صفحه 334 از 433 نخستنخست ... 234 284 324 330 331 332 333 334 335 336 337 338 344 384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,331 تا 3,340 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    93

با سلام
    بنده از 17-40 خیلی راضی هستم اما مطمئنا 16-35 بهتر ا ز این لنز میباشد و شارپنس بالانری دارد...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    دوستانی که تجربه کار با لنز های 40-17 و 35-16 را داشتید لطفا راهنمایی بفرمایید!
    کدام یک ؟
    16-35mm f/4L یا 40-17 ؟
    ehsan1 تشکر می‌کند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    با سلام، محض کنجکاوی می پرسم، چرا لنز واید بر می دارید؟ لنز نرمالی مثل Sigma Art 35 f/1.4 به درد شما نمی خورد؟
    سلام
    با اجازه من پاسخ میدهم.
    چون 24mm روی کراپ کانن میدهد 38.4mm که برای معادل 35 شدن باید لنزی واید تر از 24 تهیه کرد.
    msh2200 و darkness_land تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    با اجازه من پاسخ میدهم.
    چون 24mm روی کراپ کانن میدهد 38.4mm که برای معادل 35 شدن باید لنزی واید تر از 24 تهیه کرد.
    بله بنده از این تبدیل آگاه هستم. نکته اینجاست که لنز 50 برای فول فریم نرمال محسوب می شود. نتیجتا لنزی با فاصله کانونی ۳۵ هم باید معادل نرمال آن برای کراپ باشد (تقریبا).

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    بله بنده از این تبدیل آگاه هستم. نکته اینجاست که لنز 50 برای فول فریم نرمال محسوب می شود. نتیجتا لنزی با فاصله کانونی ۳۵ هم باید معادل نرمال آن برای کراپ باشد (تقریبا).
    تا جایی که من اطلاع دارم عموم عکاسان خیابانی از 35mm روی فولفریم استفاده میکنند. اتفاقا در توصیه های یکی از آنها (ببخشید که منبع یادم نیست) نوشته شده بود شما میتوانید از 50mm یا 28mm برای این نوع عکاسی استفاده کنید اما بهترین زاویه برای عکاسی خیابانی 35 است و زاویه های دیگر بیش از حد باز یا بسته هستند.
    darkness_land و rasoul2014 تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    تا جایی که من اطلاع دارم عموم عکاسان خیابانی از 35mm روی فولفریم استفاده میکنند. اتفاقا در توصیه های یکی از آنها (ببخشید که منبع یادم نیست) نوشته شده بود شما میتوانید از 50mm یا 28mm برای این نوع عکاسی استفاده کنید اما بهترین زاویه برای عکاسی خیابانی 35 است و زاویه های دیگر بیش از حد باز یا بسته هستند.
    بله منطقی هم به نظر می رسد که همینطور باشد.

البته همچنان تا جایی که می دانم برای کراپ به عنوان لنز نرمال، مردم دنبال لنزهایی مثل 35 f/1.4 و 30 f/1.4 می روند...
    sma075 تشکر می‌کند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    مدتیه تو این تاپیک مطلبی نگذاشته بودم!
    بنظرم شما اگر محدودیت بودجه ندارید بجای Canon 24 F/2.8 به فکر Sigma 24 F/1.4 Art باشید! کیفیت این لنز واقعا عالیه (مقایسه دو لنز از نظر کیفیت تصویر)!
    اگر هم اصرار بر فیکس بودن لنز ندارید می توانید به Sigma 18-35 F/1.8 فکر کنید (مقایسه در فوکال یکسان با لنز فیکس 20 و 24 انجام دهید)
    ارادتمند
    سلام
    ممنون از لطف همه عزیزان ، و بخصوص مصطفی جان
    قصدم خرید لنز فیکس می باشد ، یکی از دلایل من هم درگیر نبودن ذهنم برای انتخاب فاصله کانونی می باشد و درکل انسجام در مجموعه از نظر
    فاصله کانون با لنز فیکس راحت تر کنترل خواهد شد ، مقایسه ها را انجام دادم ، بنظر شما پرداخت این اختلاف قیمت دست آورد چشمگیری از نظر
    کیفیت بدنبال خواهد داشت ؟
    ممنون از اینکه راهنمایی فرمودید

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از لطف همه عزیزان ، و بخصوص مصطفی جان
    قصدم خرید لنز فیکس می باشد ، یکی از دلایل من هم درگیر نبودن ذهنم برای انتخاب فاصله کانونی می باشد و درکل انسجام در مجموعه از نظر
    فاصله کانون با لنز فیکس راحت تر کنترل خواهد شد ، مقایسه ها را انجام دادم ، بنظر شما پرداخت این اختلاف قیمت دست آورد چشمگیری از نظر
    کیفیت بدنبال خواهد داشت ؟
    ممنون از اینکه راهنمایی فرمودید
    درود
    خوب کیفیت رابطه مستقیم با هزینه داره!
    ممکنه شما گاهی اوقات یک مدل مشابه با مدلی ارزانتر پیدا کنید که در مقایسه ها اختلاف چشم گیر نباشه! ولی در مورد لنز سیگما همه چیز صرفا کیفیت خروجی نیست که این اختلاف قیمت را رقم می زنه!
    لنزهای جدید و بخصوص سری Art سیگما انصافا کیفیت قابل قبولی چه در ساخت و چه در تصویر دارند؛ مضاف بر اینکه این لنزها بوسیله Dock معرفی شده توسط شرکت سیگما قابلیت های جالبی در اختیار شما قرار خواهند داد! بعنوان مثال، بروز رسانی میان افزار لنز یا تنظیم سیستم فوکوس (micro adjust) روی خود لنز که بنظرم این موارد ارزش خاصی دارند!
    اما یک زمان ممکنه شما محدودیت بودجه ای داشته باشید و یا با هزینه تهیه یک لنز از این سری بتوانید بعلاوه لنز، تجهیزات دیگری نیز تهیه کنید که در این صورت کلا قضیه متفاوته!
    یادم هست یکی از دوستان فروم دنبال لنز برای کار ترکیبی و نجوم بود و من اولش لنز 50-17 سیگما یا تامرون را معرفی کردم و پس از کلی گشتن و یافت نشدن لنز تامرون که مورد نظر ما بود، آخرش با ختلاف قیمت چشمگیری 35-18 را خرید واقعیتش خودم خیلی اصرار روی خرید لنز بهش نکردم و در واقع به نوعی انتخاب خودش شد ولی وقتی تصاویرش را دیدم واقعا لذت بردم!
    نتیجه نهایی اینکه برای خرید دور روش وجود داره
    1- انتخاب جنس و خرید (با هر هزینه ای که البته در کشور ما امکان پذیر نیست)
    2- بستن سقف و بیشینه میزان هزینه تهیه ابزار و بعد به دنبال وسیله گشتن
    تازه بعد از این مرحله نوبت اهم و مهم کردنه! یعنی برای شما چی مهمه؟ ممکنه یک لنزی خیلی شارپ باشه و کیفیت ساخت خوبی داشته باشه ولی فوکوسش خوب نباشه!
    با یک لنز دیگه از نظر سیلینگ و نفوذ پذیری آب و گرد و غبار عالی باشه ولی کیفیت اپتیکش نسبت به مدلهای مشابه خودش کمتر باشه
    و ....
    این شما هستید که باید هدف گذاری دقیقی انجام دهید و بعد به سمت رسیدن بهش حرکت کنید (نمونه کاری که در خصوص انتخاب لنز پرایم در برابر زوم خودتان انجام داده اید)
    بنابراین اگر بودجه کافی برای تهیه لنز سیگما ندارید همین انتخاب خودتون معقولانه تر است و اگر مشکل برای هزینه ندارید بررسی کنید آیا لنز گرانتر برای شما درامدی در بر خواهد داشت یا خیر؟!
    ارادتمند
    I.Givili، darkness_land، ShahramUae و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    خوب کیفیت رابطه مستقیم با هزینه داره!
    ممکنه شما گاهی اوقات یک مدل مشابه با مدلی ارزانتر پیدا کنید که در مقایسه ها اختلاف چشم گیر نباشه! ولی در مورد لنز سیگما همه چیز صرفا کیفیت خروجی نیست که این اختلاف قیمت را رقم می زنه!
    لنزهای جدید و بخصوص سری Art سیگما انصافا کیفیت قابل قبولی چه در ساخت و چه در تصویر دارند؛ مضاف بر اینکه این لنزها بوسیله Dock معرفی شده توسط شرکت سیگما قابلیت های جالبی در اختیار شما قرار خواهند داد! بعنوان مثال، بروز رسانی میان افزار لنز یا تنظیم سیستم فوکوس (micro adjust) روی خود لنز که بنظرم این موارد ارزش خاصی دارند!
    اما یک زمان ممکنه شما محدودیت بودجه ای داشته باشید و یا با هزینه تهیه یک لنز از این سری بتوانید بعلاوه لنز، تجهیزات دیگری نیز تهیه کنید که در این صورت کلا قضیه متفاوته!
    یادم هست یکی از دوستان فروم دنبال لنز برای کار ترکیبی و نجوم بود و من اولش لنز 50-17 سیگما یا تامرون را معرفی کردم و پس از کلی گشتن و یافت نشدن لنز تامرون که مورد نظر ما بود، آخرش با ختلاف قیمت چشمگیری 35-18 را خرید واقعیتش خودم خیلی اصرار روی خرید لنز بهش نکردم و در واقع به نوعی انتخاب خودش شد ولی وقتی تصاویرش را دیدم واقعا لذت بردم!
    نتیجه نهایی اینکه برای خرید دور روش وجود داره
    1- انتخاب جنس و خرید (با هر هزینه ای که البته در کشور ما امکان پذیر نیست)
    2- بستن سقف و بیشینه میزان هزینه تهیه ابزار و بعد به دنبال وسیله گشتن
    تازه بعد از این مرحله نوبت اهم و مهم کردنه! یعنی برای شما چی مهمه؟ ممکنه یک لنزی خیلی شارپ باشه و کیفیت ساخت خوبی داشته باشه ولی فوکوسش خوب نباشه!
    با یک لنز دیگه از نظر سیلینگ و نفوذ پذیری آب و گرد و غبار عالی باشه ولی کیفیت اپتیکش نسبت به مدلهای مشابه خودش کمتر باشه
    و ....
    این شما هستید که باید هدف گذاری دقیقی انجام دهید و بعد به سمت رسیدن بهش حرکت کنید (نمونه کاری که در خصوص انتخاب لنز پرایم در برابر زوم خودتان انجام داده اید)
    بنابراین اگر بودجه کافی برای تهیه لنز سیگما ندارید همین انتخاب خودتون معقولانه تر است و اگر مشکل برای هزینه ندارید بررسی کنید آیا لنز گرانتر برای شما درامدی در بر خواهد داشت یا خیر؟!
    ارادتمند
    سلام بر شما مصطفی عزیزم
    ممنون که چنین جامع توضیح دادین ، خود بهتر میدانید و اشراف دارید که در مستند اجتماعی سرعت فکوس و صحیح بودن آن بسیار مهم و تاثیرگذار است ،
    من در خرید لنز مشکل مالی ندارم دلیل پرسش من فقط اطمینان در بدست آوردن کیفیت درقبال مبلغ بیشتر بود !
    درکل ممنون بابت راهنمایی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    سلام بر شما مصطفی عزیزم
    ممنون که چنین جامع توضیح دادین ، خود بهتر میدانید و اشراف دارید که در مستند اجتماعی سرعت فکوس و صحیح بودن آن بسیار مهم و تاثیرگذار است ،
    من در خرید لنز مشکل مالی ندارم دلیل پرسش من فقط اطمینان در بدست آوردن کیفیت درقبال مبلغ بیشتر بود !
    درکل ممنون بابت راهنمایی
    درود
    از نظر کیفیت که تست ها را مشاهده فرمودید!
    از نظر فوکوس هم این سری نتایج مثبتی را به نمایش گذاشته! ولی واقعا سخته که بگم این بهتره یا کنون! چون خیلی جدی تست و یا رویویی از فوکوس دو لنز ندیدم تا بحال
    ارادتمند
    darkness_land و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد saeedsa آواتار ها
    تشکر کرده
    5

سلام به اساتید و دوستان! بعد از لنز 18-55 معروف، چه لنزی رو واسه ادامه کار بهم پیشنهاد میدید؟ «پرتره و مدلینگ». خودم 50mm f/1.8 مد نظرمه. آیا سری stm این لنز خوبه؟ پیشنهادهای دیگه شما چیه؟
    مرسی از همه
    Amirhoseingh تشکر می‌کند.