صفحه 359 از 433 نخستنخست ... 259 309 349 355 356 357 358 359 360 361 362 363 369 409 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,581 تا 3,590 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط dr.aryan نمایش پست ها
    درود بر همه ي اساتيد- بهترين لنزهايي كه ميشه براي يه كراپدار (5200) نيكون گرفت چيه دوس دارم نظرات رو بدونم - الان 18-140 و 50 1.8جي دارم - ژانر خاصي هم مدنظرم نيست -نظر كلي دوستان رو ميخوام بدونم - سپاسگزارم - برندهاي مختلف
    سلام
    تا اساتید نظر بدن می تونید از لینک زیر استفاده کنید.
    Best lenses for the Nikon D5200 پایین صفحه می تونید برای هر ژانر انتخاب کنید و هم به تفکیک به صورت prime و zoom و ... .

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    متوجه شدم!
    خوب این ناقض حرف من نیست، این دو تا مفهومه در عین وابستگی مستقله! (مثل محاسبه ی مساحت و حجم یک استوانه)
    حرف شما در پاسخ به سؤال دوستمون مستقیم تر به نظر میرسه البته معمولاً با این MWD کسی کاری نداره و بهش اشاره نمیشه (البته دلیل شما مبنی بر IF بودن یا نبودن و ترس سوژه و ... هم در کنار این فاصله اهمیت پیدا می کنه) چون بالاخره اون چیزی که مهمه focus شدنه و این فاصله MWD چندان اهمیت پیدا نمی کنه چون بالاخره ما به سوژه تا حدی نزدیک میشیم و اگر focus نشه فاصله رو تغییر میدیم و بعد از مدتی اون فاصله تو عملکردمون مشخص میشه.
    درسته اما اين 2 تا لنز 15 ميليمتر اختلاف دارند فکر نميکنم روی فاصله 1:1 فقط 1 سانت اختلاف داشته باشند (چون شما هم از روی مينيمم فکوس گفتيد 1 سانتيمتر )
    اگر دقيقاً سر مينيمم فکوس 1:1 بده شما درست ميگين ، هرچی گشتم چيزی در اين مورد پيدا نکردم
    Iman.sh و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    درسته اما اين 2 تا لنز 15 ميليمتر اختلاف دارند فکر نميکنم روی فاصله 1:1 فقط 1 سانت اختلاف داشته باشند (چون شما هم از روی مينيمم فکوس گفتيد 1 سانتيمتر )
    اگر دقيقاً سر مينيمم فکوس 1:1 بده شما درست ميگين ، هرچی گشتم چيزی در اين مورد پيدا نکردم
    MWD برای لنز تمرونی(بر اساس کاتالوگ این لنز) 139 میلیمتر
    MWD برای لنز سیگمای OS برابر 141.6 میلیمتر (لینک)
    یعنی 2.6 میلیمتر اختلاف در MWD دارند یعنی حتی 1 سانت هم نمیشود.

در مورد 1:1 بودن در نقطه ی focus به نظر شخص من میاد(شاید اشتباه می کنم) که فلسفه ی وجودی این لنزا همینه، برای همین یکی از مهم ترین المان های انتخاب لنز مکرو همین MFD هستش تا فرد بدونه چقدر می تونه نزدیک بشه و بر اساس اون لنز مکرو رو انتخاب کنه و بتونه به 1:1 برسه؛ مثلاً از یک عقرب اگر قراره عکاسی بشه خوب نمیشه اصلاً بهش نزدیک شد و لنز 180 میلیمتر(بر فرض که واقعاً به همچین موجودی نمیشه نزدیک شد و نباید نزدیک شد و ...) انتخاب میشه و برای اشیاء بی جان شاید به اون بزرگی نیاز نباشه. چون به نظر میرسه AOV این لنزها خیلی از هم دور نیست.
    Majix و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

درسته طبق چيز های که من ديدم هم مينمم فکوس با 1:1 يکی در مياد
    جالب بود
    مهدی جان باز سؤالی داری بپرس که ما يه چيزی ياد بگيريم
    Iman.sh، Amin.Zallaghi و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    MWD برای لنز تمرونی(بر اساس کاتالوگ این لنز) 139 میلیمتر
    MWD برای لنز سیگمای OS برابر 141.6 میلیمتر (لینک)
    یعنی 2.6 میلیمتر اختلاف در MWD دارند یعنی حتی 1 سانت هم نمیشود.

در مورد 1:1 بودن در نقطه ی focus به نظر شخص من میاد(شاید اشتباه می کنم) که فلسفه ی وجودی این لنزا همینه، برای همین یکی از مهم ترین المان های انتخاب لنز مکرو همین MFD هستش تا فرد بدونه چقدر می تونه نزدیک بشه و بر اساس اون لنز مکرو رو انتخاب کنه و بتونه به 1:1 برسه؛ مثلاً از یک عقرب اگر قراره عکاسی بشه خوب نمیشه اصلاً بهش نزدیک شد و لنز 180 میلیمتر(بر فرض که واقعاً به همچین موجودی نمیشه نزدیک شد و نباید نزدیک شد و ...) انتخاب میشه و برای اشیاء بی جان شاید به اون بزرگی نیاز نباشه. چون به نظر میرسه AOV این لنزها خیلی از هم دور نیست.
    درود بر دوستان عزیزم

راستش هدف بنده از طرح این سوال این بود که قصد دارم یه تیر دو نشون کنم و یه لنز ماکرو بردارم که برای پرتره هم جواب خوبی بده. پس از تحقیق برای بدنه 750 مشخص شد که تامرون 90 تو دیاف 2.8 از سیگما 105 شارپ تره. اما از طرفی میخواستم بدونم 15 م.م. تله بیشتر در سیگما چند سانت اختلاف در حداقل فاصله جهت بدست آوردن 1:1 ایجاد میکنه که ظاهرأ فرق چندانی با هم ندارن! پس با توجه به قیمت و وزن کمتر و شارپی بیشتر در بازترین دیاف، جای تردیدی برای خرید تامرون نمیمونه.

تشکر بابت وقتی که گذاشتین
    Iman.sh و ben163s تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیزم

راستش هدف بنده از طرح این سوال این بود که قصد دارم یه تیر دو نشون کنم و یه لنز ماکرو بردارم که برای پرتره هم جواب خوبی بده. پس از تحقیق برای بدنه 750 مشخص شد که تامرون 90 تو دیاف 2.8 از سیگما 105 شارپ تره. اما از طرفی میخواستم بدونم 15 م.م. تله بیشتر در سیگما چند سانت اختلاف در حداقل فاصله جهت بدست آوردن 1:1 ایجاد میکنه که ظاهرأ فرق چندانی با هم ندارن! پس با توجه به قیمت و وزن کمتر و شارپی بیشتر در بازترین دیاف، جای تردیدی برای خرید تامرون نمیمونه.

تشکر بابت وقتی که گذاشتین
    خواهش می کنم.
    دو تا نکته هست که AOV برای تمرون 4 درجه بازتر از 105 سیگماست اما هر دو تو بهترین رنج پرتره هستن و شاید 105 کمی! کلوزتر! چون اون 4 درجه تو تله چیز خاصی نیست اما کمی فشرده تره.
    نکته دوم اینکه این یه تیر دو نشون رو منم همیشه تو ذهنم داشتم! اما! اینو باید در نظر بگیرید، لنز مکرو تو نشان دادن جزءیات اگر از نزدیک استفاده بشه بسیار زیاده روی می کنه و نباید هوس مثلاً کلوزآپ از صورت باهاش داشته باشید، مثلاً اگر با 200 یه کلوزآپ خوب بگیرید، با 105 هم تقریباً همون کلوزآپ رو بتونید بگیرید، توی دومی تموم خلل و فرج پوست طرف میزنه بیرون احتمالاً.
    اما خوب این خودشم مزیتیه از طرفی، یعنی شما می تونید مثلاً نقش های درون چشم یک سوژه رو با مکرو بکشید بیرون اما با لنز تله ی عادی به اون خوبی نمیشه.
    لنز تمرونی در زمینه ی شارپنس با 85 1.8 nikon برابره البته با 2/3 استاپ اختلاف دیافراگم.
    Mahdi.A.Tabar و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

خیلی ممنون از این مبحث مفیدی که دوستان ارائه دادن. آموزنده بود.

فقط یک نکته لازم دیدم ذکر کنم اونم اینکه جناب مهدی عزیز، ممکنه لنز تامرون در اف 2.8 از سیگما در همون اپرچر و بر روی دی750 شارپ تر باشه. اما اگر بنا رو بر وظیفه اصلی این لنزها که همون ماکروگرفای باشه، بزاریم میبینیم که اپرچر 2.8 در ماکروگرافی اونم با این فوکال بلند تقریبا جایی نداره. دلیلش هم عمق بسیار کم میدان فوکوس هست.

امان از این یک تیر و دو نشان ....
    Iman.sh، Majix، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    خیلی ممنون از این مبحث مفیدی که دوستان ارائه دادن. آموزنده بود.

فقط یک نکته لازم دیدم ذکر کنم اونم اینکه جناب مهدی عزیز، ممکنه لنز تامرون در اف 2.8 از سیگما در همون اپرچر و بر روی دی750 شارپ تر باشه. اما اگر بنا رو بر وظیفه اصلی این لنزها که همون ماکروگرفای باشه، بزاریم میبینیم که اپرچر 2.8 در ماکروگرافی اونم با این فوکال بلند تقریبا جایی نداره. دلیلش هم عمق بسیار کم میدان فوکوس هست.

امان از این یک تیر و دو نشان ....
    مسأله همون نشان دومه
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط dr.aryan نمایش پست ها
    درود بر همه ي اساتيد- بهترين لنزهايي كه ميشه براي يه كراپدار (5200) نيكون گرفت چيه دوس دارم نظرات رو بدونم - الان 18-140 و 50 1.8جي دارم - ژانر خاصي هم مدنظرم نيست -نظر كلي دوستان رو ميخوام بدونم - سپاسگزارم - برندهاي مختلف
    از اون سوالا بود...
    خزان و ben163s تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

سلام دوستان شرمنده اينجا سوال ميپرسم ميخواستم بدونم كه خريد لنز از سايت eBay عاقلانه هست منظورم اينه كه يكي أونور سفارش بده و با خودش بياره و ايا مشكلي به وجود نمياره يعني عيب يا مشكلي تو اين لنز ها اگه به صورت اك باشه هست يا نه
    ben163s تشکر می‌کند.