صفحه 338 از 433 نخستنخست ... 238 288 328 334 335 336 337 338 339 340 341 342 348 388 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,371 تا 3,380 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    دوستان من تصمیم به خرید سیگما ۵۰ ۱۵۰ اف ۲.۸ او اس گرفتم
    فقط این سوال تو ذهنمه
    اگر جای این لنز نیکون ۲۸ مم اف ۱.۸ و یک ۸۵ مم اف ۱.۸ بگیرم بهتر نیست؟ (چون یک قیمت میشه واسم تقریبا و من کاملا قصد اینو دارم فول فریم بگیرم در آینده)
    اين لنز كاربردي مانند 70-200 فول فريم خواهد داشت. از نظر اپتيكي لنز خوبيه ولي اگر قصد شما براي خريد فول فريم جدي است بهتره لنز كراپ با اين قيمت تهيه نكنيد.
    28 ميل كه اصلا ارتباطي به اين لنز نداره ولي اگر قصد شما خريد لنز پرتره باشه 85 f1.8 لنز مناسبي براي پرتره است.
    ata_m3 و Amirhoseingh تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    اين لنز كاربردي مانند 70-200 فول فريم خواهد داشت. از نظر اپتيكي لنز خوبيه ولي اگر قصد شما براي خريد فول فريم جدي است بهتره لنز كراپ با اين قيمت تهيه نكنيد.
    28 ميل كه اصلا ارتباطي به اين لنز نداره ولي اگر قصد شما خريد لنز پرتره باشه 85 f1.8 لنز مناسبي براي پرتره است.
    من قصدم پرتره هست
    اما یک لنز هم میخوام که بتونم باهاش منظره و عکاسی با فوکال واید تتر هم داشته باشم
    این که ۲۸ تقریبا میشه ۴۰ روی کراپ به نظرم بد نیست و کیفیت خوبی هم داره
    واسه این گفتم

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    با سلام و درود
    والا تو بعضی از مواقع نیاز به کادر بسته دارم و فوکال بالا اما این فوکال بالا رو دقیقا نمیدونم تا چقدر هستش
    اما مطمئنا برای پرنده گرافی و این چیزا نیستش
    اولین هدف من برای ارتقا کیفیت بیشتر هستش...بیشتر از لحاظ شارپنس...تو عکس هایی که تو نور زیاد میگیرم مقداری ca لنز هم اذیت میکنه اما بیشتر احساس میکنم عکس soft هستش
    اکثر کاربرای نیکونی میگن 18-105 لنز شارپی هستش و کیفیت قابل قبولی داره و حداقل از 18-55 بهتره
    و حالا که 18-55 نسخه جدید اومده میگن اینم لنز خوبیه
    من تجربه قبلی ای با 18-55 نسخه قدیمی و 18-105 ندارم و نمیدونم این تفاوت چقدر هستش
    از یه طرف دیگه هم برای ماکروگرافی به طور غیر حرفه ای و فقط رفع نیاز خودم نیاز به تله بیشتری دارم...که با اکستنشن تیوب ثبت هایی رو داشته باشم و بیشتر دنبال یه لنز همه کاره هستم
    از طرف دیگه هم فروختن این لنز که نو هستش و خیلی کم کار کرده برام ضرر محسوب میشه...اما این ضرر زمانی برای من چشمگیر نیستش که کیفیت تو لنز 18-105 بره بالاتر و منو از عکسهام راضی تر کنه
    چون تفریحی عکاسی میکنم نمیخوام زیاد هزینه کنم.

موفق باشید
    ببینید همونطور که گفتم من از این لنزهای نیکون استفاده نکرده ام که بتونم با قطعیت درباره شون اظهار نظر کنم ولی وقتی که گفتید CA لنزتون اذیتتون می کنه یک سر رفتم به یک سایت معتبر و لنز شما رو با 18-105 و 18-140 مقایسه کردم:
    Nikon 18-140mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR Lens Image Quality
    اگر نتایج قابل اعتماد باشند (که معمولا همین طور است) میتوانم لنز 18-105 رو بهتون پیشنهاد کنم که مشخصا کیفیت تصویر خروجی آن در فوکال های مختلف بهتر از دو لنز دیگر است. خودتان لینک رو ببینید و در فوکال های مختلف با هم مقایسه کنید.
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.

كاربر همراه alpacinohs آواتار ها
    تشکر کرده
    1465

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    با سلام و درود
    والا تو بعضی از مواقع نیاز به کادر بسته دارم و فوکال بالا اما این فوکال بالا رو دقیقا نمیدونم تا چقدر هستش
    اما مطمئنا برای پرنده گرافی و این چیزا نیستش
    اولین هدف من برای ارتقا کیفیت بیشتر هستش...بیشتر از لحاظ شارپنس...تو عکس هایی که تو نور زیاد میگیرم مقداری ca لنز هم اذیت میکنه اما بیشتر احساس میکنم عکس soft هستش
    اکثر کاربرای نیکونی میگن 18-105 لنز شارپی هستش و کیفیت قابل قبولی داره و حداقل از 18-55 بهتره
    و حالا که 18-55 نسخه جدید اومده میگن اینم لنز خوبیه
    من تجربه قبلی ای با 18-55 نسخه قدیمی و 18-105 ندارم و نمیدونم این تفاوت چقدر هستش
    از یه طرف دیگه هم برای ماکروگرافی به طور غیر حرفه ای و فقط رفع نیاز خودم نیاز به تله بیشتری دارم...که با اکستنشن تیوب ثبت هایی رو داشته باشم و بیشتر دنبال یه لنز همه کاره هستم
    از طرف دیگه هم فروختن این لنز که نو هستش و خیلی کم کار کرده برام ضرر محسوب میشه...اما این ضرر زمانی برای من چشمگیر نیستش که کیفیت تو لنز 18-105 بره بالاتر و منو از عکسهام راضی تر کنه
    چون تفریحی عکاسی میکنم نمیخوام زیاد هزینه کنم.

موفق باشید
    با سلام
    دوست عزیز من تجربه کار با هر سه تا لنز 18-55 ...18-105...18-140 داشتم، و همونطور که دوستان گفتنن هیچ فرق قابل توجهی تو شارپنس این لنزها نیست،فقط تفاوت طول فوکال اونهاست...اگه دنبال یک لنز شارپ هستین حتما لنز 35 dx یا 50 mm f/1.8 تهیه کنین، در این صورت تفاوت کیفیت تصویر واستون محرز میشه، خود لنز 18-55 ورژن دو هم واقعا به نسبت خودش لنز خوبی هست...بنظرم بعد یک مدت که علاقه و ژانر عکاسیتون انتخاب کردین لنز تخصصی مثلا ماکرو یا واید ...تهیه کنین
    میبخشین چون خودم این شرایطو دقیقا داشتم و تجربه کردم خدمتتون عرض کردم
    ata_m3 و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    خوب توی ورژن 2 این مسئله تا حدی رفع شده. از سوی دیگر، معمولا در عکاسی منظره نجومی، نورهای پرقدرت در محیط وجود ندارند.
    سلام
    ولی تا حد زیادی در نور شدید و زاویه دار این مشکل پابرجاست ولی به خوبیهایش می ارزد!
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلام
    می خواستم دوربین نیکون d3300 بگیرم الان با دو نوع لنز پیدا کردم کدام بهتر است ؟ و تفاوت آنها چیست ؟
    ed 18-55
    18-55 VR II

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط kabirimasih نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم دوربین نیکون d3300 بگیرم الان با دو نوع لنز پیدا کردم کدام بهتر است ؟ و تفاوت آنها چیست ؟
    ed 18-55
    18-55 VR II
    درود،

ورژن VRII بهتر هست هم اینکه از نسخه دوم لرزشگیر استفاده می کنه که بهتر و موثر تر از ورژن اول عمل می کنه هم اینکه از نظر اپتیکی و شارپنس نسبت به مدل قبلی بهتر می باشد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

سلام بر دوستا عزیز.
    دوستان بنده یک لنز 50 فیکس دارم با اف 1.4. بیشتر عکاسی پرتره انجام میدم. عکس های تبلیغاتی و صنعتی هم انجام میدم! رد مجموع ازش راضی ام.
    اما یک سری مشکلاتمثل شارپ نبودن و فوکوس سخت اذیتم میکنه.

به نظرتون معقول هست که لنزم رو بفروشم و یک لنز 85mm بگیرم؟ از 85 خیلی تعریف شنیدم میگن خیلی لنز خوبیه! به نظرتون برتری خاصی داره در برابر لنزه من؟ ممنون میشم اگر بنده تازه وارد رو راهنمایی کنید.

راستی دوربین هم 6d کنون هست

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط qwert نمایش پست ها
    سلام بر دوستا عزیز.
    دوستان بنده یک لنز 50 فیکس دارم با اف 1.4. بیشتر عکاسی پرتره انجام میدم. عکس های تبلیغاتی و صنعتی هم انجام میدم! رد مجموع ازش راضی ام.

به نظرتون معقول هست که لنزم رو بفروشم و یک لنز 85mm بگیرم؟ از 85 خیلی تعریف شنیدم میگن خیلی لنز خوبیه! به نظرتون برتری خاصی داره در برابر لنزه من؟ ممنون میشم اگر بنده تازه وارد رو راهنمایی کنید.

کدوم 50Mm را دارید؟ که شارپ نیست
    85mm برای عکاسی صنعتی بلند است
    SHOK53 و qwert تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط qwert نمایش پست ها
    سلام بر دوستا عزیز.

85 از 50 1.4 شما شارپ تره اما از نظر فکوس مشکلی نداره که با تعويض لنز حل بشه
    احتمالاً تکنيک فکوس کردنتون خوب نيست
    qwert و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid