صفحه 337 از 433 نخستنخست ... 237 287 327 333 334 335 336 337 338 339 340 341 347 387 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,361 تا 3,370 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام خدمت دوستان عزیز
    مدتی پیش بحث انتخاب بین دو لنز 18-140 یا 18-105 برام پیش اومده بود که دوستان عزیز لطف کردن و بهم رهمایی کردن ولی نظرات متفاوتی رو داشتن
    هنوزم درست توجیه نشدم که دقیقا کدوم لنز بهتره
    طبق بررسی ها تو سایت ها مثلا dp تفاوت آنچنانی بین 18-105 و 18-140 نبود
    اما در سایت slrgear نتیجه کاملا برعکس بود و میگفت 18-140 تو اکثر فوکال ها و دیاف باز شارپتر بود
    بنظر شما با توجه به قیمت حدودی 18-105 با قیمت 850 و 18-140 با قیمت 1100....ارزش داره که من بخاطر 35 میلیمتر تله بیشتر 250 تومن هزینه کنم؟
    غیر از مانت فلزی...و رنج بیشتر....تفاوتی تو کیفیت بین این دو لنز وجود داره؟
    کسی از دوستان هستش که با هر دوی این لنز کار کرده باشه و تجربیاتشو اینجا با من و دیگر دوستان که با همین مشکل روبه رو هستن در میون بزاره؟

موفق باشید
    aryobarzan تشکر می‌کند.
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود،

البته مشکل فلر رو هم به مشکل مذکور اضافه کنید که تو جاهایی که منبع نوری قوی تو کادر باشه واقعا آزار دهنده هست.
    خوب توی ورژن 2 این مسئله تا حدی رفع شده. از سوی دیگر، معمولا در عکاسی منظره نجومی، نورهای پرقدرت در محیط وجود ندارند.
    SHOK53 و aryobarzan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    مدتی پیش بحث انتخاب بین دو لنز 18-140 یا 18-105 برام پیش اومده بود که دوستان عزیز لطف کردن و بهم رهمایی کردن ولی نظرات متفاوتی رو داشتن
    هنوزم درست توجیه نشدم که دقیقا کدوم لنز بهتره
    طبق بررسی ها تو سایت ها مثلا dp تفاوت آنچنانی بین 18-105 و 18-140 نبود
    اما در سایت slrgear نتیجه کاملا برعکس بود و میگفت 18-140 تو اکثر فوکال ها و دیاف باز شارپتر بود
    بنظر شما با توجه به قیمت حدودی 18-105 با قیمت 850 و 18-140 با قیمت 1100....ارزش داره که من بخاطر 35 میلیمتر تله بیشتر 250 تومن هزینه کنم؟
    غیر از مانت فلزی...و رنج بیشتر....تفاوتی تو کیفیت بین این دو لنز وجود داره؟
    کسی از دوستان هستش که با هر دوی این لنز کار کرده باشه و تجربیاتشو اینجا با من و دیگر دوستان که با همین مشکل روبه رو هستن در میون بزاره؟

موفق باشید
    دوست عزیز، خودتان را خیلی نگران کیفیت تصاویر این دو نکنید. هر دوی اینها لنز کیت هستند و از نظر کیفی، کم و بیش در یک سطح. اختلاف کیفیت این دو اینقدر کم هست که شما متوجه آن در عکسهایتان نشوید. مگر اینکه عکاس حرفه ای باشید و بخواهید عکس ها را در قطع یک متری پرینت بگیرید! که در این صورت قاعدتا دنبال این کلاس از لنزها نمی روید.
    به نظر من اگر به رنج فوکال بیشتر نیاز دارید 140 رو بگیرید و گرنه همین 105 هم مسئله ای ندارد.
    aryobarzan، mohammad.baruji، Amirhoseingh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    دوست عزیز، خودتان را خیلی نگران کیفیت تصاویر این دو نکنید. هر دوی اینها لنز کیت هستند و از نظر کیفی، کم و بیش در یک سطح. اختلاف کیفیت این دو اینقدر کم هست که شما متوجه آن در عکسهایتان نشوید. مگر اینکه عکاس حرفه ای باشید و بخواهید عکس ها را در قطع یک متری پرینت بگیرید! که در این صورت قاعدتا دنبال این کلاس از لنزها نمی روید.
    به نظر من اگر به رنج فوکال بیشتر نیاز دارید 140 رو بگیرید و گرنه همین 105 هم مسئله ای ندارد.
    با سلام و تشکر بابت راهنمایی شما دوست عزیز
    در حال حاظر لنز من 18-55نسخه جدید هستش و این دوربین هم اولین دوربینم هستش
    همه جا و تو سایت ها میگن لنز خودم تو قیمت خودش لنز شارپی هستش و برای همین اومدم اینجا و دارم کمک میگیرم که اگر این لنزی که دارم از لحاظ کیفیت برابری با 18-105 یا 18-140 میکنه...لنز خودم رو نگه دارم و یه لنز زوم تهیه کنم
    اگر پیشنهاد لنز زوم داشتین بنظرتون 55-200 VR II خوبه؟
    برای ارتقا کدوم گزینه مناسب تره؟
    18-105 از لنز خودم شارپ تره؟
    aryobarzan تشکر می‌کند.
    Instagram

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

همه جا و تو سایت ها میگن لنز خودم تو قیمت خودش لنز شارپی هستش و برای همین اومدم اینجا و دارم کمک میگیرم که اگر این لنزی که دارم از لحاظ کیفیت برابری با 18-105 یا 18-140 میکنه...لنز خودم رو نگه دارم و یه لنز زوم تهیه کنم
    ببینید از لحاظ کیفیت فرق چندانی بین لنز های کیت 18-55 و 18-105 و 18-140 و 18-200 نیست و این ما هستیم که بر حسب نیازمون به رنج وسیعتر لنز گرانتری رو میخریم.

لنز 55-200 VR یک لنز بسیار خوب هست که از قیمتش بیشتر ارزش داره و کیفیتش مشابه همین چند لنزی که گفتم هست (منظورم اون لنز 480 تومنی هست) ، اما بنده ترجیح میدم تا از یک لنز استفاده کنم تا اینکه دائم 18-55 و 55-200 رو بروی دوربینم جابه جا کنم که هم کاری خسته کننده در بلند مدت هست و هم ممکنه خیلی سوژه ها از دست بره.

و اگر قصد تعویض لنز داشتم حداقل لنزم که قابلیتی مثل دیافراگم باز مثل لنز های فیکس و یا رنجی بسیار واید مثل لنز های الترا واید باشه رو تعویض کنم که ارزشش رو داشته باشه ......
    mohammad.baruji و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

دوستان من تصمیم به خرید سیگما ۵۰ ۱۵۰ اف ۲.۸ او اس گرفتم
    فقط این سوال تو ذهنمه
    اگر جای این لنز نیکون ۲۸ مم اف ۱.۸ و یک ۸۵ مم اف ۱.۸ بگیرم بهتر نیست؟ (چون یک قیمت میشه واسم تقریبا و من کاملا قصد اینو دارم فول فریم بگیرم در آینده)
    ویرایش توسط Amirhoseingh : Tuesday 30 June 2015 در ساعت 21:36

تشکر کرده
    436

ببینید من خودم کاربر کنون هستم در نتیجه نمیتونم خیلی اطلاعات دقیق در مورد انواع و اقسام لنزهای نیکون بدوم. در مورد لنز 18-55 کنون هم همین مطلبی که فرمودید گفته میشه و واقعا هم هست. منتها مسئله ای که خدمتتون عرض کردم اینه که شما که تازه عکاسی رو شروع کردید اصلا نباید ذهن خودتون رو درگیر مقایسه کیفیت این لنز و اون لنز بکنید. شما ببینید لنزهای موجود در رنج بودجه شما کدام برای کار شما مناسب ترند. برای یک عکاس سوال های خیلی متنوعی به غیر از شارپنس لنز می تواند مطرح باشد.. مثلا اینکه آیا به لنزی احتیاج است که المان جلویی آن در حین فوکوس نچرخد (برای استفاده از فیلتر پولاریزه)؟ آیا فاصله کانونی لنز برای کار موردنظر کافی است؟ آیا وزن و ابعاد آن برای حمل و نقل مناسب است؟ آیا لنز می تواند در حین زوم و فوکوس تغییر طول یدهد؟ آیا لنز مقاوم در برابر عوامل محیطی است؟ آیا...

به نظر من اگر نمیدانید رنج فوکال بیشتر به چه درد شما می خورد و از لنز 18-55 خودتان استفاده کرده اید (یعنی اگر دیگر نو نیست) فعلا از همین لنز استفاده کنید تا محدودیت آن را به تدریج بشناسید و ببینید واقعا به چه چیزی نیاز دارید...
    mohammad.baruji و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2206

ببینید من خودم کاربر کنون هستم در نتیجه نمیتونم خیلی اطلاعات دقیق در مورد انواع و اقسام لنزهای نیکون بدوم. در مورد لنز 18-55 کنون هم همین مطلبی که فرمودید گفته میشه و واقعا هم هست. منتها مسئله ای که خدمتتون عرض کردم اینه که شما که تازه عکاسی رو شروع کردید اصلا نباید ذهن خودتون رو درگیر مقایسه کیفیت این لنز و اون لنز بکنید. شما ببینید لنزهای موجود در رنج بودجه شما کدام برای کار شما مناسب ترند. برای یک عکاس سوال های خیلی متنوعی به غیر از شارپنس لنز می تواند مطرح باشد.. مثلا اینکه آیا به لنزی احتیاج است که المان جلویی آن در حین فوکوس نچرخد (برای استفاده از فیلتر پولاریزه)؟ آیا فاصله کانونی لنز برای کار موردنظر کافی است؟ آیا وزن و ابعاد آن برای حمل و نقل مناسب است؟ آیا لنز می تواند در حین زوم و فوکوس تغییر طول یدهد؟ آیا لنز مقاوم در برابر عوامل محیطی است؟ آیا...

به نظر من اگر نمیدانید رنج فوکال بیشتر به چه درد شما می خورد و از لنز 18-55 خودتان استفاده کرده اید (یعنی اگر دیگر نو نیست) فعلا از همین لنز استفاده کنید تا محدودیت آن را به تدریج بشناسید و ببینید واقعا به چه چیزی نیاز دارید...
    با سلام و درود
    والا تو بعضی از مواقع نیاز به کادر بسته دارم و فوکال بالا اما این فوکال بالا رو دقیقا نمیدونم تا چقدر هستش
    اما مطمئنا برای پرنده گرافی و این چیزا نیستش
    اولین هدف من برای ارتقا کیفیت بیشتر هستش...بیشتر از لحاظ شارپنس...تو عکس هایی که تو نور زیاد میگیرم مقداری ca لنز هم اذیت میکنه اما بیشتر احساس میکنم عکس soft هستش
    اکثر کاربرای نیکونی میگن 18-105 لنز شارپی هستش و کیفیت قابل قبولی داره و حداقل از 18-55 بهتره
    و حالا که 18-55 نسخه جدید اومده میگن اینم لنز خوبیه
    من تجربه قبلی ای با 18-55 نسخه قدیمی و 18-105 ندارم و نمیدونم این تفاوت چقدر هستش
    از یه طرف دیگه هم برای ماکروگرافی به طور غیر حرفه ای و فقط رفع نیاز خودم نیاز به تله بیشتری دارم...که با اکستنشن تیوب ثبت هایی رو داشته باشم و بیشتر دنبال یه لنز همه کاره هستم
    از طرف دیگه هم فروختن این لنز که نو هستش و خیلی کم کار کرده برام ضرر محسوب میشه...اما این ضرر زمانی برای من چشمگیر نیستش که کیفیت تو لنز 18-105 بره بالاتر و منو از عکسهام راضی تر کنه
    چون تفریحی عکاسی میکنم نمیخوام زیاد هزینه کنم.

موفق باشید
    Instagram

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

خوب توی ورژن 2 این مسئله تا حدی رفع شده. از سوی دیگر، معمولا در عکاسی منظره نجومی، نورهای پرقدرت در محیط وجود ندارند.
    در مورد عکاسی نجومی حق با شماست ولی برای مناظر شهری ( چه در شب و چه در روز)و همچنین قرار داشتن خورشید تو آسمون باز هم فلر آزار دهنده هست.

با وجود ادعای خود شرکت مبنی بر استفاده از کوتینگ جدید، شخص بنده و تعدادی از کاربرهایی که از لنز استفاده کرده ایم، شاهد بهبودی در این امر نبودیم. این تنها لنز توکینا نیست که از مشکل فلر رنج می بره چند لنز دیگه هم هستند و به نظرم توکینا باید تو این مورد فکر اساسی درباره کوتینگهای عدسی های لنزهاش بکنه.
    SHOK53 و peacekeeper تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    در مورد عکاسی نجومی حق با شماست ولی برای مناظر شهری ( چه در شب و چه در روز)و همچنین قرار داشتن خورشید تو آسمون باز هم فلر آزار دهنده هست.

با وجود ادعای خود شرکت مبنی بر استفاده از کوتینگ جدید، شخص بنده و تعدادی از کاربرهایی که از لنز استفاده کرده ایم، شاهد بهبودی در این امر نبودیم. این تنها لنز توکینا نیست که از مشکل فلر رنج می بره چند لنز دیگه هم هستند و به نظرم توکینا باید تو این مورد فکر اساسی درباره کوتینگهای عدسی های لنزهاش بکنه.
    در مورد مشکل کوتینگ با شما موافق هستم. البته چون این دوستمون برای عکاسی نجومی میخوان لنز رو به مشکل نخواهند خورد. در ضمن در رنج تا دو میلیون تومان فقط این گزینه هست و دو سه تا لنز سامیانگ که به خاطر کنترل کیفی ضعیفشون سخت میشه پیشنهادشون کرد.
    SHOK53 و ata_m3 تشکر می‌کنند.