صفحه 361 از 433 نخستنخست ... 261 311 351 357 358 359 360 361 362 363 364 365 371 411 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,601 تا 3,610 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط E.K.Studio نمایش پست ها
    سلام، برای عکاسی از ستارگان و مناظر شب نیاز به یه لنز با دیاف پاز دارم، بدنه d3200 ماونت dx. پیشنهاد شما چیه؟ 50م.م خوبه؟ البته ماونتش f هست میشه تبدیلش کرد؟
    50 میلیمتر با چه دیافراگمی؟1.8؟1.4؟1.2؟با چه سیستم فوکوسی؟ ?D?G
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلام خدمت همه عزیزان
    دوستان اگر ممکنه در مورد با کیفیت ترین و شارپ ترین لنز برای بادی نیکون D7200 کمی بنده رو راهنمایی بفرمایید (نمونه عکس های 18-140 نیکون رو کمتر از کیفیت مورد نظرم دیدیم)
    زانر مورد استفاده ام بیشتر منظره و خیابانی و پرتره هست که برای پرتره به نظرم 50 م م با دیاف 1.8G ولی برای منظره و خیابانی نمی دونم چی بهتره با لحاظ کراپ دار بودن بدنه 7200 البته ؟؟
    ممنون
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    کسی که لنز ماکرو میخره کاربریش عکاسی ماکرو بوده.چه کاریه وقتی 85 میلیمتر روزنه 1.8 به قیمت 1700 موجوده 2 یا 3 تومن بدیم ماکرو بخریم که پرتره بگیریم؟ضمن اینکه به اعتقاد بنده با توجه به دیتایلی که لنزهای ماکرو ثبت میکنن و فوکوس کندی که دارن بهتره این لنزها در صورت ضرورت برای پرتره استفاده بشن.در دیافراگم باز هم زمانی که با مثلا 105 وی ار نیکون روی چشم فوکوس میکنید عمق میدان اینقدر کمه که بقیه اجزای صورت تقریبا وارد منطقه بوکه میشه.
    درود
    بله حق با شماست. اما این برای کسی صادقه که تخصصی کار پرتره کنه. ولی برای بنده که جزو آماتوران جدی به حساب میاییم و دوست داریم تو هر ژانری یه ناخنک بزنیم بهتره که از همین لنزهای دو کاره استفاده کنیم. قیمتشم 1650 درمیاد نه 2-3 تومن که فرمودین.

ضمنأ مگه برای پرتره قراره از فاصله 30 سانتی عکاسی کنیم که فقط چشم ها در فوکوس باشه؟ خوب خیلی مواقع فاصله لازم رو میشه گرفت و با دیاف 2.8 بوکه قابل قبولی هم خواهیم داشت.

درباره سرعت فوکوس هم بنده 90 تامرون رو روی بادی 70d داشتم. هیچوقت کندی فوکوس رو احساس نکردم حتی موقع عکاسی از حشراتی مثل زنبور عسل که یه جا بند نمیشن!

ارادت
    Kasrajam، S Noora و ben163s تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi
    خیلی ممنون از این مبحث مفیدی که دوستان ارائه دادن. آموزنده بود.

فقط یک نکته لازم دیدم ذکر کنم اونم اینکه جناب مهدی عزیز، ممکنه لنز تامرون در اف 2.8 از سیگما در همون اپرچر و بر روی دی750 شارپ تر باشه. اما اگر بنا رو بر وظیفه اصلی این لنزها که همون ماکروگرفای باشه، بزاریم میبینیم که اپرچر 2.8 در ماکروگرافی اونم با این فوکال بلند تقریبا جایی نداره. دلیلش هم عمق بسیار کم میدان فوکوس هست.

امان از این یک تیر و دو نشان ....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    ضمن تأیید حرفت امین جان.
    توی Dxo رفتار این دو لنز توی تمامی اپرچرها تا 11 بسیار مشابه هم هست البته توی اپرچرهای بسته تر از 11 کمی اوضاع به نفع تمرون هست اما باز هم بسیار نزدیکند به هم در مرکز و کناره ها و گوشه ها.
    درود بر دوستان عزیزم

با توجه به دو مورد زیر که هر دو قبول دارید برتری با تامرون هست:

- در بازترین دیاف
    - در دیاف بالاتر از 11 که اتفاقأ مهم هستش برای ماکرو
    همچنین با توجه به اختلاف یک سانتی در رسیدن به بزرگنمایی 1:1 ، میشه یک دلیل قانع کننده برای من بگید که چرا باید سیگما رو انتخاب کنم؟!
    ضمن اینکه در کیفیت بدنه هم سیگما فقط و فقط یه نیم ستاره بالاتره که اونم قابل اغماضه!

ارادت
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

دیاف 1.8 کافیه؟ نمیخوام از ایزوی بیشتر از 200 و نوردهی بالای 30 ثانیه استفاده کنم.
    با توجه به اینکه سوژه در این ژانر متحرک نیست، میتونم چند عکس بگیرم و بعد بهم بچسبونم.
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیزم
    - در بازترین دیاف
    همچنین با توجه به اختلاف یک سانتی در رسیدن به بزرگنمایی 1:1 ، میشه یک دلیل قانع کننده برای من بگید که چرا باید سیگما رو انتخاب کنم؟!
    ضمن اینکه در کیفیت بدنه هم سیگما فقط و فقط یه نیم ستاره بالاتره که اونم قابل اغماضه!
    ارادت
    درود
    بنده این دو لنز رو تست نکردم ولی بر اساس نتیجه گیری های the digital picture در دیافراگم 2.8 برتری با سیگما بوده، حتی در دیافراگم های بالاتر نیز برتری شارپنس و CA با نمونه عکس های سیگما بوده.
    البته دلیل اصلی انتخاب بنده برای سیگما، نه ریویوو های اینترنتی بلکه پیشنهاد دوست عزیزم جناب سهیل شهبازی بوده که این لنزها رو تست کرده.
    SHOK53، Mahdi.A.Tabar، davood و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

درود بر دوستان عزیزم

- در بازترین دیاف

ارادت
    بنده خودم گفتم شارپنس لنز تمرونی کمی بالاتره(اما این بالاتر بودن اون قدرا نیست که خیلی واضح باشه، شاید اصلاً محسوس نباشه). شاید به شخصه تنها دلیل قانع کننده ای که برای خرید سیگما می بینم همان 15 میل فاصله ایست که باعث می شود بتوان از سوژه دورتر ایستاد و عکاسی کرد که آن هم شاید خیلی نباشد.
    یه توصیه دارم، عکس هایی که با هر دوی این لنزها توی 500px و Juza گرفته شده رو مشاهده کنید. هر دو لنزهای خوبی هستند.
    در ضمن در زمینه ی مکرو توصیه های جناب شهباری برای شخص من تا حد زیادی حجت است، همان طور که برای خرید لنز معکوس هم شخصاً از ایشون راهنمایی خواستم و به نظرم در مورد لنز مکرو هم باز می شود از تجریبات ایشون استفاده کرد. اگر هم دوست دارید می تونید به بخش نظرات Juza مراجعه کنید و قوت و ضعف هر یک از لنزها رو در چشم کاربران خارجی هم ببینید.
    SHOK53، Amin.Zallaghi، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

درود
    بله حق با شماست. اما این برای کسی صادقه که تخصصی کار پرتره کنه. ولی برای بنده که جزو آماتوران جدی به حساب میاییم و دوست داریم تو هر ژانری یه ناخنک بزنیم بهتره که از همین لنزهای دو کاره استفاده کنیم. قیمتشم 1650 درمیاد نه 2-3 تومن که فرمودین.

ضمنأ مگه برای پرتره قراره از فاصله 30 سانتی عکاسی کنیم که فقط چشم ها در فوکوس باشه؟ خوب خیلی مواقع فاصله لازم رو میشه گرفت و با دیاف 2.8 بوکه قابل قبولی هم خواهیم داشت.

درباره سرعت فوکوس هم بنده 90 تامرون رو روی بادی 70d داشتم. هیچوقت کندی فوکوس رو احساس نکردم حتی موقع عکاسی از حشراتی مثل زنبور عسل که یه جا بند نمیشن!

ارادت
    بنده معمولا در ارایه قیمت ، نمونه اصلی یا همون برند رو ملاک قرار میدم.از برند متفرقه اصلا دل خوشی ندارم.نه بابت فروش و نه خدمات و نه کیفت که بعضا بگیر و نگیر داره.به شخصه ثبتهای لنزهای ماکرو رو که در نت دنبال میکنم خیلی کم به نمونه های پرتره بر می خورم.لیکن بنا به فرمایش خودتون ممکنه واسه کاربر آماتور(مثل بنده) جور دیگه ای باشه.اما بنا بر اینه که اینجا حتی الامکان حرفه ای بحث کنیم.(مقصودم به لحاظ تکنیک و فن هست) و ممکنه بعضی دوستان با تصوراتی تجهیزاتی تهیه کنن که در عین گرانی منافع لازم رو بدنبال نداشته باشه.شاهد ماجرا اینکه چرا یک کاربر فعال سایت در مدت یک سال باید دو یا سه بدنه تعویض کنه که در یک مورد شامل تعویض برند هم بوده؟غیر از اینه که اگر مشاوره ها استاندارد تر بود کمتر جیب دلالان بی رحم پر می شد؟ضمن اینکه اعتقاد دارم اگر می خواهیم در کاری از فاز آماتوری خارج بشیم بهتره اون کار رو با ابزار خودش یاد بگیریم.
    Amin.Zallaghi، Mahdi.A.Tabar و ben163s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    درود
    بنده این دو لنز رو تست نکردم ولی بر اساس نتیجه گیری های the digital picture در دیافراگم 2.8 برتری با سیگما بوده، حتی در دیافراگم های بالاتر نیز برتری شارپنس و CA با نمونه عکس های سیگما بوده.
    البته دلیل اصلی انتخاب بنده برای سیگما، نه ریویوو های اینترنتی بلکه پیشنهاد دوست عزیزم جناب سهیل شهبازی بوده که این لنزها رو تست کرده.
    حق با شماست. حتی در سایت dxo سیگما بر روی بدنه d7100 شارپتره اما تو همون سایت بر روی بدنه d750 تامرون شارپتر نشون داده. (تا نباشد چیزکی سایتها نگویند چیزها! ) ضمن اینکه سیگما 200-300 تومن گرونتر هم هست.
    Amin.Zallaghi و ben163s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5057

درود مجدد
    الان نمونه عکسهای هر دو لنز رو بر روی سایت جوزا دیدم. همونطور که حدس میزدم واقعأ هر دو عالی بودن! نمونه های سیگما کمی بزرگتر بودن که نمیدونم کراپ بیشتری داشتند یا 15 م.م فوکال بیشترش بوده. به هر حال اینجوری نمیشه قضاوت کرد. خلاصه اینکه الان به کیفیت هر دو علاقه پیدا کردم! ولی مسأله اینجاست که قیمت سیگما بالاتره. ضمن اینکه میتونم یه تامرون دست دو بگیرم به قیمت 1.2 تا 1.3 میلیون و با بقیه پولش یه رینگ فلش خوب بگیرم. چون بنظر خودم وجود یه رینگ فلش در کنار لنز ماکرو کیفیت عکس رو خیلی بالاتر میبره. اصلأ ماکروگرافی بدون نورپرداز مناسب یه کار بیهوده ست مخصوصأ موقع عکاسی از حشرات.
    خب نظرتون چیه حالا؟ پیشنهاد بهتری دارید یا نه؟
    اگه بتونید یه رینگ فلش خوب هم بهم معرفی کنید ممنون میشم.
    مرسی
    ben163s تشکر می‌کند.