صفحه 78 از 433 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 771 تا 780 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

نقل قول نوشته اصلی توسط azarnegin نمایش پست ها
    هیچ کس جواب منو نداد اما حالا یکم به انتخاب کردن نزدیک شدم:
    لنز واید که لازممه فقط موندم سیگما 10-20 یا کنون 10-22 (سیگما رو همه جا تعریفشو شنیدم که 3 تا عدسی داره و تو دوره خودش برنده جایزه هم شده اما عدی گفتن کنون بهتره رو کنون اما سندی برای حرفشون ندیدم و فقط گفتن بهتره..)
    لنزی که برای پرتره و کارای ماکروگرافی میخوام اما بین 50مم کنون و 75-300 فک میکنم موندم(عکسای 50مم کیفیت خوبی رو دارند راجب قدرت بوکه شدنش زیاد نمیدونم که چقدر تار میکنه زمینرو اما 75-300 میتونه بوکه یا بلور کردن زمینه رو باهاش تزمین کرد)
    من زوم زیاد نمیخوام اما فکر کنم هرچی زوم بیشتر شه زمینه محوتری تو ثبت عکس بهمون میده البته تو دیفراگم باز
    حالا دوستان نظرشون چیه ایا میشه به لنزهای نهایی اعتمادی کرد ایا دست دومهاش از لحاظ عمر و کیفیت قابل خرید هستن؟یا نو پیشنهاد میکنید؟
    ممنون اگه راهنماییم کنید/
    شما که نگفتید دوربینتون چیه و چقدر می خواهید هزینه کنید ؟
    ولی توصیه من به شما 85-15 کنون می باشد که هم واید خوبی داره هم در فوکال 85 می تونید جهت پرتره استفاده کنید ... و جهت ماکرو هم 100 کنون پیشنهاد میشه که برای پرتره هم قابل استفاده س ...
    دست دوم این لنزها اگه از فرد مطمئنی تهیه بشه و فرصت تست داده بشه خوبه و قابل توصیه و لنز المانی است که دست دومش تقریببا کارکرد نو رو خواهد داشت ...
    این قضیه بوکه هم ساده و روشن نیست که بشه یک نظر و یک نسخه کلی ، براش بیان کرد ... خیلی سلیقا ای و خاصه ... بعضی ها فقط برا ی کمی بوکه بهتر ، میلیونها تومان هزینه می کنند .... بهتره تایپک مربوطه رو که در مورد بوکه لنزهای مختلفه رو مطالعه بفرمایید ...
    masoudrejae و azarnegin تشکر می‌کنند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

كاربر جديد azarnegin آواتار ها
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به مطالبی که از دو پست اخیر شما من متوجه شدم چندتا سوال برام پیش امد ...
    اول اینکه سقف بودجه ی شما برای دو لنز چقدر است ؟ البته توجه داشته باشید که برای کار منظره که بیشترین میزان علاقه شما به ان است احتیاج به فیلتر های گران قیمت هم پیدا خواهید کرد
    سوال بعد در خصوص تجهزات فعلی شماست ... شما از چه لنز و دوربینی بهره میبرید ؟
    و سوال اخر اینکه منظورتون از بوکه خوب و تمیز چیه ...! و ایا این لنز ماکرو 50 کانن که فرمودید رو در فروشگاهی دیدید ؟ ( اگر قصد تهیه ان از بازار داخل را دارید ) چون من مدتهاست جایی ندیدمش ...
    و یک نکته که با توجه به اینکه دوربین شما کراپدار باید باشه برای ثبت پرتره در فاصله های کانونیه بالا که بک محوی داشته باشید احتمالا نیاز به یک بلند گو برای ارتباط با سوژه پیدا خواهید کرد ...!!!
    دوربین 550d canon + lens 18-55 که اصلا راضیم نکرده
    سقف که هرچی پاینتر باشه بهتر اما اگه ارزش داشته باشه یکم صبر میکنم خودم دوس داشتم دست دوم با 1-1200 سرو تهشوم هم بیارم یا حد اقل یکیشو بگیرم فعلا..
    منظورمم از بوکه همون محوی هر چه بیشتر زمینه کارمه..
    لنز ماکرو 50 کنون هم خب دست دوم فقط هست که حالا ادم میگرده تا پیدا شه
    اره بلندگوو لازمه اما اگه گزینه بهتری مد نظرتونه ممنون میشم راهنماییم کنید..البته برای پرتره میتونم از همین لنز معمولیه 18-55 استفاده کنم تا حدودی/
    اما همیشه ازینکه عکسام زمینه محو کمی دارم ناراحتم..
    ------
    راجب جواب دوست عزیزم 15-85 خوبه نمونه هاشو که دیدم خیلی خوب بود اما حس میکنم اون وایدی یا محوی ای که عرض کردم رو نتونه بده درسته؟

تشکر کرده
    4405

نقل قول نوشته اصلی توسط azarnegin نمایش پست ها
    راجب جواب دوست عزیزم 15-85 خوبه نمونه هاشو که دیدم خیلی خوب بود اما حس میکنم اون وایدی یا محوی ای که عرض کردم رو نتونه بده درسته؟
    با این بودجه پیشنهاد من تهیه یک 22-10 کنون دست دوم برای واید و یا یک 200-70 f4 بدون لرزشگیر ( البته این هم دست دوم ) برای پرتره با قابلیت محوی مناسب جهت پس زمینه می باشد ... برای پرتره و هدف شما f1.8 85 کنون هم مناسب می باشد ...
    azarnegin تشکر می‌کند.
    فریدون کاوندی
    190XProb + 486RC2

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

ببینید مات شدن پس زمینه کار که برای شما مهم هست شامل چند فاکتور میشه ، یکی از عوامل مهم فاصله سوژه با بک گراند هست اگه این موضوع رو موقع عکاسی رعایت کنید فکر میکنم تا حد نسبتا خوبی مشکل شما حل بشه از اون بیشتر دیگه نیازمند لنزهای گران قیمت هستید ...
    با بودجه ای که فرمودید 22 10 با قیمت 1600 فکر میکنم جای تامل بیشتری داره البته اگه به فکر خرید نو هستید . ضمن اینکه با خریدش همچنان اون 40 درصد علاقه باقیه شما جواب داده نمیشه مگر با برنامه ریزی بلند مدت برای خرید باقی لنزها ...
    85 15 هم لنز بسیار خوبیه من پیشنهاد میدم حتما تستش کنید دامنه واید خوبی داره و مهمتر اینکه از 22 10 حدود 300 تومن ارزونتره و با داشتنش برای پرتره هم میتونید یه کارایی بکنید و میمونه ماکرو که داستان لنزش جداست ...
    کلا پیشنهاد خرید لنز کار دشواریه ممکنه شما روی حرف کسی حساب کنید و هزینه کنید ولی در نهایت راضیتون نکنه چون خیلی وقتها اون چیزی که دقیقا توی ذهن شما هست درست به من مخاطب نمیرسه یا بالعکس ... پس حتما در صورت امکان قبل از هر خریدی لنز و تست کنید حتی به بهای پرداخت اجاره یکروزه ....
    Fereidoon و azarnegin تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر جديد azarnegin آواتار ها
    تشکر کرده
    21

سلام
    با توجه به مطالبی که از دو پست اخیر شما من متوجه شدم چندتا سوال برام پیش امد ...
    اول اینکه سقف بودجه ی شما برای دو لنز چقدر است ؟ البته توجه داشته باشید که برای کار منظره که بیشترین میزان علاقه شما به ان است احتیاج به فیلتر های گران قیمت هم پیدا خواهید کرد
    سوال بعد در خصوص تجهزات فعلی شماست ... شما از چه لنز و دوربینی بهره میبرید ؟
    و سوال اخر اینکه منظورتون از بوکه خوب و تمیز چیه ...! و ایا این لنز ماکرو 50 کانن که فرمودید رو در فروشگاهی دیدید ؟ ( اگر قصد تهیه ان از بازار داخل را دارید ) چون من مدتهاست جایی ندیدمش ...
    و یک نکته که با توجه به اینکه دوربین شما کراپدار باید باشه برای ثبت پرتره در فاصله های کانونیه بالا که بک محوی داشته باشید احتمالا نیاز به یک بلند گو برای ارتباط با سوژه پیدا خواهید کرد ...!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    با این بودجه پیشنهاد من تهیه یک 22-10 کنون دست دوم برای واید و یا یک 200-70 f4 بدون لرزشگیر ( البته این هم دست دوم ) برای پرتره با قابلیت محوی مناسب جهت پس زمینه می باشد ... برای پرتره و هدف شما f1.8 85 کنون هم مناسب می باشد ...
    ببینید مات شدن پس زمینه کار که برای شما مهم هست شامل چند فاکتور میشه ، یکی از عوامل مهم فاصله سوژه با بک گراند هست اگه این موضوع رو موقع عکاسی رعایت کنید فکر میکنم تا حد نسبتا خوبی مشکل شما حل بشه از اون بیشتر دیگه نیازمند لنزهای گران قیمت هستید ...
    با بودجه ای که فرمودید 22 10 با قیمت 1600 فکر میکنم جای تامل بیشتری داره البته اگه به فکر خرید نو هستید . ضمن اینکه با خریدش همچنان اون 40 درصد علاقه باقیه شما جواب داده نمیشه مگر با برنامه ریزی بلند مدت برای خرید باقی لنزها ...
    85 15 هم لنز بسیار خوبیه من پیشنهاد میدم حتما تستش کنید دامنه واید خوبی داره و مهمتر اینکه از 22 10 حدود 300 تومن ارزونتره و با داشتنش برای پرتره هم میتونید یه کارایی بکنید و میمونه ماکرو که داستان لنزش جداست ...
    کلا پیشنهاد خرید لنز کار دشواریه ممکنه شما روی حرف کسی حساب کنید و هزینه کنید ولی در نهایت راضیتون نکنه چون خیلی وقتها اون چیزی که دقیقا توی ذهن شما هست درست به من مخاطب نمیرسه یا بالعکس ... پس حتما در صورت امکان قبل از هر خریدی لنز و تست کنید حتی به بهای پرداخت اجاره یکروزه ....
    پس طبق نظر و تجربه شما دوستان کنون بهتر از سیگما تو واید جواب میده..برای پرتره هم 85مم که فرمودید خوبه ایا قیمتش هم مناسبه؟من از قیمتش اطلاعی ندارم..پرتره تو رنج عکاسی من نیست اما خیلی دوست دارم با یک لنز مناسب این رو هم حرفه ای دنبال کنم فکر میکنم لازمه برای هر عکاسی..
    به هر حال 15-85 هم چشمم رو گرفته که شاید بشه باهاش و هزینه کمتر هر سه کار رو انجام داد..
    خیلی ممنون از راهنمایی شما دوستان..

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

یه مشورت می خواستم؟
    دوستان بنده آنالوگ کار نکردم (راستش اون موقع که آنالوگ بود ما بچه بودیم :d) یه آنالوگ داشتیم که لنزش تعویض نمی شد و...
    خلاصه بعضا دیدم بعضی تاپیک ها دوستان فرمودن فلان لنز آنالوگ رو با تبدیل خریدن و بوکه های خیلی خوبی داشته و یا از این دست موارد و...
    می خواستم بدونم برای دوربین 600d کانن چه لنز های آنالوگی تبدیل ها براشون هست که میشه روی دوربین استفاده کرد
    به خصوص لنز های fپایین و با کیفیت باشند به خصوص مشکل اتوفوکوس چون بیشتر برای فیلم برداری می خواهم استفاده بکنم خیلی برام مهم نیست و همین طور لنز واید مد نظرم هست برای عکاسی طبیعت و...
    و حدود قیمت هاشون در چه رنج هایی هست؟
    یا اینکه کلا این مورد رو کنار بذارم (صرفه اقتصادی یا کیفیتی یا اصلا شدنی نیست!)

تشکر کرده
    4405

به نظر من ، این فکر رو از سر بدر کنید و به فکر تهیه لنزهای دیجیتال باشید ... کسی که دوربین اس ال ار تهیه میکنه و به فکر تعویض لنز کیت هست تنها یک دلیل داره ، اونهم فقط بالا بردن کیفیته کارشه ... البته این کار شما صرفه اقتصادی داره ولی اصلا توجیه تکنیکی نداره ... با لنزهای آنالوگ اتوفکوس و چند قابلیت دیگه رو از دست می دی و علاوه بر این مجبوری از تبدیل جهت خوروندن لنز آنالوگ به مانت دیجیتال استفاده کنی که نمونه های موجود در بازار ایران اصلا کیفیت خوبی ندارند و با فرض داشتن لنز آنالوگ عالی ، در بهترین حالت ، کیفیت متوسط و یا بدتر از کیفیت لنز کیت ، خواهی داشت ... شاید ... شاید ... برای مقاصد و استفاده های خاص که برای برآورد آن از لنزی با قیمت رویایی باید استفاده کرد ، توجیه پذیر باشد ...
    mohsen.sh تشکر می‌کند.
    فریدون کاوندی
    190XProb + 486RC2

كاربر همراه M.GHASSEMI آواتار ها
    تشکر کرده
    547

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.sh نمایش پست ها
    یه مشورت می خواستم؟
    دوستان بنده آنالوگ کار نکردم (راستش اون موقع که آنالوگ بود ما بچه بودیم :d) یه آنالوگ داشتیم که لنزش تعویض نمی شد و...
    خلاصه بعضا دیدم بعضی تاپیک ها دوستان فرمودن فلان لنز آنالوگ رو با تبدیل خریدن و بوکه های خیلی خوبی داشته و یا از این دست موارد و...
    می خواستم بدونم برای دوربین 600d کانن چه لنز های آنالوگی تبدیل ها براشون هست که میشه روی دوربین استفاده کرد
    به خصوص لنز های fپایین و با کیفیت باشند به خصوص مشکل اتوفوکوس چون بیشتر برای فیلم برداری می خواهم استفاده بکنم خیلی برام مهم نیست و همین طور لنز واید مد نظرم هست برای عکاسی طبیعت و...
    و حدود قیمت هاشون در چه رنج هایی هست؟
    یا اینکه کلا این مورد رو کنار بذارم (صرفه اقتصادی یا کیفیتی یا اصلا شدنی نیست!)
    سلام.من بيش از يكسال است كه از لنزهاي آنالوگ و كاملاً منوال اليمپوس با يه تبديل روي 7D , 5D II استفاده ميكنم و مشكلي از بابت افت كيفيت و شارپنس و.... به اون شدتي كه در اذهان است نداشتم.خلاصه با توجه به قيمت مناسبي كه دارند انصاف نيست كه گله اي در اين بازار آشفته از اين لنز ها داشته باشيم!
    براي فيلمبرداري هم از لنزهاي ديجيتال به نظر من بهتر هستند!
    mohsen.sh تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile لیست لنز های فول فریم کنان

با سلام
    من دنبال لیست لنزهای فول فریم کنان(canon 5D mark 2) هستم اگر دوستان اطلاعی دارند لطفا راهنمائی کنند .......و یک سئوال اینکه آیا می شود لنزهای غیرفول فریم را بر روی ( canon 5D mark 2) بکار برد ؟ درصورت پاسخ مثبت ممنون میشم از مزایا و معایب این کار من را راهنمائی کنید.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط khaki_r نمایش پست ها
    با سلام
    من دنبال لیست لنزهای فول فریم کنان(canon 5D mark 2) هستم اگر دوستان اطلاعی دارند لطفا راهنمائی کنند .......و یک سئوال اینکه آیا می شود لنزهای غیرفول فریم را بر روی ( canon 5D mark 2) بکار برد ؟ درصورت پاسخ مثبت ممنون میشم از مزایا و معایب این کار من را راهنمائی کنید.
    سلام
    کلیه لنزهای EF کنون با این دوربین سازگار هستند.
    Canon EF lens mount - Wikipedia, the free encyclopedia

خیر ازلنزهای EF-S روی این بدنه نمی توانید استفاده کنید.

بهتر است بفرمایید برای چه استفاده ای و چه حدود قیمتی برای لنز در نظر دارید تا دوستان بتوانند شما را راهنمایی کنند.
    mreza1001 و shahbazi تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 78 از 433 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 ... آخرینآخرین