صفحه 6 از 433 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید لنز

با تشکر از شما دوست عزیز به خاطره راهنماییتون
    روش جالبی رو برای چک کردن لنز فرمودید. فقط یک مطلب میمونه و اون اینکه با باز کردن لنز از روی دوربین روشن آیا مشکلی برای لنز ایجاد نمیشه؟ چون این تست معمولا روی لنز فروشنده انجام میشه نمی خوام خرابی برای لنز به بار بیاد

در ادامه آیا برسی ضربه خوردگی لنز هم از طریق خاصی امکان پزیر است و یا فقط برمیگرده به برسی ظاهر لنز؟
    چه راهی برای اطمینان از سالم بودن المانهای داخلی هست؟ آیا این موضوع رو میشه فقط با گرفتن عکس متوجه شد؟
    با تشکر

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

لنز را به شرط تست بخرید. مثلا 2 روز زمان تست قرار دهید و تو او 2 روز تو شرایط نوری مختلف تمام دیافراگم ها را با چند شرعت و فوکال های مختلف (اگر زوم است) امتحان کنید. ظاهرش را هم ببینید مه گرفتگی خط و خش ساییدگی پیچ ها گرد و غبار درون لنز معمولا با نور خوب دیده می شود.

برای برخی لنز ها نیازی هم به اون کار نیست یک بیلبیلک ته لنز هست که دیافراگم رو میبنده. برای بقیه هم اون کار بیشتر برای دوربین ضرر داره تا لنز.
    Ramin.M تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها

برای برخی لنز ها نیازی هم به اون کار نیست یک بیلبیلک ته لنز هست که دیافراگم رو میبنده. برای بقیه هم اون کار بیشتر برای دوربین ضرر داره تا لنز.
    با سلام

محمد رضا جان در لنز های کنون چنین امکانی وجود نداره و تنها راه همان نگه داشتن دکمه عمق میدان و باز کردن لنز می باشد
    زیاد هم دردسر و مشکل ساز نیست و برای عکاسی با لنز معکوس جهت کنترل بهتر عمق میدان بسیار کارا می باشد
    alonebaby، khoddami، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

با تشکر ار تمام اساتیدی که وقت گذاشتن
    پس اطمینان از ضربه خوردگی لنز و سالم بودن المانهای داخلی برمیگرده به ظاهر لنز و عکس گرفته شده
    من تصمیم به خرید لنز داشتم(دسته دوم) که متاسفانه پولم جور نشد
    ولی با این توضیحات شما یخورده خیالم راحت شد موقع خرید لنز
    با تشکر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

درود دوستان
    میخواستم بدونم بین لنزهای 18-200 نیکون ، 270_18 تامرون و 300_28 تامرون کدوم رو پیشنهاد میدید . ممنون میشم راهنمایی کنید
    بادی من d5000 nikon هستش

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaclimber نمایش پست ها
    درود دوستان
    میخواستم بدونم بین لنزهای 18-200 نیکون ، 270_18 تامرون و 300_28 تامرون کدوم رو پیشنهاد میدید . ممنون میشم راهنمایی کنید
    بادی من d5000 nikon هستش
    سلام آقا رضای گل.خوشحالم که آماده خرید لنز جدید شدید.تا وقتی 200-18 nikkor هست کسی سراغ تامرون نمیره.بعد اینکه تو ایران اختلاف قیمت 270-18 tamron با قیمت سایتهای خارجی اختلاف قابل توجهی داره.فکر کنم به خاطر اینه که فقط یک شرکت این لنز رو تو ایران برا nikon وارد کرده و قیمتش را 800 اعلام کرده.
    rezaclimber تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaclimber نمایش پست ها
    درود دوستان
    بادی من d5000 nikon هستش

درود

فکر میکنم صحیح تر این باشد خود سطح معلومات خود را با مطالعه بالا بکشید و دریابید برای خوب بودن یک لنز چه مواردی اهمیت دارند و خود با چشم خود به نتیجه تست ها و ریویو ها نگاه کنید ببینید در آیتم های مورد نظر این سه لنز چه وضعیتی دارند. آیتم هایی مثل نمودار MTF و رزولوشن ، شارپنس ، خطاهای اپتیکی مثل دیستروشن ، کروماتیک ایبریشن یا CA و ویگنتینگ و در نهایت کیفیت ساخت و قیمت نسبت به قابلیت و اینکه آیا لرزش گیر دارند یا خیر و یا اینکه در بین این سه مدل باز ترین دیافراگم آنها کدام است و لنز های مورد نظرتان عملا چه نتیجه ای کسب کرده اند.

و بعد خود ببینید کدام یک از این آیتمها میتواند برایتان مهم تر باشد. چون مواردی که ذکر شد معمولا بهترین وضعیت آنها در یک لنز جمع نمیشوند و اگر هم این اتفاق بیفتد در لنز های میافتد که قیمت بالایی دارند.

من فکر میکنم فعلا با همان لنزی که روی دوربینتان هست سرکنید. و شروع به یادگیری موضوعات پایه ای کنید تا شناخت بیشتری حاصل گردد. و خود ابتکار عمل را بدست بگیرید. و مطمئن باشید این نوع خرید کردن بعدا پس از کسب تجربه شما باعث میشه تا در خرید خود تجدید نظر کنید. و ضرر در پی خواهد داشت.

شاید فکر کنید کاش بجای این همه نوشتن حداقل یکی از لنز های بالا را توصیه میکردم

موفق باشید

انوش
    majidsaadat، rezaclimber و nejatinezhad تشکر می‌کنند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

من برای گرفتن یکسری عکس صنعتی نیاز به یک لنز نسبتا خوب برای ثبت دقیق جزئیات دارم
    با توجه به شرایط مالیم و اطلاعاتی که بدست آووردم دو تا گزینه پش رومه:
    Canon EF 50mm f/1.8 II
    و
    Canon EF 85mm f/1.8 USM
    اصولا با بودجه واقعی من لنز 50 م.م سازگاریه بیشتری داره
    گذشته از کیفیت بالاتر 85م.م در دیافراگه های کوچک(باز تر) به نظر میرسه از دیافراگم 5.6 کیفیت هر دو لنز برابر هستش.
    سوالات:
    اصولا این چیزی که در مورد مقایسه کیفیت دو تا لنز گفتم درسته؟
    آیا امکان داره وقتی به اجسام نزدیک هستم به دلیل فاصله کانونی 50م.م اعجاج مشاهده بشه(نسبت به 85م.م)؟
    با توجه به این که من دوربین کراپ دار دارم آیا میتونم از لنز 50 م.م برا گرفتن پرتره استفاده کنم؟
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_kh نمایش پست ها
    من برای گرفتن یکسری عکاس صنعتی نیاز به یک لنز نسبتا خوب برای ثبت دقیق جزئیات هستم
    با توجه به شرایط مالیم و اطلاعاتی که بدست آووردم دو تا گزینه دارم:
    Canon EF 50mm f/1.8 II
    و
    Canon EF 85mm f/1.8 USM
    اصولا با بودجه واقعی من لنز 50 م.م سازگاریه بیشتری داره
    اما یه نکته هنوز من رو مردد نگه داشته و اون اینکه آیا امکان داره وقتی به اجسام نزدیک هستم به دلیل فاصله کانونی 50م.م اعجاج مشاهده بشه و اینکه با توجه به مطلب که من دوربین کراپ دار دارم آیا میتونم از لنز 50 م.م برا گرفتن پرتره استفاده کنم؟
    دوست عزیز این دو لنز از نظر قیمت تفاوت زیادی دارند!البته دلیل انتخاب این دو لنز با دیاف باز برای عکاسی صنعتی رو نفهمیدم ولی بهتون توصیه میکنم که اگر قصد عکاسی از قطعات کوچک رو دارید لنز canon 100 f/2.8 رو که قیمتش نزدیک 85 f1.8 هست رو تهیه بفرمایید.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

با سلام.اگه من بخوام یه لنز واید نسبتا خوب برای کنون 500d بگیرم چقدر باید هزینه کنم.لنز خیلی حرفه یی هم نمی خوام .لنز ارزون ولی با کیفیت.

صفحه 6 از 433 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین