صفحه 20 از 22 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 215
Like Tree338تشکر

موضوع: با حدود 1.5 ملیون تومان چه تركیب مناسبی از دوربین DSLR و لنز پیشنهاد می كنید؟

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

پیش فرض پاسخ : با حدود 1.5 ملیون تومان چه تركیب مناسبی از دوربین DSLR و لنز پیشنهاد می كنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط StarSoheil نمایش پست ها
    ابتدا ممنون از پاسختون. نه ببینید من نگفتم مثلا از شخص هیچ فاصله ای نداشته باشیم. حالا یک مثال میزنم شاید بهتر متوجه بشین. من الان یک دوربین فیلمبرداری مدل Sony SR300 دارم. مثلا چند روز پیش رفته بودیم هتل آتلانتیس بعد اونجا ما مثلا از ساختمان هتل حدود 50-70 متر فاصله داشتیم ولی با این وجود من اصلا نمیتونستم کل بنای هتل رو در کادر دوربین جا بدم ولی یکی از این سایبرشات ها دست یکی دیدم که دقیقا پهلو من ایستاده بود و کل بنای اون هتل رو تونسته بود در صفحه پوشش بده حتی کمی زیادتر. من منظورم این بود که مثلا بشه این موارد رو پوشش داد توی کادر. مال اون هم از اون شخصی که عکس گرفت خوب افتاد توی عکس ( بدن واضح و بزرگ ) و هم نمای کامل پشت سرش رو پوشش داد.
    با سلام
    دوست عزيز جدا از مسئله دوربين و پيچيدگي هاي تفهيم قضيه هر لنز داراي زاويه اي است كه اگر دقت كنيد در مشخصه فني آن قيد ميشود.
    اين زاويه با مشخصه زاويه افق - عمودي - و دياگونال (گوشه به گوشه) بيان ميگردد. لذا شما هر چه اين زاويه را بازتر داشته باشيد اين پوشش بيشتر ولي در عوض اعوجاج بيشتر ميگردد.
    حتي در برخي از اين لنزها شما كفش پاي خود را هم ميتوانيد ببينيد يعني پوششي نزديك به 180 درجه كه به لنزهاي فيش آي مشهورند.
    لنزهاي استاندارد زوم با دو عدد به شما نشان داده ميشوند. مثلا 15-85
    بازترين زاويه اي كه شما به آن نياز داريد تا چنين عكسي را بگيريد عدد اول يعني همان 15 است.
    اگر لنزي با عدد 12 داشته باشيد پوشش بيشتر است. و حتي ميتوانيد بر روي مشخصات دوربين هاي كامپكت نيز آنرا پيدا نماييد.
    پس شما بهتر است قبل از هر چيزي بقول دوستمان بودجه خود را معلوم نماييد تا بهتر روشن گردد.
    A. Shahbazi تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

پیش فرض پاسخ : با حدود 1.5 ملیون تومان چه تركیب مناسبی از دوربین DSLR و لنز پیشنهاد می كنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط StarSoheil نمایش پست ها
    من دقیقا با همین بودجه قصد خرید دوربین به همراه لنزش رو دارم. از عکاسی و اصطلاحاتش هیچی سر در نمیارم فقط میخوام مثلا وقتی یک شخص کنار یک ساختمون یا برجی ایستاده بدون اینکه از چهره شخص مورد نظر فاصله بگیریم یا کلا چهره اش کوچک بشه کل اون برج در عکس بیفته و پوشش داده بشه بدون اینکه در چهره اون شخص تغییر زیادی داده بشه. برای این چه لنز و دوربینی رو پیشنهاد میکنید؟
    جناب آقای نادر توضیح دادند اما یک ترفند هست که میشه استفاده کرد با لنز نرمال یا واید عکس بگیرین به این صورت که فرد باید از اون ساختمون فاصله بگیره نمونه این کار ها رو توریست ها خیلی انجام می دهند مثلا عکسی در کنار برج پیزا یا ایفل که خوراک عکس توریستی هست.

شما می تونی در رده کنون 500D , 550D و در نیکون به D90 فکر کنی ، مزیت D90 این هست که همراهش لنز کیتی هست که این لنز با توجه به رنج و نسبت به قیمتش عکس های خوبی میشه باهاش گرفت.
    StarSoheil و nadersharp تشکر می‌کنند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

با تشكر از دوست عزيزم.
    ترفند بسيار خوبيست و البته فقط در صورتي كه فضا به شما اين امكان را بدهد.
    مثلا برخي نقاط اين فضا كامل وجود دارد... مثل دزوازه برلين(براندنبورگ) يا ايفل - يا ....
    اما در برخي نقاط اين عدم فضاي كافي و نزديك شدن موضوع به دوربين براي شما دردسر ساز ميشود.
    مثلا در بسياري از خيابانهاي رم كه دوست داريد جلوي ساختمان عكس بگيريد ولي حتي از دورترين نقطه اين فضا به شما داده نميشود.
    و حتي گاهي مجبور به نشان دادن عمق سوراخ هاي بيني ( به جهت عكس انداختن در زاويه اي غير همسطح همانند عكس زير) ميشويم.
    StarSoheil و radioheadz تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه mhd61 آواتار ها
    تشکر کرده
    199

پیش فرض انتخاب بین 50D و 60D و نیکون d7000

با سلام به همه دوستان. تو دوراهی بدی گور کردم و واقعا نمیتونم تصمیم بگیرم (در واقع ۳ راهی!)

من تا ۱۶۰۰ بودجه دارم و میخام ی دوربین بخرم با این مشخصات
    ۱. عکاسی پی در پی حد اقل ۵ fps
    ۲. استفاده در استودیو کوچیک که خودم تو خونه میخو ام بار پا کنم. میخام بتونه با فلاش های بیسیم (حد اقل ۳ گروه) بدون تجهیزات رادیویی و اضافه کار کنه.
    ۳. فیلمبرداریش خیلی برم مهم نیست ولی خوب باشه بهتره
    ۴. بدنه خوبی داشته باشه که در هوای مرطوب و یا برون خیلی خفیف اذیت نکنه

چی پیشنهاد میکنین؟ ریوریو های خیلی زیادی در براشون دیدم و چون هر ۳تاشو ن واقعا خوب به نظر میرسن خیلی انتخاب سختی شده برام. ممنون میشم همه نظراتتونو بدین.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب 50D كه با اين اوصاف مي رود كنار چون اصلا ترنسميتر داخلي براي تريگر كردن فلاشهاي بي سيم ندارد.

60D هم اين قابليت را دارد ولي تا دو گروه فلاش را بيشتر ساپورت نمي كند. در برند كنن فعلا فقط 7D با اين نياز شما همخواني دارد.

نيكن D7000 نيز مانند 60D تا دو گروه مستقل را ساپورت مي كند.

اصولا به اعتقاد من برند نيكن براي فلاش بازي بهتر جواب مي دهد ولي توجه داشته باشيد كه شما براي استفاده از هر دو برند در اين زمينه نياز به فلاش هاي TTL داريد كه وقتي تعدادشان زياد مي شود هزينه هايتان هم بالا مي رود. اگر مي خواهيد استوديوي جدي راه بيندازيد بهتر است به فكر ست فلاش استوديويي و تجهيزات تريگر راديويي باشيد.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

سلام من هم به آقای star soheil پیشنهاد خرید یک کامپکت خوب مانند کنون G11 رو می دم چون من خودم هم با هدفی مشابه هدف ایشون (وایدتر بودن لنز ) به سراغ خرید دوربین جدیدی رفتم و حالا تمام اوقات فراغتم رو صرف جستوجو در سایت های عکاسی می کنم.
    ببنید سهیل عزیز وارد شدن به دنیای عکاسی حرفه ای (دوربین های DSLR) مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی است . وقت برای آموزش مسائی گسترده این نوع عکاسی و هزینه برای خرید لوزام جانبی مانند انواع لنز ها و... در ضمن حمل این تجهیزات و تعویض لنز هم شاید برای افرادی مانند من کار سختی باشد .
    اگر دنبال گرفتن عکس هایی واید هستید می توانید با جستوجو در بین دوربین های کامپکت گزینه مناسبی پیدا کنید (هر چند که هیچ وقت به واید بودن لنز های واید و ... دوربین های حرفه ای نمی رسند ) و در ضمن کیفیت عکس کامپکت ها کمتر است ولی اگر اطلاعات کافی نداشته باشید با دوربین های حرفه نمی توانید به نتیجه مطوبی برسید.
    در آخر توجه شما رو به شیوه عکاسی panorama جلب می کنم که روش خیلی خوبی برای تهیه کس های واید و گرفتن عکس مورد نیاز شماست.
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza20 نمایش پست ها
    سلام ولی اگر اطلاعات کافی نداشته باشید با دوربین های حرفه نمی توانید به نتیجه مطوبی برسید.
    .
    دوست عزیز فکر کنم یک dslr تو مد اتومات هم عکسای خوبی در مقایسه با کامپکتها بگیره. شما اینطور فکر نمیکنید ؟

دوستانی که خیلی درگیر جزئیات نمیشوند هم ، میتوانند به دوربین اعتماد کنند و از رزولوشن بالا و نویز کم عکسهاشون لذت ببرند. ( حد اقل در قیاس با کامپکت ) . بنده معتقدم دلیل عدم انتخاب dslr در مقابلِ یک کامپکت ، بیشتر سایز بزرگ و قیمت بالای دوربین slr است نه پیچیدگی تنضیمات دستی آن. برخی مشخصات خاص که همه یکجا در یک کامپکت خاص قرار میگیرند هم میتونه دلیل دیگر انتخاب کامپکتها باشد مانند قرار دادن یک رنج فاصله کانونی نسبتا کافی در سایزی کوچک . البته تا چندی قبل که DSLR ها فیلمبرداری و live view نداشتند، فقط حرفه ای ها این دوربینها را با کمال رضایت میخریدند. اما الان شرایط عوض شده و قیمتهای کم برخی SLR ها هم بیانگر اقبال عمومی از آنهاست.
    ahmadsht تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر همراه mhd61 آواتار ها
    تشکر کرده
    199

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

خوب 50D كه با اين اوصاف مي رود كنار چون اصلا ترنسميتر داخلي براي تريگر كردن فلاشهاي بي سيم ندارد.

60D هم اين قابليت را دارد ولي تا دو گروه فلاش را بيشتر ساپورت نمي كند. در برند كنن فعلا فقط 7D با اين نياز شما همخواني دارد.

نيكن D7000 نيز مانند 60D تا دو گروه مستقل را ساپورت مي كند.

اصولا به اعتقاد من برند نيكن براي فلاش بازي بهتر جواب مي دهد ولي توجه داشته باشيد كه شما براي استفاده از هر دو برند در اين زمينه نياز به فلاش هاي TTL داريد كه وقتي تعدادشان زياد مي شود هزينه هايتان هم بالا مي رود. اگر مي خواهيد استوديوي جدي راه بيندازيد بهتر است به فكر ست فلاش استوديويي و تجهيزات تريگر راديويي باشيد.

ممنون به خاطر اطلاعات. یعنی شما میگین با 50D اصلا نمیشه مصلا از تکنیک های off-camera flash استفاده کرد؟ حتا دوربین های mid-range هم این قابلیت رو دارن.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط mhd61 نمایش پست ها
    ممنون به خاطر اطلاعات. یعنی شما میگین با 50D اصلا نمیشه مصلا از تکنیک های off-camera flash استفاده کرد؟ حتا دوربین های mid-range هم این قابلیت رو دارن.
    حتی دوربینهای ابتدایی نیکون هم این قابلیت رو دارند اما در برند کانن یا باید برید سراغ دوربین های رده بالا و یا دنبال تجهیزات جانبی مثل رادیو تریگر ها باشید.

پی نوشت: لطفا قبل از ارسال پست یه نگاهی به متنی که می خواید بفرستید بندازید که اگر احیانا اشتباهی داشت برطرفش کنید. تو 6 خط پست, 8-9 تا اشتباه دارید و یه جاهاییش حتی منظورتون هم مشخص نیست.
    lamagra و Walkman تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

با سلام
    میتونم بپرسم کدوم یک از مدلهای کانن و نیکون ترنسمیتر داخلی برای فلاش اکسترنال دارند؟
    (ببخشید چون اینجا بحثش بود پرسیدم. نمیدونستم کجا باید سوال کنم ...)
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

صفحه 20 از 22 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین