صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 77
Like Tree110تشکر

موضوع: كدام بهتر است Canon EOS 650 D , Nikon D3200 , Nikon D5100

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط raas نمایش پست ها
    داریوش عزیز ممنون از وقتون که در اختیار بنده قرار گذاشته اید.

من در واقعه هیچ ایده ی ندارم که یک دوربین عکاسی خوب چه کار هایی برای من می تونه بکنه .

همون طوری که قبلا گفتم من تازه وارد به دنیایی عکاسی هستم و مدت 6 سال یک کمپک sx100 کانون داشتم که تقریبا با ور رفتن های خودم عکس های که به نظر خود راضی کننده بوده رو انداختم .

اما چون می خوام کارم رو ارتقاع بدم و جدی پیگیری کنم گفتم که یک دوربینی بخرم که بتونم در حد اماتور و بسمت حرفه ی شدن حرکت کنم.

من خودم نمی دونم چرا اما نیکون برندش برام جذاب تره تا کانون .

بعد از مقدمه چینی طبق تحقیقاتی که کردم مثل اینکه d5200 و 700D جفتشون لایو ویو یک سانی دارند با این تفاوت که اسکرین کانون کیفیت و تاچ می باشد
    اما از اون طرف فیلم برداری با نیکون می شه 60 فریم در ثانیه گرفت و کانون همان 30 فریم را پشتی بانی می کند

سنسور عکس نیکون از کانون بزرگتره پس در نتیجه میزان تراکم پیکس ها باید بهتره باشه

من خودم سری های 550D 500D 600D کانون رو دستم گرفتم و راستیتش برام جالب نبوده

اما چند وقت پیش شانس اینو رو دشتم که D3000 قدیمی رو دستم بگیرم و از گریپش راضی بودم

قیمت لنز ها رو هیچ اطلاعی ندارم اما شنیدم که لنز های کانون عمر بهتری نثبت به نیکون دارند اگه تفاوت قیمت لنز ها تا 10% الی 20% باشه فکر نکنم اینقدر محسوس باشه

و در مورد نوع و کیفیت لنز ها هم کاملا بیسواد هستم فقط می دونم هرچی F پایین تری داشته باشند بهتر هستند

و در اخر اینکه اینقدر ها هم وضع مالیم خوب نیست که بخوام پول اشتباهم رو بدم برای همین باید کاملا سبک سنگین کنم و بهترین رو یا انتخاب کنم یا صبر کنم پول بیشتری دستم بیاد و چیز بهتری از این دوتا دوربین اماتوری تهیه کنم که احتمال دوم خیلی کمتره
    دوست عزیز، البته بنده مانند جناب چگینی نمی توانم حق مطلب را ادا کنم (ارادت)اما درباره ی فیلمبرداری که فرمودید حقیقت این است که بسیاری از فیلم هایی که شما مشاهده می کنید همه 24 فریم هستند و مطمئنا 30 فریم بر ثانیه هم مناسب است و شما چیزی را ازدست نمی دهید.شایان ذکره در دوربین 700D شما در زولوشن 1080*1920 سرعت 30 فریم را دارید و در رزولوشن 720*1280 همان سرعت 60 فریم را البته دارید.
    بنده دوربین canon sx50 را دارم که یک دوربین بریج هست و با رزولوشن 1080*1920 با سرعت 24 فریم فیلم برداری می کنه و تا به حال فیلم های خلی خوبی رو ضبط کرده.به نظرم زیاد روی این مورد نگران نباشید.
    تفاوت اندازه سنسور هم که اصلا چشمگیر نیست (یا شاید منظورتان رزولوشن بوده است)
    امیدوارم خرید خوبی داشته باشید.
    Amin.S و raas تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

بعد از مقدمه چینی طبق تحقیقاتی که کردم مثل اینکه d5200 و 700D جفتشون لایو ویو یک سانی دارند با این تفاوت که اسکرین کانون کیفیت و تاچ می باشد
    اما از اون طرف فیلم برداری با نیکون می شه 60 فریم در ثانیه گرفت و کانون همان 30 فریم را پشتی بانی می کند

سنسور عکس نیکون از کانون بزرگتره پس در نتیجه میزان تراکم پیکس ها باید بهتره باشه

من خودم سری های 550D 500D 600D کانون رو دستم گرفتم و راستیتش برام جالب نبوده

اما چند وقت پیش شانس اینو رو دشتم که D3000 قدیمی رو دستم بگیرم و از گریپش راضی بودم

قیمت لنز ها رو هیچ اطلاعی ندارم اما شنیدم که لنز های کانون عمر بهتری نثبت به نیکون دارند اگه تفاوت قیمت لنز ها تا 10% الی 20% باشه فکر نکنم اینقدر محسوس باشه
    به نظرم اگر دلتان بیشتر پیش نیکون است حتماً نیکون بخرید.
    700D دارای سنسور هیبرید است بنابر این فوکوس سریع و دقیق در مد Live View دارد که برای فیلمبرداری و همچنین عکاسی Live View بسیار کار آمد است (خصوصاً در ترکیب با لنزهای STM)
    msh2200، yaghoobi، ali k و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

علی جان بنده زیاد اهل فیلم برداری با دوربین عکاسی نیستم و اصلا فکر نکنم بخوام از این قابلیت استفاده کنم .

