صفحه 15 از 18 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 180
Like Tree708تشکر

موضوع: انتخاب بین Canon 6D و Canon 5D III

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

درود ..
    اساتید و دوستان مجرب همه نکات رو فرمودند...
    اجازه میخوام بنده هم یه نظری بدم و بنوعی آب پاکی رو روی دستتون بریزم !!

بقول دوستان اگر مطمئن هستید که بیشتر از منظره و پرتره سراغ ژانر دیگه ای نمیرید پس همون 6 کافیه... در غیر اینصورت بعنوان کسی که دو ماه با 6 دی کار کردم و الانم 5 مارک 3 خریدم عرض میکنم خدمتتون که این نقاط فوکوس 6 دی بجز برای منظره و پرتره و سوژه غیر متحرک واقعا روی اعصاب هست و آدم رو کلافه میکنه! من باهاش عکسهای خانوادگی و مجلس عروسی( بصورت غیر حرفه ای ) و کوچه خیابون اینا هم گرفتم و حقیقتش توی همون مدت دو ماهه از دستش خسته و بنوعی ذله شدم و علیرغم اینکه پرداخت مابه التفاوت این بدنه با 5 دی برام سخت بود و موقع خرید عرق کرده بودم ! ولیکن با یادآوری اون نقاط ضعف 6 دی در مواجه با شرایط کمی چالش برانگیز بعلاوه چند دلیل سلیقه ای و شخصی مثل چیدمان دکمه ها و کیفیت بدنه اینا نهایتا متقاعد شدم که چشمام رو ببندم و 5 رو بگیرم تا بعدا افسوس نخورم که ای کاش فلان و فلان....
    حالا گزارش چند مورد خرابی کنترلهای پشتی و چرخنده ها اینا در 6 دی هم جای خود .. ( توی فروم بهش اشاره شده بود..)
    جمع بندی کلی میکنم.. 6 دی فقط بدرد منظره و پرتره و ماکروگرافی از سوژه های بیحرکت میخوره و انصافا خروجی معرکه ای داره...واسه عکاسی در شب و ماه و ستاره هم بینظیره ولی واسه بقیه استفاده هاتون قطعا اذیت میشید.. اینقدر تعداد نقاط فوکوس و پراکندگیش کم بود که هربار فکر میکردم دارم با دوربین آنالوگ eos 33 قدیمیم کار میکنم و نه با یک فول فریم شش میلیونی 2013 !!!
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

در این پنج شش سالی که اس ال ار دارم همیشه تنها نقطه فکوس مرکزی فعال بوده است. فقط یکی دوبار در مهمانی ها که سوژه ها کاملا متحرک هستند همه نقاط فکوس را فعال کرده ام.
    کاملا به نوع عکاسی هر فرد مربوط میشود ولی اگر تنها یک نقطه فکوس مرکزی هم داشت برای من که پرتره و منظره میگیرم تفاوتی نمیکرد.
    yaghoobi، M.Kazemi، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

در مورد کراس بودن نقاط فوکوس در دوربین هایی که ادعا میکنن تمام نقاط فوکوس کراس دارن من تجربه شخصیم با 70 دی این بوده که باز هم حرف اول وآخر رو درحساسیت فوکوس وکراس بودن، نقطه مرکزی میزنه ودرآزمایشی که چند وقت پیش انجام دادم متوجه شدم در سایر نقاط گاهی مجبورم دوربین رو بچرخونم وبعد از فوکوس در اون نقطه مجددا به زاویه قیل برگردم وعکسمو بگیرم. در حالیکه در همون نقطه از عکس بانقطه مرکزی فوکوس به راحتی فوکوس میکردم. شاید اشتباه میکنم!
    K_NMT و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    احمدی جان فکر میکنم جمله بندیتون ایراد داره
    اگر تجهیزات کنون نداشته باشن که بخوان بفروشن و متحمل ضرر بشن همون 6 دی؟
    فکر میکنم منظورتون خرید نیکون در این شرایط باشه ولی در صورت داشتن تجهیزات کنون بهتر است قید نیکون را زده و همان 6 دی را تهیه کنند
    بله منظورم همین بود.بد نوشتم.باید مینوشتم اگر تجهیزات کنون دارید با فروش اونها متحمل ضرر میشید پس...و برعکس.
    M.Kazemi و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    آقای کاظمی من نگران هستم که اگه 6D بگیرم بعدا تو دقت فوکوس و یا همچین مواردی دوربین کم بیاره و یا کارم سخت باشه به خاطر وضعیت فوکوس 11 نقطه ای متمرکز شده در وسط چون 5Dmrkiii علاوه بر تعداد نقاط فوکوس بالاتر در محدوده بیشتری نقاط فوکوس داره و تو وسط جمع نشده؟
    جدابه خاطر اختلاف قیمت قابل توجه و اختلاف مشخصات یکم زیاد واقعا گیر کردم !! بیشتر موضوع فوکوس رو نمی تونم بقولونم و 6D بگیرم بقیه چیزاش زیاد به نظرم با اهمیت نمی یاد
    هیچ کدام از بدنه های کنون مشکل دقت فوکوس ندارند.وقتی صدای تایید فوکوس رو شنیدید اگر بدنه و لنز سالم باشند سوژه در فوکوس خواهد بود.باز هم میگم به عنوان کسی که کار پرتره حرفه ای میکنه تا زمانی که با نقطه وسط فوکوس میکنید بین این بدنه ها تفاوتی نمیبینید.دست کم من که بین دی800 و مارک 3 و دی3 و...چند بدنه دیگر که استفاده کردم ندیدم.اتفاقا نقطه مرکزی 6دی هم حساسیت خوبی داره.
    اما اگر به بدنه بد دلید و میدونید این بعدا براتون مشکل ساز میشه از همین ابتدا مارک سه رو بخرید که دوخرجه نشید.خیلی هارو دیدم بدنه سالم رو چون بد دل بودند فروختن و سراغ بدنه بالاتر رفتند...
    yaghoobi، M.Kazemi، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    عذر میخوام مگه 750 دی و 6 دی در یک رنج قیمتی هستن؟
    اختلاف قیمتشون خیلی کمتر از اختلاف قیمت بین 6دی و 5دی مارک 3 است...روی همین حساب برای کسی که هیچ تجهیزاتی نداره راحت تره فکر کردن به دی750 تا مارک 3 که البته گفتم مربوط به این تاپیک نمیشه
    ویرایش توسط lamagra : Wednesday 4 November 2015 در ساعت 16:47 دلیل: تایپی
    yaghoobi، M.Kazemi، milad_iut و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    در مورد کراس بودن نقاط فوکوس در دوربین هایی که ادعا میکنن تمام نقاط فوکوس کراس دارن من تجربه شخصیم با 70 دی این بوده که باز هم حرف اول وآخر رو درحساسیت فوکوس وکراس بودن، نقطه مرکزی میزنه ودرآزمایشی که چند وقت پیش انجام دادم متوجه شدم در سایر نقاط گاهی مجبورم دوربین رو بچرخونم وبعد از فوکوس در اون نقطه مجددا به زاویه قیل برگردم وعکسمو بگیرم. در حالیکه در همون نقطه از عکس بانقطه مرکزی فوکوس به راحتی فوکوس میکردم. شاید اشتباه میکنم!
    با عرض پوزش، یه کم از موضوع تاپیک خارجه ولی ممنون میشم در مورد صحت این تجربه نظر دوستان رو بدونم. ضمنا این امتحان رو با لنزهایی که مانع فوکوس کراس تمام نقاط میشن وشرکت سازنده اونا رو لیست کرده انجام ندادم.

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط TORGHEH نمایش پست ها
    با عرض پوزش، یه کم از موضوع تاپیک خارجه ولی ممنون میشم در مورد صحت این تجربه نظر دوستان رو بدونم. ضمنا این امتحان رو با لنزهایی که مانع فوکوس کراس تمام نقاط میشن وشرکت سازنده اونا رو لیست کرده انجام ندادم.
    اون قضیه اوتوفوکوس نداشتن از دیافراگم پایه بالاتر از 5.6 که از این داستان جداست و دلیل دیگری داره.اما در مورد اون تجربه شما بله نقطه مرکزی معمولا حساسترین نقطه فوکوس بدنه ها است.
    ویرایش توسط lamagra : Wednesday 4 November 2015 در ساعت 18:23 دلیل: تایپی
    a.g g.a و TORGHEH تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اون قضیه اوتوفوکوس نداشتن از دیافراگم پایه بالاتر از 5.6 که از این داستان جداست و دلیل دیگری داره.اما در مورد اون تجربه شما بله نقطه مرکزی معمولا حساسترین نقطه فوکوس بدنه ها است.
    تشکر. البته خاطرم هست که اون تجربه و آزمایش رو در دیاف 2.8 یا شایدم 3.2 انجام دادم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    هیچ کدام از بدنه های کنون مشکل دقت فوکوس ندارند.وقتی صدای تایید فوکوس رو شنیدید اگر بدنه و لنز سالم باشند سوژه در فوکوس خواهد بود.باز هم میگم به عنوان کسی که کار پرتره حرفه ای میکنه تا زمانی که با نقطه وسط فوکوس میکنید بین این بدنه ها تفاوتی نمیبینید.دست کم من که بین دی800 و مارک 3 و دی3 و...چند بدنه دیگر که استفاده کردم ندیدم.اتفاقا نقطه مرکزی 6دی هم حساسیت خوبی داره.
    اما اگر به بدنه بد دلید و میدونید این بعدا براتون مشکل ساز میشه از همین ابتدا مارک سه رو بخرید که دوخرجه نشید.خیلی هارو دیدم بدنه سالم رو چون بد دل بودند فروختن و سراغ بدنه بالاتر رفتند...
    با تشکر دوست عزیز با توجه به اینکه هر دو بدنه دی800 نیکون و 5دی مارک3 کنون رو استفاده کردین ممکنه بفرمایید در خصوص کیفیت خروجی و بافت و شفافیت عکس ها در شرایط مشابه و مخصوصا برای پرتره (البته نه پرسنلی) و پرتره مدلینگ و فشن کدوم رو اغلب می پسندید؟؟-ببخشید اگر کمی خارج از تاپیک هست

صفحه 15 از 18 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 آخرینآخرین