صفحه 6 از 13 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 127
Like Tree4تشکر

موضوع: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

پیش فرض پاسخ: Nikon D80 vs. Canon EOS Rebel XTi

نقل قول نوشته اصلی توسط vargha نمایش پست ها
    ماهم آدم های نمک نشناسی هستیما:) تا دیروز می خواستیم نمکدون بخریم می گفتیم مارکش باید سونی باشه ، بعد هم سنگین باشه. حالا که سونی تو چند تا از محصولاتش دچار مشکل شده و اون هم بقول کاوه جان از روی صداقت این کار را کرده و گفته پس بیارین داریم هوش می کنیم :)
    ورقا جان من خودم طرفدار بد جور سونی هستم البته نه دوربینهای عکاسیش، خدایش از نظر کیفیت اسکرین چه مانیتور چه tv و چه دوربین فیلم برداری حرف اول را می زند در واقع مخترع خیلی چیزهاست.
    ولی این که از روی صداقت اعتراف کرده اصلا درست نیست چرا که باتری لپ تاپهایش منفجر می شدو همچنین دوربینهایش یه دلیل باز گرمای زیاد باتری به ccd اسیب می رساند اگر هم نمی گفت بیشتر ابرویش می رفت کما اینکه همین مردم مصرف کننده بودند که این مشگلات را یه گوش سونی رساندند، سونی پیکان و تلویزیون پارس نیست که بخواهد از این موارد شانه خالی کند، و گر نه به طرز وحشتناکی سو می کردند.
    محمد علی توفیق

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ابتدا اين كه كلي خنديديم!
    اما يه چيزي رو اين وسط اضافه كنم...
    اينكه سري 1d كانون خوشدست ترين ها باشه؟ واقعا دلم براي كانون و تمام حرفه اي هايي كه از آن استفاده ميكنند ميسوزد!
    خيلي اوقات انگشتها به هم جفتك مياندازند!
    دردسريست كار كردن با اين سري...
    درست كه همه چي عادت ميشود.. حتي رانندگي كردن با پيكان(كه نميشود آن را از خطي ها گرفت!) اما اصولا عالم و آدم به طراحي بهتر (از لحاظ چيدمان كليد ها و.... ) در نيكون اعتقاد دارن...*

*مسعود خان قديري جزو فرشتگان هستند و در عالم و آدم نميگنجند!
    **به هيچ وجه قصدم اين نبود كه بگم كانون پيكان است! شما بخوانيد مرسدس بنز!

از شوخي كه بگذريم،
    چيزي كه از همه مهمتر است!
    در رده دوربين هاي زير 2 ميليون تومان! بحث كردن بي فايدست!
    چون هرچه بگيريد خوبست!
    و اختلاف ها ناچيز!
    دي 200 و 30 دي هردو شاهكارند.
    دي 80 و 400 دي و سوني آلفا همه جذاب هستن(هركدام ويژگي هاي خاص خودشان را دارند)
    اصلا چرا كسي يادي از پنتاكس نميكند؟
    چون در بازار ما نيست؟
    سري جديد پنتاكس با لرزه گير در بدنه و سابقه خوب كمپاني(البته نه سابقه ديجيتال!) وارد بازي شده...
    سخت نگيريد... همه انتخاب ها خوب هستند...
    فقط براي عكاسي شب .... نيكون رو فراموش كنيد.... و اگر دچار لنزهاي نيكون هستيد و علاقه مند به عكاسي شب؟ به فوجي فكر كنيد....(كه از دهنه نيكون استفاده ميكند)
    و اگر عكاس شب نيستيد هر چه دوست داريد بخريد و حالش را ببريد...
    ویرایش توسط Arash : Monday 4 December 2006 در ساعت 02:56
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

علی جان درست میگی. بیشتر شوخی بود تا طرفداری:)
    الان با پیشرفت سریع تکنولوژی اکثر شرکت ها حرفی برای گفتن دارند و دنیا از حالت یک قطبی که زمانی در دست سونی بود بیرون اومده. رقابت سالم هم باعث ارتقای دانش میشه هم کما اینکه قیمت ها میاد پایین ما استفاده می کنیم.

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

آرش جان شما که حرف دلتان را زدید دیگه. حتما 350d آقای قدیری هم زرد قناری دیگه نه؟ :)

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من بعد از مطالعه كامل تاپيك به اين نتايج رسيدم

1- آقاي قديري و بعضي ديگر از دوستان عنوان تاپيك رو فراموش كردن
    2-بحث بر سر برتري D80 بر 400D هست و چون به مزاق آقاي قديري خوش نيومد بحث رو عوض كردن و دوباره جنگ نيكون و كنون رو پيش كشيدن همون موردي كه آقاي روشن تو كامنت 19 اشاره كردن :biggrin:
    3- بد نيست يه سري به نظرات آقاي قديري در خصوص برتري هاي 400d در تاپيك مربوطه بزنيد( همون تاپيكي كه منو مسعود اولين دعوا رو كرديم كه مسعود كم اورد مجبور شد پاي نوچه هاشو بياره وسط) و بعد با ريويوهاي اين تاپيك در كامنت 1 مقايسه كنيد.

همونجا به مسعود گفتم بحث نكن بزار ريويوها بيان بعد بحث فني بكن تابلو ميشي ها الان هم عين همون قماربازه افتاده وسط :biggrin:

مسعود جان تو اين تاپيك بايد در خصوص برتري هاي دوربين D80 به 400d صحبت بشه نه چيز ديگه اي موقعي كه تو كامنت 2 نوشتم جالبه مطمئن بودم مياي وسط اما اگر سياست داشتي نميومدي :cool:

اما بعد از شوخي هاي صفحه چهارم بد نيست نظر يكي از عكاسان قديمي رو كه وقتي دوربين 350D رو دستش گرفت بگم البته با اجازه از مسعود:biggrin:
    با هم رفته بوديم جمهوري و من راجع به اين دوربين كلي تبليغ و تعريف كردم وقتي ديدش و دستش گرفت گفت بابك بهتره يه سوراخ تو بدنش ايجاد كني و يك زنجير از توش رد كني بعد كليدات رو بهش آويزون كني چون بيشتر بدرد جا كليدي مي خوره

اما در خصوص اون مگنوم ديانا، من هر وقت مسعود رو ديدم مگنوم ميهن دستش بوده
    ویرایش توسط babakdin543 : Monday 4 December 2006 در ساعت 10:39
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

یا خدا.......
    من دیشب ساعن 12 خوابیدم....الان هم ساعت 9.5 صبح است...
    باور کنید وقتی اومدم توی این تاپیک فکر کردم که اشتباه اومدم....شاید جای دیگر بوده باشه......یک شبه 3 صفحه اضافه شد؟!!
    مثل اين كه دوستان بدجوري نياز به يك جرقه داشتند تا سنس اف هيومر شون گل كند!
    خدا از باعث و بانی این ماجرا نگذره(خودم رو میگم).....

مسیح بسیار عزیز....
    اصلا بنده منظورم به شما نبود و اصلا چنینی جسارتی نکردم....در حقیقت دست پیش رو گرفتم که پس نیوفتم....
    پیش پیش گفتم که کسی بهم چیزی نگه .....

در مورد آقای محبی هم...من در بست کوچیک ایشون هستم و بقیه دوستان هم برای بنده عزیز هستند....

آقا اون اسلحه ها فقط مثال بود...مقصر این داریوش هست که من رو قاتل معرفی کرد....
    اینقدر هم به این کاوه بیچار گیر ندید.....آخه محض رضای خدا یکی نیست بره سونی بخره , هم درد این بنده خدا بشه؟؟؟!!

اما این امیر سوکی...
    کاش فقط توی فوروم به من گیر میداد....
    دیشب ساعت 3 برای من SMS زده که :
    ال جی شما رو به ادامه خواب دعوت میکند.....!!!!

ورقا جان من خودم طرفدار بد جور سونی هستم البته نه دوربینهای عکاسیش، خدایش از نظر کیفیت اسکرین چه مانیتور چه tv و چه دوربین فیلم برداری حرف اول را می زند در واقع مخترع خیلی چیزهاست.
    جناب توفیق کاملا درسته و من هم موافق هستم.....من هم چند ماه پیش یه LCD ششصد هزاری این شرکت رو خریدم و دارم حال میکنم......(این هم جهت تفاهم نظر...)

*مسعود خان قديري جزو فرشتگان هستند و در عالم و آدم نميگنجند!
    **به هيچ وجه قصدم اين نبود كه بگم كانون پيكان است! شما بخوانيد مرسدس بنز!

آقا من بنز سوارما....اشتباه نخونید....البته وقتی حوسله نیست با خط یازده بیرون میرم......(از دست این آرش)...

چيزي كه از همه مهمتر است!
    در رده دوربين هاي زير 2 ميليون تومان! بحث كردن بي فايدست!
    چون هرچه بگيريد خوبست!
    و اختلاف ها ناچيز!
    دي 200 و 30 دي هردو شاهكارند.
    دي 80 و 400 دي و سوني آلفا همه جذاب هستن(هركدام ويژگي هاي خاص خودشان را دارند)
    اصلا چرا كسي يادي از پنتاكس نميكند؟
    چون در بازار ما نيست؟
    سري جديد پنتاكس با لرزه گير در بدنه و سابقه خوب كمپاني(البته نه سابقه ديجيتال!) وارد بازي شده...
    سخت نگيريد... همه انتخاب ها خوب هستند...
    فقط براي عكاسي شب .... نيكون رو فراموش كنيد.... و اگر دچار لنزهاي نيكون هستيد و علاقه مند به عكاسي شب؟ به فوجي فكر كنيد....(كه از دهنه نيكون استفاده ميكند)
    و اگر عكاس شب نيستيد هر چه دوست داريد بخريد و حالش را ببريد...
    خدا خفت کنه بابک....یه ساعت دارم میخندم.....مردم از بس خندیدم.......

باز نقل قول میکنم از خودم.....پست شماره 15....

من شخصا بحثی در انتخاب بین این دو برند ندارم......
    انتخاب هردو کاملا سلیقه ایست....و تاحدودی به شرایط و نحوه عکاسی توسط عکاس بر میگرده....
    در هردو برند امکاناتی وجود دارد که در دیگری نیست....
    باید دید که برای هرکس ...چه پارامترهایی مهمتر است....
    در آخر هم بعد از انتخاب هر یک، پشیمانی وجود نخواهد داشت............
    در آخر هم من کوچیک همه دوستان هستم....و اگر ناراحتی پیش اومد عذر میخواهم.......
    مسعود قدیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    352

آرش جان میشه بیشتر توضیح بدید که چرا نیکون برای عکاسی شب مناسب نیست ؟!

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed9009 نمایش پست ها
    آرش جان میشه بیشتر توضیح بدید که چرا نیکون برای عکاسی شب مناسب نیست ؟!
    با اجازه از آرش من جواب ميدم
    دليل اصليش سنسوره. سنسور دوربينهاي نيكون CCD هستش و چون در عكاسي شب بيشتر مجبور به نوردهي طولاني هستيم در اين حالت در اين نوع سنسور ها سه مشكل ايجاد ميشه
    1- بالارفتن نويز بيش از CMOS در نوردهي هاي طولاني كه يك عاملش مورد سه مي باشد
    2- مصرف زياد انرژي در سنسور و در نتيجه كم شدن شارژ باطري
    3- حرارت زيادي در سنسور ايجاد ميشه كه ميتونه در بلند مدت باعث ايجاد مشكل براي سنسور بشه
    لذا توصيه ميشه اگر عمده استفاده عكاس از دوربين در شبه بهتره كه كنون خريداري بشه
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    با اجازه از آرش من جواب ميدم
    دليل اصليش سنسوره. سنسور دوربينهاي نيكون CCD هستش و چون در عكاسي شب بيشتر مجبور به نوردهي طولاني هستيم در اين حالت در اين نوع سنسور ها سه مشكل ايجاد ميشه
    1- بالارفتن نويز بيش از CMOS در نوردهي هاي طولاني كه يك عاملش مورد سه مي باشد
    2- مصرف زياد انرژي در سنسور و در نتيجه كم شدن شارژ باطري
    3- حرارت زيادي در سنسور ايجاد ميشه كه ميتونه در بلند مدت باعث ايجاد مشكل براي سنسور بشه
    لذا توصيه ميشه اگر عمده استفاده عكاس از دوربين در شبه بهتره كه كنون خريداري بشه
    با عرض معذرت از دوستان
    من فكر ميكنم يكي از زيباترين و جذابترين رشته هاي عكاسي, عكاسي شب باشه .هر چند به گفته عزيزان نيكوني عكسهاي شب بعد از يك مدتي تكراري ميشن . ( من به شخصه با اين حرف موافق نيستم)

اما حيف نيست كه دوربين داشته باشيم ولي نتونيم به اون صورت از جذابيتهاي آسمون درشب و ستاره ها عكس بگيريم.

(البته *فكر ميكنم تكراري بودن عكس شب براي دوستان به خاطراين باشه كه نيكون توانايي عكاسي طولاني مدت رو نداره . بنا به گفته بابك عزيز ...)

ولي خوب شايد خيلي ها باشن كه به اين رشته علاقه نداشته باشن و نيكون كاملا راضيشون ميكنه .
    در هر صورت همه اينها رو كه بگيم باز سليقه اس كه نقش تعيين كننده رو داره . و علاقه ايي كه به رشته خاصي از عكاسي داريد .

اما براي شوخي
    مثل اين شعر معروفه كه ميگه
    هم نيكون خوبه هم كنون --- رحمت به هر دوتاشون
    تقديم به آقاي عبداللهي عزيز
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط Deniro نمایش پست ها
    مثل اين شعر معروفه كه ميگه
    هم نيكون خوبه هم كنون --- رحمت به هر دوتاشون
    تقديم به آقاي عبداللهي عزيز
    نقل قول نوشته اصلی توسط Deniro نمایش پست ها
    اما يكي از مزيتهاي بيشمار:biggrin: 400D رو ميشه توي اين شعر معروف ديد كه ميگه :
    تو كيف تو كيف جا ميگيره --- جاي زياد نميگره (*جهت خنده )

محمد جان اشعارت خیلی زیباست من که واقعا بعد از خوندن اشعار نغزت توآسمونهاسیر میکنم (البته از بس میخندم)........
    (شوخی بود)... :biggrin
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

صفحه 6 از 13 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین