صفحه 46 از 49 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 451 تا 460 , از مجموع 486
Like Tree1782تشکر

موضوع: Nikon D7100 VS Canon 70D

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام جناب دانشپایه عزیز، بحث بنده در خصوص ارتباط داینامیک رنج و قابلیت بازیافت مناطق تاریک و روشن نیست. به نظر من مفهوم داینامیک رنج در این است که اگرداینامیک رنج منظره در حد داینامیک رنج دوربین باشد و عکاس به درستی نورسنجی کرده باشد، دوربین قاعدتاً باید کل طیف های روشنائی موجود در منظره را ثبت کرده باشد و قاعدتاً نباید نیازی به بازیافت مناطق روشن و تاریک باشد. اگر هم داینامیک رنج منظره ببش از حد دوربین باشد، هیچ بازیافتی قادر به ایجاد داینامیک رنج منظره نخواهد بود.
    به نظرم بحث بازیافت بیشتر در خصوص مواردی مطرح است که نورسنجی به درستی انجام نشده باشد یا عکاس بخواهد به منظور ویرایش هنری، در تصویر منظره دخل و تصرف نماید.
    ارادت
    بنظر من دو موضوع مطرح میشود. اول اینکه بفرض پوشش تمام رنج دینامیکی چیزی که چشم میبیند با چیزی که سنسور میبیند متفاوت است! شما بفرض اینکه منظره با کنتراست بالا هم نداشته باشید خیلی وقتها پیش میاید که برای طبیعی دیده شدن سایه ها را کمی ریکاور کنید.
    دوم اینکه معمولا هم کنتراست زیاد است و هم محدوده دینامیکی سنسور متقارن نیست. مثلا در مورد همین بدنه -5/5 تا +4/5 است یعنی در سایهها رنج بیشتری داریم پس میشود با کمی نوردهی کمتر عکس را ثبت کرد و در ویرایش اطلاعات بیشتری بدست آورد. و بعلاوه معمولا قسمتهای سایه مخصوصا سایه های عمیق بنظر من کمتر اهمیت دارند تا هایلایتها! بشخصه ترجیح میدهم کمی دیتیل کمتری در قسمتهای کوچک و خیلی تیره در عکس داشته باشم تا اینکه مثلا اسمان نیمه ابری آبی رنگ را از دست بدهم.

عکس اقای مهدی نمونه خوبی است. اگر با اکسپوژر کامپنسیشن صفر میگرفتند شاید اسمان را از دست میدادند ولی جزءیات قسمتهای سیاه درختان مگر چقدر اهمیت دارد.
    Dariush Chegini، amir.komeily و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    جناب Mahdi.A.Tabar به نظرم یه کراپ صد در صد از مناطق بازیابی شده بزارین بهتر میشه.
    البته این عکس بدون سه پایه و بدون محاسبه فوکال لنت گرفته شده. ممکنه گوشه های تصویر کمی از فوکوس خارج باشه. چون قصدم ریکاوری نبود!
    ولی سعی میکنم در آینده یه عکس دقیقتر با این شرایط بگیرم.

این هم کراپ 100% از گوشه پایین سمت چپ

IMG_1204-Edit-3.jpg

یقینأ بازیابی نقاط تاریک توسط اساتید نتیجه بهتری خواهد داد.
    amir.komeily و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

برای استفاده از این تکنیک اولا محدودیت دوربین خود را بشناسید. چون سایه های خیلی تاریک را نمیتوانید با نویز و دیتیل مورد قبول بازیابی کنید. برای دوربین دی6 این ممکن است حدود -2 باشد برای 750دی ممکن است تا -4 هم قابل استفاده باشد. البته عمق سایه ها مهم است این اعداد فقط یک مثال بود. وگرنه نیاز به چند نوردهی و اچ دی آر دارید.
    ثانیا تکنیک شیفت به راست را رعایت کنید تا بیش از حد نیاز بسمت منفی نروید. مثلا در این عکس شاید -1/3 شاید 0 و حتی مقادیر مثبت هم اسمان را اور نمیکرد و کیفیت بهتری میداشتید.
    Nima Sadigh، amir.komeily و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    برای استفاده از این تکنیک اولا محدودیت دوربین خود را بشناسید. چون سایه های خیلی تاریک را نمیتوانید با نویز و دیتیل مورد قبول بازیابی کنید. برای دوربین دی6 این ممکن است حدود -2 باشد برای 750دی ممکن است تا -4 هم قابل استفاده باشد. البته عمق سایه ها مهم است این اعداد فقط یک مثال بود. وگرنه نیاز به چند نوردهی و اچ دی آر دارید.
    ثانیا تکنیک شیفت به راست را رعایت کنید تا بیش از حد نیاز بسمت منفی نروید. مثلا در این عکس شاید -1/3 شاید 0 و حتی مقادیر مثبت هم اسمان را اور نمیکرد و کیفیت بهتری میداشتید.
    درود بر شما جناب دانش پایه عزیز
    کاملا حق با شماست. راستش در زمان عکاسی از این صحنه هدفم گرفتن یک عکس ضد نور بود و اصلا قصد ریکاوری نداشتم. با پیش اومدن این بحث اخیر گفتم یه تست بزنم ببینم میشه رو این عکس ریکاوری انجام داد یا خیر.
    بازم ممنون
    amir.komeily تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دینامیک رنج هر چند در ریکاوری سود بسیار دارد ، اما بزرگترین نتیجه آن قدرت ثبت هرچه تنالیته های بیشتر بین دو حد سفیدی و سیاهی بیشتر است.
    یعنی در سنسوری با داینامیک رنج کمتر، شما ممکن است سیاهی مطلق داشته باشید یا سفیدی مطلق بدون هیچ جزییات. اما در سنسور با داینامیک رنج بیشتر، قدرت ثبت جزییات حتی در مناطق بسیار تاریک.
    و به همین دلیل است که نتیجه ثانوی این سنسورها در ریکاوری خودش را نشان می دهد. و این دومی دست عکاس را برای جبران اشتباهات باز می گذارد، اما هرگز صرفا به درد ریکاوری نمی خورد یا عکاسان تازه کار.
    امروزه با پیشرفت سنسورها، هرچه بیشتر نیاز به HDR کمرنگ و کمرنگ تر می شود و در واقع HDR را برای رسیدن به همان داینامیک رنج بالا به کار می برند.
    اما در پاسخ به پرسش چناب زلقی، اولویت همیشه با جلوگیری از اوراکسپوز شدن است تا فرونوردهی. چون در اولی، همه جزییات از دست میرود بدون قابلیت ریکاوری ولی در دومی ، تا امکان ریکاوری جزییات به مراتب بسیار بیشتر است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض تفاوتهای nikon d7100 و canon 70D

با سلام خدمت همگی دوستان
    از آنجایی که بنده تا یک سال پیش و برای سالها ازCANON استفاده میکردم و پارسال با خرید NIKON D7100 به جرگه استفاده کنندگان از NIKON پیوستم، فکر کردم بد نیست تجربیاتم رو در مورد این دو مدل در اختیار مراجعین به این صفحه بگذارم.
    باید در نظر داشت که ارجحیت یکی به دیگری بستگی مستقیم به این دارد که هر کس دوربین را برای چه کاری میخواهد و کدام یک از امکانات برای شخص ارجحتر است.
    (در ادامه توضیح خواهم داد)
    1-اولا این توضیح لازمه که اگر قبلا از CANON استفاده میکردید در استفاده از NIKON دچار مشگل خواهید شد و البته برعکس، چون محل قرارگیری کنترلهای روی بدنه این دو بسیار ازهم متفاوتند. ولی به نظر من این دکمه ها و کنترلها در CANONخیلی منطقیتر جاسازی شده و سهل الوصولترند.

2- صفحه نمایش بازشونده و چرخانCANON 70D به خصوص برای کسانی که بیشتر فیلمبرداری میکنند کار را خیلی راحتتر میکند.(البته برای من مهم نبود).

3- از نظر فوکوس به جرات میتونم بگم که CANON 70D موفقتر عمل میکنه، هم از نظر سرعت و هم از نظر دقت. NIKON D7100 در شرایط قرارگیری چند جسم پشت هم به طوریکه کنتراست کم است دچار گیجی میشود. به خصوص برای کسانی که میخواهند بیشتر فیلمبرداری بکنند CANON 70D عالی عمل میکنه.

4- ساخت بدنه NIKON D7100 خیلی بهتر از CANON 70D است. البته به ادعای خود NIKON در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار مصون شده است.(شخصا جرات نمیکنم تست کنم).

5- قیمت اکثر لنزهای CANON در شرایط مساوی ارزانتر از NIKON است.

6- از نظر بنده کیفیت تصویر و رنگ NIKON D7100 از CANON 70D بهتره.

7- یکی از مواردی که بیشتر من رو ناامید کرد این بود که من یک سری لنزهای باکیفیت CONTAX ZEISS YASHCA دارم که قبلا با یک کانورتر ارزانقیمت روی بدنه CANON استفاده میکردم ولی برای بدنه NIKON هیچ کانورتر باکیفیتی وجود نداره و مجبورم برای این دوربین لنز بخرم.

اگر باز هم مواردی رو به یاد آوردم به همین پست اضافه خواهم کرد، امیدوارم مفید واقع شود.
    msh2200، vahidshah، ravanfar و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

باسلام
    دوستانی که مثل بنده برای فهمیدن جواب سوالی که تیتر تاپیک هست میخوان این بحثا رو بخونند
    به نظرم فقط ۲۰ /۲۵ صفحه اول رو بخونید از اونجا به بعد تا اینجا یه سری از دوستان فقط با بحثای بی ربط و کاملا عمومی که به درد نتیجه گیری شما نمی خوره فقط اطلاعات عمومی عکاسی ( و نه تخصصی ) همدیگه رو به هم یاداوری کردن.
    ShahramUae، siosha، davood و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض سوال فوری و مهم

ب نظرت کانن 70دی یا نیکن دی 7200؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هدف من صرفا عکاسی است نه تهیه فیلم
    کیفیت عکس برام خیلی مهمه
    همینطور کیفت بودی چون میخام حد اقل برای 3 سال از این دوربین استفاده کنم
    قیمت میخام تا زیر 5 بیشتر نشه
    19 نقطه فوکوس در مقابل 51 نقطه یه اختلاف فاحش ب حساب نمیاد؟
    من تنوع زیاد در عکاسی دارم یه مدت خیابانی وصنعتی یه مدت طبیعت و غیره ب همین منظور نیازمند انعطاف زیاد دوربین هستم جدا از لنز

سپاس از نظرات شما عزیزان

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

نقل قول نوشته اصلی توسط اخرین نگاه نمایش پست ها
    ب نظرت کانن 70دی یا نیکن دی 7200؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هدف من صرفا عکاسی است نه تهیه فیلم
    کیفیت عکس برام خیلی مهمه
    همینطور کیفت بودی چون میخام حد اقل برای 3 سال از این دوربین استفاده کنم
    قیمت میخام تا زیر 5 بیشتر نشه
    19 نقطه فوکوس در مقابل 51 نقطه یه اختلاف فاحش ب حساب نمیاد؟
    من تنوع زیاد در عکاسی دارم یه مدت خیابانی وصنعتی یه مدت طبیعت و غیره ب همین منظور نیازمند انعطاف زیاد دوربین هستم جدا از لنز

سپاس از نظرات شما عزیزان
    در عمل فرق چندان زیادی باهم ندارن . هر دو دوربینهای خوبی هستن
    ببین با کدوم راحت تری و از کدوم بیشتر خوشت میاد اونو بگیر

من خودم با چینش دکمه ها و منو نیکون راحت ترم با اینکه با هر دو برند کار کردم.حالا خیلیها هم نظر برعکس دارن

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط sarlak نمایش پست ها
    در عمل فرق چندان زیادی باهم ندارن . هر دو دوربینهای خوبی هستن
    ببین با کدوم راحت تری و از کدوم بیشتر خوشت میاد اونو بگیر

من خودم با چینش دکمه ها و منو نیکون راحت ترم با اینکه با هر دو برند کار کردم.حالا خیلیها هم نظر برعکس دارن
    درود
    نمیخوام تعصبی حرف بزنم ولی از لحاظ راحتی کار کنون خیلی بهتر عمل کرده.
    کنون جوری تنظیمات رو قرار داده که شما با دست راست حتی بدون برداشتن چشم از روی ویزور میتونی تمام پارامترای لازم رو تغییر بدی که سرعت عمل عکاسی رو بالا میبره.
    اما نیکون یه سری تنظیماتش رو جایی قرار داده که شما مجبوری دست چپ رو از زیر لنز برداری و تغییرات رو اعمال کنی که این مسأله در حین عکاسی حرفه ایی خیلی خوشایند نیست.
    اگه اشتباه میکنم لطفأ اساتید گوشزد بفرمایند.

صفحه 46 از 49 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 آخرینآخرین