صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 50
Like Tree46تشکر

موضوع: G9 یا S5is

كاربر جديد Fara آواتار ها
    تشکر کرده
    19

پیش فرض جی 9 یا اس5آی اس

سلام من عضو جدید هستم
    راستش چند تا مشكل دارم كه میخوام همه رو اینجا مطرح كنم
    اگر با قوانین سایت مغایرت داره لطف كنید بگین اصلاح كنم
    اول اینكه بعد از یكسری جستجوی اینترنتی به كنون اس 5 آی اس علاقمند شدم ( از بین دوربینهایی مثل اچ 5 - اس 9600 ) منتها الان با دیدن جی 9 در سایت كنون و دیگر سایتها بیشتر ازش خوشم اومده . چیزی كه منو یه تردیدد میندازه زوم اوپتیكال 6 ایكس اونه . میخوام بدونم زوم اوپتیكال چقدر مهمه ؟ و اینكه ویزور اوپتیكال این مدل نسبت به ویزور های الكتریكال همرده هایش در دیگر برند ها مزیت مهمی بحساب می آید یا خیر ؟
    مسئله دیگه اینكه آیا نداشتن لرزش گیر در اس 9600 عیب بزرگی برای این دوربین است یا اینكه لرزش گیر فقط در مثلا زوم های بالا بكار می آید ؟
    و نكته آخر اینكه جی9 برای من از نظر وزن - اندازه سنسور - نوع باتری - اندازه ال سی دی - واید بهتر - چشمی نوری نسبت به اس5 آی اس مزیت داره فقط زوم اوپتیكال و قیمتش كه یه كم لالاتره
    لطفآ راهنمایی بفرمائید
    متشكرم ................

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: جی 9 یا اس5آی اس

سلام من عضو جدید هستم
    راستش چند تا مشكل دارم كه میخوام همه رو اینجا مطرح كنم
    اگر با قوانین سایت مغایرت داره لطف كنید بگین اصلاح كنم
    سلام
    من كه مشكلی ندیدم, و مغایرتی هم با قوانین سایت به نظرم نیومد, جز اینكه اگر بلافاصله بعد از عضویتتون اولین تاپیك را باز نكرده بودید و كمی تاپیكهای دیگر را مطالعه میكردید, شاید بهتر بود .... :)

میخوام بدونم زوم اوپتیكال چقدر مهمه ؟
    خیلی مهمه, فكر نكنم هیچ كس بتونه بگه زوم بالا چیز بی ارزشیه!!

و اینكه ویزور اوپتیكال این مدل نسبت به ویزور های الكتریكال همرده هایش در دیگر برند ها مزیت مهمی بحساب می آید یا خیر ؟
    بله, غیر از وضوح معمولا" بالاتر, كمترین مزیتش اینه كه با استفاده از ویزور اپتیكال به جای LCD كاهش بسیار زیادی در مصرف باتری ایجاد میشود.

مسئله دیگه اینكه آیا نداشتن لرزش گیر در اس 9600 عیب بزرگی برای این دوربین است یا اینكه لرزش گیر فقط در مثلا زوم های بالا بكار می آید ؟
    لرزشگیر هم در زوم بالا و هم در نور كم(به غیر از نور روز در هوای آزاد) كاربرد دارد, ولی بعضی از دوستان ظاهرا" ایرادهای دیگری از 9600 گرفته بودند كه در نگاه اول و مشخصات ظاهری اصلا" انتظار چنین چیزی را نداشتم.

و نكته آخر اینكه جی9 برای من از نظر وزن - اندازه سنسور - نوع باتری - اندازه ال سی دی - واید بهتر - چشمی نوری نسبت به اس5 آی اس مزیت داره فقط زوم اوپتیكال و قیمتش كه یه كم لالاتره
    واید 35 در برابر 36 كه اصلا" چشمگیر نیست.
    ولی مزیتهای دیگه ای داره:
    بدنه فلزی (اگر اشتباه نكنم)
    كفشك فلاش (كه با توجه به گران بودن فلاشهای مخصوصش, شاید برای همه مزیت محسوب نشه)
    فرمت خام RAW

اگر اختلاف قیمت این دو كم بود (مثلا" در حد 60-50 تومان) من قطعا" G9 را (با وجود زوم كمتر) انتخاب میكردم, ولی اختلاف 350 و 520 خیلی بیشتر از این حرفهاست و فكر بیشتری را میطلبد. :biggrin:

http://www.dpreview.com/reviews/comp..._s5is&show=all
    farhad44، Christ Melikian، Kheradmand و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    19

پیش فرض پاسخ: جی 9 یا اس5آی اس

وحيد جان از راهنماييت ممنون

راستش من به چند گزينه رسيدم كه اگه جي 9 رو ازش كم كنم بازم اس 9600 - اس5 آي اس - اچ 9 - اولمپيوس يو زد 560 ) يا 550؟( - كونيكا مينولتا ديماژ آ 200 و پاناسونيك اف زد 18 باقي ميمونه .

فان من در عكاسي طبيعته و بعدشم پرتره . و ميخوام بتونم تو خونه هم عكسهاي قابل قبولي بگيرم . قبلا يك نيكون قديمي 35 با لنز 1:1.2 داشتم كه چون كفشك فلاشش يك رابط ميخواست كه گير نمي اومد نمي تونستم از يك ساعتي به بعد تو محيط ايندور عكاسي كنم . حالا ميخوام با ديجيتال اين مشكلو نداشته باشم .
    قيمت هم برام مهمه . البته ميدونم كه دوربين ارزششو داره ولي فكر ميكنم اگه يكم تو عكاسي جلوتر برم بايد بكلي از اين رده دوربين خداحافظي كنم و برم سراغ اس ال آر ها . راستي من نفهميدم فرق بين دي اس ال آر و اس ال آر لايك و كامپكت چيه ؟؟؟
    بعدش مگه جي 9 فلاش خاصي ميخواد كه گرونتره ؟
    دليل اينكه علاقمنديمو تو عكاسي گفتم اين بود كه بتونيد بهتر راهنماييم كنيد كه زوم بالا چقدر بدردم ميخوره و همينطور لرزشگير !!!!!!!!!!!!1
    بعدش اگه من عليرغم كارشناسي شما رفتم طرف جي 9 كه قيمتش نزديك به 350 ديه بنظر شما بهتره كه يه مقايسه اي هم بين اونها داشته باشم يا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تشکر کرده
    19

وحيد جان از راهنماييت ممنون

راستش من به چند گزينه رسيدم كه اگه جي 9 رو ازش كم كنم بازم اس 9600 - اس5 آي اس - اچ 9 - اولمپيوس يو زد 560 ) يا 550؟( - كونيكا مينولتا ديماژ آ 200 و پاناسونيك اف زد 18 باقي ميمونه .

فان من در عكاسي طبيعته و بعدشم پرتره . و ميخوام بتونم تو خونه هم عكسهاي قابل قبولي بگيرم . قبلا يك نيكون قديمي 35 با لنز 1:1.2 داشتم كه چون كفشك فلاشش يك رابط ميخواست كه گير نمي اومد نمي تونستم از يك ساعتي به بعد تو محيط ايندور عكاسي كنم . حالا ميخوام با ديجيتال اين مشكلو نداشته باشم .
    قيمت هم برام مهمه . البته ميدونم كه دوربين ارزششو داره ولي فكر ميكنم اگه يكم تو عكاسي جلوتر برم بايد بكلي از اين رده دوربين خداحافظي كنم و برم سراغ اس ال آر ها . راستي من نفهميدم فرق بين دي اس ال آر و اس ال آر لايك و كامپكت چيه ؟؟؟
    دليل اينكه علاقمنديمو تو عكاسي گفتم اين بود كه بتونيد بهتر راهنماييم كنيد كه زوم بالا چقدر بدردم ميخوره و همينطور لرزشگير !!!!!!!!!!!!1
    بعدش اگه من عليرغم كارشناسي شما رفتم طرف جي 9 كه قيمتش نزديك به 350 ديه بنظر شما بهتره كه يه مقايسه اي هم بين اونها داشته باشم يا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خيلي خيلي از صبوريت متشكرم .

كاربر همراه KingArash آواتار ها
    تشکر کرده
    1226

Wink پاسخ: جی 9 یا اس5آی اس

سلام دوست من:)
    SLR like يعني اينكه فقط از لحاظ قيافه شبيه SLR و تمام! بين اين دو رده تفاوت از زمين تا
    آسمونه! كه مهمتريناش شامل تفاوت اندازه سنسور ( بزرگترين سنسور در انواع like
    بزرگتر از 5 ميليمتر نيست در حاليكه در SLR ها اين اندازه به چند سانتي متر ميرسه ) ، نوع
    سنسور ( معمولا، نه هميشه، در Like ها از سنسور CCD و در SLR ها از CMOS استفاده
    ميشه ) و امكاناتي نظير دامنه خيلي وسيعتر ISO و خيلي امكانات ديگست. در يك Like يا
    Compact شما مي تونيد در يك محدوده اي كه دوربين تعيين ميكنه انواع عكس هاي ماكرو
    معمولي و تله رو ( طبعاً با كيفيت پايين تر نسبت به SLR‌ ) بگيريد ولي در SLR شما براي هر
    كدوم از اين موقعيت ها به يك لنز مخصوص اين كار نياز خواهيد داشت.
    G9 و يا S5IS با هر فلاشي كار نمي كنند و بايد از فلاش هاي مخصوصي استفاده كنيد كه
    معمولاً قيمت بالايي دارند.
    به نظر شخصي من 520 تومن براي G9 گرونه، هرچند شما براي D350 هم بايد حدود 580-600
    پرداخت كنيد و بعد براي خريد لنزهاتون هم فكز مي كنم از 800-900 تومن تا n تومن بسته
    به نيازتون بايد هزينه كنيد.
    Mashhadi Vahid، Pouyashariat61 و Fara تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بنظرم صرف نظر از قابليتهاي دو دوربين كه آقا وحيد فرمودن يه مساله كه خيلي مهم هست اندازه اين دو دوربين هستش . كه با توجه به اندازه كوچكتر G9 نسبت به S5 ميشه براحتي اونو هميشه همراه خودتون داشته باشيد . البته اين كوچك بودن اندازه باعث ميشه يه سري قابليتها رو مثلا" زووم بالا كه در S5 در اختيارتون هست در G9 از دست بدين .ولي در عوض صحنه هاي بيشتري با اوون شكار كنيد .
    البته اينم در نظر داشته باشيد كه با توجه به فرهنگ جامعه ما نشانه رفتن با يه Dslrو يا يه Like در ميان مردم كوچه و بازار احتياط بيشتري رو ميطلبه تا همين كار رو بخواي با يه دوربين Compact انجام بدي . بعبارتي با يه كامپكت راحتتر ميتوني در ميان مردم عكاسي كني .
    Mashhadi Vahid، KingArash و Fara تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

البته دوربین هایی مثل s5is در رده slr like قرار میگیرند
    به نسبت دوربین های كامپكت بسیار کامل تر و با امکانات وسیع تری عرضه میشوند اما به هر حال به نسبت DSLR ها وربین های ضعیفی محسوب میشوند
    این دوربین ها ممکن است به صورت ظاهری شباهتی به SLR ها نداشته باشند ... تا جایی که من فهمیدم عمده ترین فالتور در این دوربین ها لنز با رنج بلند است... که در حال حاظر تا 18X زوم هم در اختیار کاربران قرار میدهند.
    Fara تشکر می‌کند.
    سام مقدم

تشکر کرده
    19

با تشكر از همه دوستانی كه راهنمایی فرمودند
    منتها مهمترین قضیه كماكان برای بنده حل نشده باقی مونده
    لطفا راهنمایی بفرمایید برای :
    1- عكاسی مناسب در محیط ایندور خانه ( كه طبیعتا خیلی كوچیك هم هست )
    2- عكاسی خانوادگی كه بیشتر شب ها و بعد از ساعات كاری روزانه دست میده
    به چه امكاناتی از دوربین بیشتر نیاز دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    حدس خودم لنز واید - لرزشگیر و فلاش اكسترناله
    بعدش این قضیه با عكاسی لنداسكیپ و پرتره منافاتی هم داره یا باید یكی از دو علاقمندی رو در اولویت انتخابم قرار بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مثلا فكر میكنم برای عكس گرفتن از طبیعت باید زوم اوپتیكال بالا و لنز تله و لرزشگیر داشت .

راستی یك عزیزی میگفت عموما در عكاسی دیجیتال فلاش اكسترنال كاربرده ویژه ای نداره و همون فلاش سرخود با پرتاب بالا كارا رو را میندازه . چون دوربینهای الان تنظیمات متنوع و كاربردی برای فلاش سر خودشون دارند مثل اچ 5

-------- ضمن عرض پوزش بنده در سوال قبلی اسم اولمپیوس اس پی 550 رو اشتباه نوشتم . راستی ننوشتین این دوربینها ( آ200-اف زد 18 - اس 9600 - اچ 9 ------ كداك پی 880 رو هم بهش اضافه كنین ) بالاخره چه جوریان ؟؟؟؟
    تو بازار كدومشون موجوده یا نیست یا هر نظر فنی كه دارین
    در آخر تاپیك اصلی كه انتخاب بهتر بین جی 9 و اس5 بود همینطور رو زمین مونده و فقط وحید جان صراحتا جواب دادند
    ممنون از وقتی كه برای بنده اختصاص میدین .
    :)

كاربر همراه KingArash آواتار ها
    تشکر کرده
    1226

Wink پاسخ: جی 9 یا اس5آی اس

بين اين دوتا دوربين فقط يك ميليمتر در حداقل فاصله كانوني تفاوت وجود داره كه آنچنان وايد بيشتري
    را نصيب شما نخواهد كرد! من خودم S3 دارم، فلاشش تو خونه تا 3 متر رو كاملاً و تا 5 متر رو جواب
    ميده، S5 هم همينطور بايد باشه. اگه بخواهيد مثلاً يك S5 و يه فلاش اكسترنالش رو بگيريد، من توصيه
    ميكنم كه بريد بجاش يه SLR بخريد كه لااقل ارزش پولتون رو داشته باشه

مثلا فكر میكنم برای عكس گرفتن از طبیعت باید زوم اوپتیكال بالا و لنز تله و لرزشگیر داشت
    كاملاً !! من خودم عاشق عكاسي از طبيعتم! تا بحال نياز به وايد احساس نكردم چون هر موقع نياز بوده
    يه پانوراما گرفته ام! ولي..... اينقدر دوست داشتم كه بجاي 12X يه تله 50X داشتم اگه يه بار بريد
    به دل طبيعت براي عكاسي اونوقت احساس منو درك مي كنيد! يه پرنده رنگارنگ روي درخت نشسته و
    ....... طبيعتاً لرزه گير هم خيلي مهمه! چون مطمئنم كه هميشه نمي تونيد يه سه پايه
    همراه داشته باشيد:cool:

عكاسی خانوادگی كه بیشتر شب ها و بعد از ساعات كاری روزانه دست میده
    به چه امكاناتی از دوربین بیشتر نیاز دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    يه دوربين با نويز پايين در ايزوهاي نسبتاً بالا !!

در انتخاب نهاييتون به مارك هم توجه كنيد تا بعداً از انتخابتون زده نشيد !! مثلاً احساسي كه از بدست
    گرفتن يك Canon بمن دست ميده، با هيچ دوربين Sony بدست نمياد !! همونطوريكه يه واكمن يا ست
    Sony رو با هيچ مارك ديگه اي عوض نمي كنم !!

در نهايت من حتي آماتور هم نيستم !! ولي سعي كردم اون چيزايي رو كه تا بحال فهميدم در اختيارتون قرار بدم
    دوست من
    Fara تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

كونیكا آ200 كه مدتهاست تولید نمیشه, وگرنه دوربین خوبی بود (البته شاید در زمان خودش) بجز FZ18 هم راستش من نسبت به گزینه های دیگه نظر خوبی ندارم (فقط یك احساس شخصی!!)

تا جایی كه من میدونم, برای كنترل فلاش از طریق دوربین, باید فلاشی را كه برای آن توصیه شده بخرید, وگرنه میشود یك فلاش 30 تومانی هم روی آن گذاشت, اما باید بصورت دستی و با سعی و خطا قدرت فلاش را تنظیم كنید (اگر اشتباه میكنم, اساتید تصحیح بفرمایند).

در Like ها از سنسور CCD و در SLR ها از CMOS استفاده ميشه
    البته نه همیشه آرش جان , نمونش اكثر SLRهای Nikon كه سنسورشان CCD است, و CMOSاغلب در كانن استفاده میشود. كه البته فقط وجود سنسوری به نام CMOS مزیتی محسوب نمیشود.

البته دوربین هایی مثل s5is در رده slr like قرار میگیرند
    شاید هم كامپكت!!! :)

1- عكاسی مناسب در محیط ایندور خانه ( كه طبیعتا خیلی كوچیك هم هست )
    2- عكاسی خانوادگی كه بیشتر شب ها و بعد از ساعات كاری روزانه دست میده
    به چه امكاناتی از دوربین بیشتر نیاز دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    حدس من: لنز واید+ ایزوی بالا و كم نویز+ لرزشگیر و تنظیمات دستی

قیمت كداك 880 رو هم تو تاپیك قیمت دوربینهای كداك میتونید ببینید, ولی زیاد جالب نیست.

اگر قیمت دوربین زیاد اذیتتان نمیكند, همان G9 خیلی بهتر است, سریعتر آماده عكاسی میشود, نیازی به برداشتن و گذاشتن درپوش لنز نیست و ....
    KingArash و Fara تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین