صفحه 86 از 433 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 186 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 851 تا 860 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.sh نمایش پست ها
    یه مشورت می خواستم؟
    دوستان بنده آنالوگ کار نکردم (راستش اون موقع که آنالوگ بود ما بچه بودیم :d) یه آنالوگ داشتیم که لنزش تعویض نمی شد و...
    خلاصه بعضا دیدم بعضی تاپیک ها دوستان فرمودن فلان لنز آنالوگ رو با تبدیل خریدن و بوکه های خیلی خوبی داشته و یا از این دست موارد و...
    می خواستم بدونم برای دوربین 600d کانن چه لنز های آنالوگی تبدیل ها براشون هست که میشه روی دوربین استفاده کرد
    به خصوص لنز های fپایین و با کیفیت باشند به خصوص مشکل اتوفوکوس چون بیشتر برای فیلم برداری می خواهم استفاده بکنم خیلی برام مهم نیست و همین طور لنز واید مد نظرم هست برای عکاسی طبیعت و...
    و حدود قیمت هاشون در چه رنج هایی هست؟
    یا اینکه کلا این مورد رو کنار بذارم (صرفه اقتصادی یا کیفیتی یا اصلا شدنی نیست!)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    به نظر من ، این فکر رو از سر بدر کنید و به فکر تهیه لنزهای دیجیتال باشید ... کسی که دوربین اس ال ار تهیه میکنه و به فکر تعویض لنز کیت هست تنها یک دلیل داره ، اونهم فقط بالا بردن کیفیته کارشه ... البته این کار شما صرفه اقتصادی داره ولی اصلا توجیه تکنیکی نداره ... با لنزهای آنالوگ اتوفکوس و چند قابلیت دیگه رو از دست می دی و علاوه بر این مجبوری از تبدیل جهت خوروندن لنز آنالوگ به مانت دیجیتال استفاده کنی که نمونه های موجود در بازار ایران اصلا کیفیت خوبی ندارند و با فرض داشتن لنز آنالوگ عالی ، در بهترین حالت ، کیفیت متوسط و یا بدتر از کیفیت لنز کیت ، خواهی داشت ... شاید ... شاید ... برای مقاصد و استفاده های خاص که برای برآورد آن از لنزی با قیمت رویایی باید استفاده کرد ، توجیه پذیر باشد ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.GHASSEMI نمایش پست ها
    سلام.من بيش از يكسال است كه از لنزهاي آنالوگ و كاملاً منوال اليمپوس با يه تبديل روي 7D , 5D II استفاده ميكنم و مشكلي از بابت افت كيفيت و شارپنس و.... به اون شدتي كه در اذهان است نداشتم.خلاصه با توجه به قيمت مناسبي كه دارند انصاف نيست كه گله اي در اين بازار آشفته از اين لنز ها داشته باشيم!
    براي فيلمبرداري هم از لنزهاي ديجيتال به نظر من بهتر هستند!
    این سوال رو بنده خیلی وقت پیش عرض کرده بودم و خیلی به جواب واضحی نرسیدم
    تا اینکه یکی از اقوام مستند سازم چند روز پیش رفته بودم پیششون و... بحث این موارد شد گفت اون پلاستیکه رو بیار لنزه رو بزار رو دوربینت ببین چه جور؟ کیفیتش عالیه! ما از این برای مستند هامون استفاده می کنیم (مصاحبه ها)

این لنز بستن همان و کیفیت خیلی خوبش برای مستند همان!
    خلاصه با قیمت مفتی که خریده بود فقط انگاری پول تبدیل داده بود 60 هزار تومن و لنزه هم خیلی ارزون خریده بود کیفیتش واقعا برای مصاحبه و مستند عالی بود!
    در ضمن بجز دوربین های کانن روی مثلا سونی fs100 هم می بستن و چند تا از مصاحبه هایی که جدیدا باهاش گرفته بود رو نشونم داد و من رو قانع کرد که بگردم و از استادید قدیمی اینجا کمک بگیرم می تونم لنز های مناسبی برای فیلم برداری از لنز های دوربین های آنالوگ پیدا بکنم که به قیمت خیلی ارزانی تهیه بشود.

اون لنز این بود:

rikenon 55mm f1.4

IMG_9403.jpg

IMG_9404.jpg

راستش هیچ شناختی روی این لنز ها ندارم
    ترجیحا لنز های ارزون قیمت و با بوکه های زیبا هم باشه خیلی عالی میشه.
    دوستان راهنمایی بفرمایند ممنون میشم به خصوص تبدیل ها رو باید پیدا بکنم!

(برای یه کار مستند می خواهم کار بکنم اگر قرار بر این باشه که دوربین تصویر برداری کرایه بکنم حدود 10 - 20 روز فیلم برداری فقط اجاره دوربین میشه 500 تا 1 میلیون! که خب واقعا کیفیت این لنز راضی کننده بود برام! در این حد که اگر دوستانی این لنز رو با تبدیلش داشته باشند خریدارم! از این دوست و اقواممون می خواستم بگیرم گفتا شرمنده یه شهر قم داره با این مستند می سازه! )
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

الان سوال شما دقیقا چیه؟ تبدیل های مختلف الان توی بازار راحا پیدا میشه. برای ساخت فیلمتون از چه دوربینی میخواهید استفاده کنید؟ اگر دوربین خودتان فیلم برداری دارد که مشکلی ندارید از همان استفاده کنید.

کیفیت لنز هم خوب است مشکلی ندارد. فوکوس رو هم که به هر حال باید دستی انجام دهید
    mohsen.sh تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    الان سوال شما دقیقا چیه؟ تبدیل های مختلف الان توی بازار راحا پیدا میشه. برای ساخت فیلمتون از چه دوربینی میخواهید استفاده کنید؟ اگر دوربین خودتان فیلم برداری دارد که مشکلی ندارید از همان استفاده کنید.

کیفیت لنز هم خوب است مشکلی ندارد. فوکوس رو هم که به هر حال باید دستی انجام دهید
    عرض بنده در معرفی لنز های آنالوگ بود.
    و اینکه چه لنز هایی مناسب هست
    برای دوربین خودم می خواهم استفاده بکنم 600 دی کانن.

می خواستم بدونم برای دوربین 600d کانن چه لنز های آنالوگی تبدیل ها براشون هست که میشه روی دوربین استفاده کرد
    و حدود قیمت هاشون در چه رنج هایی هست؟
    (ترجیحا لنز های با حدود فاصله کانونی 30 تا 85 با اف های پایین و شارپنس بالا هست. که اگر معرفی بفرمایید لنز رو ممنون میشم تا توی شیراز بگردم و پیداشون بکنم.)
    با تشکر.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

روش کار شما باید این باشه که بگردی لنز مورد نظرتون رو پیدا کنید .بعد تبدیلش رو هم تهیه کنید. وگرنه من الان مثلا بگم 50 اف 1.2 نیکون یا کنون معلوم نیست که بتونید پیدا کنید باید ببینید چی میشه پیدا کرد. معمولا پرایم ها اف باز دارند و اغلبشون هم لنز های خوبی هستند. برای شما چون از سنسور کراپ دار استفاده میکنید همه لنز ها مناسب است چون دایره وسطی لنز شما تصویر رو تشکیل میده.و خبر از افت کیفیت گوشه ها نخواهد بود.
    saeed2vfx و mohsen.sh تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا Logitech آواتار ها
    تشکر کرده
    52

دوستان سلام

متاسفانه همچنان لنز تله زوم خوب با توجه به شرایط بازار به راحتی قابل تهیه نیست (به دلیل کمبود واردات و قیمتهای افسانه ای)
    و من تصمیم گرفتم ک از خودم از خارج تهیه کنم (مسافر)
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    برای شرایط ذیل انتخاب چه لنزی بهتر است:
    دوربین:نیکون d7000 لنز کیت
    بودجه: 1000$ %10بالاتر یا پایینتر ( در شرایط وسوسه کننده میتوانم تا 300 $ هم اضافه کنم
    خواهان تصویر شارپ و با کیفیت اکثرا برای پرتره ایندور با سه پایه و گهگاهی برای عکاسی در آتدور بدون سه پایه
    2 مورد را برا تهیه مد نظر گرفتم
    1. 70-300 vr نیکون حدود قیمت 600 دلار
    2 .80-200 AF-D نیکون حدود قیمت 1000 دلار

با توجه ب مطالبی ک تا کنون خوندم میدونم 300-70 بد نیست منهی نداشتن اف 2.8 یعنی قید بوکه رو بزنم
    حالا من موندم ک آیا این 200-80 با اف 2.8 ش میتونه ب اندازه 400 دلار راضی کننده تر باشه البته با توجه ب شرایط ذکر شده
    و اینکه برای عکس از موضوع هایی ک حرکت سرعتی زیادی ندارند نبود VR در 200-80 حس میشه؟ مثلا اگه ی بچه سوار بر سه چرخه در پارک میخواهیم ازش عکس عالی بیاندازیم
    چون VR نداره میترسم بگیرمش و هم ب خاطر سنگینیش و هم نبود VR پشیمون بشم 400 دلار هم ک بیشتر دادم
    البته ناگفته نماند اگر مدل 200-80 vr دارش تولید میشد حاضر بودم بودجه رو بالاتر ببرم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    79

اساتید و دوستان گرامی
    یه سوال،70-300 ال کانن لنز کندی از نظر سرعت تغییر فوکال لنگث و سرعت فکوس نیست؟
    (میخوای نیکون بگیری،بادی هاش خوبه 70-300 درستی نداره یا کلا منهای 70-200 لنز تله ی درستی نداره،میخوای کنون بگیری،لنزهاش توپه اما بادی هاش شاید 75 درصد قابلیت های بادی های نیکون رو هم نداشته باشه.موندم چه کنم به خدا!!!!!!)

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Logitech نمایش پست ها
    دوستان سلام

متاسفانه همچنان لنز تله زوم خوب با توجه به شرایط بازار به راحتی قابل تهیه نیست (به دلیل کمبود واردات و قیمتهای افسانه ای)
    و من تصمیم گرفتم ک از خودم از خارج تهیه کنم (مسافر)
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    برای شرایط ذیل انتخاب چه لنزی بهتر است:
    دوربین:نیکون d7000 لنز کیت
    بودجه: 1000$ %10بالاتر یا پایینتر ( در شرایط وسوسه کننده میتوانم تا 300 $ هم اضافه کنم
    خواهان تصویر شارپ و با کیفیت اکثرا برای پرتره ایندور با سه پایه و گهگاهی برای عکاسی در آتدور بدون سه پایه
    2 مورد را برا تهیه مد نظر گرفتم
    1. 70-300 vr نیکون حدود قیمت 600 دلار
    2 .80-200 AF-D نیکون حدود قیمت 1000 دلار

با توجه ب مطالبی ک تا کنون خوندم میدونم 300-70 بد نیست منهی نداشتن اف 2.8 یعنی قید بوکه رو بزنم
    حالا من موندم ک آیا این 200-80 با اف 2.8 ش میتونه ب اندازه 400 دلار راضی کننده تر باشه البته با توجه ب شرایط ذکر شده
    و اینکه برای عکس از موضوع هایی ک حرکت سرعتی زیادی ندارند نبود VR در 200-80 حس میشه؟ مثلا اگه ی بچه سوار بر سه چرخه در پارک میخواهیم ازش عکس عالی بیاندازیم
    چون VR نداره میترسم بگیرمش و هم ب خاطر سنگینیش و هم نبود VR پشیمون بشم 400 دلار هم ک بیشتر دادم
    البته ناگفته نماند اگر مدل 200-80 vr دارش تولید میشد حاضر بودم بودجه رو بالاتر ببرم
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    من توصیه میکنم شما فعلا لنز نخرید دوست عزیز.
    برای پرتره اندور روی دوربین کراپ به لنز تله احتیاجی ندارید. لنزه کیت اگر 18-105 باشد کافی است. درضمن اگر منظورتون از ایندور پرتره استودیویی است (با فلاش و ...) باید از دیافراگم بسته مثلا 8 و بسته تر استفاده کنید تا تمام سوژه فکوس باشد در دیافراگمهای بالا هم لنزها تقریبا فرقی ندارند. همه شارپ هستند.
    در مرد لرزه گیر هم خدمتتون بگم که باز اشتباه میکنید. لرزه گیر لرزش های دست را میکیرد نه حرکت عمدی دوربین. در عکسهایی که دوربین حرکت را دنبال میکند معمولا از سرعت شاتر بالا استفاده میشود که در این شرایط (سرت شاتر بالا) لرزه گیر زیاد اهمیت ندارد.
    70-200 هم دیافراگم 2.8 دارد و هم لرزه گیر. قیمتش باید بالاتر باشد.
    Logitech تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا Logitech آواتار ها
    تشکر کرده
    52

مرسی از پاسخ

حقیقتش مشکل ک من دارم از همین رنج کمه لنز کیت هست من در منزل برای گرفتن عکسهای پرتره تا این زوم 105-18 رو میچرخونم میرسم ته 105 ک هنوز ب اون کادر دوستداشتنی پرتره نرسیدم (کار استودیویی هم انجام نمیدم) ب خاطر همین باید هی دوربین و جولوتر ببرم ! رو این حساب گفتم 300-70 وبا دیدن اف 2.8 در اولین مکان قیمتی میشه 200-80

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Logitech نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ

حقیقتش مشکل ک من دارم از همین رنج کمه لنز کیت هست من در منزل برای گرفتن عکسهای پرتره تا این زوم 105-18 رو میچرخونم میرسم ته 105 ک هنوز ب اون کادر دوستداشتنی پرتره نرسیدم (کار استودیویی هم انجام نمیدم) ب خاطر همین باید هی دوربین و جولوتر ببرم ! رو این حساب گفتم 300-70 وبا دیدن اف 2.8 در اولین مکان قیمتی میشه 200-80
    دوست عزیز .
    نخست اینکه من از شما خواهش میکنم فارسی را پاس بدارید . این نحوه نوشتن حروف و کلمات ، خواندن متن شما را دشوار میکند و هم اینکه به راستی همه ما در رعایت اصول فارسی نویسی ، ( دستکم آن مقداری که از فارسی باقی مانده !) در حد توان خود وظیفه داریم !
    دوم اینکه ، در مورد پرسش شما ، دوستان توضیحات بسیار خوبی را ارایه کردند . منجمله خوبی ها و بدی های هر کدام از لنزها ، در نهایت تصمیم گیرنده نهایی شما هستید .
    اگر احساس می کنید که فاصله کانونی 105 برای شما کافی نیست و یا منزل بزرگی دارید ، یکی از انتخاب ها لنز 300-70 خواهد بود و با توجه به استفاده از فلاش ، و استفاده از دهانه بسته تر ، شما می توانید عکس های خوبی بگیرید .
    در مقابل 200-80 هم همانطور که هم خود شما و هم دوستان اشاره کردند ، خوبی ها و بدی هایی دارد . منجمله نداشتن لرزه گیر و همچنین قیمت بالاتر . اما کیفیت ساخت بهتر و شارپنس بیشتر .
    همانطور که گفتم در نهایت باید خود شما در این مورد تصمیم بگیرید و ببینید کدام یک برای شما مهم تر است .
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Ph.Sepehr نمایش پست ها
    اساتید و دوستان گرامی
    یه سوال،70-300 ال کانن لنز کندی از نظر سرعت تغییر فوکال لنگث و سرعت فکوس نیست؟
    (میخوای نیکون بگیری،بادی هاش خوبه 70-300 درستی نداره یا کلا منهای 70-200 لنز تله ی درستی نداره،میخوای کنون بگیری،لنزهاش توپه اما بادی هاش شاید 75 درصد قابلیت های بادی های نیکون رو هم نداشته باشه.موندم چه کنم به خدا!!!!!!)
    نیکون لنز تله ی درست داره ولی پول درست میخواد
    اختلاف بین بادی ها هم اکثرا تو امکانات نیست و به داینامیک رنج و نویزه بیشتر. حتی تا جایی که من دیدم بادی های کنون تو رده های یکسان امکانات بیشتری از نیکون دارند!!!
    مثلا کنون 500 دی دکمه ی بازدید عمق میدان داره ولی نیکون دی 5100 نداره!!
    lamagra، shahbazi و iman mehr تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

صفحه 86 از 433 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 186 ... آخرینآخرین