صفحه 8 از 13 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 123
Like Tree55تشکر

موضوع: بر سر دوراهی : Canon 30D یا اینکه Nikon D80

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: بر سر دوراهی : Canon 30D یا اینکه Nikon D80

نقل قول نوشته اصلی توسط hooshmand shokoohi نمایش پست ها
    دوست عزیز من فروشنده دوربین نیستم با این سایت هم به تازگی آشنا شدم نمیدانم چگونه میتوانید به پاسخی که برایتان میفرستم مطمئن شوید به همین دلیل سایت dpreview.com را به شما معرفی میکنم تا در آن مشخصات کامل و حتی مقایسه های مختلف دوربینهای Canon EOS 30D , Canon 400D , Nikon D80 ,.....را ببینید. من برروی Canon 400D Rebel XTi نظر دارم. والسلام.( حتما" لنز 1:1.2 فراموش نکنید پشیمان نمیشوید.)
    سلام

ضمن تشكر از اين دوست عزيز بايد بگم كه بيش از 3 ساله كه سايت مذكور Home Page منه و همه ي مطالبشو هميشه زير و رو مي كنم ولي در اين مورد خاص بايد عرض كنم كه تا دوربيني رو دستتون نگرفته ايد و باهاش عكس نگرفته ايد نمي توان در موردش قضاوت كرد.

من 400D و 30D و D80 رو رفتم در مغازه ها و دستم گرفتم. 400D به نظرم زيادي كوچك آمد و مشكلي كه با 300v داشتم ( ابعاد و بد دستي و مشكل تغيير دياف ها كه قبلن توضيح دادم) رو اون هم داشت. 30D رو هم به نظرم بد دست و كمي بزرگ آمد و از طرفي براي گرفتن تصميم نهايي الان دو روزه كه 20D برادرم دستمه و دارم تستش مي كنم كه از همه لحاظ نتيجه ي تستش مي تونه ملاك انتخاب يا عدم انتخاب 30D باشه. اين دوربين در دراز مدت (بيش از نيم ساعت تا 45 دقيقه) خيلي خسته كننده است. حتا لنز 70/200 f2.8L اي كه روش بستم نتونست خيلي منو سر ذوق بياره و با اينكه تمام مدت روي سه پايه بود خستم كرد.
    از طرفي وقتي Nikon D80 رو دستم گرفتم احساس كردم دوربين با من از مادر متولد شده و هميشه توي دستم بوده. به نظرم بسيار خوش دست تر از دو دوربين ديگر آمد و با توجه به آزمايش 20D كه دارم مي كنم تقريبن تصميم نهايي رو براي خريد D80 گرفته ام فقط يه مشكل خيلي كوچولو باقي مونده و اونم اينه كه بودجش هنوز جور نشده !!!!!!!!!!!!!!!!

البته اينم بگم كه فيزيك بدني هر شخصي متفاوته و ممكنه يه نفر ديگه D80 تو دستش ناراحتش كنه و برعكس با 30D راحت تر باشه.

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    خوب دوستي كه بين d80 و 30 d مردد بود فكر كنم جوابش رو گرفت .البته اگه هنوز مردده نكات زير ممكنه راه گشا باشه :
    در مورد آرگونومي فرهاد خيلي دقيق تو ضيح داد . كه كاملا مورد قبوله ( 80 d تو دست خيلي راحته نه خيلي بزرگه نه كوچك نه سبكه نه سنگين .)30 دي يه كم سنگينه و يه كم بزرگ . دسترسي به دكمه ها در 80 d خيلي راحته اما اين دسترسي 30 دي راحتتره .
    در موارد بالا( به قول فرهاد44) فيزيك بدني خودتونو در نظر بگيريد .

نويز كانن كمتره .
    80 d ال سي دي واضح تري داره .
    قيمت كمتري داره .
    2 مگا پيكسل بيشتر نيكون (* هر چند معيار نيست اما به هر حال يه مزيته )
    80 D باتري پر قدرت تري داره .
    30D حرفه اي تره .
    شاتر 1/8000
    بدنه فلزي
    250000 تومان گرانتر .
    فلاش كماندر نيكون .
    تصوير شارپ كانن در مقابل 80 D يه كم سافت .
    سرعت عمل بالاتر 30D هم در تاخير شاتر كمتر ( 80 نيكون 50 كانن ) هم در شروع سريعتر ( 180 نيكون 150 كانن )
    و سزعت فريم بالاتر كانن ( كانن 5 فريم نيكون 3 فزيم )
    نقاط فوكوس بيشتر 80 D (نيكون 11 كانن 9 )
    نورسنجي بهتر نيكون ( ماتريكس 3 بعدي )
    آخرين و مهمترين نكته لوزم كانن خيلي از نيكون فراوان تر و در دسترس تر هستش .
    مجموعا 30D يه رده از 80 D بالاتره و هم كلاس 200 D محسوب ميشه ( فقط 80 D يه مقدار از خصوصيات 200 D رو به ارث برده )
    نهايتا با توجه به موارد بالا و مسائلي كه دوستان فرمودن انتخاب با شماست . خيلي از تفاوت هاي بالا معيار انتخاب مخسوب نميشن . اما مجموعه صحبت ها معيار مناسبي براي انتخابه .به خصوص نكته آخر و اينكه يه داداش خوب داري.
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

امیر جان ....
    Lcd در هر دو مدل 230 هزار پیکسل و یک اندازه هستند....
    در مورد نور سنجی ؛ ماتریکس سه بعدی در نیکون مانند نورسنجی 350 نقطه ای کانن هست....و در عمل و نور سنجی و بدست آوردن سرعت شاتر و دیافراگم فرقی ندارند.....(البته جدا از تمایل دوربینها نسبت به آندر اکسپوز و اور کسپوز شدن)
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

دوتا مزیت جالب دی 80 که کمتر راجع به ان صحبت شده یکی امکان دابل اکسپوژر است یعنی روی یک عکس مجددا عکس بگیرید
    و دوم پست پروسس در دوربین است که البته محدود است و اینطور نیست که یک فوتوشاپ توی دوربین گذاشته باشند.
    به نظرم کسانی که می خواهند دی 50 یا دی 70 خود را اپگرید کنند گام منطقی بعدی دی 200 باشد البته دی 200 هم سنگین و حس ان کاملا شبیه 30دی است.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    امیر جان ....
    Lcd در هر دو مدل 230 هزار پیکسل و یک اندازه هستند....
    در مورد نور سنجی ؛ ماتریکس سه بعدی در نیکون مانند نورسنجی 350 نقطه ای کانن هست....و در عمل و نور سنجی و بدست آوردن سرعت شاتر و دیافراگم فرقی ندارند.....(البته جدا از تمایل دوربینها نسبت به آندر اکسپوز و اور کسپوز شدن)
    سلام مسعود جان
    اگه ممكنه در جاي مناسب يه توضيخ در مقايسه نورسنجي كانون و نيكون بده .
    و اما در مورد lcd درسته كه از لحاظ تعداد پيكسل يكي هستن . اما واقعيتا وقتي من دارم مقايسه ميكنم . lcd D80 شارپ تر و واضح تري داره كه البته قابل چشم پوشيه از طرفي مات بودن 30D باعث ميشه كه هنگام عكاسي ، عكاس دقت بيشتري به خرج بده كه عكس حداكثر وضوح رو داشته باشه . ( البته به نظر خودم اين موضوع براي من تا حدودي جنبه رواني داره ) مثلا وقتي كه با سوني عكس مي گرفتم ( F828 خدا بيامرز ) عكس اينقدر رو lcd خودش شارپ بود كه آدم كف ميكرد اما وقتي رو مانيتور كامپيوتر بازبيني ميكردم موضوع كاملا متفاوت بود .
    در هر حال تعداد پيكسل ها تنها معيار سنجش نيست كه قطعا شما كه استاد بنده محسوب ميشيد بهتر مي دونين .
    ( مي خوام اينجا يه اعتراف كنم كه ممكنه به قيمت جونم تموم بشه . اين احتمال به شدت وجود داره كه بنده تغيير اساسي داشته باشم - يعني تغيير برند از نيكون به كانن . - )
    در حال حاضر به شدن مشغول مقايسه اين دو هستم . يعني D80 و 30D كه نهايتا جواب در امضا بنده پديدار خواهد شد .
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

( مي خوام اينجا يه اعتراف كنم كه ممكنه به قيمت جونم تموم بشه . اين احتمال به شدت وجود داره كه بنده تغيير اساسي داشته باشم - يعني تغيير برند از نيكون به كانن . - )
    سلام

اگر چنين تصميمي گرفتيد قبل از فروش D80 لطف كنيد و يه Pm به من بزنيد ;)
    ویرایش توسط farhad44 : Tuesday 30 January 2007 در ساعت 13:37
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

یعنی از dpreview.com میتوان به این نتیجه رسید که حرف اخر 400D است؟
    می شود در مورد لنز مورد معرفی اتان بیشتر توضیح بدید.[/QUOTE]

دوست عزیزم من هرگز نمیتوانم بگویم کدام دوربین آخرش است آنچه دوستان دیگر در رابطه با دوربینها میگویند تجربه آنها از آن دوربین است. من با دوربین ساده زنیط F و یک نورسنج دستی که تا الان حدود 40 سال قدمت داره شروع به عکس گرفتن کردم. با دیافراگم 2 بعدها از کانن AV1 پدرم استفاده کردم حتی با زنیط 122 هم عکسهای جالبی گرفتم . کانن F1 را هم امتحان کردم و درست پیش از دنیای دیجیتالی کانن EOS 3000 را بکار میبردم ولی اگر من امروز دوباره دوربین بخرم با توجه به تجربیات خودم نزدیکترین دیجیتال به EOS3000 را که 300D , 400D است میخرم . در ضمن لنز نرمال با دیافراگم 1.2/1 یا همان 1.2 لنز مورد علاقه من است .چون عکسهای با لنز نرمال و نور طبیعی را بیشتر دوست دارم.

تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    کد:
    دوست عزیز من فروشنده دوربین نیستم با این سایت هم به تازگی آشنا شدم نمیدانم چگونه میتوانید به پاسخی که برایتان میفرستم مطمئن شوید به همین دلیل سایت dpreview.com را به شما معرفی میکنم تا در آن مشخصات کامل و حتی مقایسه های مختلف دوربینهای Canon EOS 30D , Canon 400D , Nikon D80 ,.....را ببینید. من برروی Canon 400D Rebel XTi نظر دارم. والسلام.( حتما" لنز 1:1.2 فراموش نکنید پشیمان نمیشوید.)
    یعنی از dpreview.com میتوان به این نتیجه رسید که حرف اخر 400D است؟
    می شود در مورد لنز مورد معرفی اتان بیشتر توضیح بدید.
    دوست عزیزم من هرگز نمیتوانم بگویم کدام دوربین آخرش است آنچه دوستان دیگر در رابطه با دوربینها میگویند تجربه آنها از آن دوربین است. من با دوربین ساده زنیط F و یک نورسنج دستی که تا الان حدود 40 سال قدمت داره شروع به عکس گرفتن کردم. با دیافراگم 2 بعدها از کانن AV1 پدرم استفاده کردم حتی با زنیط 122 هم عکسهای جالبی گرفتم . کانن F1 را هم امتحان کردم و درست پیش از دنیای دیجیتالی کانن EOS 3000 را بکار میبردم ولی اگر من امروز دوباره دوربین بخرم با توجه به تجربیات خودم نزدیکترین دیجیتال به EOS3000 را که 300D , 400D است میخرم . در ضمن لنز نرمال با دیافراگم 1.2/1 یا همان 1.2 لنز مورد علاقه من است .چون عکسهای با لنز نرمال و نور طبیعی را بیشتر دوست دارم.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

امير جان.....
    در مورد وضوح و شارپ Lcd دي 80....به نظر من اين يك ضعف هم ميتونه باشه.
    من هم اولين باركه با اين دوربين كار كردم.....از شارپنس بالاي عكسها تعجب كردم...اما وقتي عكسها رو روي مانيتور ديدم....متوجه سافت بودن كامل عكسها شدم كه اصلا چيزي نبود كه روي مانيتور دوربين نشان داده ميشده...
    مشكل ديگري كه هم در كانن ديده بودم و هم نيكون...اين كه Lcd هاي دوربين ، رنگها رو كمي گرم نشان ميدهند...

بوي الرحمان مياد!!!!!!
    برادر ؛ داري افقي ميشي.......................................... ........
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ضمن تشكر از اين دوست عزيز بايد بگم كه بيش از 3 ساله كه سايت مذكور Home Page منه و همه ي مطالبشو هميشه زير و رو مي كنم ولي در اين مورد خاص بايد عرض كنم كه تا دوربيني رو دستتون نگرفته ايد و باهاش عكس نگرفته ايد نمي توان در موردش قضاوت كرد.

من 400D و 30D و D80 رو رفتم در مغازه ها و دستم گرفتم. 400D به نظرم زيادي كوچك آمد و مشكلي كه با 300v داشتم ( ابعاد و بد دستي و مشكل تغيير دياف ها كه قبلن توضيح دادم) رو اون هم داشت. 30D رو هم به نظرم بد دست و كمي بزرگ آمد و از طرفي براي گرفتن تصميم نهايي الان دو روزه كه 20D برادرم دستمه و دارم تستش مي كنم كه از همه لحاظ نتيجه ي تستش مي تونه ملاك انتخاب يا عدم انتخاب 30D باشه. اين دوربين در دراز مدت (بيش از نيم ساعت تا 45 دقيقه) خيلي خسته كننده است. حتا لنز 70/200 f2.8L اي كه روش بستم نتونست خيلي منو سر ذوق بياره و با اينكه تمام مدت روي سه پايه بود خستم كرد.
    از طرفي وقتي Nikon D80 رو دستم گرفتم احساس كردم دوربين با من از مادر متولد شده و هميشه توي دستم بوده. به نظرم بسيار خوش دست تر از دو دوربين ديگر آمد و با توجه به آزمايش 20D كه دارم مي كنم تقريبن تصميم نهايي رو براي خريد D80 گرفته ام فقط يه مشكل خيلي كوچولو باقي مونده و اونم اينه كه بودجش هنوز جور نشده !!!!!!!!!!!!!!!!

البته اينم بگم كه فيزيك بدني هر شخصي متفاوته و ممكنه يه نفر ديگه D80 تو دستش ناراحتش كنه و برعكس با 30D راحت تر باشه.
    دوست عزیزم فرهاد، شما استاد هستید درین شکی نیست راهنماییتان مبین این است که با انواع دوربین آشنایی دارید. اگرچه در مطلب قبلی هم برای یکی از دوستان توضیح دادم هر کدام از دوستان که نظرشان را میگویند حاصل تجربشان از عکس و دوربین در دسترس خودشان است . با اینکه 400D را نداشتم ولی با آن مدت کوتاهی عکس گرفتم و البته همانطور که گفتید بنظر کمی کوچک میآید و لی در مواقعی نه تنها ضعف نیست بلکه نقطه قوت این دوربین است . با این حال هنوز با اندازه 30D راحتترم. اما ظاهرا با حدود 300 هزار تومان ارزانتر 400D برنده است. البته با نیکون 80D کار نکرده ام. در هرصورت دوست دارم جدا از سایز بدنه در مورد عکسهایی که با آن گرفته اید صحبت کنید. و اینکه چه چیز دیگری شما را به نیکون متمایل میکند؟

صفحه 8 از 13 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین