صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 57
Like Tree91تشکر

موضوع: SX50HS یاD1100

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.ansare نمایش پست ها
    چه جوری میشه از سلامت یه لنز دست دوم مطمئن شد؟
    منظورم خرید اینترنتی و دردسرای احتمالیشه
    جای مطمئنی برای خرید وجود داره؟
    بهترین راه، نشان دادن به یک مرجع معتبر است. اگر تهران تشریف دارید می توانید لنز را به تعمیرگاه مرکزی دوربین ببرید و بفرمائید که عضو سایت عکاسی هستید و بخواهید که سلامت لنز را بررسی کنند. البته بایستی از قبل با فروشنده در این خصوص توافق کنید.
    بعضی دوستان سایت هم لنزهایشان را برای فروش می گذارند:
    خرید و فروش دوربین و تجهیزات عکاسی
    saman.ansare، Moty و xiao تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا xiao آواتار ها
    تشکر کرده
    413

سلام دوستان
    یه چند وقتیه واقعا گیر کردم که چه دوربینی بخرم ، sx50 یا 1100d . دلم میگه 1100 بخرم چون الان یه دوربین آنالوگ zenit دارم و با کار با یه دوربین لنز خور خیلی حال میکنم! ولی میترسم نتونم از پس هزینه های dslr ها بر بیام و امکانات sx50 واقعا شگفت انگیزه (با این قیمت).
    میخواستم ببینم لنز کیت 1100 تا چه حد میتونه نیازم رو برطرف کنه و کاربرد های اون تا چه حده.
    این لنز برای عکاسی طبیعت تا چه حد میتونه مفید باشه .
    اگه یه دوربین DSLR بخرم حداقل هزینه ای که برای لنز باید صرف کنم چقدره(لنز های تله و ماکرو) .
    کیفیت sx50 تا چه حد پایین تره.
    در آخر بگم که من در عکاسی تازه کار هستم و با همون دوربین آنالوگ هم خیلی حرفه ای نبودم ولی خیلی به عکاسی علاقه مند هستم و ذوقش رو دارم.میخوام جدی این کار رو دنبال کنم.
    ممنون میشم کمکم کنید که بتونم بهتر تصمیم بگیرم.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

با سلام
    من همین امروز یه پست درباره canon sx50 نوشتم. می تونید در انجمن کانن (لینک پست canon sx50) ببینید.
    قیمت این دو دوربین خیلی نزدیکه ولی با توجه به اینکه خرید لنزهای مختلف هزینه ی خیلی بیشتری رو بر شما تحمیل می کنه من دوربین Sx50 رو پیشنهاد می کنم. لنز در حالت واید 24 تا تله 1200 رو نمی شه روی هر دوربینی داشت.فرمت raw هم هست، کفشک فلاش اکسترنال، ظاهری شبه slr ، مودهای بسیار خلاقانه، سرعت شاتر 1/2000 تا 15 ثانیه، ماکرو صفر سانتی متر(که حتی اگر به شیشه هم بچسبونید می تونید تصاویر زیبایی از مثلا قطرات آب داشته باشید) ، ایزو 80 تا 6400 (که به نظر من رنج خوبی برای این دوربین بریجه) ، فیلمبرداری full hd بیست و چهار فریم با کیفیت فوق العاده و حالت فیلم بردارری با سرعت حیرت انگیز 240 فریم (البته در سایز کوچتر) ، فلاش پاپ آپ ، صفحه نمایش کاملا چرخان، پردازنده Digic5 که بسیار سریعه، زوم دیجیتال 4 برابر، دید بسیار خوب LCD در نور روز، کیفیت و زیبایی ساخت بدنه.
    بازه ی گسترده ای از عکس ها (از مشتری و اقمارش تا گلها و مثلا یک زنبور) همه رو در یک دوربین با کیفیت بالا دارید.
    توصیه می کنم یک بریج فوق العاده بهتر از یک dslr بسیار ساده است.
    تصویر زیر در زوم 200 ! گرفته شده (50 اپتیکال * 4 دیجیتال)و جالبه که این عکس از داخل خونه پشت شیشه از فاصله ی زیاد گرفته شده (مقدار تقریبی فاصله بیش از 50 متره(البته تخمین دقیقش برام امکان نداره))
    ali 6 013.jpg
    macro day 030.jpg
    moon 2 036.jpg
    MahBaz و xiao تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

بهترین دوربین های سوپرزوم کامپکت (که Canon SX50 یکی از بهترین هاست) کیفیت تصویر بسیار پائین تری از یک DSLR مثل 1100D دارند (به دلیل سنسور بسیار کوچک). اگر در زمینه ای عکاسی می کنید که عمده عکس های شما به فاصله کانونی بسیار بالا احتیاج دارد (مثل عکاسی از پرندگان) با توجه به گرانی لنزهای تله بلند، خرید سوپرزوم (فقط برای استفاده از تله بلند آن) منطقی است در غیر این صورت مطمئناً 1100D با لنز کیت به علاوه 55-250 انتخاب بسیار بهتری خواهد بود.
    برای ماکروگرافی هم می توانید از لنز معکوس یا اکستنشن تیوب یا فیلتر ماکرو استفاده کنید تا بعداً یک لنز ماکرو دست دوم خوب با قیمت مناسب (تامرون 90 یا سیگما 105) بخرید.
    lamagra، m.a.i، Kane و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    بهترین دوربین های سوپرزوم کامپکت (که Canon SX50 یکی از بهترین هاست) کیفیت تصویر بسیار پائین تری از یک DSLR مثل 1100D دارند (به دلیل سنسور بسیار کوچک). اگر در زمینه ای عکاسی می کنید که عمده عکس های شما به فاصله کانونی بسیار بالا احتیاج دارد (مثل عکاسی از پرندگان) با توجه به گرانی لنزهای تله بلند، خرید سوپرزوم (فقط برای استفاده از تله بلند آن) منطقی است در غیر این صورت مطمئناً 1100D با لنز کیت به علاوه 55-250 انتخاب بسیار بهتری خواهد بود.
    برای ماکروگرافی هم می توانید از لنز معکوس یا اکستنشن تیوب یا فیلتر ماکرو استفاده کنید تا بعداً یک لنز ماکرو دست دوم خوب با قیمت مناسب (تامرون 90 یا سیگما 105) بخرید.
    ضمن تایید فرمایش حضرتعالی، خیلی از دوستان علاقه مند به عکاسی عکس هاشون رو یا در رایانه ذخیره می کنن و یا در ابعاد کوچک چاپ می کنن. از این نظر کیفیت عکس ها چندان تفاوت محسوسی نداره.بنده عکس های زیادی رو با این دوربین مثلا به عنوان دسکتاپ قرار می دم و کیفیت هم بسیار عالیست.
    xiao تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    با سلام
    من همین امروز یه پست درباره canon sx50 نوشتم. می تونید در انجمن کانن (لینک پست canon sx50) ببینید.
    قیمت این دو دوربین خیلی نزدیکه ولی با توجه به اینکه خرید لنزهای مختلف هزینه ی خیلی بیشتری رو بر شما تحمیل می کنه من دوربین Sx50 رو پیشنهاد می کنم. لنز در حالت واید 24 تا تله 1200 رو نمی شه روی هر دوربینی داشت.فرمت raw هم هست، کفشک فلاش اکسترنال، ظاهری شبه slr ، مودهای بسیار خلاقانه، سرعت شاتر 1/2000 تا 15 ثانیه، ماکرو صفر سانتی متر(که حتی اگر به شیشه هم بچسبونید می تونید تصاویر زیبایی از مثلا قطرات آب داشته باشید) ، ایزو 80 تا 6400 (که به نظر من رنج خوبی برای این دوربین بریجه) ، فیلمبرداری full hd بیست و چهار فریم با کیفیت فوق العاده و حالت فیلم بردارری با سرعت حیرت انگیز 240 فریم (البته در سایز کوچتر) ، فلاش پاپ آپ ، صفحه نمایش کاملا چرخان، پردازنده Digic5 که بسیار سریعه، زوم دیجیتال 4 برابر، دید بسیار خوب LCD در نور روز، کیفیت و زیبایی ساخت بدنه.
    بازه ی گسترده ای از عکس ها (از مشتری و اقمارش تا گلها و مثلا یک زنبور) همه رو در یک دوربین با کیفیت بالا دارید.
    توصیه می کنم یک بریج فوق العاده بهتر از یک dslr بسیار ساده است.
    تصویر زیر در زوم 200 ! گرفته شده (50 اپتیکال * 4 دیجیتال)و جالبه که این عکس از داخل خونه پشت شیشه از فاصله ی زیاد گرفته شده (مقدار تقریبی فاصله بیش از 50 متره(البته تخمین دقیقش برام امکان نداره))
    ali 6 013.jpg
    macro day 030.jpg
    moon 2 036.jpg
    ضمن خسته نباشید
    یکی از مقایسه های که ما ازش غافل میشیم مساله فروش هست
    ببینید فرض کنیم ما قصد فروش دوربینی رو میکنیم حالا یا به دلیل ارتقا بدنه یا نیاز مالی

به نظرشما کدوم دوربین راحت تر فروش میره؟کدوم دوربین ضرر کمتری واسه فروش داره؟معلومه که1100 استناد هم پست های برای فروش
    xiao تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

ضمن تایید فرمایش حضرتعالی، خیلی از دوستان علاقه مند به عکاسی عکس هاشون رو یا در رایانه ذخیره می کنن و یا در ابعاد کوچک چاپ می کنن. از این نظر کیفیت عکس ها چندان تفاوت محسوسی نداره.بنده عکس های زیادی رو با این دوربین مثلا به عنوان دسکتاپ قرار می دم و کیفیت هم بسیار عالیست.
    تفاوت بسیار زیاد و کاملاً محسوس (حتی در سایز کوچک) عکاسی با ایزو بالاست. در نور کم و نسبتاً کم است و یا جائی که مجبوریم از سرعت شاتر نسبتاً بالا استفاده کنیم باید از ISO بالا استفاده کرد. با بالا رفتن ایزو خصوصاً در نور کم، نویز در دوربین های با سنسور کوچک بسیار زیاد می شود به نحوی که در بسیاری از موارد عکس بلا استفاده می شود.
    تفاوت های محسوس دیگر داینامیک رنج و وجود دیتیل و جزئیات در عکس است.
    lamagra، m.a.i، Kane و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد صفائی نمایش پست ها
    ضمن خسته نباشید
    یکی از مقایسه های که ما ازش غافل میشیم مساله فروش هست
    ببینید فرض کنیم ما قصد فروش دوربینی رو میکنیم حالا یا به دلیل ارتقا بدنه یا نیاز مالی

به نظرشما کدوم دوربین راحت تر فروش میره؟کدوم دوربین ضرر کمتری واسه فروش داره؟معلومه که1100 استناد هم پست های برای فروش
    یکی از نکاتی که درباره ی canon sx50 در سایت های مختلف دیدم (به خصوص سایت های انگلیسی زبان) اینه که از این دوربین به عنوان یه دستیار خوب در کنار دوربین حرفه ای تون می تونید استفاده کنید. پست آقای چگینی هم موید همین نظره. تهیه ی لنز خیلی بیشتر از بدنه هزینه بره و درهر حال این دوربین درکنار دوربین حرفه ای بودنش رو ترجیح می دم. اما مشخصا اگر شما دوربینی مثل 1100 دارید و بخواید ارتقاش بدید اصلا نگه داشتنش نه به صرفه است و نه توجیهی داره.
    xiao تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

یکی از نکاتی که درباره ی canon sx50 در سایت های مختلف دیدم (به خصوص سایت های انگلیسی زبان) اینه که از این دوربین به عنوان یه دستیار خوب در کنار دوربین حرفه ای تون می تونید استفاده کنید. پست آقای چگینی هم موید همین نظره. تهیه ی لنز خیلی بیشتر از بدنه هزینه بره و درهر حال این دوربین درکنار دوربین حرفه ای بودنش رو ترجیح می دم. اما مشخصا اگر شما دوربینی مثل 1100 دارید و بخواید ارتقاش بدید اصلا نگه داشتنش نه به صرفه است و نه توجیهی داره.
    فکر کنم متوجه منظور من نشدید
    سواله من اینه
    به نظر شما اگه من sx50 بگیرم و شما 1100 و اگه ما بخوایم بر اثر یه نیاز دوربین هارو بفروشیم کدوم دوربین واسه فروش راحت تره؟
    xiao تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد صفائی نمایش پست ها
    فکر کنم متوجه منظور من نشدید
    سواله من اینه
    به نظر شما اگه من sx50 بگیرم و شما 1100 و اگه ما بخوایم بر اثر یه نیاز دوربین هارو بفروشیم کدوم دوربین واسه فروش راحت تره؟
    مسلماً 1100D.
    m.a.i، حامد صفائی و xiao تشکر می‌کنند.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین