صفحه 56 از 433 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط ye_nafar_dige نمایش پست ها
    دامنه ی فعالیت شما واضح نیست؛ شما لنزهای نرمال، نرمال به تله و واید به نرمال رو مثال می زنید و اینکه برای تحقیق بیشتر صبر نمی کنید، 100% پشیمانی براتون به همراه داره.
    اول ببینید حیطه ی فعالیت شما چیه؟ در همه ی این محدوده ها «نرمال» وجود داره و اگر لنز نرمال مشکل شما رو حل می کنه، لنز کیت 55-18 شما رو راضی می کنه. اگر تو این محدوده و متمایل به واید دنبال شفافیت عکس هستید، بهترین گزینه 85-15 هستش.

اگر کیفیت براتون اهمین داره، 135-18 رو فراموش کنید و اگر سیگما رو انتخاب می کنید بسیار در موردش تحقیق کنید و لنز رو عملاً آزمایش کنید.
    ممنونم
    البته دامنه فعالیتم بیشتر تمایل دارم به عکس برداری با کیفیت از طبیعت! و بیشتر لنز های نرمال و نزدیک به واید اما واید های خیلی حرفه ای بودجه ام بهشون نمی رسه متاسفانه!
    لنز سیگما رو یه عکاس آماتور - حرفه ای! بهم معرفی کرد اما وقتی الان دارم مقایسه هاش رو توی سایت های مختلف نگاه می کنم در مقابل 15-85 و به خصوص قیمت حدودی سیگما با لرزش گیر که حدود 550 فکر می کنم باشه (قیمت های دلارش رو به تومن تبدیل کردم حدودا با سودی که می کشند روش همین حدود فکر می کنم باشه!) به نظرم هر چقدر صبر کنم ارزش داره که 15-85 بگیرم!

لنز های تله ای که اشاره کردم بیشتر برای تکمیل محدوده رنجی بود به خصوص وقتی که عکس های با فاصله بخواهم بگیرم واقعا این چند روز با این 18-55 ناامید شدم! مثلا اگر کیفیت 55-250 تا حدود متوسطی حداقل قابل قبول باشه (اظهر من الشمس هست دیگه که لنز 70 -200 فوق العاده با کیفیت تر هست اما پولش هم باید باشه :دی!) نسبت به قیمت کمش خیلی چشم آدم رو میگیره!

اشاره ام به لنز تک 50 کانن هم به این دلیل بود که ضریب اف پایینش + قیمت پایین خیلی چشم گیر هست! :دی! مثلا اگر لنز تک با چنین دیاف خوب اگر فاصله کانونی حدود 20 یا کمتر چی می شد!!! من که همچین لنزی رو ندیدم! واقعا چنین لنزی با قیمت پایین نیست؟ به خصوص برای عکاسی از آسمان شب می خوام!

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

بنابراین شما در ابتدا به دامنه ی واید به نرمال نیاز دارید و برای تکمیل دامنه به لنز نرمال به تله. ارزش داره که صبر کنید و برای 15-85 پس انداز کنید. بنده هم این لنز رو به علاوه لنز کیت 600D در زمان خرید دوربین خریداری کردم و واقعاً راضی هستم. جدای از کیفیت بسیار بالا، برای عکس برداری منظره تا پرتره مناسب هستش. پیشنهاد من اینه که بودجه تون رو جمع کنید و برای خرید این لنز اقدام کنید، در غیر این صورت همون سیگما رو با تحقیق و آزمایش خریداری کنید.

توصیه ی بنده اینه که فعلاً با 55-18 حسابی کار کنید تا روزی که به کیفیت و دامنه ی بیشتری احساس نیاز کنید. این لنز هم نسبت به قیمت همانند 50mm f1.8 لنز خیلی ارزشمندی هست. من نمی دونم شما تا چه حد در عکاسی تبحر دارید، اما با تنظیمات و نور سنجی و ویرایش کامپیتری مناسب با همون 55-18 تصاویر دل انگیزی رو می شه ثبت کرد.
    m.daneshpayeh، M. Beyrami و mohsen.sh تشکر می‌کنند.
    ارادتمند؛ «علی»

Canon EOS Rebel T3i (EOS 600D) with EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Lens Kit
    Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط mostajerkhoda نمایش پست ها
    ممنونم
    البته دامنه فعالیتم بیشتر تمایل دارم به عکس برداری با کیفیت از طبیعت! و بیشتر لنز های نرمال و نزدیک به واید اما واید های خیلی حرفه ای بودجه ام بهشون نمی رسه متاسفانه!
    لنز سیگما رو یه عکاس آماتور - حرفه ای! بهم معرفی کرد اما وقتی الان دارم مقایسه هاش رو توی سایت های مختلف نگاه می کنم در مقابل 15-85 و به خصوص قیمت حدودی سیگما با لرزش گیر که حدود 550 فکر می کنم باشه (قیمت های دلارش رو به تومن تبدیل کردم حدودا با سودی که می کشند روش همین حدود فکر می کنم باشه!) به نظرم هر چقدر صبر کنم ارزش داره که 15-85 بگیرم!

لنز های تله ای که اشاره کردم بیشتر برای تکمیل محدوده رنجی بود به خصوص وقتی که عکس های با فاصله بخواهم بگیرم واقعا این چند روز با این 18-55 ناامید شدم! مثلا اگر کیفیت 55-250 تا حدود متوسطی حداقل قابل قبول باشه (اظهر من الشمس هست دیگه که لنز 70 -200 فوق العاده با کیفیت تر هست اما پولش هم باید باشه :دی!) نسبت به قیمت کمش خیلی چشم آدم رو میگیره!

اشاره ام به لنز تک 50 کانن هم به این دلیل بود که ضریب اف پایینش + قیمت پایین خیلی چشم گیر هست! :دی! مثلا اگر لنز تک با چنین دیاف خوب اگر فاصله کانونی حدود 20 یا کمتر چی می شد!!! من که همچین لنزی رو ندیدم! واقعا چنین لنزی با قیمت پایین نیست؟ به خصوص برای عکاسی از آسمان شب می خوام!
    با سلام
    اولا لنز 18-55 از نظر اپتیک لنز بدی نیست که کسی را نا امید کند(ممکن است مشکل چیز دیگری باشد). از لنزهای دیگر از نظر اپتیک انتظار معجره نداشته باشید.
    ثانیا شما چندروزیست دوربین خرداری کرده اید بهتر است صبر کنید تا نیاز خود را بهتر بشناسد. تاپیکی با عنوان 18-55 یا 15-85 در فروم است که اطلاعات خیلی خوبی به شما میدهد. با جستجو میتوانید این تاپیک را پیدا کنید. شاید بعد از خرید مثلا یک لنز تله به این نتیجه برسید که به عکاسی واید (منظره) علاقه دارید یا بلعکس. یا رنج لنزهایی مثل 15-85 برای شما کافی نباشد. در این صورت متضرر (درست نوشتم؟) میشوید.
    پیشنهاد من خرید لنز 55-250 با لنز کیتی که در اختیار دارید است. فعلا بالنز 55-250 و 18-55 عکسهای خوبی میتوانید بگیرید تا بعد با شناخت نیاز خودتون و فراهم شدن پول کافی لنزهای بهتری خریداری کنید. بعدا لنز 55-250 را هم با 50 60 تومن زیر قیمت میتوانید آب کنید.
    M. Beyrami و mohsen.sh تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    پیشنهاد من خرید لنز 55-250 با لنز کیتی که در اختیار دارید است.
    این هم پیشنهاد بدی نیست، منتها توجه داشته باشید که این لنز کیفیتی معمولی در حد 55-18 رو در دامنه ی نرمال تا تله به شما می ده.
    mohsen.sh تشکر می‌کند.
    ارادتمند؛ «علی»

Canon EOS Rebel T3i (EOS 600D) with EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Lens Kit
    Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

با سلام
    برخی از فروشندگان اظهار می کنند که لنز های جعبه طلایی نیکون نسبت به جعبه سفید(یا کیت) از لحاظ کیفی فرق دارند! به نظر اینطور نباید باشد.نظر دوستان چیست؟
    جدا از بحث کیفی آیا کلا تفاوتی به جز بسته بندی دارند یا نه؟(مثلا داشتن هود یا...)
    مرسی.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط hot lane نمایش پست ها
    با سلام
    برخی از فروشندگان اظهار می کنند که لنز های جعبه طلایی نیکون نسبت به جعبه سفید(یا کیت) از لحاظ کیفی فرق دارند! به نظر اینطور نباید باشد.نظر دوستان چیست؟
    جدا از بحث کیفی آیا کلا تفاوتی به جز بسته بندی دارند یا نه؟(مثلا داشتن هود یا...)
    مرسی.
    درود

هیچ تفاوتی نیست و نباید باشد ، متعلقات هر دو هم یکی باید باشد بدون کم وکاست.
    قیمت جعبه سفید هم کمتر از جعبه طلایی هست ، چرا؟
    اصولا نیکون برای فروش لنزی با جعبه سفید تولید نمیکند ! بلکه این لنزی بوده درون جعبه D90 یا D7000 که خریدار در هنگام خرید یکی از این دو دوربین
    لنز دیگری را انتخاب کرده و فروشنده لنز همراه دوربین را ارزانتر از قیمت یک لنز جعبه طلایی از او برداشته است که متاسفانه
    دیده شده که جعبه سفید را هم قیمت جعبه طلایی میفروشند

موفق باشید

انوش
    Hamid.d، Mr.vAhiD.DI و hot lane تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

دوستان من دوربین d90 خریده ام به نظر دوستان ,چون من کوهنوردم,بهترین لنز برای محیط کوه و طبیعت چیست؟

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daemi نمایش پست ها
    دوستان من دوربین d90 خریده ام به نظر دوستان ,چون من کوهنوردم,بهترین لنز برای محیط کوه و طبیعت چیست؟
    سلام
    مبارک باشه دوست عزیز
    دوربین خیلی خوبی خریده اید.
    همون لنز کیت 18-105 برای شروع لنز مناسبیه.
    در آینده به یک لنز واید هم نیاز خواهید داشت که می تونید با توجه به بودجه تون 10-24 نیکون و یا لنزهای با برند دیگه مثل 10-20 سیگما تهیه کنید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    97

دوستان سلام
    من یه بودجه حدود1میلیون و دویست دارم و دنبال خرید یه لنز واید هستم کدومش رو پیشنهاد می کنید
    البته برای دوربین نیکون میخام
    12-24 نیکون
    14 - 24 سیگما

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با این حدود بودجه به نظر من 24-12سیگمارو تهیه کنیدکه بعدها اگر قصد فول فریم هم داشتید قابل استفاده اس.
    Mr.vAhiD.DI، M.Barani و alizo1383@yahoo تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 56 از 433 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 106 156 ... آخرینآخرین