صفحه 13 از 18 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 180
Like Tree708تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    ممنون از دقت نظر شما جناب چگینی.
    البته از وجود مد P در این دوربین ها اطلاع داشتم ولی منظور بنده در واقع مدهای متعدد کاملا اتوماتیک عکاسی پرتره، پرتره در شب، منظره و... در دوربین های مثلا سری rebel بود...
    کسی که از اين مد ها استفاده کنه 10 سال هم عکاسی کنه پيشرفتی نميکنه ،اين مد ها واسه کسی خوبه که علاقه اي به يادگيری نداشته باشه و فقط بخواد عکس بگيره ، ولی کسی که به قصد يادگيری دوربين تهيه ميکنه همون 2-3 تا مد نيمه اتوماتيک av tv براش کافيه

درسته خيلي تحقيق كردم حتي دفترچه راهنماي همه مدل هايي كه گفتم دانلود كردم دارم ميخونم! و دوست عزيز بنده در پست اول هم عرض كردم درسته تا حالا با دوربين حرفه اي عكاسي ديجيتال كار نكردم. ولي دوست ندارم اول يك هزينه كم بكنم و دوربين معمولي بخرم بعدا تعويض كنم كه اونم مشكلاتي داره مثلا دوربين ميخري ٢ تومن بعد بخواي بفروشي ٤٠٠ هم به زور بر ميدارن!!! به نظر بنده اصلا به صرفه نيست. من دوربين زنيت و لوبيتل و بدونه كمپكت سوني T200دارم كه البته خيلي وقته كار نكردم با هاشون
    لوازم عکاسی به اون صورت که شما فکر ميکنی افت قيمت ندارند معمولاً همون 20% ازش کم ميشه مگر اينکه خيلی قديمی باشه
    لنز ها تا چندين سال قيمت خودشون رو حفظ ميکنند و حتی گرون ميشند
    من تاحالا جز يک مورد رو هيچ کدوم از لوازمی که خريدم ضرر ندادم اکثراً دست 2 گرفتم و با 10-15 % سود هم فروختم

شما اگر يک دوربين نو بگيری با توجه به اينکه تجربه هم نداريد 1-2 سال طول ميکشه که بتونيد از قابليت های اون دوربين استفاده کنيد
    الان 6 دی 2 و 5 دی 4 در راه هستند و تا چند ماه ديگه وارد بازار ميشه و دوربين شما قديمی ميشه بدون اينکه تونسته باشيد از قابليت هاش استفاده کنيد

از طرف ديگه شما تجربه زيادی نداريد و هنوز نياز خودتون رو نميشناسيد ، عکاسی شاخه های مختلفی داره که هر شاخه لوازم مخصوص خودش رو نياز داره که اکثراً قيمت بالايی دارند, شما برای مثال 5 دی 3 رو الان ميگيريد و بعد از يک مدت ميبينيد بيشتر به عکاسی منظره علاقه داريد اون موقع برای شما 5 دی 3 هيچ برتری نسبت به 6 دی نداره و شما پول يک لنز خوب رو برای سيستم فکوسی داديد که توی منظره اصلاً استفاده اي نداره

به نظر من فعلاً يک دوربين رده 2 رقمی کنون بگيريد و 1-2 سال باهاش عکاسی کنيد اگر ديدين نياز شما رو جوابگو نيست فول فريم بگيريد
    حداقل اون موقع ميدونين به چه شاخه اي علاقه داريد که بتونيد از بودجتون بهترين استفاده رو بکنيد
    yaghoobi، M.Kazemi، victor و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    کسی که از اين مد ها استفاده کنه 10 سال هم عکاسی کنه پيشرفتی نميکنه ،اين مد ها واسه کسی خوبه که علاقه اي به يادگيری نداشته باشه و فقط بخواد عکس بگيره ، ولی کسی که به قصد يادگيری دوربين تهيه ميکنه همون 2-3 تا مد نيمه اتوماتيک av tv براش کافيه

لوازم عکاسی به اون صورت که شما فکر ميکنی افت قيمت ندارند معمولاً همون 20% ازش کم ميشه مگر اينکه خيلی قديمی باشه
    لنز ها تا چندين سال قيمت خودشون رو حفظ ميکنند و حتی گرون ميشند
    من تاحالا جز يک مورد رو هيچ کدوم از لوازمی که خريدم ضرر ندادم اکثراً دست 2 گرفتم و با 10-15 % سود هم فروختم

شما اگر يک دوربين نو بگيری با توجه به اينکه تجربه هم نداريد 1-2 سال طول ميکشه که بتونيد از قابليت های اون دوربين استفاده کنيد
    الان 6 دی 2 و 5 دی 4 در راه هستند و تا چند ماه ديگه وارد بازار ميشه و دوربين شما قديمی ميشه بدون اينکه تونسته باشيد از قابليت هاش استفاده کنيد

از طرف ديگه شما تجربه زيادی نداريد و هنوز نياز خودتون رو نميشناسيد ، عکاسی شاخه های مختلفی داره که هر شاخه لوازم مخصوص خودش رو نياز داره که اکثراً قيمت بالايی دارند, شما برای مثال 5 دی 3 رو الان ميگيريد و بعد از يک مدت ميبينيد بيشتر به عکاسی منظره علاقه داريد اون موقع برای شما 5 دی 3 هيچ برتری نسبت به 6 دی نداره و شما پول يک لنز خوب رو برای سيستم فکوسی داديد که توی منظره اصلاً استفاده اي نداره

به نظر من فعلاً يک دوربين رده 2 رقمی کنون بگيريد و 1-2 سال باهاش عکاسی کنيد اگر ديدين نياز شما رو جوابگو نيست فول فريم بگيريد
    حداقل اون موقع ميدونين به چه شاخه اي علاقه داريد که بتونيد از بودجتون بهترين استفاده رو بکنيد
    من تصميم دارم بعد از خريد دوربين به كلاس عكاسي برم. و در همه شاخه ها دوست دارم عكاسي بكنم. منظره ، طبيعت ، حيوانات، شهري ، معماري و سازه هاي ساختماني ، خودرو، و حتي خانوادگي
    كلا ٤ مدل مد نظرمه
    5D mark III
    6D
    --------
    7D mark II
    70D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

حالا تا مدل هاي جديد بياد برسه يكسال زمان ميبره!! و قيمت ها هم نجومي ميشه!
    و فرمايشات دوستان رو ميفهمم چون الان تو اين كار هستن بهتر ميدونن و تجربه خوبي دارن و نميخوان كسي كه هنوز مبتديه هزينه بيخودي نسبت به كاري كه ميخواد، بكنه . و بعدا سرد بشه ! كه واقعا منم تو فكر ميندازه.

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.ah89 نمایش پست ها
    من تصميم دارم بعد از خريد دوربين به كلاس عكاسي برم. و در همه شاخه ها دوست دارم عكاسي بكنم. منظره ، طبيعت ، حيوانات، شهري ، معماري و سازه هاي ساختماني ، خودرو، و حتي خانوادگي
    كلا ٤ مدل مد نظرمه
    5D mark III
    6D
    --------
    7D mark II
    70D
    70D بگیرید و باقی پول خودتون برای یک لنز خوب سرمایه گذاری کنید
    ali.ah89 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

خيلي ممنون از راهنمايي . لنزهاي STM براي فول فريم موجود نيست ؟
    خیر در حال حاظر فول فریم های کانن از سیستم STM پشتیبانی نمیکنن مگر این که دوربین جدیدی معرفی کنه

بازم میگم به نظر بنده حقیر خرید7D m ii با لنز کیت 18-135 به قیمت 5200 خرید کم هزینه پر بازده پر قدرت و کاربردی تر از 6D هست اما در انتها انتخاب با علاقه و میل شخصی شماست

بنده فقط نظر و تجربه ی شخصیه خودم رو در مورد این سه دوربین گفتم و در نهایت 7D m ii من رو برای خریدش قانع کرد
    ali.ah89 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.nikzad نمایش پست ها
    خیر در حال حاظر فول فریم های کانن از سیستم STM پشتیبانی نمیکنن مگر این که دوربین جدیدی معرفی کنه

بازم میگم به نظر بنده حقیر خرید7D m ii با لنز کیت 18-135 به قیمت 5200 خرید کم هزینه پر بازده پر قدرت و کاربردی تر از 6D هست اما در انتها انتخاب با علاقه و میل شخصی شماست

بنده فقط نظر و تجربه ی شخصیه خودم رو در مورد این سه دوربین گفتم و در نهایت 7D m ii من رو برای خریدش قانع کرد
    اين دوربين خيلي خوبه ولي تنها يك مشكل كوچيك داره نبود وايرلسه
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نظرم داره كم كم به سمت 70D ميره .من خودم طرفدار canon هستم ولي مدل هاي نيكون هم بد نيستن عكس هاي شارپي ميندازن. ولي لنز كم پيدا ميشه وخدمات ضعيفي داره به گفته بعضي از دوستان.
    D750
    D610
    D7200
    دوست گرامی سلام
    تمامی پست های شما و پاسخ های دوستان را خواندم. فکر میکنم به قدر نیاز و شاید بیشتر راجع به فول فریم های کنون همچنین مزایا و معایب کراپدار و فول فریم سخن گفته شد. اگر برای کمک در تصمیم گیری و اخذ راهنمایی سوالتون رو مطرح کردید که به نظرم پاسخ ها گویا و کامل است. اگر هم علیرغم وقت گذاشتن دوستان همچنان بر انتخاب های خودتان اصرار دارید خودتان مختارید و هیچ کس هم بهتر از خودتان نمیتواند بهتان کمک کند. بحث کنون و نیکونی هم که پس از دریافت پاسخ نهایی مطرح کردید مشخص میکند که در یک گرداب بدنه های مختلف خودتان را گرفتار ساخته اید.
    به نظر من شما باید تکلیفتان را با خودتان روشن کنید و بعد بدنه ای را بخرید که نیازتان را مرتفع کند و نه صرفا به شما احساس بهتری بدهد چرا که اگر مثلا الان به پیشنهاد دوستان سراغ کراپدار بروید و شما را ارضا نکند همواره در حسرت فول فریم هستید و اگر با صرف هزینه زیاد فولفریم بخرید و بعد ببینید که عکسهایتان به خوبی عکس های دیگران نیست ( این مورد حتما اتفاق میافتد طی دو سه ماه اول و یکی دو هزار شات اولتون انتظار معجزه نداشته باشید) دلسرد میشوید و میگویید ای کاش اینقدر هزینه نمیکردم.
    بسیاری از دوربین های نویی که با یکی دو ماه کارکرد در سایت های فروش کالای دست دوم موجود است به علت همین مساله است که خریدار بدون در تظر گرفتن میزان علاقمندی به عکاسی، مقدار وقت آزاد برای این کار و از همه مهمتر تعیین دقیق نیاز هایش اقدام به خرید دوربین حرفه ای کرده و با دلسرد شدگی اقدام به فروش میکند (طی یک سال اخیر تعداد 5D III های کارکرده با شاتر کم ای که در سایت د...ر دیدم اگر بیشتر از 60 دی و 600 دی و امثالهم "که یک عکاس برای آپگرید میفروشد" نبوده کمتر هم نبوده است و بزرگترین علت هم همان است که عرض شد)

حال چرا دوستا پیشنهاد کراپدار رده پایین یا متوسط میکنند؟ چون 1- هزینه کمتر برابر است با خدای ناکرده دلسردی کمتر در آینده و 2- بازار فروش دست دوم گسترده تر به علت بازار هدف بزرگتر
    در نهایت تصمیم گیری و انتخاب با خودتان است اما قبلش حتما تکلیفتان را با خود روشن کنید. با توجه به فرمایشتون مبنی بر خرید قسطی که نشان دهنده محدودیت مالی است به نظرم بسیار مهم است بدانید چقدر پول بابت چه چیز پرداخت میکنید و در ضمن تمامی دوربین های مورد اشاره شما تا چند سال آینده برایتان کافی است و ضمنا اصولا یک کراپدار رده متوسط مثل 70D در 80 درصد موارد دست کمی از یک فولفریم حرفه ای مثل 5D III نخواهد داشت. (اون 20 درصد واسه اونیه که به خوب بودن کفایت نکنه و عالی رو بخواد)
    موفق باشید
    yaghoobi، lamagra، M.Nouri و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

پیش فرض انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    دوست گرامی سلام
    تمامی پست های شما و پاسخ های دوستان را خواندم. فکر میکنم به قدر نیاز و شاید بیشتر راجع به فول فریم های کنون همچنین مزایا و معایب کراپدار و فول فریم سخن گفته شد. اگر برای کمک در تصمیم گیری و اخذ راهنمایی سوالتون رو مطرح کردید که به نظرم پاسخ ها گویا و کامل است. اگر هم علیرغم وقت گذاشتن دوستان همچنان بر انتخاب های خودتان اصرار دارید خودتان مختارید و هیچ کس هم بهتر از خودتان نمیتواند بهتان کمک کند. بحث کنون و نیکونی هم که پس از دریافت پاسخ نهایی مطرح کردید مشخص میکند که در یک گرداب بدنه های مختلف خودتان را گرفتار ساخته اید.
    به نظر من شما باید تکلیفتان را با خودتان روشن کنید و بعد بدنه ای را بخرید که نیازتان را مرتفع کند و نه صرفا به شما احساس بهتری بدهد چرا که اگر مثلا الان به پیشنهاد دوستان سراغ کراپدار بروید و شما را ارضا نکند همواره در حسرت فول فریم هستید و اگر با صرف هزینه زیاد فولفریم بخرید و بعد ببینید که عکسهایتان به خوبی عکس های دیگران نیست ( این مورد حتما اتفاق میافتد طی دو سه ماه اول و یکی دو هزار شات اولتون انتظار معجزه نداشته باشید) دلسرد میشوید و میگویید ای کاش اینقدر هزینه نمیکردم.
    بسیاری از دوربین های نویی که با یکی دو ماه کارکرد در سایت های فروش کالای دست دوم موجود است به علت همین مساله است که خریدار بدون در تظر گرفتن میزان علاقمندی به عکاسی، مقدار وقت آزاد برای این کار و از همه مهمتر تعیین دقیق نیاز هایش اقدام به خرید دوربین حرفه ای کرده و با دلسرد شدگی اقدام به فروش میکند (طی یک سال اخیر تعداد 5D III های کارکرده با شاتر کم ای که در سایت د...ر دیدم اگر بیشتر از 60 دی و 600 دی و امثالهم "که یک عکاس برای آپگرید میفروشد" نبوده کمتر هم نبوده است و بزرگترین علت هم همان است که عرض شد)

حال چرا دوستا پیشنهاد کراپدار رده پایین یا متوسط میکنند؟ چون 1- هزینه کمتر برابر است با خدای ناکرده دلسردی کمتر در آینده و 2- بازار فروش دست دوم گسترده تر به علت بازار هدف بزرگتر
    در نهایت تصمیم گیری و انتخاب با خودتان است اما قبلش حتما تکلیفتان را با خود روشن کنید. با توجه به فرمایشتون مبنی بر خرید قسطی که نشان دهنده محدودیت مالی است به نظرم بسیار مهم است بدانید چقدر پول بابت چه چیز پرداخت میکنید و در ضمن تمامی دوربین های مورد اشاره شما تا چند سال آینده برایتان کافی است و ضمنا اصولا یک کراپدار رده متوسط مثل 70D در 80 درصد موارد دست کمی از یک فولفریم حرفه ای مثل 5D III نخواهد داشت. (اون 20 درصد واسه اونیه که به خوب بودن کفایت نکنه و عالی رو بخواد)
    موفق باشید
    دوستان در اين انجمن واقعا خيلي بيشتر از سطح انتظار من كمك و راهنمايي كردن در مورد انتخاب بهتر كه خيلي مفيد بود براي انتخاب دوربين مناسب.
    فردا ميرم از نزديك هم چند مدل رو بررسي بكنم بعد تصميم بگيرم.
    و فرمايش شما خيلي درست بود من الان فقط ميترسم كه فلان دوربين رو بخرم بعد انتظار هاي منو برآورده نكنه يا اون طوري كه فكر ميكردم نباشه!
    محدوديت مالي به اون صورت نيست. من فقط نميخوام نقد پرداخت بكنم يكجا

از همه دوستان خيلي تشكر ميكنم
    ویرایش توسط ali.ah89 : Tuesday 15 September 2015 در ساعت 21:48
    M.Kazemi و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

كلا ٤ مدل مد نظرمه
    5D mark III
    6D
    --------
    7D mark II
    70D
    عیبی نداره که دوست داشته باشید دوربین رده بالا در دست بگیرید.اما از اونجا که حتی اگر تحت آموزش صحیح باشید یکی دوسالی طول میکشه تا کاملا به اصول صحیح عکاسی مسلط بشید و در شرایط مختلف تجربه مناسبی کسب بکنید یک بخش بزرگی از سرمایه شما (زمان و بودجه) صرف کسب تجربه،آزمون و خطا و آشنایی با پتانسیل بالای تجهیزات خواهد شد.از همین جهت در همین مدت دوربینهای جدید معرفی خواهند شد که قطعا از نسل قبلی خودشون پیشی گرفتند اما شما سرمایه خودتون رو صرف دوربین نسل قبلی کردید و از همان دوربین هم نهایت استفاده رو نبردید و بیشتر مشغول یادگیری بودید تا زیر فشار گذاشتن نهایت پتانسلهای ابزارتون.در این مدت یاد شده هم به اون مقطع نمیرسید که دوربینی مثل 70دی یا هم رده های اون برای شما کم باشند و کم بیارند.من فکر میکنم اگر این زمان کسب تجربه و آزمون و خطا رو با دوربین ارزانتری سپری بکنید و بودجه تون رو پس انداز بکنید تا وقتی به مرحله خوبی از نظر فنی و تجربی رسیدید دوربین رده بالایی بخرید بهتره.اون طور هم دوربین به روزی خواهید خرید هم تفاوتهای دوربین بهتر براتون محسوس تر خواهد بود.به نظرم کمی صبر بکنید و یک دوربین ساده تر بخرید.بعدها به سمت فول فریم ها برید...حالا اگر دلتون خواست حتی 1دی ایکس.
    نا گفته نماند که قریب به یقین در تمام اون شاخه ها عکاسی نخواهید کرد و بعد از مدتی یکی دو شاخه رو انتخاب میکنید.چون بعد از مدتی میبینید که بهتره وقتتون رو صرف بیشترین علایقتون بکنید و باقی شاخه ها فقط جلوی پیشرفتتون در شاخه مورد علاقتون رو میگیرند و وقتتون رو طلف میکنند.پس ممکنه باز هم هزینه کرده باشید که از اون استفاده نکنید و پولتون هدر رفته باشه.کمی در این ابتدا احتیاط به خرج بدید بد نیست.
    تمام این صحبتها با گوشه چشمی به علاقه شما به داشتن تجهیزات خوب نوشته شدند...اگر قصدتون فقط عکاسی باشه داستان کمی متفاوته.در اون صورت میگم هر کدام رو بخرید پشیمان نمیشید اگر فقط لذت عکاسی براتون مهم باشه نه تجهیزات! که البته مرحله خاصی است که خیلی ها به این راحتی به اون نمیرسند.
    تقریبا تمام بدنه های موجود در بازار پتانسیلی بیشتر از توانایی های دست کم 80 درصد عکاسان دارند.درصد خیلی کمی از عکاسان به چیزی بیشتر از اونچه که هست نیاز دارند.
    yaghoobi، rainman1061، ALI.Barutkub و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط Erawin نمایش پست ها
    شما از فاصله 10 متری بخواهید سلف پرتره بگیرید از لایو ویو استفاده میکنید؟ جالب .
    ضمنا بحث سرعت نیست بحث این است که اسلات اس دی یک ارتباط برقرار میکند اما برای میکرو اس دی یک ارتباط باید با مبدل و یک ارتباط دیگر با دوربین که کلا توصیه نمی شود .
    بنده هیچ وقت از لایو ویو استفاده نمیکنم فقط و فقط ویزور ، در ضمن سلف پرتره هم راه های فراوونو راحتتری داره . استفاده از تایمر و تنظیم فکوس دستی به همین راحتی . من عذر خواهی میکنم یه عمر همه حرفه ایا با 5D و 1D و ....... بدونه وایرلس کار کردن بهترین عکسارو خلق کردن ، من نمیگم حظور تکنولوژیه روز تو دوربین بده اتفاقا خیلی خوبه اما برای کسی که کارش و عشقش عکاسیه کاملا نوعی سرگرمیه . نمیشه گفت دوربینی که وایرلس نداره دوربین خوبی نیست چرا که واقعا ضروری نیست وجودش و کاربردی که داره همشون با خوده دوربین قابل حله بخصوص که همه ی دوربینا الان دیگه به سیستم ردیابی سوژه برای فکوسه مداوم مجهز هستن
    در بخش SD هم بنده خودم به شخصه چهارسال رو 60D از میکرو اس دی و آداپتور استفاده کردم و هیچ مشکلی نداشتم . و این که اتفاقا در انتخاب اس دی ها بحٍ سرعت بسیار بسیار مهمه

صفحه 13 از 18 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین