صفحه 100 از 433 نخستنخست ... 50 90 96 97 98 99 100 101 102 103 104 110 150 200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    با حرفتون تا حدی موافقم. اما 24-70 جزو لنزهاییه که واقعا ارزشمنده...
    اگر خواستید من یه لنز 70-210 آنالوگ دارم، برای تست هم شده می تونید ببینید که با لرزشگیر به مشکل می خورید یا نه... برای پرتره های فضای باز بی نظیره، هم رنجش هم شارپنسش.
    باز هم اگر مشکل مالی ندارید 70-200 لرزشگیر دار اگر رنجش براتون خوبه، یکی از رویاهای منه که یه روز بخرم! شاید اگه یه کم بیشتر از ژانر مورد علاقه تون بگید بشه بهتر راهنمایی کرد. اینکه شما قبلا لنز واید نداشتید، دلیل خوبی برای واید نخریدن نباشه.
    امیرحسین جان لطفا همیشه قبل از دادن پاسخ چند پست قبلی را بخوانید. ایشون گفته اند که برای عکاسی مستند و خیابانی می خوان. 24-70 به خاطر حجم و وزن زیادش به نظرم مناسب این کار نیست. 70-200 هم برای عکاسی خیابونی از پشت بام منزل مناسبه
    fereshteeslahi، saeed2vfx، iman mehr و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا fereshteeslahi آواتار ها
    تشکر کرده
    413

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    امیرحسین جان لطفا همیشه قبل از دادن پاسخ چند پست قبلی را بخوانید. ایشون گفته اند که برای عکاسی مستند و خیابانی می خوان. 24-70 به خاطر حجم و وزن زیادش به نظرم مناسب این کار نیست. 70-200 هم برای عکاسی خیابونی از پشت بام منزل مناسبه
    70-200 فقط به عنوان يه مكمل مناسبه واسه اين منظور. در كل فكر كنم با توجه به راهنمايي شما دوستان بهترين گزينه 15-85 باشه.
    ویرایش توسط fereshteeslahi : Wednesday 6 February 2013 در ساعت 18:46
    فرشته اصلاحی
    CANON 6D+CANON 40D
    Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II - Canon EF 16-35mm f/2.8L II - EF 24-105 f/4L IS - EF-S 17-85 f/4-5.6 IS

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteeslahi نمایش پست ها
    70-200 فقط به عنوان يه مكمل مناسبه واسه اين منظور. در كل فكر كنم بهترين گزينه 15-85 باشه.
    هرچند با توجه به رنجی که گفتید بیشتر استفاده می کنید 105-24 مناسبتر به نظر می رسه ولی احتمال اینکه برخی صحنه ها رو به خاطر نداشتن واید کافی روی دوربین کراپدارتون از دست بدین هست. در کل فکر کنم رنج 135-18 برای این منظور مناسب تر از 85-15 است به ویژه اگر نسخه ی جدیدش رو بتونین بخرین.
    fereshteeslahi و amparisay تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    413

هرچند با توجه به رنجی که گفتید بیشتر استفاده می کنید 105-24 مناسبتر به نظر می رسه ولی احتمال اینکه برخی صحنه ها رو به خاطر نداشتن واید کافی روی دوربین کراپدارتون از دست بدین هست. در کل فکر کنم رنج 135-18 برای این منظور مناسب تر از 85-15 است به ویژه اگر نسخه ی جدیدش رو بتونین بخرین.
    والا من كه از اول 24-105 مد نظرم بود اما خوب با توجه به شنيده ها تغيير نظر دادم. با توجه به گفته دوستان اين لنز با 40 دي خروجي مطلوبي نداره.از اونجايي كه خيلي اطلاعات زيادي در اين زمينه ندارم علت اين مچ نبودن رو نمي دونم. موضوع فقط فول فريم نبودن دوربينه و اينكه ميزان زيادي از وايد لنز از بين ميره روي اين دوربين يا اينكه كلن روي شارپنس هم تاثير ميزاره؟ چون در كنار لنز جديد به هر حال لنز ثابق هم هست و تا يه حدودي وايد رو جبران مي كنه.
    حالا جداي اين موضوع به نظر شما 18-135 مناسب تره يا 18-200 ؟ از لحاظ شارپنس و كيفيت خروجي. ممنون از شما.
    فرشته اصلاحی
    CANON 6D+CANON 40D
    Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II - Canon EF 16-35mm f/2.8L II - EF 24-105 f/4L IS - EF-S 17-85 f/4-5.6 IS

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteeslahi نمایش پست ها
    والا من كه از اول 24-105 مد نظرم بود اما خوب با توجه به شنيده ها تغيير نظر دادم. با توجه به گفته دوستان اين لنز با 40 دي خروجي مطلوبي نداره.از اونجايي كه خيلي اطلاعات زيادي در اين زمينه ندارم علت اين مچ نبودن رو نمي دونم. موضوع فقط فول فريم نبودن دوربينه و اينكه ميزان زيادي از وايد لنز از بين ميره روي اين دوربين يا اينكه كلن روي شارپنس هم تاثير ميزاره؟ چون در كنار لنز جديد به هر حال لنز ثابق هم هست و تا يه حدودي وايد رو جبران مي كنه.
    حالا جداي اين موضوع به نظر شما 18-135 مناسب تره يا 18-200 ؟ از لحاظ شارپنس و كيفيت خروجي. ممنون از شما.
    فقط به خاطر از دست دادن لنز واید می گویند. من خودم مدتی 40D را با 24-105 استفاده می کردم و برای من که عکاسی واید نمی کنم خیلی ترکیب عالی ای بود ولی برای شما که 85-17 دارید (آنرا هم با 40D استفاده کرده ام) همپوشانی زیادی دارد و توصیه نمی کنم. در مورد 200-18 کنن اطلاعات زیادی ندارم ولی مطمینا 135-18 جدید بهتر از آن است البته در صورتی که جایگزین 85-17 شود نه همزمان با آن.
    کلا اگر خیال دارید فقط به این زمینه عکاسی بپردازید توصیه می کنم به دوربین های نیمه کامپکت سنسور بزرگ مثل سری نکس سونی و سری X فوجی هم نیم نگاهی داشته باشید.
    fereshteeslahi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    413

فقط به خاطر از دست دادن لنز واید می گویند. من خودم مدتی 40D را با 24-105 استفاده می کردم و برای من که عکاسی واید نمی کنم خیلی ترکیب عالی ای بود ولی برای شما که 85-17 دارید (آنرا هم با 40D استفاده کرده ام) همپوشانی زیادی دارد و توصیه نمی کنم. در مورد 200-18 کنن اطلاعات زیادی ندارم ولی مطمینا 135-18 جدید بهتر از آن است البته در صورتی که جایگزین 85-17 شود نه همزمان با آن.
    کلا اگر خیال دارید فقط به این زمینه عکاسی بپردازید توصیه می کنم به دوربین های نیمه کامپکت سنسور بزرگ مثل سری نکس سونی و سری X فوجی هم نیم نگاهی داشته باشید.
    با تشکر فراوان از شما. با توجه به گفته شما چنانچه روی این بدنه شارپنس مطلوبی داشته باشه همین 24-105 گزینه خوبیه چون تله بیشتر رو به واید بیشتر ترجیح می دم. درباره دوربین هم ایده ای برای این منظور ندارم و این احتمال رو می گذارم که شاید از عکس خیابونی و مستند بعد ها جدا بشم. و شاید شاید...بعد ها توان خرید یه فول فریم رو داشته باشم. الان بیشترین گزینه ها به نظرم 24-105 و یا 18-135 و البته 15-85 هست. این تعدد دیدگاه ها گاه آدم رو گیج میکنه. همچنان ممنون و در انتظار راهنمایی شما دوستان هستم.
    فرشته اصلاحی
    CANON 6D+CANON 40D

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

من یه مورد اشاره کنم. البته در حضور جناب حسینی بزرگ، من به خودم اجازه نمیدم بحثی رو مطرح کنم ..

خانوم اصلاحی در پستی در صفحه قبل فرمودند " ممنون میشم دوستان لنزی رو معرفی کنند که تله بیشتری داشته باشه ".. ۷۰-۲۰۰ رو برای همین بهشون پیشنهاد دادم.

قطعا همینطورست که جناب حسینی می فرمایند. لنز بلااستفاده ای است برای عکاسی شهری. شایدم نباید مطرح می کردم.

ولی هدفم صرفا پیشنهادی بر مبنای جمله ای که عرض کردم " رنج زیاد در لنز های نه چندان گران، افت کیفیت ایجاد می کند " ( که حتی در لنز ۱۸-۱۳۵ STM هم به وضوح دیده می شود چه در ۱۸ میلی متر و چه در حالت تله ) بود و اینکه لنز ۱۷-۸۵ ی که دارند کار راه انداز است ( اگه سالم و سرحال باشه ) ..

با هزینه کم می توانند ۱۷-۸۵ خود را تعمیر یا تعویض نمایند (‌ اگر مشکلی پیدا کرده؛ من آخر هم متوجه نشدم چه بر سر این لنز نازنین آمده است :D ) و از یک لنز تله نه چندان گران هم بهره ببرند.

به هر حال ..

خانوم اصلاحی ؛
    قبل از اینکه این مورد را مطرح کنید :

و شاید شاید...بعد ها توان خرید یه فول فریم رو داشته باشم.
    می خواستم مقایسه ای داشته باشم بین لنز ۱۸-۱۳۵ ( البته نسخه STM ) و ۲۴-۱۰۵ و ۱۵-۸۵ ..

زمانی که حرف از فول فریم به وسط بیاید تنها یک انتخاب دارید. انتخاب بدی نیست. لنزی با فوکل ثابت ۴ و لرزشگیر موثر و اپتیک L-grade ..

و براحتی حکم صادر می شود ..

ولی اگر این قضیه فعلا در سایه ای از ابهام است بحث یک مقدار گسترده تر می شود. از طرفی مقدار بودجه شما برای این تغییر هم مهم است.

لنز ۱۸-۱۳۵، از لحاظ اپتیک، بخصوص در حالت تله افت محسوسی پیدا می کند که اگر خطای فوکوس را هم در نظر بگیرید بیشتر عکسهایتان بلااستفاده خواهند بود.

از لنز ۱۸-۲۰۰ به مراتب بهتر بوده، بخصوص در گوشه ها ( بر اساس تجربه کاری خودم ) .. به MTF ها هم که نظر کنید، متوجه تفاوت خواهید شد.

بحثی در ارزشمند بودن لنز ۱۵-۸۵ نیست. و انبوهی از کارشناسان این لنز را برای کراپ دار ها در اولویت های بالا پیشنهاد می دهند.

اگر بتوانید نسخه کارکرده سالم و سرحالی از ۱۵-۸۵ پیدا کنید کار ارزشمندی کردید..

برای جلوگیری از اینکه باز هم Confuse بشین :D ..

به ۳ دلیل ۲۴-۱۰۵ را خریداری کنید :

۱) احتمال خرید فول فریم
    ۲) رنج جذاب تر برای شما
    ۳) اگر ۳ میلیون و پانصد هزار تومن بودجه دارید

که در این مورد هم نسخه های کارکرده سالم و سرحالی پیدا خواهید کرد.

و به ۳ دلیل ۱۵-۸۵ را :

۱) هر موقع اراده کنید به فروش می رود
    ۲) بعد از ۱۷-۵۵ ، بهترین EF-S کانن است
    ۳) اگر ۲ میلیون و سیصد هزار تومن بودجه دارید

( که باز هم پیشنهاد می کنم اگر این تصمیم را گرفتید یک هفته ای به دنبال کارکرده باشید )

موفق باشید..

هدف ما در فضای مجازی، راهنمایی دوستان است. حکمی صادر نمی شود و سودی برای کسی ندارد. جملگی یادگیری و آموزش است .. و تلاش بر این است که اطلاعاتی که در اختیار یکدیگر قرار می دهیم در سطح بالایی از صحت و دقت باشد تا گمراهی و خدایی نکرده ضرر برای کسی حاصل نشود.

اگر نکته ای هست که از نظر دوستان ایراد دارد، پذیرای آنها خواهم بود ..

باز هم از حضور استاد خودم، جناب حسینی عذر خواهی می کنم
    ویرایش توسط eureka204 : Thursday 7 February 2013 در ساعت 10:41 دلیل: درج اشتباه قیمت ۲۴-۱۰۵
    farhad44، fereshteeslahi و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

تشکر کرده
    13937

سلام

جناب بی آزاران فرمایشات جنابعالی همگی متین و منطقی است.

فقط ذکر یک نکته ضروری است. عکاسی خیابانی و مستند با Urban Photography متفاوت است. در دومی بیننده انتظار کیفیت بالا در کنار سایر الزامات یک عکس خوب را دارد ولی در عکاسی مستند بیننده خیلی دنبال کیفیت درجه یک عکس نیست و در عوض ثبت لحظات تکرار نشدنی اهمیت دارد بنابر این لنزهای ارزانتر و با کیفیت کمتر مثل 85-17 و 135-18 نیز در صورت نبود بودجه ی کافی جوابگوست به شرط آنکه مقصود، عکاسی مستند در شب نباشد!
    M. Beyrami و eureka204 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

سلام

جناب بی آزاران فرمایشات جنابعالی همگی متین و منطقی است.

فقط ذکر یک نکته ضروری است. عکاسی خیابانی و مستند با Urban Photography متفاوت است. در دومی بیننده انتظار کیفیت بالا در کنار سایر الزامات یک عکس خوب را دارد ولی در عکاسی مستند بیننده خیلی دنبال کیفیت درجه یک عکس نیست و در عوض ثبت لحظات تکرار نشدنی اهمیت دارد بنابر این لنزهای ارزانتر و با کیفیت کمتر مثل 85-17 و 135-18 نیز در صورت نبود بودجه ی کافی جوابگوست به شرط آنکه مقصود، عکاسی مستند در شب نباشد!

سلام جناب حسینی ..

تا به حال به این مورد دقت نکرده بودم! نکته به جایی بود.

پس صرفا اولویت با از دست ندادن سوژه است. درست متوجه شده ام؟

اگر به این صورت باشد، حتی ۱۸-۲۰۰ هم گزینه خوبی خواهد بود.
    fereshteeslahi تشکر می‌کند.
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

تشکر کرده
    413

یک دنیا ممنون از راهنمایی موثر شما جناب حسینی و جناب بی آزاران.

درباره لنز 17-85 متاسفانه فوکوسش دچار مشکل شده. قابل تعمیر هست اما خروجی همون کیفیت ثابق رو نداره. شاید هم من زیاده از حد حساسیت به خرج داده باشم.
    راستش جناب بی آزاران اگر لنز دست دو و مطمعنی پیدا کنم خیلی هم خوشحال خواهم شد. اما متاسفانه خیلی نمی تونم مطمعن باشم. چنانچه خودم هم می تونم این لنز رو تعمیر کرده و قالب کسی کنم و تا دو سه ماه جواب هم بده. اما این کار رو اخلاقی نمی دونم. بنابراین خیلی به دست دوم ها اعتماد ندارم. مگر اینکه تضمینی این وسط وجود داشته باشه. که اگر باشه این رو ترجیح می دم به اونکه برای خرید یه لنز توی این اوضاع آشفته اقدام کنم.
    نظرم سمت همین ها هست: 18-135 یا 18-200 و 15-85یا 24-105 که خوشبختانه دوستان مساعدت کرده و اجازه ی تست این لنز ها رو به من دادند. که فکر کنم به این شکل انتخاب آسونتر می شه. احتمال قوی هم اینه که از اینجا خرید نکنم و از اندونزی یا مالزی لنز رو بگیرم. از قیمت اونجا خیلی مطمعن نیستم شاید به صرفه تر باشه. اولویت را هم گذاشتم به 15-85 و 24-105. یک دنیا سپاسگذار شما دوستان.
    eureka204 تشکر می‌کند.
    فرشته اصلاحی
    CANON 6D+CANON 40D