دوست عزیزم اقای چگینی ، بنده بیشتر در شرایط نور کم ایده ی عکاسی به ذهنم می رسه و اکثرا عکس های که می گیرم در تارکی می باشد

طبق عکس های که دیدم نیکون مورد بحث 20% کیفیت عکسی بهتری نصبت به کانون 700 دارد و از طرفی کیفیت عکس در ایزوی بالا و نور کم بشدت بهتر و قابل قبول تر از کانون می باشد

البته متاسفانه منبع اطلاعات من اینترنت می باشد و خودم هرگز با هیچ کدوم از این دوربین ها در شرایط یاد شده عکسی نگرفتم

برای همین ترسی دارم که اطلاعاتی که در کانال های مختلف که سعی در نقد و بررسی و امتیاز دهی دارند ، جهت دار بوده و اشتباهی که سر خرید ریشتراش برون و پاناسونیک

برام پیش امده از این طریق تکرار بشه !(پیوست ریشتراش برون خریدم اما پاناسونیک بشدت بهتره بود )

برای همین از دوستان تقاضا دارم چنان چه تجربه ی در این زمینه دارند برای من بازگو کنند که در خریدم دچار اشتباه نشم .

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

علی جان بنده زیاد اهل فیلم برداری با دوربین عکاسی نیستم و اصلا فکر نکنم بخوام از این قابلیت استفاده کنم .

دوست عزیزم اقای چگینی ، بنده بیشتر در شرایط نور کم ایده ی عکاسی به ذهنم می رسه و اکثرا عکس های که می گیرم در تارکی می باشد

طبق عکس های که دیدم نیکون مورد بحث 20% کیفیت عکسی بهتری نصبت به کانون 700 دارد و از طرفی کیفیت عکس در ایزوی بالا و نور کم بشدت بهتر و قابل قبول تر از کانون می باشد

البته متاسفانه منبع اطلاعات من اینترنت می باشد و خودم هرگز با هیچ کدوم از این دوربین ها در شرایط یاد شده عکسی نگرفتم

برای همین ترسی دارم که اطلاعاتی که در کانال های مختلف که سعی در نقد و بررسی و امتیاز دهی دارند ، جهت دار بوده و اشتباهی که سر خرید ریشتراش برون و پاناسونیک

برام پیش امده از این طریق تکرار بشه !(پیوست ریشتراش برون خریدم اما پاناسونیک بشدت بهتره بود )

برای همین از دوستان تقاضا دارم چنان چه تجربه ی در این زمینه دارند برای من بازگو کنند که در خریدم دچار اشتباه نشم .
    صرفنظراز این که کدام یک از این دو دوربین را بخرید، برای عکاسی در نور کم، نقش لنز مناسب خیلی زیاد است. به فکر خرید لنز با f/2.8 یا کمتر باشید.
    yaghoobi و raas تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    47

سلام
    منم چن وقته میخوام عکاسی رو بصورت جدی دنبال کنم اما بین 5100 و 3200 موندم
    از طرفی 3200 پردازنده جدید تر قابلیت اتصال به تلفن همراه و فیلم برداری پر سرعت 60fps... فکر میکنم این ویژگی های کوچیک رو هم دیگه به چشم بیاد
    و از طرفی 5100 صفحه نمایش چرخان داره (که من نمیدونم چقدر تو عمل بهش احتیاج بشه)و شنیدم که یه سطح از 3200 بالا تره

دوستانی که 5100 دارن لطف میکنن بگن که نیکون تو آپدیتاش چه ویژگی های بارزی رو به دوربینش اضافه کرده؟(اصلا همچین کاری میکنه؟)

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sa`eed نمایش پست ها
    سلام
    منم چن وقته میخوام عکاسی رو بصورت جدی دنبال کنم اما بین 5100 و 3200 موندم
    از طرفی 3200 پردازنده جدید تر قابلیت اتصال به تلفن همراه و فیلم برداری پر سرعت 60fps... فکر میکنم این ویژگی های کوچیک رو هم دیگه به چشم بیاد
    و از طرفی 5100 صفحه نمایش چرخان داره (که من نمیدونم چقدر تو عمل بهش احتیاج بشه)و شنیدم که یه سطح از 3200 بالا تره

دوستانی که 5100 دارن لطف میکنن بگن که نیکون تو آپدیتاش چه ویژگی های بارزی رو به دوربینش اضافه کرده؟(اصلا همچین کاری میکنه؟)
    دوست عزیز بنده با 5100 کار کردم دوربین خوبیه مخصوصا اینکه از سنسور d7000 بهره می بره.

اگه جدید بودن سنسور دوربین با رزولوشن بالا براتون اهمیت داره و همچنین اگه مبتدی هستید و تازه می خوایید وارد دنیای dslr بشید و با دوربین و منواش راحت کار کنید (با توجه به guide mode ) نیکون D3200 رو تهیه کنید که در کلاس خودش بی رقیبه. اما اگه صفحه چرخان براتون خیلی خیلی اهمیت داره و می تونید این مساله رو فدای سنسور d3200 کنید، اونوقت d5100 بگیرید البته d5100 هم تا 60fps فیلمبرداری هم داره.

صفحه چرخان، بیشتر برای ماکرو گرافی و استفاده دوربین در زوایای غیر متعارف که بدن انعطاف پذیری کمی داره استفاده می شه. بله کلا سری D3xxx نیکون جزو رده entry level و سری D5xxx جزو رده Mid level محسوب می شند. و طبیعتا دوربین d5100 از نظر تنظیمات و امکانات کمی حرفه ای تر هست.
    msh2200، aro1355، nicebluesky و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

دوست نازنین بنده با 5100 کار نکرده ام اما با اینکه مدت کمی است نیکون 3200 خریده ام خیلی با ان کار کرده ام.

فیلم و عکس این دوربین فوق تصور شما شفاف و عالی است
    دوربین مطمئنا حرفه ای هست
    24 مپا پیکسل
    ساخت تایلند
    لنز 18-55 میلیمتری
    قابلیت تنظیم هر چیزی که شما بخواهید.

3200 دوربین فوق العاده است.
    و قیمت ان هم از کنان ارزان تر است.
    تنها مزیت کنان نسبت به این دوربین مانیتور چرخان ان است که زیاد مهم نیست.

اگر میخواهید یک دوربین با کیفیت و پیشرفته داشته باشید که با ان همه کاری را با کیفیت بالا انجام دهید نیکون 3200 بگیرید.
    شک نکنید که پشیمان نمیشوید.
    vahidshah تشکر می‌کند.

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    دوست نازنین بنده با 5100 کار نکرده ام اما با اینکه مدت کمی است نیکون 3200 خریده ام خیلی با ان کار کرده ام.

فیلم و عکس این دوربین فوق تصور شما شفاف و عالی است
    دوربین مطمئنا حرفه ای هست
    24 مپا پیکسل
    ساخت تایلند
    لنز 18-55 میلیمتری
    قابلیت تنظیم هر چیزی که شما بخواهید.

3200 دوربین فوق العاده است.
    و قیمت ان هم از کنان ارزان تر است.

اگر میخواهید یک دوربین با کیفیت و پیشرفته داشته باشید که با ان همه کاری را با کیفیت بالا انجام دهید نیکون 3200 بگیرید.
    شک نکنید که پشیمان نمیشوید.

( فیلم و عکس این دوربین فوق تصور شما شفاف و عالی است ) یعنی چی ؟؟؟؟
    ( دوربین مطمئنا حرفه ای هست ) مگه اون دو مدل دیگر حرفه ای نیستن ؟؟؟؟
    ( 24 مگا پیکسل ) ایا مگاپیکسل بالا دلیل برتری یک دوربین هست ؟
    ( ساخت تایلند ) خوب اگر این تایلند مزیت حساب میشه که کنون 650D ساخت ژاپن عالیه !!!
    ( لنز 18-55 میلیمتری ) اون دو مدل مگر با چه لنزی ارائه شده ؟؟؟
    ( قابلیت تنظیم هر چیزی که شما بخواهید ) واقعا این یکی رو نمیتونم هضم کنم !!!

ایا شما تنها مزیت کنون را مانیتور چرخان میبینید ؟؟؟
    بدنه بهتر با جای دست خوش فرمتر برای دستان بزرگ و مونیتور لمسی و سرعت عکاسی پیاپی بیشتر و... اینها رو ندونسته نظر میدید ؟؟؟
    msh2200، M.Mobin، shahbazi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

بفرمائید برای شما زیاد مهم نیست.

جسارتا به نظرم این جمله در ساخت تیزرهای تبلیغاتی نیکون هم استفاده نشه. به هر حال اونقدر ابعاد فنی قابل بحث هست که مجبور نباشیم از این جملات استفاده کنیم. مطمئنا بنده آماتور بیشتر ترجیح میدم از اطلاعات فنی شما که ید طولایی در زمینه عکاسی دارید استفاده کنم.
    ارادتمند
    shahbazi، Dariush Chegini و ALIS تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

عجب داستانی شده
    msh2200، Mehrdad-PL، aro1355 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین