صفحه 335 از 433 نخستنخست ... 235 285 325 331 332 333 334 335 336 337 338 339 345 385 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,341 تا 3,350 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsa نمایش پست ها
    سلام به اساتید و دوستان! بعد از لنز 18-55 معروف، چه لنزی رو واسه ادامه کار بهم پیشنهاد میدید؟ «پرتره و مدلینگ». خودم 50mm f/1.8 مد نظرمه. آیا سری stm این لنز خوبه؟ پیشنهادهای دیگه شما چیه؟
    مرسی از همه
    بستگی به بودجه شما دارد دوست عزیز ، اگر زیر 500 تومان قصد هزینه دارید و دوربینتون کراپدار هست ، قطعا 50mm f1.8 رنج بسیار مناسبی برای پرتره هست .اگر بودجتون بالای 1 میلیون میباشد و مشکلی با لنز فیکس ندارید 50mm f1.4 به خاطر کیفیت ساخت بهتر ، فوکوس دقیقتر و کمی شارپنس بیشتر نسبت به 50mm f1.8 STM گزینه قابا تاملی است .
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر جديد saeedsa آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط idin.offline نمایش پست ها
    بستگی به بودجه شما دارد دوست عزیز ، اگر زیر 500 تومان قصد هزینه دارید و دوربینتون کراپدار هست ، قطعا 50mm f1.8 رنج بسیار مناسبی برای پرتره هست .اگر بودجتون بالای 1 میلیون میباشد و مشکلی با لنز فیکس ندارید 50mm f1.4 به خاطر کیفیت ساخت بهتر ، فوکوس دقیقتر و کمی شارپنس بیشتر نسبت به 50mm f1.8 STM گزینه قابا تاملی است .
    از پاسختون ممنونم. بیشتر میخواستم بدونم شما دوستانی که تجربه کافی دارید بعد از لنز 18-55 چه لنزی رو برای ادامه ی کار بهم پیشنهاد میکنید؟ «فارق از فیکس بودن یا نبودن». لنز 50mm f1.8 رو گفتم که بدونید چه نوع بوکه ای مد نظرمه.
    در کل لنز با قیمت حدود 1میلیون و دارای لرزشگیر و بوکه های شبیه 50mm f1.8.
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

از پاسختون ممنونم. بیشتر میخواستم بدونم شما دوستانی که تجربه کافی دارید بعد از لنز 18-55 چه لنزی رو برای ادامه ی کار بهم پیشنهاد میکنید؟ «فارق از فیکس بودن یا نبودن». لنز 50mm f1.8 رو گفتم که بدونید چه نوع بوکه ای مد نظرمه.
    لنزهای فیکس با اف پایین لرزشگیر ندارند.
    داود معانی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

پیشنهاد من این هست که اندکی صبر کنید تا 50 stm به بازار بیاید و همین لنز را تهیه نمایید.
    تجربه استفاده از لنز پرایم بعد از لنز زوم بسیار مطلوب است. به نظر من لنزهای فیکس برای پیشرفت در عکاسی مناسب هستند.
    حالا در میان لنزهای پرایم به نظرم 50 میلیمتر مناسب باشد. کار کردن با لنزهای با فاصله کانونی بیشتر (مثلا 70-85 میلیمتر) روی دوربین با سنسور کراپ کمی سخت می شود و استفاده آنها نیز محدودتر می شود. لنزهای با فاصله کانونی کمتر (مثلا 30-35 میلیمتر) هم لنزهای پرکاربردی هستند و معمولا مناسب عکاسی در نور کم هستند چون قابلیت عکاسی روی دست خوبی دارند. از طرفی بوکه(محوی بکگراند) چندان بالایی ایجاد نمی کنند.
    SHOK53 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

سلام دوستان عزیز
    راستش من الان این موقعیت برام پیش اومده که یک انز واید بگیرم یا ۷۰ ۲۰۰ اف ۴
    به جفتشون هم احتیاج دارم ولی فعلا بودجه کافی ندارم و فقط میتونم یکی رو بگیرم
    به نظرتون ۱۲ ۲۴ اف ۴ نیکون یا ۱۶ ۳۵ اف ۴ وی آر ۱۰ ۲۴ اف ۳.۵ ۴.۵ ی ۱۸ ۳۵ اف ۱.۸ سیگما شاید پول بمونه واسم و یک ۵۰ مم ۱.۸ جی هم بگیرم
    یا ۷۰ ۲۰۰ اف۴ بگیرم؟
    دوربین من نیکون دی ۵۱۰۰ هست البته یه مقدار پاینه ولی فعلا راضیم ازش
    نظرتون رو بهم بگید آیا اف ۴ روی کراپ اذیت کنندست؟ (البته میگن خیلی لرزشگیر خارق العاده ای داره این لنز)

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    راستش من الان این موقعیت برام پیش اومده که یک انز واید بگیرم یا ۷۰ ۲۰۰ اف ۴
    به جفتشون هم احتیاج دارم ولی فعلا بودجه کافی ندارم و فقط میتونم یکی رو بگیرم
    به نظرتون ۱۲ ۲۴ اف ۴ نیکون یا ۱۶ ۳۵ اف ۴ وی آر ۱۰ ۲۴ اف ۳.۵ ۴.۵ ی ۱۸ ۳۵ اف ۱.۸ سیگما شاید پول بمونه واسم و یک ۵۰ مم ۱.۸ جی هم بگیرم
    یا ۷۰ ۲۰۰ اف۴ بگیرم؟
    دوربین من نیکون دی ۵۱۰۰ هست البته یه مقدار پاینه ولی فعلا راضیم ازش
    نظرتون رو بهم بگید آیا اف ۴ روی کراپ اذیت کنندست؟ (البته میگن خیلی لرزشگیر خارق العاده ای داره این لنز)
    سلام گرامی
    من باشم جای 70-200 4 نمونه ی تمرونی 2.8 VC یا سیگما OS رو تهیه می کردم هرچند که اون لنز هم سیستم لرزشگیر بسیار خوبی داره.
    اگر در آینده قصد کوچ به فول فریم دارید لنزای فول بگیرید وگرنه شاید بشه با مبالغ کمتر لنزهای مشابه و کراپ با قیمت های پایین تر هم تهیه کرد، مثلاً 70-300 تمرون با حداقل نصف قیمت.
    به نظرم لنزهای کراپ !!! نیکون تو واید و اولتراواید هرگز ارزش هزینه های سنگینشون رو ندارند. توکینا و سیگما مناسب ترند.
    اگر دقیقاً بفرمایید میزان هزینتون چقدره و توقعتون از لنزها چیه بشه بهتر پیشنهاد داد.

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    سلام گرامی
    من باشم جای 70-200 4 نمونه ی تمرونی 2.8 VC یا سیگما OS رو تهیه می کردم هرچند که اون لنز هم سیستم لرزشگیر بسیار خوبی داره.
    اگر در آینده قصد کوچ به فول فریم دارید لنزای فول بگیرید وگرنه شاید بشه با مبالغ کمتر لنزهای مشابه و کراپ با قیمت های پایین تر هم تهیه کرد، مثلاً 70-300 تمرون با حداقل نصف قیمت.
    به نظرم لنزهای کراپ !!! نیکون تو واید و اولتراواید هرگز ارزش هزینه های سنگینشون رو ندارند. توکینا و سیگما مناسب ترند.
    اگر دقیقاً بفرمایید میزان هزینتون چقدره و توقعتون از لنزها چیه بشه بهتر پیشنهاد داد.
    در حدود ۴ ت
    یعنی شما تامرون رو به ۷۰ ۲۰۰ بیشتر ترجیه میدین؟ ۷۰ ۲۰۰ میگن شاهکاره(تو ریویو ها)

تشکر کرده
    268

راستش من خیلی دلم با ۷۰ ۲۰۰ هست ولی میترسم اف ۴ منو توی نور کم اذیت کنه در حدی که عملا لنز به دردم نخوره

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    راستش من خیلی دلم با ۷۰ ۲۰۰ هست ولی میترسم اف ۴ منو توی نور کم اذیت کنه در حدی که عملا لنز به دردم نخوره
    در خوب بودن این لنز nikon شکی نیست اما با وجود 4 استاپ لرزشگیر باز هم از نظر گشودگی دیافراگم کمتر و هم شارپنس پشت سر تمرون قرار می گیره. اگر قصد خرید لنز فول فریم دارید بین این دو به نظرم تمرون انتخاب مناسب تریه. مگر اینکه وزن کمتر جزء معیارهای شما باشه و f4 و f2.8 براتون مهم نباشه، اون وقت نیکون ارجحه. همونجوری که در تصویر ذیل می بینید این لنز nikon هیچ امتیاز قابل توجهی نسبت به تمرون نداره فقط یک مقدار بسیار ناچیزی توی بازترین دیافراگم تمرون یعنی 2.8 توی 200، وینیتش بیشتر از نمونه ی nikon ی هست که اصلاً قابل ملاحظه نیست.
    Untitled.jpg
    ویرایش توسط Iman.sh : Saturday 27 June 2015 در ساعت 01:07
    Amirhoseingh و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان
    کسی تجربه استفاده از لنز سیگما 50 میلی متر دیاف 1.4 سری آرت رو داره ؟ (واسه کراپ)
    ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا لنز عمری هست ؟
    و اینکه تفاوت 50 سیگما با 50 دیاف 1.4 کانن چقدره ؟ کدوم ارز خرید بیشتری داره ؟
    با تشکر