد تا حدود زیادی به لنز هم برمیگرده اما من روی هر سه از یک لنز استفاده کردم به همین دلیل تفاوتها رو خوب دیدم... وقتی روی هرسه بدنه ها 200-70 اف 2.8 جدید تامرون رو بستم اختلاف ها ناچیز و بعضا نادیدنی اند.مارک3 و دی800 از نظر جزئیات خیلی به هم نزدیکند...گاهی اوقات دی800 کمی فقط کمی جلو میافته که این اختلاف رو هم فقط در کراپ 100درصد خواهید دید.6دی با فاصله بسیار کمی بعد از دی800 و مارک 3 قرار میگیره...که اون رو هم باید در کراپ 100 درصد بررسی کنید.بدنه های کنون همگی دیتیل خوبی دارند.حتی کراپدارها...
    اما مشکل اصلی من با دی800 علیرغم اینکه جز بدنه های اصلی آتلیه هم هست تن پوست در این بدنه است...کمی سرد و بد رنگه به نظرم.کنون ها گرمتر و خوشایندترند.البته ممکنه سلیقه بنده باشه،خودتون هم باید نمونه ها رو ببینید.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    هرسه بدنه با هم متفاوتند اما در استدویو اختلافها به حداقل ممکن میرسه.البته این مورد تا حدود زیادی به لنز هم برمیگرده اما من روی هر سه از یک لنز استفاده کردم به همین دلیل تفاوتها رو خوب دیدم... وقتی روی هرسه بدنه ها 200-70 اف 2.8 جدید تامرون رو بستم اختلاف ها ناچیز و بعضا نادیدنی اند.مارک3 و دی800 از نظر جزئیات خیلی به هم نزدیکند...گاهی اوقات دی800 کمی فقط کمی جلو میافته که این اختلاف رو هم فقط در کراپ 100درصد خواهید دید.6دی با فاصله بسیار کمی بعد از دی800 و مارک 3 قرار میگیره...که اون رو هم باید در کراپ 100 درصد بررسی کنید.بدنه های کنون همگی دیتیل خوبی دارند.حتی کراپدارها...
    اما مشکل اصلی من با دی800 علیرغم اینکه جز بدنه های اصلی آتلیه هم هست تن پوست در این بدنه است...کمی سرد و بد رنگه به نظرم.کنون ها گرمتر و خوشایندترند.البته ممکنه سلیقه بنده باشه،خودتون هم باید نمونه ها رو ببینید.
    با تشکر از شما
    در واقع برای چاپ هایی به ابعاد حداکثر 1متر *1.5 متر این موارد که فرمودید به نظر زیاد به چشم نباید بیاد و قاعدتا ملموس نباشه(جزییات) ؟؟؟
    در مورد رنگ نظر شما اینه که رنگ های نیکون نسبت به کنون سرد تر و کمی بی روح تر هستند ؟؟ (البته قسمت تست عکس ها در سایت دی پی رویو فرمایش شمار و یه جورایی نمایش داده ) ؟
    در خصوص کاربری و راحتی دسترسی کدوم برند رو می پسندید؟؟ و خود 6دی وو 5دی مارک3 ؟؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

والله کیفیت چاپ بیشتر چاپخونه ها توی ایران اینقدر بده که هیچ تفاوتی دیده نمیشه.اما اگر چاپخونه فرضا خوب باشه هم خیر در این سایزها تفاوت دیده نمیشه یا خیلی کم خواهد بود.
    بحث بی روح بودن نیست تن پوست در دی ۸۰۰ کمی سبز میزنه اما کنون ها خیلی گرمتر و اصلا در مقابل دی۸۰۰ قرمزند!
    من با اینکه همزمان با این بدنه ها کار میکنم با کنون خیلی راحت ترم.منوهای کنون رو هم ساده تر و راحت تر میدونم.هندلینگ کنون رو هم حتی ۶ دی با بدنه کوچکتر رو بیشتر میپسندم و در دستهای من بهتر جا میگیره.از نظر سهولت کارکرد و هندلینگ به نظر من مارک ۳ از همه بهتره.اما این مورد سلیقه ای است و هستند کسانی که برعکس نظر من رو دارند.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، Hamed Ziyaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    تشکر. البته خاطرم هست که اون تجربه و آزمایش رو در دیاف 2.8 یا شایدم 3.2 انجام دادم.
    نقطه اتوفوکوس وسط در دیافراگم های بازتر از 2.8 به صورت دوال کراس عمل میکند و اتفاقا در اینجاست که تفاوت بین نقطه وسطی و سایر نقاط خودش را نشان میدهد

Canon-EOS-7D-Mark-II-AF-Points.jpg
    yaghoobi، K_NMT، hossein_ashrafi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد amirfarzaneh آواتار ها
    تشکر کرده
    11

سلام
    دوستان بنده هم قصد خرید یکی از دو دوربین رو دارم و هنوز هم با توجه به خوندن همه پستها نمیتونم در این مورد تصمیم بگیرم
    تو این جمع کسی هست که 6دی داشته باشه و با فوکوسش مشکل داشته باشه؟
    من کارم خبریه و این موضوع برام خیلی اهمیت داره اما عکاسان خبری زیادی هم میشناسم که 6دی دارن
    از طرفی هم تهیه لنزهای خوب اهمیت زیادی داره وگرنه میتونم 5 دی 3 بگیرم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarzaneh نمایش پست ها
    سلام
    دوستان بنده هم قصد خرید یکی از دو دوربین رو دارم و هنوز هم با توجه به خوندن همه پستها نمیتونم در این مورد تصمیم بگیرم
    من کارم خبریه و این موضوع برام خیلی اهمیت داره اما عکاسان خبری زیادی هم میشناسم که 6دی دارن
    اینکه می بینید عکاسانی هستند که برای کار خبر از 6دی استفاده میکنند فقط به دلایل اقتصادی است وگرنه هم تعداد نقاط و هم چینش اونها در 6دی اصلا مناسب خبر نیست.
    Hamed Ziyaei، Majix، hamid.abroun و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

سلام
    درود
    همان طور که دوست عزیز فرمودند
    دوربین 6 دی مناسب. کار خبری نیست و اکثر کسانی که از 6 دی استففاده میکنن تو کار خبری به خاطر بودجه هست .
    و در مورد فکوس 6 دی
    بنده خودم 6 دارم و بسیار راضی هستم . تنها مشکل سرعت پایین فکوس هست که تو کار های سرعتی مثل خبری یا ورزشی به سختی جوابگو هست .
    البته بنده در آتلیه عکاسی میکنم و برایم سرعت فکوس مهم نیست.
    در نکته بعدی تعداد فریم های عکاسی 6 هست که 4.5 عکس در ثانیه
    نسبت به دوربین هایی که مختص کارهای سرعتی ساخته شدن
    تعداد کمی میباشد.

كاربر همراه .:Soheil:. آواتار ها
    تشکر کرده
    96

سلام
    برای شما 7D ii مناسبتره ، یا نیکون 7200 ...
    نقاط فوکوس بیشتر ، عکاسی پیاپی بیشتر ، پردازنده قویتر ، سبکتر بودن ...
    6D بشتر برای آتلیه استفاده میشه ، هزینه 5D iii هم برای کار خبری زیاده . مگر خبرنگاری از نظر اقتصادی مشکلی نداشته باشه ...
    yaghoobi، M.Nouri، I.Givili و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد amirfarzaneh آواتار ها
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط .:Soheil:. نمایش پست ها
    برای شما 7D ii مناسبتره ، یا نیکون 7200 ...
    نقاط فوکوس بیشتر ، عکاسی پیاپی بیشتر ، پردازنده قویتر ، سبکتر بودن ...
    6D بشتر برای آتلیه استفاده میشه ، هزینه 5D iii هم برای کار خبری زیاده . مگر خبرنگاری از نظر اقتصادی مشکلی نداشته باشه ...
    ممنون از پاسخ دوستان
    بنده قبلا D7100 داشتم و بخاطر نویز زیادی که تو عکسام بود قصد خرید فول فریم دارم. 7 دی 2 از نظر عملکرد در نور کم فکر نمیکنم در حد 6 دی باشه
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

ممنون از پاسخ دوستان
    بنده قبلا D7100 داشتم و بخاطر نویز زیادی که تو عکسام بود قصد خرید فول فریم دارم. 7 دی 2 از نظر عملکرد در نور کم فکر نمیکنم در حد 6 دی باشه
    درود
    دوربین 6 دی یکی از بهترین دوربین هایی است که در نور کم و ایزو بالا. کمترین نویز رو داره و حتی فول فریم های نیکون هم به آن نمیرسند.
    ولی دقت داشته باشید که شما میخواید کار خبری انجام دهید و سرعت فکوس .تعداد نقاط فکوس . چیدمان نقاط و سرعت عکاسی پیاپی برای شما بسیار مهم باید باشد.
    اگر اینگونه بخواهیم مقایسه کنیم دوربین 7 دی مارک 2 تنها ایرادی که از آن میتوان گرفت فول فریم نبودن آن است.
    در واقع کانن این دوربین رو هالف فریم ساخته تا از قیمت آن کاسته شود. تا کسانی که توانایی خرید سری 1 ایکس ها و یا بالاتر را ندارند یک دوربین سرعتی خوب داشته باشند.
    و در آخر هم اگر قصد خرید فول فریم را دارید و دوربین های هالف فریم جواب گوی کار شما نیست .
    اگر مشکل مالی ندارید دوربین 5 دی مارک 3 یا 5دی اس. رو پیشنهاد میدم.
    و اگر هم نمیتوانید. دوربین 6 دی با مقداری سختی جواب گوی کار شما هست.
    بدرود

صفحه 16 از 18 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین