صفحه 10 از 12 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 114
Like Tree411تشکر

موضوع: 5D Mark III یا D800/D800E

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط m.tajik نمایش پست ها
    دوستان فرض کنید من یک عکاس هستم که میخواهم یک دوربین فول فریم بخرم و با یک لنز همه کاره ۲۴-۷۰ اف ۲.۸
    جهت عکساسی مستند اجتماعی، طبیعت، پرتره، عکاسی مراسم ،عکاسی در شب (کلیه کارهایی عمومی که تک تک شما انجام میدید)
    چه دروربینی پیشنهاد میکنید؟
    به نظر من سه حالت مختلف وجود داره

حالت اول : شما یک دوربین کراپ یا فول فریم قدیمی از یه برند دارید که مدتی باهاش کار کردید و براش تجهیزات جانبی خریدید(تعدادی لنز پرایم و زوم به همراه تعدادی فلاش و ....) و حالا حس می کنید بدنه برای شما محدودیت ایجاد کرده. در این حالت مسیر مشخصه و شما فول فریم همون برند رو انتخاب می کنید.

حالت دوم : به عنوان اولین دوربین می خواهید فول فریم بخرید. در این حالت توصیه منطقی اینه که این کار رو نکنید. یا این پول می تونید یه بدنه کراپ و کلی لنز(از واید تا تله) و تجهیزات بخرید(حتی کسانی فول فریم دارند به یک بدنه backup نیاز دارند).بعدا اگه خواستید می تونید فول فریم بخرید.

حالت سوم که البته تو مملکت ما زیاد هم اتفاق می افته اینه که شما پول تون از پارو بالا می ره و می خواهید دوربینی بخرید که پوز بقیه رو بزنه. در این حالت می تونید mark III و d800 حتی 1D , D4 بخرید(اگه بتونید phase one یا هاسل بلاد بخرید که دیگه بهتر). بعد شما تو یک تور عکاسی شرکت می کنید و یه عکاس با یه 40d یا d200 و لنز و تکنیک مناسب عکسهایی می گیره که شما و فول فریم تون رو قورت میده.

قابل توجه دوستانی که تا بحث کراپ و فول فریم میشه به رگ غیرتشون بر میخوره. Pro DSLR + Cheapo Lens vs "Cheapo" DSLR + Pro Lens - YouTube

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    ... فقط صحبت دوستان اینه که نتایج دستکاری شده است و به نفع نیکون.
    صحبت دوستان این نیست که از نیکون جانبداری شده، چه بسا ممکنه مقایسه دیگه ای رو ببینیم که نامنصفانه رای به برتری کانن داده باشه. صحبت از اینه که حتی در وب سایت های معتبر نمیتوان همه نتایج و رده بندی ها رو به طور قطع قبول و حکم برتری صادر کرد (خاطرم هست چندی پیش با کمال تعجب در dpreview دیدم که در مقایسه دو بادی همرده 60D و 70D، در مود فیلمبرداری امتیاز بیشتر رو به 60D داده بود).
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Friday 26 September 2014 در ساعت 10:17 دلیل: آپلود تصویر
    peacekeeper تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    به نظر من سه حالت مختلف وجود داره

حالت اول : شما یک دوربین کراپ یا فول فریم قدیمی از یه برند دارید که مدتی باهاش کار کردید و براش تجهیزات جانبی خریدید(تعدادی لنز پرایم و زوم به همراه تعدادی فلاش و ....) و حالا حس می کنید بدنه برای شما محدودیت ایجاد کرده. در این حالت مسیر مشخصه و شما فول فریم همون برند رو انتخاب می کنید.

حالت دوم : به عنوان اولین دوربین می خواهید فول فریم بخرید. در این حالت توصیه منطقی اینه که این کار رو نکنید. یا این پول می تونید یه بدنه کراپ و کلی لنز(از واید تا تله) و تجهیزات بخرید(حتی کسانی فول فریم دارند به یک بدنه backup نیاز دارند).بعدا اگه خواستید می تونید فول فریم بخرید.

حالت سوم که البته تو مملکت ما زیاد هم اتفاق می افته اینه که شما پول تون از پارو بالا می ره و می خواهید دوربینی بخرید که پوز بقیه رو بزنه. در این حالت می تونید mark III و d800 حتی 1D , D4 بخرید(اگه بتونید phase one یا هاسل بلاد بخرید که دیگه بهتر). بعد شما تو یک تور عکاسی شرکت می کنید و یه عکاس با یه 40d یا d200 و لنز و تکنیک مناسب عکسهایی می گیره که شما و فول فریم تون رو قورت میده.

قابل توجه دوستانی که تا بحث کراپ و فول فریم میشه به رگ غیرتشون بر میخوره. Pro DSLR + Cheapo Lens vs "Cheapo" DSLR + Pro Lens - YouTube
    چرا فکر می کنید که فقط این سه حالت وجود دارد؟ شرایط آدم ها را که شما نمی دانید.
    1- من در حد متوسطی عکاسی بلد هستم، با SLR و DSLR هم کار کرده ام. بدنه کراپدار کانن و دو لنز فول فریم و سه لنز کزاپدار هم دارم که ارزش مادی خیلی زیادی ندارد و از آنجا که با فول فریم های کانن و نیکون هم کار کرده ام و تفاوت عکس های فول فریم با کراپدار را هم کاملاً و شخصاً تجربه کرده ام و با چشم خودم دیده ام، علاقمند هستم که اگر بتوانم بودجه لازم را تامین کنم، دوربین فول فریم داشته باشم. از آنجا که لنزهای گران قیمت زیادی ندارم، تغییر برند از کانن به نیکون برایم با ضرر هنگفتی همراه نیست. چرا نباید فول فریم نیکون بخرم؟ در یک سال گذشته چند نفر از عکاسان خوب همین فروم تغییر برند داده اند.
    2- کدام قانون می گوید که کسی که می خواهد عکاسی را آغاز کند حتماً باید با دوربین کراپدار شروع کند؟ اگر کسی توانائی مالی برای خرید دوربین فول فریم را دارد باید به توصیه شما دوربین کراپدار بخرد؟
    3-اگر کسی دوربین فول فریم خرید حتماً پولش از پارو بالا می رود و در عین حال ناشی است؟ آیا در تورهای عکاسی مردم برای "قورت دادن" همدیگر عکاسی می کنند؟ اگر کسی پولدار بود و عکاسی هم بلند نبود و دوربین فول فریم هم خرید، نمی تواند به کلاس عکاسی هم برود و عکاسی را یاد بگیرد؟
    در خصوص دوربین فول فریم من متاسفانه متاسفانه متاسفانه دوربین فول فریم ندارم بنابر این تعصب و "رگ غیرت" هم در اینمورد ندارم ولی آیا الزامی دارد که کسی که دوربین فول فریم می خرد حتماً لنز بد بخرد که شما به آن لینک ارجاع می دهید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

من خودم به شخصه به گفته های عکاسانی که با اون دوربین کار کردند بیشتر اهمیت میدم تا امتیاز سایتها .من خودم با دوربینهای بدون اینه کار میکردم برای انتخاب بین این دو دوربین نظرات خریداران در آمازون و سایت عکاسان حرفه ای رو چک کردم و انتخابم رو کردم .الان هم راضی هستم از انتخابم بماند که کدوم رو گرفتم
    Nima Sadigh و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1716

کن راکول یه دسته بندی از عکاسان داره که خیلی جالبه. به دوستان عزیز توصیه می کنم بخونن بعد ببینید تو کدوم level قرار می گیرید.

The Seven Levels of Photographers

level دو رو خودم اینجا قرار می دم تا دوستانی که بدون توجه به لینکها نظر می دن نگاهشون بهش بیفته.

Rich Amateur: Level 2 back to top

These are amateurs who, by having too much money, buy lots of equipment which can fetter their freedom of expression. They are mostly men, and many are old or retired.

Rich amateurs shoot Leicas, Contaxes, Alpas, Hasselblads and Linhof 4x5s. These are great cameras, but the results are the same as the Zenits, Pentaxes, Bronicas and Tachiharas.

Today they mostly shoot Canon 1Ds-Mk IIIs, 5D Mark IIs or the Nikon D3X.

These are the same idiots who bought the first 2.7 Megapixel digital SLRs designed for newspapers like the Nikon D1 back in 2000 just because they cost $5,000. They gave technically poorer results than the film cameras used by snapshooters. All because it's expensive doesn't make it good.

Bad rich amateurs think fuzzy B/W images of poor people are art.

Some rich amateurs fall into the bottom spiritual level easily because they worry too much about equipment, others go straight on to create great art since they don't have any worries about equipment since they think they own the best. Oddly, few rich amateurs produce ordinary work. It either rules or sucks.
    ویرایش توسط peacekeeper : Friday 26 September 2014 در ساعت 14:17 دلیل: غلط املایی

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    چرا فکر می کنید که فقط این سه حالت وجود دارد؟ شرایط آدم ها را که شما نمی دانید.
    1- من در حد متوسطی عکاسی بلد هستم، با SLR و DSLR هم کار کرده ام. بدنه کراپدار کانن و دو لنز فول فریم و سه لنز کزاپدار هم دارم که ارزش مادی خیلی زیادی ندارد و از آنجا که با فول فریم های کانن و نیکون هم کار کرده ام و تفاوت عکس های فول فریم با کراپدار را هم کاملاً و شخصاً تجربه کرده ام و با چشم خودم دیده ام، علاقمند هستم که اگر بتوانم بودجه لازم را تامین کنم، دوربین فول فریم داشته باشم. از آنجا که لنزهای گران قیمت زیادی ندارم، تغییر برند از کانن به نیکون برایم با ضرر هنگفتی همراه نیست. چرا نباید فول فریم نیکون بخرم؟ در یک سال گذشته چند نفر از عکاسان خوب همین فروم تغییر برند داده اند.
    2- کدام قانون می گوید که کسی که می خواهد عکاسی را آغاز کند حتماً باید با دوربین کراپدار شروع کند؟ اگر کسی توانائی مالی برای خرید دوربین فول فریم را دارد باید به توصیه شما دوربین کراپدار بخرد؟
    3-اگر کسی دوربین فول فریم خرید حتماً پولش از پارو بالا می رود و در عین حال ناشی است؟ آیا در تورهای عکاسی مردم برای "قورت دادن" همدیگر عکاسی می کنند؟ اگر کسی پولدار بود و عکاسی هم بلند نبود و دوربین فول فریم هم خرید، نمی تواند به کلاس عکاسی هم برود و عکاسی را یاد بگیرد؟
    در خصوص دوربین فول فریم من متاسفانه متاسفانه متاسفانه دوربین فول فریم ندارم بنابر این تعصب و "رگ غیرت" هم در اینمورد ندارم ولی آیا الزامی دارد که کسی که دوربین فول فریم می خرد حتماً لنز بد بخرد که شما به آن لینک ارجاع می دهید؟
    منظورم از کسایی که فول فریم دارند شما نبودید.
    ممنونم که نظرتون رو می نویسید و بد و بیراه نمی گید.
    ویرایش توسط peacekeeper : Friday 26 September 2014 در ساعت 15:17

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

به نظر من نظرات سایتها بی طرفانه و صادقانه نیست، من توی یه شرکت پیمانکاری نفت کار میکنم، سالانه چند تماس داریم که به عنوان مثال شما جز 100 شرکت برتر ایران انتخاب شدید، لوح تقدیر و جایزه از دست رییس جمهور و همایش تو سالن بین المللی صدا و سیما و از این صحبتها، اما باید 10 میلیون ت من بریزید به حساب دفتر همایش!!؟؟
    خیلی از این سایتها خودشون فروشنده تجهیزات هستند به عنوان مثال اونقدر که dpreview برای فروش فوجی عزوجز میکنه خود فوجی نمیکنه

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط m.tajik نمایش پست ها
    به نظر من نظرات سایتها بی طرفانه و صادقانه نیست، من توی یه شرکت پیمانکاری نفت کار میکنم، سالانه چند تماس داریم که به عنوان مثال شما جز 100 شرکت برتر ایران انتخاب شدید، لوح تقدیر و جایزه از دست رییس جمهور و همایش تو سالن بین المللی صدا و سیما و از این صحبتها، اما باید 10 میلیون ت من بریزید به حساب دفتر همایش!!؟؟
    خیلی از این سایتها خودشون فروشنده تجهیزات هستند به عنوان مثال اونقدر که dpreview برای فروش فوجی عزوجز میکنه خود فوجی نمیکنه
    کاملا درسته ولی اینترنت ذاتا این طوریه.باید نظرات مختلف رو خوند و جمع بندی کرد.ولی خوبی سایتهایی مثل dpreview اینه که چون رقابت زیاده اگه بخوان خیلی هم از یک برند طرفداری کنند کاربرشون رو از دست می دن بر خلاف همایشهای داخلی که حالت انحصاری دارن.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اين اواخر نشنال جئوگرافي هم ده دوربين كامپكت برتر را معرفي كرده است كه حتي يك نام از نيكون و كانن نيست، و دو دوربين برتر از فوجي بوده اند، پس چه بايد بگوييم؟!
    درسته كه برندها ممكن است نفوذي داشته باشند ولي DP خودش يك برنده دوستان و قرار نيست اعتبار برند خودش رو لكه داركنه با جانبداري!!
    مثلن وقتي DP بهترين دوربين سال را المپيوس اعلام مي كند پس بگوييم جانبدارانه است از المپيوس!
    از فوجي بگوييم طرف فوجي است!
    ata_m3، amir.komeily، peacekeeper و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

یعنی واقعا ما در سطحی نیستیم که بتونیم دو تا عکس رو با هم مقایسه کنیم؟؟!!
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.

صفحه 10 از 12 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین