صفحه 87 از 433 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 137 187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 861 تا 870 , از مجموع 4323
Like Tree5932تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز

كاربر آشنا Logitech آواتار ها
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست عزیز .
    نخست اینکه من از شما خواهش میکنم فارسی را پاس بدارید . این نحوه نوشتن حروف و کلمات ، خواندن متن شما را دشوار میکند و هم اینکه به راستی همه ما در رعایت اصول فارسی نویسی ، ( دستکم آن مقداری که از فارسی باقی مانده !) در حد توان خود وظیفه داریم !
    دوم اینکه ، در مورد پرسش شما ، دوستان توضیحات بسیار خوبی را ارایه کردند . منجمله خوبی ها و بدی های هر کدام از لنزها ، در نهایت تصمیم گیرنده نهایی شما هستید .
    اگر احساس می کنید که فاصله کانونی 105 برای شما کافی نیست و یا منزل بزرگی دارید ، یکی از انتخاب ها لنز 300-70 خواهد بود و با توجه به استفاده از فلاش ، و استفاده از دهانه بسته تر ، شما می توانید عکس های خوبی بگیرید .
    در مقابل 200-80 هم همانطور که هم خود شما و هم دوستان اشاره کردند ، خوبی ها و بدی هایی دارد . منجمله نداشتن لرزه گیر و همچنین قیمت بالاتر . اما کیفیت ساخت بهتر و شارپنس بیشتر .
    همانطور که گفتم در نهایت باید خود شما در این مورد تصمیم بگیرید و ببینید کدام یک برای شما مهم تر است .
    عذرخواهی بنده را پذیرا باشید
    به دلیل اینکه بنده با تلفن همراه خود مشغول به نوشتن موارد بودم (از آنجایی ک اکثر اوقات هنگام ارسال پیام کوتاه با تلفن همراه سعی در کوتاه تر نمودن حروف نوشته شده -برای پایین تر آوردن هزینه پیام کوتاه-داریم)این اشتباه پیش آمد.
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط Logitech نمایش پست ها
    دوستان سلام

متاسفانه همچنان لنز تله زوم خوب با توجه به شرایط بازار به راحتی قابل تهیه نیست (به دلیل کمبود واردات و قیمتهای افسانه ای)
    و من تصمیم گرفتم ک از خودم از خارج تهیه کنم (مسافر)
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    برای شرایط ذیل انتخاب چه لنزی بهتر است:
    دوربین:نیکون d7000 لنز کیت
    بودجه: 1000$ %10بالاتر یا پایینتر ( در شرایط وسوسه کننده میتوانم تا 300 $ هم اضافه کنم
    خواهان تصویر شارپ و با کیفیت اکثرا برای پرتره ایندور با سه پایه و گهگاهی برای عکاسی در آتدور بدون سه پایه
    2 مورد را برا تهیه مد نظر گرفتم
    1. 70-300 vr نیکون حدود قیمت 600 دلار
    2 .80-200 AF-D نیکون حدود قیمت 1000 دلار

با توجه ب مطالبی ک تا کنون خوندم میدونم 300-70 بد نیست منهی نداشتن اف 2.8 یعنی قید بوکه رو بزنم
    حالا من موندم ک آیا این 200-80 با اف 2.8 ش میتونه ب اندازه 400 دلار راضی کننده تر باشه البته با توجه ب شرایط ذکر شده
    و اینکه برای عکس از موضوع هایی ک حرکت سرعتی زیادی ندارند نبود VR در 200-80 حس میشه؟ مثلا اگه ی بچه سوار بر سه چرخه در پارک میخواهیم ازش عکس عالی بیاندازیم
    چون VR نداره میترسم بگیرمش و هم ب خاطر سنگینیش و هم نبود VR پشیمون بشم 400 دلار هم ک بیشتر دادم
    البته ناگفته نماند اگر مدل 200-80 vr دارش تولید میشد حاضر بودم بودجه رو بالاتر ببرم
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    لنز 80-200 نیکون طولانی ترین عمر را در بین تله زومها این شرکت دارد.از سال 1993 در ژاپن با کیفیت ساخت عالی ( دقیقا یک بدنه حرفه ای رو در نظر بگیرید )داره تولید میشه و هنوز با شارپنس خوبی که داره یکی از لنز های پرطرفداره.فکر میکنید برای چی بدون تغییر همچنان تولید میشه و با اومدن 70-200 نسلش منقرض نشد.جوابش که در بسیاری از سایتها هم به اون اشاره شده به طور خلاصه اینه:
    شما با خرید 80-200 af-D اپتیکی نزدیک به 70-200 بدست می آورید اما با نصف هزینه!
    علت ارزون بودنش هم نسبت به 70-200 همونطور که دوستان گفتند نداشتن vr و موتور فوکوس و هود و پوشش نانو و این جور چیزهاست.
    1986، Logitech، ehsan+ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

سلام
    ای کسانی که با لنزهای ذیل تجربه دارید!!!!
    Canon EF 50 F1.2
    canon EF 85 1.2
    Canon EF 24-70 F2.8

نظرتون در مورد این بزرگوارها چیست!؟؟

بنده از بابت لنز یتیم شدم و فقط یک 10-22 دارم و قصد دارم لنزی بخرم که دیگه قصد عوض کردنش رو نداشته باشم!
    قصد 70-200 رو داشتم که فعلا رنج نورمال تا تله کوتاه برام ارجعیت داره!
    از آنجا که با لنزهای پرایم (30-50-85-135 و همچنین 70 200 محترم) کار کردم ،فعلا قصد خرید یک لنز عالی برای پرتره هام دارم ! البته پرتره های محیطی یعنی دقیقا بین رنج 30 تا 85 !!!!
    حال میخواستم بدونم اگر 24-70 رو بخرم ( البته با 7دی) و دست از 50 و 85 بکشم چقدر از کیفیت این دو لنز رو از دست داده ام( منظورم شارپنس ، کنتراست ، بوکههههههههههه _ لازم به ذکر است که Ca و vignetting اصلا مهم نیست)
    شنیده ام که 50 1.2 در دیاف های باز سافت تشریف دارند!!
    85 هم که برای من بسته است!!!
    و آخر اینکه 24-70 در دیاف 2.8 چطوره!؟؟ ( شارپنس و بوکه)

رنج 24-70 برای من ایده آل هست ( شاید یک روزی رفتیم فول فریم که دیگه چه میشه)
    پیشاپیش ممنون

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

مرتضی جان حالا تا دوستان از راه برسند و راهنمایی بکنند این رو بگم که اگر قصد 85مم داری(که البته کمی روی 7دی بسته میشه کادرش) به 85مم اف 1.4 سیگما هم یک نگاهی بیانداز.از روزی که باهاش کار کردم شیفته این لنز شدم.واقعا لنز خوش ساخت و بسیار شارپیه با قیمتی کمتر از نصف 85 اف 1.2 و وزن خیلی کمتر و دهانه فیلتر کوچکتر.خلاصه این لنز رو هم یک بررسی بکن حتما.ولی همونطور که گفتم روی کراپدار کمی بسته میشه...از نظر شارپنس هم کلا کم از 1.2 نداره...
    به 70-24 جدید تامرون هم یک نگاهی بندازی بد نیست
    Herati تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

سلام
    دوستان دوربین من d5100+18-105 هستش الان میخوام یه لنز ماکرو بگیرم که قیمت بالایی نداشته باشه اگه قدیمی و بدون AF و لرزشگیر هم باشه مشکلی نیست مورد استفاده هم تصویر برداری از مدارات تلفن همراه هست و به زودی برای خرید میرم ناصرخسرو به نظر شما دنبال چه لنزی باشم؟
    ممنون

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    مرتضی جان حالا تا دوستان از راه برسند و راهنمایی بکنند این رو بگم که اگر قصد 85مم داری(که البته کمی روی 7دی بسته میشه کادرش) به 85مم اف 1.4 سیگما هم یک نگاهی بیانداز.از روزی که باهاش کار کردم شیفته این لنز شدم.واقعا لنز خوش ساخت و بسیار شارپیه با قیمتی کمتر از نصف 85 اف 1.2 و وزن خیلی کمتر و دهانه فیلتر کوچکتر.خلاصه این لنز رو هم یک بررسی بکن حتما.ولی همونطور که گفتم روی کراپدار کمی بسته میشه...از نظر شارپنس هم کلا کم از 1.2 نداره...
    به 70-24 جدید تامرون هم یک نگاهی بندازی بد نیست
    راستش به اون فکر میکردم!!!!
    از آنجا که با سیگما 50 و 30 کار کردم و تجربه خوبی داشتم اگر با رنجش کنار بیام میشه رفت سمتش!
    ولی اول از همه به 24-70 فکر میکنم!!
    شارپنس و کیفیت ساخت برام خیلی مهمه.
    سیگما 50 اصلا خوب نبود توی سیلینگ ولی 30 بهتر بود
    در مورد تامرون کسی اطلاع دقیقی نداره؟

ممنون عقیل جان

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

85 سیگما از بهترین لنزهای موجود دنیاست.اصلا با اون دو لنز قابل مقایسه نیست.فقط کافیه دستت بگیری تا متوجه بشی.اصلا نگران هیچ چیزش نباش.تنها نکته اپتیکی محسوسش کمی گرم بودن عکسهاش بود که مهم نیست.
    Herati تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط reza3322 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان دوربین من d5100+18-105 هستش الان میخوام یه لنز ماکرو بگیرم که قیمت بالایی نداشته باشه اگه قدیمی و بدون AF و لرزشگیر هم باشه مشکلی نیست مورد استفاده هم تصویر برداری از مدارات تلفن همراه هست و به زودی برای خرید میرم ناصرخسرو به نظر شما دنبال چه لنزی باشم؟
    ممنون

درود

بهترین گزینه برای شما ، میتواند ورژن قدیمی 105mm ماکرو نیکون باشد Nikkor AF 105mm f/2.8 D این لنز دیسکانتنیو شده و دست دوم آن گاها یافت میشود

البته چون این لنز قدیمی هست و موتور فوکاس ندارد روی بدنه شما صرفا منوال فوکاس خواهد بود. که فرمودید مانعی ندارد.

بعد از آن لنز ماکرو تامرون 90mm رو توصیه میکنم که به نسبت لنزهای نویی که در بازار هست قیمت خوبی دارد و دوستان فعال در عرصه ماکرو از آن رضایت دارند.

موفق باشید
    reza3322، sh.khani، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

بهترین گزینه برای شما ، میتواند ورژن قدیمی 105mm ماکرو نیکون باشد Nikkor AF 105mm f/2.8 D این لنز دیسکانتنیو شده و دست دوم آن گاها یافت میشود

البته چون این لنز قدیمی هست و موتور فوکاس ندارد روی بدنه شما صرفا منوال فوکاس خواهد بود. که فرمودید مانعی ندارد.

بعد از آن لنز ماکرو تامرون 90mm رو توصیه میکنم که به نسبت لنزهای نویی که در بازار هست قیمت خوبی دارد و دوستان فعال در عرصه ماکرو از آن رضایت دارند.

موفق باشید
    ضمن تشكر از انوش عزيز
    بنده ٩٠ تامرون را تضمين ميكنم كيفيت اين لنز فوق العاده است.
    reza3322، کوروش و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

مرتضی جان به نظر من برای شما 24-70 مناسب است. لنز ثابت دوربینتان می شود.
    Herati و Saadat تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

صفحه 87 از 433 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 137 187 ... آخرینآخرین