صفحه 98 از 433 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 101 102 108 148 198 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 971 تا 980 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    تامرون 90 با F 2.8 است و بزرگنمايي 1:1 دارد.
    دقیقاً درست می فرمائید. سهیل شهبازی و حمید شریفی (و فکر می کنم شهرام خانی) عکس های ماکرو فوق العاده عالی با این لنز گرفته اند که در تاپیک ماکروگرافی قابل مشاهده است.
    yaghoobi و Pooyan تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط Blindless نمایش پست ها
    قصد خرید لنز tamron 90 f2/.5 رو دارم.کسی ازین لنز اطلاعی داره؟
    فکر کنم نسبتش 1 به 2 هست؟
    جهت ماکروگرافی میخوام
    لطفا دقت کنید که این لنز قدیمی و غیر از لنز جدید تامرون هست.
    نام کامل :

Tamron 90mm f/2.5 SP MF Macro Adaptall

و یک ریویو اینجا دارد.

tamron90mm_SP.jpg

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    تامرون 90 با F 2.8 است و بزرگنمايي 1:1 دارد.
    اطلاع دارم از بزرگنمایی tamron f/2.8 .. میخواستم عملکرد این لنز رو بدونم .آیا ارزش داره یا خیر؟Prairie Rim Images: Old glass: Tamron SP 90mm f/2.5 (52B) macro

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط Blindless نمایش پست ها
    اطلاع دارم از بزرگنمایی tamron f/2.8 .. میخواستم عملکرد این لنز رو بدونم .آیا ارزش داره یا خیر؟Prairie Rim Images: Old glass: Tamron SP 90mm f/2.5 (52B) macro
    نظرات متفاوتی در مورد این لنز در اینترنت میشه دید. اگر خیلی ارزون سراغ دارید بخریدش. بزرگنماییش هم ۱:۲ هست.

كاربر آشنا fereshteeslahi آواتار ها
    تشکر کرده
    413

پیش فرض لنز های مناسب عکاسی مستند و خیابانی

سلام دوستان.
    قصد خرید لنز مناسب برای عکاسی خیابانی دارم(البته با این نوسان قیمت ها کلن نمیشه به هیچ چیز مطمعن بود).
    ممنون میشم دوستانی که تجربه بیشتری دارن راهنمایی کنن که کدوم لنز کنون روی بدنه 40d برای این منظور بهتر جواب می ده. خودم به 105-24 فکر می کردم که جایی شنیدم برای 40d خیلی مناسب نیست. پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم.
    ویرایش توسط fereshteeslahi : Tuesday 5 February 2013 در ساعت 05:07
    فرشته اصلاحی
    CANON 6D+CANON 40D
    Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II - Canon EF 16-35mm f/2.8L II - EF 24-105 f/4L IS - EF-S 17-85 f/4-5.6 IS

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteeslahi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    قصد خرید لنز مناسب برای عکاسی خیابانی دارم(البته با این نوسان قیمت ها کلن نمیشه به هیچ چیز مطمعن بود).
    ممنون میشم دوستانی که تجربه بیشتری دارن راهنمایی کنن که کدوم لنز کنون روی بدنه 40d برای این منظور بهتر جواب می ده. خودم به 105-24 فکر می کردم که جایی شنیدم برای 40d خیلی مناسب نیست. پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم.
    سلام

فوکال 24 م م تا 50 م م رو به عنوان بهترین فوکال های مورد استفاده در عکاسی خیابانی میشه اسم برد، ولی در کل این استانداردشه حالا این بستگی به شما داره، به نظر من مهم خروجی کاره خودتون رو زیاد اسیر فوکال و لنز این حرف ها نکنید اما با توجه به اینکه از بدنه فول فریم استفاده نمیکنید لنز 24-105 برای شما بهترین گزینه نخواهد بود، ومیتونید روی معادل آن روی بدنه کراپ یعنی 15-85 فکر کنید

موفق باشید

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteeslahi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    قانون نانوشته ای !!! (الزامی نیست ) هست که لنز های مستند در فوکال های ۲۴ و ۳۵ و ۵۰ استفاده میده
    خود من شخصا از لنز های ۲۰ فیکس و ۱۵-۸۵ استفاده میکنم
    لنز ۲۰ بر روی دوربین کراپدار فوکال ۳۲ میده که به ۳۵ نزدیک هست
    و لنز ۱۵ - ۸۵ بر روی کراپ دار از روی ۲۴ شروع میشه
    البته من جشنواره های زنجان و مشهد رو به طور کل با لنز ۱۵ - ۸۵ کار کردم و لنزم رو چسب زدم تا دستکاری نشه
    خاصیتش هم این هست که چشم های من به این دو فوکال عادت کرده و خودم هم همیشه جزئی از موضوع هستم
    اشتباهاتی داشتم در گذشته که با لنز ۷۰ - ۲۰۰ کار میکردم و همیشه از سوژه ها دور بودم
    اما امروزه با توجه به راهمایی اساتید و بزرگان از لنز های فیکس استفاده میکنم تا چشمان عادت به کادر مشخصی داشته باشه
    به شما هم پیشنهاد میکنم با همون لنز ۱۷ - ۸۵ خودتون کار کنید و در رنج ۱۷ که نزدیک ۳۵ هست کار کنید که بهترین رنج برای عکاسی مستند هست

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

من از لنز فیکس 30 زیگما استفاده میکنم ، از مزایای این لنز
    بالانس مناسب روی 550 ، فوکوس سریع و بی صدا و دقیق ، اگر از فیلتر استفاده بکنید المان جلو پشت فیلتر عقب جلو میره و دیگه نگران نفوذ گرد و خاک نستید ، در حالت فوکوس اتو هم میتونید دستی فوکوس کنید ، دیافراگم 1.4 هم در مکان های تارخی و داخل بازار که نور کم هست کار گشا هست . و از همه مهمتر فوکال مناسب برای عکاسی خیابانی ، از معایب هم بعضی موقع ها فوکوس (به ندرت) دقیق نیست
    ویرایش توسط azari kei : Tuesday 5 February 2013 در ساعت 15:02
    yaghoobi، Nima Sadigh، fereshteeslahi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    EOS 3000 N/EOS 5D ii/EOS 6D/24-105 F4/135 F2/50 F1.8STM

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

عکاسی مستند و خیابانی عکاسی پرتره نیست که بتوان به ضرس قاطع گفت چه لنزی مناسبش است. بستگی به عکاس و سوژه و شرایط خاص مکان و زمان و ارتباطات بین آنها ممکن است از وایدترین لنزها تا تله ترین آنها مناسب عکاسی خاص خیابانی مورد نظر هر عکاس باشد. توصیه هایی هم که دوستان کردند تجربیات خاص آنهاست که البته برای خیلی موارد و موقعیتها درست است. این فقط شمایید که می توانید تعیین کنید چه لنزی مناسب شماست. یک راهش این است که مدتی با یک دوربین سوپرزوم عکاسی کنید و بعد با استفاده از اگزیف عکس ببینید بیشتر از چه فاصله کانونی ای استفاده کرده اید البته اگر خودتان دستگیر و دوربینتان توقیف نشد!
    yaghoobi، masoudrejae، Rouzbeh Ehsani و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

هيچ كس به طور قاطع چيزي نگفته ، همان طور كه فرموديد نظرات و تجربيات مطرح شده همين
    اگر بشه به سوژه نزديك شد كادر 50 فول فريم به نظزم بسيار مناسب هست ، ايشان 40 دي دارند و نيازي به دوربين سوپر زوم نيست ، دو بار باطوم نوش جان كنند ميفهمند كه چه فوكالي مناسب هست ، لنز تله اصلا مناسب نيست چون مثل اينكه يك تفنگ دو لول دستتون هست
    من به شخصه بر اساس تجربيات دردناك بازداشگاه (2بار) فقط جايي دوربين به دست ميشم كه چشم ها و مردم عادت به ديدن دوربين دارند ( مكان هاي تاريخي و سنتي) هر كس هم پرسيد كه زياد ميپرسند ميگم دانشجو هستم ، اگر پرسيدند خبرنگار بگيد نه چون كارت خبرنگاري نداريد و مردم از خبرنگار هاي فعلي دل خوشي ندارند
    از هر كسي هم خواستيد عكس بگيريد اول صحبت كنيد و اجازه بگيريد بعدش ، به آدم پر حرف هم رسيديد سريع خداحافظي كنيد ، در بريد
    yaghoobi، farhad44، Nima Sadigh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    EOS 3000 N/EOS 5D ii/EOS 6D/24-105 F4/135 F2/50 F1.8STM

صفحه 98 از 433 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 101 102 108 148 198 ... آخرینآخرین