صفحه 36 از 433 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر جديد
    تشکر کرده
    66

با سلام خدمت همه ی دوستان
    راستش من Canon 50D با کیت 200-18 دارم
    و بعد از گذشت زمانی، برای عکاسی از طبیعت و بناهای تاریخی میخواهم لنز جدید تهیه کنم
    دوستان چه لنزی یا لنزهایی را پیشنهاد میکنند که در کنار این لنز داشته باشم؟
    و با توجه به اینکه دوربین من فول فریم نیست بیشتر چه رنج لنزی را مورد توجه قرار دهم؟
    حداکثر مبلغی هم که میتونم بپردازم 2 میلیون تومان می باشد
    هميشه نيمه پر ليوان را ببينيم

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa mehr نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ی دوستان
    راستش من Canon 50D با کیت 200-18 دارم
    و بعد از گذشت زمانی، برای عکاسی از طبیعت و بناهای تاریخی میخواهم لنز جدید تهیه کنم
    دوستان چه لنزی یا لنزهایی را پیشنهاد میکنند که در کنار این لنز داشته باشم؟
    و با توجه به اینکه دوربین من فول فریم نیست بیشتر چه رنج لنزی را مورد توجه قرار دهم؟
    حداکثر مبلغی هم که میتونم بپردازم 2 میلیون تومان می باشد
    اگر منظور شما از طبیعت، عکاسی منظره یا لنداسکیپ است، به یک لنز واید با کیفیت احتیاج دارید.
    اگر قصد دارید دوربین خودتان را فعلا نگه دارید و به فول فریم فکر نمی کنید* لنزهای الترا وایدی مثل:

سیگما 8-16
    سیگما 10-20 ورژن یک و دو
    کنون 10-22

می توانند جزو گزینه های شما برای انتخاب در حیطه معماری و منظره باشند.

* اگر هم به فوق فریم فکر می کنید، باید ببینید که اختلاف قیمتی که در آینده از فروش این لنزها متضرر می شوید، آیا برایتان به صرفه است یا خیر؟
    persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    اگر منظور شما از طبیعت، عکاسی منظره یا لنداسکیپ است، به یک لنز واید با کیفیت احتیاج دارید.
    اگر قصد دارید دوربین خودتان را فعلا نگه دارید و به فول فریم فکر نمی کنید* لنزهای الترا وایدی مثل:

سیگما 8-16
    سیگما 10-20 ورژن یک و دو
    کنون 10-22

می توانند جزو گزینه های شما برای انتخاب در حیطه معماری و منظره باشند.

* اگر هم به فوق فریم فکر می کنید، باید ببینید که اختلاف قیمتی که در آینده از فروش این لنزها متضرر می شوید، آیا برایتان به صرفه است یا خیر؟
    ممنون دوست عزیز فعلا که 50D رو دارم ولی در آینده احتمالا به فول فریم هم فکر میکنم
    پیشنهادی از لنزهای سری L دارید؟
    هميشه نيمه پر ليوان را ببينيم

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa mehr نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز فعلا که 50D رو دارم ولی در آینده احتمالا به فول فریم هم فکر میکنم
    پیشنهادی از لنزهای سری L دارید؟
    به شخصه وقتی نیاز به 10 مم روی کراپدار داشته باشم، حاضر نیستم حتی یک سال را با مثلا لنزی مثل 17-40 سر کنم تا فول فریم بخرم ... به خودتان و میزان نیازتان بستگی دارد.

17-40 f4 و 16-35 f2.8 و همین طور 12-24 سیگما از گزینه های دیگر برای فول فریم هستند. (البته 12-24 روی کراپدار هم لنز وایدی محسوب می شود.)
    KHAKSAR، Vahid و mohsendm تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1153

اگر در این سایت برای مبتدی ها و کسانی مثل من که مبانی پایه رو هم ممکنه در بعضی مباحث ندونن جایی نیست بهتره رسما اعلام بشه تا باعث کدورت نشه و الا که من دلیل این کنایه ها رو در پاسخگویی نمیفهمم آقا محمد مقدم عزیز مثلا اگر من D70 s داشتم چه دلیلی داره که بگم برای دوستمه؟ مگه ما تا حالا هم دیگرو دیدیم که بخوایم واسه هم کلاس بزاریم ؟ ضمنا توصیه کردید که مبانی پایه رو مطالعه کنم (منظورتون اینه که از این سایت نمیشه مبانی پایه رو یاد گرفت ؟ تازه شاید کسی به هر دلیلی بخواد بدونه فلان مدل لنز تله چند ایکس زوم داره ! اینکه بقیه فقط فاصله کانونی رو میخوان که دلیل نمیشه (شاید اون دوستان مثل من بیسواد نباشن) من یه دوربین کامپکت سونی (W270) و یک پرکتیکا (مال 25 سال پیش رو دارم ) اینم برای اینکه در بیسوادی من شکی باقی نمونه.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.ehsany نمایش پست ها
    اگر در این سایت برای مبتدی ها و کسانی مثل من که مبانی پایه رو هم ممکنه در بعضی مباحث ندونن جایی نیست بهتره رسما اعلام بشه تا باعث کدورت نشه و الا که من دلیل این کنایه ها رو در پاسخگویی نمیفهمم آقا محمد مقدم عزیز مثلا اگر من D70 s داشتم چه دلیلی داره که بگم برای دوستمه؟ مگه ما تا حالا هم دیگرو دیدیم که بخوایم واسه هم کلاس بزاریم ؟ ضمنا توصیه کردید که مبانی پایه رو مطالعه کنم (منظورتون اینه که از این سایت نمیشه مبانی پایه رو یاد گرفت ؟ تازه شاید کسی به هر دلیلی بخواد بدونه فلان مدل لنز تله چند ایکس زوم داره ! اینکه بقیه فقط فاصله کانونی رو میخوان که دلیل نمیشه (شاید اون دوستان مثل من بیسواد نباشن) من یه دوربین کامپکت سونی (W270) و یک پرکتیکا (مال 25 سال پیش رو دارم ) اینم برای اینکه در بیسوادی من شکی باقی نمونه.
    جناب احسانی ایشون خیلی کامل به شما راهنمایی کردند و توی متنشون هیچ کنایه ای نیست اگر منظورتون کلمه داخل پرانتر هست ، از اونجایی که ایشون رو مشناسم بهتون اطمینان می دم که قصدشون کنایه زدن نبوده
    منظورشون هم از مطالعه مباحث پایه ، مطالعه کردن مقالات سایت هست ، علت وجود چنین سایتی فقط آموزش هست نه چیز دیگری
    پیدا کردن X زوم هم خیلی سادست دوست من
    بلند ترین فاصله کانونی لنز رو بر کوتاه ترین فاصله تقسیم کنید
    همونطور که جناب مقدم اشاره کردند بزرگنمایی لنز 100-400 ، 4 برابر هست و 18-105 حدودا 5.83 برابر
    ولی این کجا و آن کجا
    پیروز باشید
    persian.boy، Miri، M.Moghadam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

اگر در این سایت برای مبتدی ها و کسانی مثل من که مبانی پایه رو هم ممکنه در بعضی مباحث ندونن جایی نیست بهتره رسما اعلام بشه تا باعث کدورت نشه ...
    درود

راستش این نخستین باریه که می بینم توی یک فروم آموزشی ، دوستی از اینکه به یادگیری توصیه میشه دلگیر شده . علی جان ، اگه دوستان توصیه می کنند تا مبانی پایه رو مطالعه کنید ف فقط به خاطر خودتونه . شما یا نباید سوال کنید و یا اگر سوال می کنید باید مطمئن باشید که دوستان شما رو به مطالعه تشویق می کنند . این یک رسم خیلی خیلی طبیعه . اگه دوست عزیزم محمد به شما فرمودن که نیازه مطالعه کنید ، مطمئن باشید دارند خیلی رک و با صراحت اینو عرض می کنن و این موضوع هم فقط به خاطر صلاح خودتونه .

شما دارید برای دوستتون پرس و جو می کنید و این تنها بدین معنیه که دوست شما برای خرید به مشاوره ی شما نیاز داره . خب اگر شما اطلاعات ناقصی داشته باشد ، فکر می کنید می تونید به دوستتون کمک کنید ؟ تازه این موضوع فقط به قسمت مشاوره به دوستتون مربوطه ؛ می دونید اگر کسی که هنوز نمی دونه زوم و اثر زوم در لنزهای DSLR چیه بخواد بره خرید کنه ممکنه چه بلایی سرش بیاد ؟ علی جان ، ما اگر می گیم مطالعه کنید ، فقط به خاطر اینه که می خوایم از این مسائل جلوگیری بشه . این مسئله هم در یک فروم آموزشی بسیار روتین و عادیه ؛ در واقع ممکنه به بنده هم بارها و بارها توصیه بشه که برم مطالعه کنم .

به هر حال برای رفع شبهه ، باید این توضیح به شما داده می شد . حال دیگه در انتخاب راهتون مختارید . اگر مثل ما به یادگیری مشتاقید خب بسم الله ؛ بپرسید تا ما با کمال میل پاسخ بدیم . اگر هم علاقه ای به یادگیری ندارید و اطلاعاتتون رو کافی و وافی می دونید ، خب پس لطف کنید و سوال نپرسید تا دوستان هم جواب ندن .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    lamagra، Miri، Ali Saeedi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

پیش فرض لنز برای نیکون(DX) تا حدود 1 میلیون

سلام به همه ی دوستان عزیز ...

میخواستم ببینم بهترین لنز برای کار های مستند ، اجتماعی .... تا حدودی 1 تومن ( کمی بالاتر با پایین تر ) برای نیکون ( D7000 ) چه لنزی هست . گزینه های زیادی از جمله 55-17 ، 85-16 ، 35 و .... رو در نظر دارم و واقعا گیج شدم

از برند های دیگه اما با کیفیت باشه مشکلی نیست . ( Sigma , Tamron ...... )

این رو هم اضافه کنم که قصد خرید یه 10 - 20 سیگما رو هم دارم برای کار های Landscape . اما اینکه این 10 -20 به عنوان یه لنز برای کار های مستند هم برام کاربرد داشته باشه رو نمیدونم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

میخواستم ببینم بهترین لنز برای کار های مستند ، اجتماعی .... تا حدودی 1 تومن ( کمی بالاتر با پایین تر ) برای نیکون ( D7000 ) چه لنزی هست . گزینه های زیادی از جمله 55-17 ، 85-16 ، 35 و .... رو در نظر دارم و واقعا گیج شدم
    معمولا در چه محیط هایی و با چه فاصله ای عکس می گیرید ؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehr282 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان عزیز ...

از برند های دیگه اما با کیفیت باشه مشکلی نیست . ( Sigma , Tamron ...... )

این رو هم اضافه کنم که قصد خرید یه 10 - 20 سیگما رو هم دارم برای کار های Landscape . اما اینکه این 10 -20 به عنوان یه لنز برای کار های مستند هم برام کاربرد داشته باشه رو نمیدونم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

افرادی که مستند اجتماعی کار می کنند، دو دسته اند:

عده ای بر این باورند که برای بر هم نخوردن حالت مستند عکس، بهترین حالت استفاده از یک لنز تله است.

عده ای دیگر می گویند برای ثبت مستند باید در بطن ماجرا باشید و یک لنز واید را ترجیح می دهند.

عکس های این دو دسته تفاوت های خاصی با هم دارند. یکی با پرسپکتیو بالا و انتقال حس محیطی به دلیل نزدیکی و دیگری توجه خاص به جزئیات زندگی اجتماعی ...
    به نظر بنده مهمترین عامل انتخاب از بین این دو هم به روحیات عکاس و هم جامعه برمی گردد. در بعضی فرهنگ ها مردم با دوربین آشناترند و واکنش های ناخوشایند کمتری نشان می دهند و در بعضی بیشتر، و همین طور بعضی ها با ترس از حضور در جمع با دوربین (یا یک اسمی مشابه) به نوع دیگر سوق پیدا می کنند. ولی به نظر من حتی اگر از نوع اول باشید، می توان با کمی جسارت و خودباوری و همین طور افزایش قدرت ارتباط با مردم در نوع دوم هم موفق شوید.

فکر می کنم تصمیم شما برای این مقوله نسبت به انتخاب لنز ارجح باشد.
    ویرایش توسط Amir Abdolpanah : Thursday 25 August 2011 در ساعت 23:37
    1986، persian.boy، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 36 از 433 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 136 ... آخرینآخرین