صفحه 9 از 16 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 151
Like Tree3تشکر

موضوع: مقايسه Canon 30D و Nikon D200

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: مقايسه Canon 30D و Nikon D200

من دوربین رو برای عکاسی از طبیعت و ابنیه و عکاسی از بناهای تاریخی و عکاسی تبلیغاتی میخوام
    من قطعا به چند لنز احتیاج خواهم داشت
    که فکر کنم بعد از تصمیم قطعی در مورد خرید بدنه بدنه باید بازهم از شما دوستان راهنمایی بگیرم
    امکان عکاسی در شب برای من وجود داره
    امکان عکاسی از فلق و شفق مکررا وجود داره
    بیشتر مایلم که از منابع نوری طبیعی استفاده کنم
    کیفیت عکس برامم خیلی مهمه و همینطور نویز کم
    من هیچ کدوم از این دوربینها رو در دست نگرفتم
    و قبلا هم با کانن پرو 1 کار میکردم
    راجع به لنزها هم نظری ندارم
    برای عکاسی از طبیعت که مشکل خاصی وجود نداره.
    و همینطور عکاسی از ابنیه...

در مورد عکاسی صنعتی نیکون جزئیات بیشتری ثبت خواهد کرد.

در مورد عکاسی شب:
    عکاسی شب با نرم*افزارهای کاهش نویز جدید به سادگی با هردو دوربین امکان پذیر است.
    استفاده دکلانشورهای دیجیتال و عکاسی پی در پی بجای نوردهی طولانی برای هردو دوربین توصیه می*شود.
    ناگفته نماند! کانون در این مورد انتخاب بهتریست.

استفاده از منابع نوری طبیعی که بسیار نیکوست! اما احتمالا موردی که در فروشگاه ها شما رو به شک انداخته بودند .... مساله تراز سفیدی بوده (white balance) و نه پروسس و اینجور چیزها...
    در مدلهای قدیم نیکون(مخصوصا زمانی که نیکون تاخیر بسیار زیادی در آپگرید دوربینهاش داشت) مساله وایت بالانس یکی از ضعفهای عمده نیکون محسوب می*شد...
    اما در دوربین*های جدید چنین مشکلی به هیچ وجه وجود نداره...

در مورد انتخاب لنز بعد از انتخاب دوربین.... به گمانم باید کمی بالعکس عمل کنید...(یعنی با توجه به نزدیکی زیاد دوربینهای مورد بحث)

در دست گرفتن دوربینها و تست گرفتن با اونها هم توصیه میشه... این دوربینها رو در حال قدم زدن در خیابان هم میشه دید... دیگه دست همه هست....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

چند وقتی پیش تعدادی عکس با دی200 یکی از دوستان گرفتم البته Jpg .رنگ پوست انسان را بسیار طبیعی و خوب در اورده بود که من با دی70 واقعا یک همچین کیفیتی ندیدم با اینکه با دوربین خودم غیر از Raw عکس نمیگیرم اما کمتر اینقدر خوب میشه . تونالیته جالبی بود و کلی به دوست گرامی صاحب دوربین حسودیم شد.
    مسله لنز شاید از خود دوربین مهمتر باشد چون دوربینتان را احتمالا بعد از دو سه سال عوض میکنید اما لنزها بیشتر با شما هستند.
    در رنج های اند و کیفیت و قیمت حرفه ای کنون انتخابهای بیشتری دارد.کیفیت لنزهای قیمت متوسط نیکون به نظر میرسد از لنزهای هم کلاس کنون بهترباشد. مثل 55-18 های دو برند یا 70-18 یا 135-18
    به نظر میرسد که با اینکه دو برند سعی میکنند تمام مصرف کنندگان بازار در رنجها و قیمتهای مختلف را به سمت خود جلب کنند اما کنون عکاسان حرفه ای بدون محدودیت مالی را خوب نشانه رفته و نیکون بر قسمت دیگر بازار تمرکز کرده است.
    برای کسی که میخواهد 20000 دلار هزینه کند و به یک برند خاص هم وابستگی ندارد به راحتی یک 1ds Ii و تعدادی هم لنز سری ال کنون خواهد خرید و از عکاسی لذت دنیوی و احیانا اخروی خواهد برد.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    عليرضا جان من گردنم از مو هم باريكتره....هر چيزي دل تنگت مي خواهد بگو......
    اما آرش جان كمي اشتباه شده....حالا ميگم...
    اول اينكه مسيح نياز به چاپهاي بزرگتري داره.....كه نويز كم خيلي به اين كار كمك ميكنه.......اما براي كارهاي خبري نه نياز به مگاپيكسل بالا است و نه چاپ بزرگ.....بنابراين نويز زياد و جزئيات كم تغييري بر روي عكس در سايزهاي كوچك ايجاد نميكند....
    امشب اگر شد عكسهايي رو كه با هم گرفتيم از ايزوي 100 تا 1600 اينجا قرار ميدهم.....
    تفاوت بالاي ايزوي 400 كاملا ديده ميشود و بالاي 800 غير قابل انكار است...
    اما در مورد جنس رنگهاي نويز.....
    نويز تك رنگ همان خاكستري و مشكي است...كه در بافت عكس وجود داره و در زمان كم كردن باقت عكس هم از بين ميره و عكس خيلي آبرنگي ميشه......ميتوانيد امتحان كنيد....
    اما نيكون هم نويز رنگي داره....در زماني كه نويز ريداكشن خاموش است اين نويز كاملا ديده ميشود...در زمان روشن بودن اين نويز رنگي از بين ميرود...
    اما در كانن نويز ريداكشن فعالي وجود نداره و فقط در شرايط خاص فعال ميشود....
    نويز رنگي به راحتي از بين ميرود بدون تغيير دادن جزئيات عكس .... همانطوركه خود نويز ريداكشن دوربين اين كار رو انجام ميده.....
    مسعود جان، اينكه نويز رنگي براي عكس بهتر است با نويز منوكروم يك مساله است و اينكه حذف كداميك بيشتر دردسر دارد مساله اي ديگر.
    نويز رنگي بيشتر باعث غير طبيعي بودن عكس ميشود.
    و هيچ نويز ريداكشني بدون حذف جزئيات وجود ندارد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

هر چند چيز جديدي نسبت به صحبتاي دوستان در بر نداره ولي صحبت هاي باب اتكينز رو هم بخونيد :

http://photo.net/equipment/canon/20D...D_vs_D200.html

چيز جالبي كه در مورد اين دو دوربين گفته اينه كه عمر دوربين هاي ديجيتال ( منظورش به روز بودنشونه) حداكثر 18 ماهه و ممكنه الان D200 رو كمي بهتر بدونيم ولي مدتي بعد كنن جديدي مياد كه شايد بهتر باشه و مدتي بعد از اون احتمالن دوباره نيكن كمي بالاتر مي ره و ...

به نظر من هم زياد به اين قضيه فكر نكنيد و اون يكي كه دلتون بيشتر باهاشه رو بگيريد.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    به نظر من هم زياد به اين قضيه فكر نكنيد و اون يكي كه دلتون بيشتر باهاشه رو بگيريد.
    کاملا تائید می شود.

تشکر کرده
    4010

خوبه این پاراگراف رو اینجا داشته باشیم:

If you have no investment in either Nikon or Canon a potential user should carefully look over the whole system (body features, available lenses, available flash systems and other accessories) to decide which best meets their needs. I don't think there is any right answer or any subjective way to say which is "best". Remember that DSLRs these days have around an 18 month life cycle, so committing to a system on the basis of any single camera body probably isn't a great idea. You really have to consider the whole system. Today the Nikon D200 certainly has more features than the EOS 30D and so can be considered a "better", more fully featured camera (albeit a more expensive on too), but by next year Canon may have something with more features then the D200 - and by the year after that Nikon may be back "on top" with their latest model.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه parsa rahnama آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    مسله لنز شاید از خود دوربین مهمتر باشد چون دوربینتان را احتمالا بعد از دو سه سال عوض میکنید اما لنزها بیشتر با شما هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    در مورد انتخاب لنز بعد از انتخاب دوربین.... به گمانم باید کمی بالعکس عمل کنید...(یعنی با توجه به نزدیکی زیاد دوربینهای مورد بحث)....

خب تو هزینه ای که من میتونم بکنم
    برای نیکن فکر میکنم بهترین انتخابم 18-200 باشه درسته؟
    اما برای کانن نمیدونم بهترین انتخاب چیه !
    ویرایش توسط parsa rahnama : Monday 19 February 2007 در ساعت 22:11
    نوری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

من يك علاقه غير عقلاني به كنون دارم به همين دليل بدون هيچگونه بالا و پايين كردن رفتم30 دي خريدم والان هم

اگر بخوام دوباره دوربين بخرم دوباره كنون ميخرم ( صادقانه بگم از دوربين و لنزم بينهايت راضي هستم ) ولي شما اگر

احساسي فكرنميكنيد ومي خواهيد يك خريد منطقي و با اينده نگري اقتصادي انجام دهيد فكر ميكنم خريد دي 200

و 200-18 انتخاب منطقي تري باشه برايه شما فقط تا پولتون روخرج نكرديد زودتر برين بخرين و ازش لذت ببريد

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

در مورد نويز و روشهاي از بين بردن اونها و ........... داريوش آقاجاني كه استاد اين كار هست كاملا توضيح ميده....

اما چرا نويز رنگي راحت تر از بين ميره؟
    فكر كنيد كه يك عكس رنگي با نويز هاي رنگي زياد داريد....نرم افزار هاي نويز ريداكشن .... موقعيت نويز ها رو مشخص ميكنند و با استفاده از الگوريتمهاي خاص خودشون نويز ها رو بر ميدارند و رنگهاي رو باز سازي و شبيه سازي ميكنند....
    حالا اگر همان عكس رو سياه و سفيد كنيد چه اتفاقي ميوفته؟
    نرم افزار ديگر قادر به تشخيص نويز نيست و فقط با بلور كردن و كم كردن شارپنس از بافت عكس كم ميكنه...
    مثل اين عكس:

اما نويز زياد در عكس...كاملا بافت رو از بين ميبره.....نرم افزارهاي بيچاره هم كاري از دستشون بر نمياد و در مقابل اين كار كاملا درمانده هستند..............

اين هم يك مقايسه كوچك در نورد نويز:

يكي ديگه:

اما در مورد هردوي اين دوربينها نظر خوبي دارم.....دي 200 رو يك بدنه بسيار عالي ميدانم و براي عكاسي در تمام شرايط مناسب است و البته هرگز نيكون رو براي عكاسي شب پيشنهاد نميدم....
    چون در عكاسي با ايزوهاي 1600 و 3200...بيشتر از ستاره ها نويز در عكس ديده ميشه.....عكاسي شب هم نظر شخصي من هست...كه البته با عكسهايي كه از S5 فوجي ديدم......بايد دوربين بسيار خوبي براي اين كار باشه...اما هنوز مقايسه تستي از اين دوربين انجام نشده.......
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    4010

من گمان می*کنم هیچ دوربینی وجود نداشته باشه که بدون نویزگیری از تصویر خروجی بگیره...
    حالا بحث امکانات متفاوت دوربینها پیش میاد....
    که در دوربینی ۲ حالت برای نویز وجود داره... روشن و خاموش
    در دوربین دیگری ۴ حالت و ...(مثل خروجی تصاویر شارپ و سافت تر... یعنی در حالت default نیکون تصاویر نرم*تری تولید می*کنه... اگر ادعا بشه که بخاطر نویز بیشتر نیکون هست؟ می*خندم! چون در ایزو ۱۰۰ هم نیکون نویز داره که تصاویر رو سافت می*کنه؟)

ادعایی وجود دارد که در حالت خاموش هیچ پروسسی در تصویر انجام نمیشود؟
    من چنین چیزی رو بعید می*دونم.
    دوستانی که در این مورد تخصص دارن بهتر میتونن جواب بدن.
    در مورد نویز بهتره به تصاویر dpreview اکتفا کنیم... و در نظر بگیریم نیکون بصورت داخلی امکان کنترل نویز رو به کاربر می*ده...
    و شاید بهتر باشه در حالت نرمال و default دوربین ها رو مقایسه کرد... همون کاری که در همه بخشها انجام شده..... و در جایی گفتم... اگر قرار باشه برای هر تغییری در دوربینها تست بگیریم و بحث کنیم این تستها نامتناهی خواهند شد.و البته شرایط یکسان تری از لحاظ لنز و ...

هرچند که تصاویر نیکون نویزی تر هست بحثی نیست.
    اما این تفاوت اونقدر نیست.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 9 از 16 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین