صفحه 14 از 18 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 180
Like Tree708تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلام به همه هنرمندان عاشق
    من مهرناز هستم و طبق اطلاع بعضی دوستان و اجازه کاربر با این کاربری از این محیط فنی و هنری لذت می برم
    یه سوال داشتم از دوستانی که اطلاع بیشتری دارند برای سوژه های با تحرک آرام و کم و یا سوژه ثابت مثل مدلینگ و پرتره در میزان دقت فوکوس 6دی با 5دی مارگ 3 چه تفاوتی وجود داره ؟؟
    آیا این موضوع به بادی های دو دوربین چقدر مرتبط است؟ و تعداد نقاط فوکوس چقدر تو این زمینه موثر هست ؟
    تردد من واسه اینه که در صورت خرید 6دی در مورد فوکوس ویا به عبارت بهتر دقت فوکوس برای سوژه های که عرض کردم آیا مشکلی حواهم داشت و یا تفاوت این دوربین در صورتیکه عکاسی اکشن و ورزشی مد نظر نباشه چی هست؟
    خواهش می کنم خوب راهنمایی بکنین - از آقا حسین پرسیدم نظرشون نیکون 750 بود و نمی دونم که به اون دوربین هم فکر کنم یا بین همین 6دی و5دی مارک3 تصمیم بگیرم قبلا با سری لنزهای غیر قابل تعویض هر دو کانن و نیکون کار کردم شخصی البته و نمی تونم بگم کدوم رو بیشتر دوست دارم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام به همه هنرمندان عاشق
    من مهرناز هستم و طبق اطلاع بعضی دوستان و اجازه کاربر با این کاربری از این محیط فنی و هنری لذت می برم
    یه سوال داشتم از دوستانی که اطلاع بیشتری دارند برای سوژه های با تحرک آرام و کم و یا سوژه ثابت مثل مدلینگ و پرتره در میزان دقت فوکوس 6دی با 5دی مارگ 3 چه تفاوتی وجود داره ؟؟
    آیا این موضوع به بادی های دو دوربین چقدر مرتبط است؟ و تعداد نقاط فوکوس چقدر تو این زمینه موثر هست ؟
    تردد من واسه اینه که در صورت خرید 6دی در مورد فوکوس ویا به عبارت بهتر دقت فوکوس برای سوژه های که عرض کردم آیا مشکلی حواهم داشت و یا تفاوت این دوربین در صورتیکه عکاسی اکشن و ورزشی مد نظر نباشه چی هست؟
    خواهش می کنم خوب راهنمایی بکنین - از آقا حسین پرسیدم نظرشون نیکون 750 بود و نمی دونم که به اون دوربین هم فکر کنم یا بین همین 6دی و5دی مارک3 تصمیم بگیرم قبلا با سری لنزهای غیر قابل تعویض هر دو کانن و نیکون کار کردم شخصی البته و نمی تونم بگم کدوم رو بیشتر دوست دارم
    امروز کسی نیست در این مورد راهنمایی کنه ؟؟!!
    منتظریم هااااا

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

برای پرتره و سوژه های کم تحرک نیازی به خریدن بدنه ای بالاتر از 6دی نیست.اکثر اوقات عکاسان به روش ریکامپوز فوکوس و کادر بندی میکنند که در این صورت اصلا تفاوتی نخواهید دید.
    اما اگر به هر ترتیب قصد ترکینگ با دوربین رو داشته باشید و شاتهای پی در پی از سوژهای متحرک اونهم با تحرک بالا و سریع ثبت بکنید در این صورت مارک 3 قطعا برتره.
    اما در پرتره معمولی خیر،برتری خاصی نداره.
    6دی علیرغم قیمت بسیار مناسبتر و خروجی تقریبا مشابه سنسور با مارک سه برای شما که خانم هستید هم برتری های مثل بدنه کوچکتر و سبکتر هم داره که اگر دستهای ظریفی داشته باشید توجه به این نکته کار با دوربین رو خیلی براتون سخت یا راحت تر خواهد کرد.
    بودجه قابل توجهی هم که ذخیره میشه میتونه صرف خرید سایر تجهیزات مثل لنز و فلاش و... مناسب بشه .یک شش دی با تجهیزات جانبی متنوع تر و مورد نیاز فکر میکنم بیشتر از مارک 3 به تنهایی با لوازم جانبی کمتر( یا بدون لوازم جانبی) کارایی داشته باشه.
    yaghoobi، nejadi، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    برای پرتره و سوژه های کم تحرک نیازی به خریدن بدنه ای بالاتر از 6دی نیست.اکثر اوقات عکاسان به روش ریکامپوز فوکوس و کادر بندی میکنند که در این صورت اصلا تفاوتی نخواهید دید.
    اما اگر به هر ترتیب قصد ترکینگ با دوربین رو داشته باشید و شاتهای پی در پی از سوژهای متحرک اونهم با تحرک بالا و سریع ثبت بکنید در این صورت مارک 3 قطعا برتره.
    اما در پرتره معمولی خیر،برتری خاصی نداره.
    6دی علیرغم قیمت بسیار مناسبتر و خروجی تقریبا مشابه سنسور با مارک سه برای شما که خانم هستید هم برتری های مثل بدنه کوچکتر و سبکتر هم داره که اگر دستهای ظریفی داشته باشید توجه به این نکته کار با دوربین رو خیلی براتون سخت یا راحت تر خواهد کرد.
    بودجه قابل توجهی هم که ذخیره میشه میتونه صرف خرید سایر تجهیزات مثل لنز و فلاش و... مناسب بشه .یک شش دی با تجهیزات جانبی متنوع تر و مورد نیاز فکر میکنم بیشتر از مارک 3 به تنهایی با لوازم جانبی کمتر( یا بدون لوازم جانبی) کارایی داشته باشه.

ممنون پس در میزان دقت فوکوس و کیفیت خروجی 6دی تفاوتی با مارک3 نداره ؟ درسته؟؟ البته تو عکاسی مدلینگ و پرتره و عروسی
    حالا با این حساب فکر کنم توجیهی نداره خرید 5دی مارک3 و کمی هزینه اختلافشون رو خرج انز یا فلاش کنم اشا ا.. 600EX
    راستی در باره انتخاب بین 6دی کنون یا دی750 نیکون با توجه زمینه فعالیت چه تصمیمی باید گرفت؟؟ ببخشید من یکم سخت پول جمع کردم و نمی خواهم بعدا جایی برای ای کاش داشته باشم واسه همین انتخاب ها برام سهت و حساسن

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ممنون پس در میزان دقت فوکوس و کیفیت خروجی 6دی تفاوتی با مارک3 نداره ؟ درسته؟؟ البته تو عکاسی مدلینگ و پرتره و عروسی
    حالا با این حساب فکر کنم توجیهی نداره خرید 5دی مارک3 و کمی هزینه اختلافشون رو خرج انز یا فلاش کنم اشا ا.. 600EX
    راستی در باره انتخاب بین 6دی کنون یا دی750 نیکون با توجه زمینه فعالیت چه تصمیمی باید گرفت؟؟ ببخشید من یکم سخت پول جمع کردم و نمی خواهم بعدا جایی برای ای کاش داشته باشم واسه همین انتخاب ها برام سهت و حساسن
    در جواب سوال آخرتون:اگر هیچ تجهیزات کنونی ندارید که با فروختن انها دچار ضرر هنگفت بشید که همان 6دی...اما اگر اینطور نیست دی750 برتری های خوبی به 6دی داره که البته به ان تاپیک مربوط نیست.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

در جواب سوال آخرتون:اگر هیچ تجهیزات کنونی ندارید که با فروختن انها دچار ضرر هنگفت بشید که همان 6دی...اما اگر اینطور نیست دی750 برتری های خوبی به 6دی داره که البته به ان تاپیک مربوط نیست.
    احمدی جان فکر میکنم جمله بندیتون ایراد داره
    اگر تجهیزات کنون نداشته باشن که بخوان بفروشن و متحمل ضرر بشن همون 6 دی؟
    فکر میکنم منظورتون خرید نیکون در این شرایط باشه ولی در صورت داشتن تجهیزات کنون بهتر است قید نیکون را زده و همان 6 دی را تهیه کنند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    احمدی جان فکر میکنم جمله بندیتون ایراد داره
    اگر تجهیزات کنون نداشته باشن که بخوان بفروشن و متحمل ضرر بشن همون 6 دی؟
    فکر میکنم منظورتون خرید نیکون در این شرایط باشه ولی در صورت داشتن تجهیزات کنون بهتر است قید نیکون را زده و همان 6 دی را تهیه کنند
    آقای کاظمی من نگران هستم که اگه 6D بگیرم بعدا تو دقت فوکوس و یا همچین مواردی دوربین کم بیاره و یا کارم سخت باشه به خاطر وضعیت فوکوس 11 نقطه ای متمرکز شده در وسط چون 5Dmrkiii علاوه بر تعداد نقاط فوکوس بالاتر در محدوده بیشتری نقاط فوکوس داره و تو وسط جمع نشده؟
    جدابه خاطر اختلاف قیمت قابل توجه و اختلاف مشخصات یکم زیاد واقعا گیر کردم !! بیشتر موضوع فوکوس رو نمی تونم بقولونم و 6D بگیرم بقیه چیزاش زیاد به نظرم با اهمیت نمی یاد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

عذر میخوام مگه 750 دی و 6 دی در یک رنج قیمتی هستن؟
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

كاربر آشنا lord57 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

آقای کاظمی من نگران هستم که اگه 6D بگیرم بعدا تو دقت فوکوس و یا همچین مواردی دوربین کم بیاره و یا کارم سخت باشه به خاطر وضعیت فوکوس 11 نقطه ای متمرکز شده در وسط چون 5Dmrkiii علاوه بر تعداد نقاط فوکوس بالاتر در محدوده بیشتری نقاط فوکوس داره و تو وسط جمع نشده؟
    جدابه خاطر اختلاف قیمت قابل توجه و اختلاف مشخصات یکم زیاد واقعا گیر کردم !! بیشتر موضوع فوکوس رو نمی تونم بقولونم و 6D بگیرم بقیه چیزاش زیاد به نظرم با اهمیت نمی یاد
    اصلا جای نگرانی نداره اگه سوژه ها تحرک نذارن تو آتلیه و دیاف های بسته مشکلی پیش نمیاد
    Photography helps people to see

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

در اینکه وجود نقاط بیشتر اتوفوکوس دست عکاس را بیشتر باز میگذارد شکی نیست. اما دقت و سرعت سیستم های اتو فوکوس چندان وابسته به تعداد نقاط نیست.
    سیستم اتوفوکوس 7D در زمان خود یکی از بهترین ها بود و به اعتقاد بسیاری از اساتید برتر از 51 نقطه بدنه های نیکون عمل میکرد و البته هنوز هم فوق العاده است و جزو بهترین ها است. حال آنکه تنها 19 نقطه دارد!
    پیش خودتون یک دو دو تا چهار تا کنید ببینید برای کاربری شما (عدم نیاز به عکاسی سریع و ورزشی و ...) اختلاف قیمت 5d III با 6d صرفا برای داشتن نقاط بیشتر اتو فوکوس توجیه دارد یا خیر. (از نظر من برای شرایط عکاسی شما خیر و من در شرایط مشابه قطعا 6d را بر میگزینم اما نتیجه گیری شما اصلی ترین عامل بر تصمیم خریدتان خواهد بود)

راجع به این مساله خوب بیاندیشید و بعد انتخاب کنید هر چند که من معتقدم برای کاربری شما 6D نه تنها کافی است و از عملکردش در آینده پشیمان نمیشوید بلکه در صورت خرید چه بسا پس از مدتی بسیار خشنود شوید از اینکه بدنه ای جمع و جور تر و سبک تر را انتخاب کرده اید.

بارها به سایر دوستان هم گفته ام حتما جمیع موارد بدنه ها یا لنزها را برای انجام یهترین خرید بسنجید و مقایسه کنید. و سپس به سرعت خرید کنید که گرفتاری در گرداب مزایا و معایب تجهیزات عکاسی بزرگترین آفت در زمان خرید برای یک عکاس است
    K_NMT، Hamed Ziyaei، Majix و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 14 از 18 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین