صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 114
Like Tree411تشکر

موضوع: 5D Mark III یا D800/D800E

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

در مورد تست های dxo به نظر من نتایج (نه امتیاز بندی) این سایت درست هست.
    به طور مثال در مورد شارپنس سنسور:
    باید توجه داشت که در تست سنسور باید از یک لنز آرمانی (از نظر شارپنس) استفاده بشه تا فقط سنسور در نتیجه دخیل باشه (یک لنز آرمانی لنزی است که تصویر عبوری از خود را ۱۰۰ بدون هیچ اثر مخرب به سنسور برساند کلا می شود حساب کرد که هیچ چیزی جلوی سنسور نیست! )، در چنین تستی در صورت یکی بودن مگاپیکسل تفاوت میان فول فریم ، مدیوم فرمت ، کراپ یا حتی سنسور دوربین های موبایل از هم از نظر شارپنس بسیار کم میشود و اگر عوامل مزاحمی مثل فیلتر uv و low pass و غیره نبودند نتایج یکی می شدند.
    مسلما ما همچین لنزی در اختیار نداریم و در عمل رسیدن به شارپنس بالا در فول فریم و مدیوم فرمت راحت تر هست چون چگالی پیکسل پایین تری دارند . ولی نمی شود به این سایت ایرادی وارد ، بالاخره تست آزمایشگاهی همین است!
    برای این که منظور بنده رو بیشتر متوجه بشید به این مقایسه توجه کنید:
    Zeiss Otus 55mm f/1.4 Lens Image Quality

لنز otus 55mm یک لنز آرمانی نیست ولی لنز بسیار با کیفیتی است و همین طور که مشاهده می کنید سنسور 60d با 1Ds با وجود اینکه تفاوت دارد ولی نه آن قدر که وقتی با لنزهای دیگر تست می شوند، در این جا 60d از نظر مگاپیکسل پایین تر هست و سنسور آن دارای فیلتر low pass هست من تقریبا مطمئنم که اگر به جای 60d دوربینی مثل d7100 بود که هم مگاپیکسل بالاتری دارد و هم فیلتر low pass ندارد نتایج آن بسیار به 1DS از نظر شارپنس نزدیک می شد.

در قسمت شارپنس سنسور سایت dxo ، باید به این موضوع توجه کرد ، سنسوری که مگاپیکسل بالاتری دارد و فیلتر low pass و دیگر عوامل کاهنده شارپنس در جلوی آن نیست امتیار بالاتری می گیرد حالا فرقی نمی کند فول فریم باشد با مدیم فرمت یا کراپ.

در مورد موارد دیگه ای که تست های عملی و نتایج این سایت اختلاف دارند هم دلایلی وجود داره. (دینامیک رنج و ...)

پس به نظر من نمیشه گفت نتایج dxo اشتباه است (البته سیستم امتیاز بندی اون شدیدا مشکل داره) ، باید نحوه تفسیرمون رو از نتایج این سایت تغییر بدیم. باید وارد جزییات نتایج بشیم و به رتبه بندی و امتیاز نهایی توجه نکنیم!

در نهایت این که این سایت هم مثل همه سایت های بررسی دیگه عاری از اشتباه نیست و گاهی اوقات اشتباه می کنه.
    Mehrdad-PL، کوروش، amir.komeily و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شاهین بوذرجمهری

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    ببينيد اگر بخواهيم به طور كلي امتيازات را كنار هم قرار دهيم DP هم چنين مي كند ، به دوربين كراپداري امتياز گولد فلان مي دهد و شايد به فول فريمي سيلور.
    اما اين امتياز زماني درست است كه امتيازها را خود ما بر اساس رده مقايسه كنيم.
    پاسخ شما از طرف من منفي است. خير برتر نيست. اما راه مقايسه دقيق آن رتبه بندي كل نيست. بلكه مقايسه سنسور دو فول فريم كنار هم يا دو كراپدار كنار هم است.
    اما ، داينيميك رنج D3200 بيشتر است. اما اين به معناي كيفيت بيشتر نيست.
    دوست من،
    شما كه بهتر از من مي دانيد كيفيت بهتر، به چندين پارامتر بستگي دارند. و نه يك يا دو پارامتر.
    فزمایش شما صحیح و متین است. همانطور که در سایت DPreview هم در قسمت نتیجه گیری (که امتیازات دوربین ها هم همانجا مشخص می شود) فقط امکان مقایسه دوربین های هم رده وجود دارد. ولی در DxO هیچ تفکیکی در این زمینه وجود ندارد. در 30 دوربین اول، به ترتیب فول فریم های نیکون، بعد کراپدار های نیکون سری های بالاتر بعد فول فریم ها و فول فریم های پنتکس و بعد کراپدارهای رده پائین تر نیکون و بعد از D3300، دوربین D1x قرار دارد! من به چنین رتبه بندی و امتیاز دهی به دیده شک نگاه می کنم.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Thursday 25 September 2014 در ساعت 15:44
    yaghoobi، Mehrdad-PL، challenger و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

متاسفانه بحث های اخیر به نظرم به مسیری بسیار دور از موضوع تاپیک منحرف شد که تقصیر آن با من است.
    از همه دوستان از این بابت عذرخواهی می کنم.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    تاپيك مقايسه mark III و d800 هستش.
    بحث من اينه كه سنسور d800 (بحث مقايسه بادي نيست) بهتره دليل من هم تست سايتهاي مختلف از جمله dxo marks هستش. حتي dpreview هم امتياز بالاتري به d800 در بحث كيفيت تصوير داده.شما يه دفعه صحبت از 1DX , 1DC مي كنيد و بعد d3300 و حالا هم دو تا لنز ef-s از دو كلاس مختلف رو پيش مي كشيد.
    مقايسه لنزها در dxo خيلي پيچيده تر از بادي هاست(فوكال ها و اپرچرهاي مختلف) و مربوط به اپتيك لنز ميشه ربطي به كيفيت ساخت و اينكه رينگ جلوي لنز مي چرخه يا نمي چرخه نداره.براي مقايسه صحيح بايد وارد جزئيات تست بشيد. لنز هاي كيت ارزون هستند چون اولا به صورت انبوه توليد ميشن بعد اينكه كيفيت ساخت پاييني دارند. قيمت ارزون دليل بد بودن لنز نيست.

اتفاقا pro optic كاملا به نتايج اين تستها وابسته است. شما هر وقت فايلي رو توسط اين نرم افزار اديت مي كنيد نرم افراز ماژول(حاوي اطلاعات بدست آمده از تستهاي لنز و بادي) مربوط به اون لنز و بادي رو دانلود مي كنه و با استفاده از اين اطلاعات اقدام به اصلاح ديسورشن و تاريكي حاشيه كادر و ca و شارپنس مي كنه.
    منظور جناب چگینی از ذکر مثال هایی چون 1DX و D3300 و لنزهایی مثل 18-55 و 15-85 صرفا روشن کردن این موضوع بود که تا چه حد میتوان به اعداد ،ارقام و رده بندی های DXO استناد کرد و در واقع سعی داشتن بگن نتایج این سایت حتی در مواردی یه سری از بدیهیات رو نقض میکنه. بنابراین بی ارتباط به موضوع هم نبوده.
    yaghoobi، Mehrdad-PL، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

دوستان سوالی برام پیش اومده ایا dxo فایل raw بررسی میکنه یا jpg چون من یه دوربین کامپکت باسنسور کوچیکو تو سایت دیدم که از 60دی تو نویز بهتر عمل کرده بود بعد از یکم تحقیق متوجه شدم که دوربین کامپکت اینقدر عکس ومات میکنه که نویز نشون نمیده اگه واقعا با این شرایط بررسی میکنه جای فکر داره
    ppl94 تشکر می‌کند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    دوستان سوالی برام پیش اومده ایا dxo فایل raw بررسی میکنه یا jpg چون من یه دوربین کامپکت باسنسور کوچیکو تو سایت دیدم که از 60دی تو نویز بهتر عمل کرده بود بعد از یکم تحقیق متوجه شدم که دوربین کامپکت اینقدر عکس ومات میکنه که نویز نشون نمیده اگه واقعا با این شرایط بررسی میکنه جای فکر داره
    فایلهای Raw بررسی میشه. با جزئیاتی فراتر از اون چیزی که شما فکرش رو می کنید. حتی سعی می کنن مقدار ایزوی واقعی رو فارغ از مقداری که دوربین نشون می ده محاسبه کنند.به لحاظ تکنیکی نمیشه ایرادی بهشون گرفت. فقط صحبت دوستان اینه که نتایج دستکاری شده است و به نفع نیکون.
    challenger تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

چند روز هست این تاپیک را می خونم و شاید صحبت های من اندکی بی ربط باشد.

عکاسی شاخه ای از هنر است و در نهایت باید از دل تصمیم گرفت. این اعداد و ارقام مقایسه ها شاید مارا در بعضی تصمیم گیری ها کمک کنند ولی اختلاف های اندک اعداد و ارقام شاید در عمل مهم نباشند و مهمترین عامل نفری است که در پشت دوربین قرار می گیرد.

بسیاری تجهیزی را انتخاب کرده اند و در ادامه بر اساس لنزهای موجود، در همان بدنه کار می کنند و تحت تاثیر این اعداد و ارقام قرار نمی گیرند.

خود من با اینکه از تجهیزات نیکون استفاده می کنم ولی بسیار خوشحالم که کمپانی های دیگر مانند کنون، فوجی، المپیوس، سونی، .... محصولات بهتر تولید کنند. این رقابتها در نهایت به پیشرفت بیشتر و عدم انحصار در این شاخه می شود.

با عرض معذرت از پارازیت این حقیر.

كاربر آشنا .:ShahaB:. آواتار ها
    تشکر کرده
    391

با عرض پوزش از اساتید که اظهار نظر میکنم
    فکر میکنم بیشترین مشکلی که این مقایسه داره اینه که یک سری از دوستان دارن دو سیستم رو مقایسه میکنن
    و بقیه دوستان دو جز از یک سیستم

هرچند به نظر من شرایط تست جناب تاجیک هم کلا عادلانه نبوده
    صرفا روی کاغذ دو فول فری رده متوسط با دو لنز همنام با هم مقایسه شده که حتی شرایط تست هم جای تامل داره
    --مثل این میمونه که هیوندای جنسیس کوپه رو با تویوتا GT86 و bmw z4 مقایسه کنیم چون همشون توی رده اسپرت و کوپه قرار گرفتن

اما بحث کمی لغزیده و رفته سر مقایسه جز و بدون سنجیدن بقیه عوامل سر یک مساله دارن یک سیستم رو برتر میدونن
    بعنوان مثال فکر نکنم کسی منکر این بشه که داینامیک رنج سنسور های نیکون بیشتره حتی در مقایسه کراپدار با فول فریم های کنون اما ایا فقط همین مساله باعث برتری یک بادی کراپ نسبت به فول فریم میشه؟؟؟؟؟

توی بحث های تصمیم گیری و انتخاب بین دو سیستم په در مباحث طراحی مهندسی و چه در مباحث مدیریتی روش های متفاوتی برای رتبه بندی وجود داره
    باید دید ضرایبی که به هر فاکتور دادن چیه که سنسور D3200 رو بالاتر از های اند های کنون برده
    و اینکه ایا این امتیاز دهی کلی به صورت خطی بررسی شده (در این صورت یک فاکتور روی نتیجه نهایی تاثیر تصاعدی داره)
    ایا فقط فاکتور های مثبت در نظر گرفته شده یا نقاط ضعف رو هم بررسی کردن
    و اینکه اولویت این ضرایب برای شما هم همینطور هست یا نه

برای همین توصیه میکنم فقط نتایج جزیی رو با هم مقایسه کنین و خودتون با اولویت بندی و نرمالیزه کردن اونها و استفاده از روش های مقدماتی مثل AHP و یا Topsis
    رتبه بندی کنید گاها حتی این روش های جواب های متفاوتی میدن که در طرح های خیلی دقیق از چندین روش دیگه با اعداد فازی استفاده میکنند و نتایج بدست امده رو با تکنیک های دیگه تلفیق کرده تا ریسک کمتری کنند که قطعا dxo این مراحل رو انجام نمیدهد

با این حال اینها اعداد ازمایشگاهی هستند و فرض میکنیم ایده آل هستند
    نحوه استفاده و دقت استفاده از این تجهیزات هم موثره (جسارت نمیکنم بگم مشکل از توانایی دوستان است بیشتر منظور اینه که ناخوداگاه میتونه روی شرایط تاثیر بذاره.)

اما نظر شخصی خودم توی بادی های یکسان (رده یکسان - مگاپیکسل یکسان و .....) نیکون موفق تر از کنون عمل کرده (خروجی نیکون بیشتر قبول دارم)

با عرض پوزش از زیاده گویی و صحبت های غیر مرتبط
    Mehrdad-PL، Nima Sadigh و کوروش تشکر می‌کنند.
    شهاب کشمیری

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

هر دو تا عکس رو در ابعاد واقعی برای دوستان آپلود کردم:

5D Markiii:

D800:
    davoud maani تشکر می‌کند.

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

دوستان فرض کنید من یک عکاس هستم که میخواهم یک دوربین فول فریم بخرم و با یک لنز همه کاره ۲۴-۷۰ اف ۲.۸
    جهت عکساسی مستند اجتماعی، طبیعت، پرتره، عکاسی مراسم ،عکاسی در شب (کلیه کارهایی عمومی که تک تک شما انجام میدید)
    چه دروربینی پیشنهاد میکنید؟
    yaghoobi، Amin Zarif، Mehrdad-PL و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین