صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 123
Like Tree55تشکر

موضوع: بر سر دوراهی : Canon 30D یا اینکه Nikon D80

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: بر سر دوراهی : Canon 30D یا اینکه Nikon D80

در هرصورت دوست دارم جدا از سایز بدنه در مورد عکسهایی که با آن گرفته اید صحبت کنید. و اینکه چه چیز دیگری شما را به نیکون متمایل میکند؟
    سلام

دوست من ، من شاگرد تنبلي بيش نيستم چه رسد به استاد !
    اتفاقن من به نيكن متمايل نيستم و به دلايلي كه قبلن گفتم دوست داشتم همانگونه كه در ساليان گذشته اكثر اوقات كنن داشته ام ( و تا حالا با هيچ دوربين نيكني به غير از چند شات با F2 عكسي نگرفته ام) باز هم كنن بخرم. در ريويو هاي مختلف هر چند دو دوربين 400d و D80 را تقريبن همسنگ ارزيابي كرده اند ولي در اكثر ريويو ها كفه ي ترازو كمي (تاكيد مي كنم كمي) به نفع نيكن سنگيني مي كند (يكي از اين رويو ها رو من در پست شماره 130 اين تاپيك گذاشته ام : http://www.akkasee.com/forum/showthr...84%D9%88%D8%AF ) ولي همه ي اينها و با وجود دسترسي گهگاه به لنز هاي برادرم مرا از كنن دور نمي كند. چيزي كه مرا به نيكن D80 سوق مي دهد يكي فيزيك مناسب آن براي دستان من است و ديگري ( ومهم تر) لنز كيت مناسب 18-135 آن است. براي مني كه امكان تهيه ي لنز ديگري را تا مدتي نخواهم داشت، اين يكتا لنز كيت اي است كه بيشتر احتياجات مرا تا مدتي برآورده مي كند. اگر 400d بگيرم (با وجود اينكه 300 تومن ارزانتر است) ولي بايد با لنز نه چندان محبوب و كافي 18-55 تا مدت ها بسازم چون هيچ لنز مناسب ديگر كنن را با 300 تومان باقيمانده نمي توانم بخرم مگر اينكه به سراغ لنز هاي سيگما بروم . خوب حالا شما يك نيكن خوش دست را با لنز نيكور ترجيح مي دهيد يا يك كنن كوچك تر را كه باهاش احساس راحتي نمي كنيد با لنز سيگما ؟

البته سوني آلفا هم هست كه با 1.030 ميليون تومان مي توانيد آن را با دولنز با پوشش خوبي بخريد ولي ......
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    امير جان.....
    در مورد وضوح و شارپ Lcd دي 80....به نظر من اين يك ضعف هم ميتونه باشه.
    من هم اولين باركه با اين دوربين كار كردم.....از شارپنس بالاي عكسها تعجب كردم...اما وقتي عكسها رو روي مانيتور ديدم....متوجه سافت بودن كامل عكسها شدم كه اصلا چيزي نبود كه روي مانيتور دوربين نشان داده ميشده...
    .
    مسعود عزيز، خوب هستيد؟ با زحمات ما؟
    اصلاً گور پدر نيكون و كانون... هردو شون.
    اما من جداً طرفدار درجه يك روش طرفداري مسعود عزيز شده ام. اصولاً مسعود جان اين نيكون كلاهبردار، LCD بهتري روي دوربين هاش گذاشته تا عكاسا گول بخورن و بعد حالشون پشت مانيتور گرفته بشه.... اما نپرس از كانون، كه به خاطر كاربرانش، LCD شارپي روي دوربين ها نصب نميكنه....!

مسعود جان، فكر نميكني با گرفتن 10 تا عكس و ديدنشون در كامپيوتر، هم كاربر كانون، هم نيكون به نتيجه نهايي واقف ميشه و ميتونه بفهمه كه چكار كرده و پس از اون نتيجه كارهاش قابل پيش بيني خواهد بود.
    اما كاربري كه سرو كارش با LCD شارپ تر هست اين شانس رو داره كه با ديدن LCD از مشكلات فوكوس و شارپنس عكسهاش راحت تر با خبر باشه.
    البته اگر كسي به LCD يكي عادت كرده باشه، مسلماً وقتي تجربه اي با اون يكي داشته باشه، نتيجه براش غير قابل پيش بيني ميشه.
    البته همه اين ها اصلاً مهم نيستند و اگر كسي بتونه عكس خوب بگيره، با هر برند و دوربيني ميتونه و برعكس، مگر اين كه قضيه كار تخصصي و خاصي باشه.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

امیر جان ممنونم...امیدوارم شما هم خوب باشید....
    اما چرا فکر میکنید که من هرچی میگم درام طرفداری میکنم....واقعا حقیقت هست...همینطور در مورد کانن...که اشباء رنگهاش در LCD زیاده و در روی مانیتور کم.....از دوستانی که 400 دی و یا 30 دی دارند بپرسید...
    دی 80 هم روی ال سی دی خودش تصویر شرپی داره ...اما روی مانیتور این شارپنس دیده نمیشه....اگر مایلید چند نمونه عکس بگذارم و یا فایل NEF عکسها رو یه جا آپلود کنم تا خودتون هم ببینید.....

توی dpreview هم که در مد jpeg عکسها کانن شارپتره.....اما روی ال سی دی دوربینها این شارپنس نیکون هست که بیشتره....

والبته من هیچ یک از این حرفها رو به جهت طرفداری نزدم....واصلا به این طرف قضیه فکر نکرده بودم...
    و در آخر این پست شماره 781 من و آخرین پست من در مورد نیکون و کانن هست و امیر جان بریم برای ختم و شب هفت هر دوتاشون........
    انا ....... راجعون.
    ویرایش توسط Ghadiri : Friday 2 February 2007 در ساعت 22:40
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    13937

سلام

مسعود خان به اين نكته هم توجه بفرماييد كه هيچ دو مانيتوري تصوير مشابهي از يك فايل jpeg (يا هر فايل گرافيكي ديگري) ارائه نمي دهند و چنين برداشتي مي تواند در مانيتور ديگري به گونه ي ديگر باشد.

بر فرض اينكه كارت گرافيكي مشتركي در رايانه هاي مختلف استفاده شود، اين كه مانيتور شما LG با شد يا SONY يا Nokia و اينكه CRT باشد يا LCD در كيفيت و شارپنس تصويري كه ملاحظه مي كنيد موثرند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

مسعود خان به اين نكته هم توجه بفرماييد كه هيچ دو مانيتوري تصوير مشابهي از يك فايل jpeg (يا هر فايل گرافيكي ديگري) ارائه نمي دهند و چنين برداشتي مي تواند در مانيتور ديگري به گونه ي ديگر باشد.

بر فرض اينكه كارت گرافيكي مشتركي در رايانه هاي مختلف استفاده شود، اين كه مانيتور شما LG با شد يا SONY يا Nokia و اينكه CRT باشد يا LCD در كيفيت و شارپنس تصويري كه ملاحظه مي كنيد موثرند.
    متاسفانه منظور شما رو درست متوجه نشدم....اینکه دو مانیتور ، از یک برند و یک مدل تصویر متفاوتی داشته باشه...کمی نادر هست...
    در برندهای متفاوت...چه در دوربین و چه در PC ها....خوب این چیز عجیبی نیست که تصاویر متفاوت نسبت به همدیگر دیده شود....
    اما اینکه تصویر رو در دوربین شاپ ببینیم و در هر مانیتور PC سافت(نسبت به دوربین) ببینیم...زیاد جالب نیست و البته نظر شخی است....و البته من فکر میکنم....همان اندازه که میتونه مفید باشه....میتونه باعث خطا در هنگام عکاسی کردن بشه....
    و باز هم ...با گرفتن چندین فریم عکس میشه با رفتار دوربین آشنا شد و به آن عادت کرد......
    و گفتم که اینها رو محض بحث کردن نگفتم........................................ ..................
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    13937

سلام

نه منظور منم خداي ناكرده بحث بيخودي نبود. منظورم اين بود كه با تصوير يك مانيتور نمي شه حكم صادر كرد. شايد مانتيتور شما اصولن شارپنسشو از دست داده و همه ي تصاوير رو سافت نشون مي ده. منظورم اين بود كه بهتره بررسي تونو با حداقل يك مانيتور ديگه كامل كنيد. با تشكر
    فرهاد حسيني

amirsooki
    Guest

شايد مانتيتور شما اصولن شارپنسشو از دست داده و همه ي تصاوير رو سافت نشون مي ده. منظورم اين بود كه بهتره بررسي تونو با حداقل يك مانيتور ديگه كامل كنيد.
    سلام.
    من یه چیزی بگم .
    مانیتور آقای قدیری با کیفیت ترین Lcd بوده که من تا به حال دیدم ، فکر میکنم تمام دوستان دیگه ای هم که این مانیتور رو دیدند همین نظر رو داشته باشند.

تشکر کرده
    13937

سلام

امير جان در مثل مناقشه نيست !
    فرهاد حسيني

amirsooki
    Guest

البته . یه چیز دیگه هم هست .
    اصولا آقا مسعود عکسای نیکون رو همینجوری ذاتی سافت می بینند .
    ;)

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    و در آخر این پست شماره 781 من و آخرین پست من در مورد نیکون و کانن هست و امیر جان بریم برای ختم و شب هفت هر دوتاشون........
    انا ....... راجعون.
    من اينجوري فكر نميكنم مسعود
    توبه گرگ مرگه
    صبر كن كنون 450D يا 40D رو بده بيرون اونوقت به همين كامنتم لينك ميدم. حالا ميبيني
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین