صفحه 80 از 433 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 130 180 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 791 تا 800 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سلام
    من قصد خرید یک لنز 35mm برای بدنه نیکون دی ۵۱۰۰ دارم
    سوالی که ذهن منو مشغول کرده :
    در حال حاضر قیمتNikon 35mm f/1.8G ‎ : ( دارای موتور فوکوس و ۱ استپ دیاف بسته تر ) 550.000 تومان
    و لنز Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC : ( بدون موتور فوکوس و ۱ استپ دیاف بازتر ) 990.000 تومان
    البته این مقایسه زیاد درست نیست
    ولی نهایتا کدام یک ارزش خرید بیشتری دارد ؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنند دوستان !
    جای شما باشم سامیانگ را فراموش میکنم تمام لذت داشتن یک لنز سریع به اوتوفوکوس آن است اگر اوتوفوکوس نداشته باشید لذت یک لنز سریع را نمیبرید
    سامیانگ در فیش آی بد عمل نکرده و در لنزهای فیش آی کمبود اوتوفوکوس احساس نمیشود اما در لنز 35 میلیمتری جریان چیز دیگری است
    yaghoobi و :hamid: تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

دوستانی که تجربه برند سونی را دارند آیا سونی لنزی با رنج 300 میلیمتر دارد که قیمت زیادی هم نداشته باشد و در ایران پیدا شود؟؟؟
    قیمتی حدود 700 و 800 تومان کیفیت هم مناسب باشد
    متشکرم

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

با سلام

میخواستم نظر دوستان رو در مورد لنزهای زیر جویا بشم
    چون قصد خرید دارم ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن
    این لنزها قرار هستش روی d7000 نصب بشه!

AF-S Nikon 28-70 F/2.8 D ED IF

AF-S Nikon 70-200 F/2.8 G ED IF VR 1

AF-S Nikon 24-70mm f/2.8G ED

دوستان لطف بفرمایند ارزش حدودی این سه لنز رو هم بفرمایند
    ویرایش توسط S_Neyshaburi : Thursday 9 August 2012 در ساعت 02:52

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    دوستانی که تجربه برند سونی را دارند آیا سونی لنزی با رنج 300 میلیمتر دارد که قیمت زیادی هم نداشته باشد و در ایران پیدا شود؟؟؟
    قیمتی حدود 700 و 800 تومان کیفیت هم مناسب باشد
    متشکرم
    سلام؛

فكر مي كنم اين لنز را بتوانيد با كمي جستجو در سوني سنترها پيدا كنيد:

http://www.sony.co.ir/product/sal75300

كاربر آشنا kousha آواتار ها
    تشکر کرده
    270

با سلام
    من D5100 دارم. با بودجه حدود 1.500.000 در نظر دارم دو تا لنز بگیرم. بیشتر برای پرتره و طبیعت - نه لزوماً landscape - می خوام.
    نظر خودم AF-S 55-300 VR و AF-S 85 f/1.8 G هست.
    با لنز دست دوم هم مشکلی ندارم! لطفاً راهنماییم کنید.
    با تشکر

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط kousha نمایش پست ها
    با سلام
    من D5100 دارم. با بودجه حدود 1.500.000 در نظر دارم دو تا لنز بگیرم. بیشتر برای پرتره و طبیعت - نه لزوماً landscape - می خوام.
    با تشکر
    هر دو این لنز ها لنز تله هستند و شما در صورتی که لنز دیگری نداشته باشید رنج بسیار مهم ۱۰-۵۵ رو از دست میدین.
    قیمت لنز ۸۵ هم احتمالا کل بودجه ای که در نظر گرفته اید رو می گیره و پول زیادی براتون باقی نمی ذاره. شاید خرید یک لنز ۱۸-۲۰۰ عاقلانه تر باشه. اگر که می خواین یک لنز سریع برای عکاسی پرتره هم داشته باشید می تونید به ترکیب ۱۸-۱۰۵ و ۵۰ میلیمتر اف ۱.۴ (ورژن قدیمی) فکر کنید. یا حتی ۵۰ میلیمتر ۱.۸ جدید.
    یک پیشنهاد دیگه که البته از قیمتش دقیقا مطمئن نیستم ۱۶-۵۰ سیگما اف ۲.۸ + ۵۵-۲۰۰ نیکون هست.
    kousha و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

با سلام
    با تشکر
    احتمالا شما لنز کیت دی 5100 که 18-55 باشه رو دارید
    در این صورت گرفتن 70-300 vr و 50mm 1.8g خوب خواهد بود ...
    ویرایش توسط :hamid: : Sunday 12 August 2012 در ساعت 15:23 دلیل: مدل دوربین رو اشتباه دیدم
    yaghoobi، kousha و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا kousha آواتار ها
    تشکر کرده
    270

احتمالا شما لنز کیت دی 5100 که 18-55 باشه رو دارید
    بله دارم.
    در این صورت گرفتن 70-300 vr و 50mm 1.8g خوب خواهد بود ...
    فکر می کنم قیمت 70-300 1.300.00 باشه. برای من گرونه.
    با 18-55 در فوکال 50 عکس گرفتم. به نظرم هم فاصله با فرد باید خیلی کم بشه و هم عکس دارای تحدب -نمی دونم اصطلاح درستش چیه- هست.
    قیمت لنز ۸۵ هم احتمالا کل بودجه ای که در نظر گرفته اید رو می گیره و پول زیادی براتون باقی نمی ذاره. شاید خرید یک لنز ۱۸-۲۰۰ عاقلانه تر باشه. اگر که می خواین یک لنز سریع برای عکاسی پرتره هم داشته باشید می تونید به ترکیب ۱۸-۱۰۵ و ۵۰ میلیمتر اف ۱.۴ (ورژن قدیمی) فکر کنید. یا حتی ۵۰ میلیمتر ۱.۸ جدید.
    یک پیشنهاد دیگه که البته از قیمتش دقیقا مطمئن نیستم ۱۶-۵۰ سیگما اف ۲.۸ + ۵۵-۲۰۰ نیکون هست.
    قیمت 85 رو نمی دونم. f/1.4 قدیمی اتوفوکوس نداره فک کنم و برای من که حرفه ای نیستم سخت نیست؟

در ضمن یادم رفت بگم که عکاسی توی شب هم نسبتاً زیاد دارم. با امتیاز ها و ریویو هایی که تو slrgear و thedigitalpricure و photgraphblog دیدم، f/1.8 فکر می کنم برام کافیه. در مورد لنزهای غیر نیکون نمیدونم...
    راستش این سایتایی که گفتم لنزای نیکون رو خیلی بهتر نشون می دن.

ممنون از وقتی که برای پاسخ گذاشتید.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

بله دارم.

فکر می کنم قیمت 70-300 1.300.00 باشه. برای من گرونه.
    با 18-55 در فوکال 50 عکس گرفتم. به نظرم هم فاصله با فرد باید خیلی کم بشه و هم عکس دارای تحدب -نمی دونم اصطلاح درستش چیه- هست.

قیمت 85 رو نمی دونم. f/1.4 قدیمی اتوفوکوس نداره فک کنم و برای من که حرفه ای نیستم سخت نیست؟

در ضمن یادم رفت بگم که عکاسی توی شب هم نسبتاً زیاد دارم. با امتیاز ها و ریویو هایی که تو slrgear و thedigitalpricure و photgraphblog دیدم، f/1.8 فکر می کنم برام کافیه. در مورد لنزهای غیر نیکون نمیدونم...

درود
    از نظر بنده با قیمت های کنونی یه مقدار خرید 85 میلیمتری نامعقول میباشد!
    امروز با D5100 خودم که فعلا لنزی غیر از کیت روش ندارم لنز 50 میلیمتری 1.8 البته سری D رو تست کردم!
    درسته اتوفوکوس ندارند بنظرم مشکلی براتون ایجاد نمیکنه چون خیلی به آماتوری برنمیگرده اصلش که خودتون هم میدونید دقت در فوکوس هست یک مورد خیلی خوب رو پیدا میکنید
    و عکس میگیرید به خانه که رسیدید و عکس رو میبینید که ای داد بی داد فوکوس خوب نبوده!(منظور این هست که هر دو رو در نظر بگیرید!
    البته 50 میلیمتری دو کاربرد در خود دارد
    -پرتره
    - و بوکه ی زیبا!
    که البته اکثر عکاسان هم این دو رو ترکیب میکنند و به نتایجی مثل مورد زیر میرسند

ولی همونطور که خودتون هم ذکر کردید فوکال پایینی نیست و متغیر هم نیست!
    البته یه مشکل هم هست که یه مقدار عمق میدان پایین بود که لزوم این هست که فاصله بگیرید و قید عکس از فواصل نزدیک رو هم بزنید!
    kousha تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

ببخشید حق با شماست. روی دوربین شما لنزای قدیمی فوکوس دستی دارند و خصوصا برای لنز های سریع خیلی به صلاح نیست که لنز منوال فوکوس تهیه کنید. البته صحبت از لنز ۵۰ بود نه ۸۵. متاسفانه قیمت لنز ۸۵ خیلی بالاست.

همون لنز ۱۸-۵۵ که دارید رو قدرش رو بدونید. نسبت به قیمتی که داره لنز خیلی خوبی هست و خصوصا اگر نسخه لرزشگیر دار اون رو داشته باشید (که احتمالا دارید) برای عکاسی منظره تا حدود زیادی جوابگو هست. برای عکاسی در محیط کم نور چنین گزینه دارید. یک گزینه خیلی خوب, لنز ۳۵ میلیمتر نیکون هست که دیافراگم باز ۱.۸ هم داره و اپتیک بسیار خوبی داره. گزینه دوم لنز ۵۰ میلیمتر ۱.۸ جدید نیکون هست. این لنز هم شارپنس خیلی خوبی داره ولی روی دوربین شما رنجش جوری هست که مصرف محدودی داره. بیشتر به درد پرتره های بسته می خوره. در حالی که لنز ۳۵ روی دوربین شما فاصله کانونی پر کاربرد تری هست. می تونین برای پرتره های چند نفره یا پرتره های باز یا مثلا عکاسی خیابانی هم ازش استفاده کنید.
    می مونه یک لنز برای پر کردن فاصله ۵۵ میلیمتر به بالا که اون رو هم می تونید لنز ۵۵-۲۰۰ یا ۵۵-۳۰۰ (بسته به میزان بودجه خودتون) رو تهیه کنید.
    D.Daneshmand و shahbazi تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 80 از 433 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 130 180 ... آخرینآخرین