صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 68
Like Tree138تشکر

موضوع: نيكون دي 300 يا دي 90

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: نيكون دي 300 يا دي 90

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    ممنون آقای قبادی

فکر می کنم این دوربین برای هر بار shoot می تونه 10 دقیقه تصویر برداری کنه ( البته جایی خونده بودم 5 دقیقه ) و بعد از اون می شه دوباره دوربین رو برای تصویر برداری shoot کرد ، که همونجور که گفتم کلا بهتره به دوربینمون فشار نیاریم
    بله ...

در حالت 720P شما حدودا 5 دقیقه می توانید فیلمبرداری کنید.

در حالت های دیگر 10 دقیقه ...

اما همین هم بسیار با ارزش است.
    heiran تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

پیش فرض نیکون دی 90 یا نیکون دی 300

میخوام دروبینمو از دی 80 ارتقا بدم ولی بین این دو گزینه یعنی دی 90 و دی 300 گیر کردم . نیاز به لنز ندارم و تنها بدنه برام مهم هست . چیزهایی که برای بدنه جدید مورد نظرم هست یکی شفافیت و کیفیت بهتر تصویر و دومی نویز کمتر تصویر در محیط های کم نور هست و صد البته به روز بودن دوربین هم جذابیت دارم برام .
    کار اصلی که انجام میدم برای عکاسی به ترتیب اولویت چند دسته تقسیم میشه : مورد اول عکاسی معماری هست . مورد دوم عکاسی اجتماعی و مورد سوم عکاسی طبیعت و ماکرو و خانوادگی و چیزهای روتین دیگه ... در عکاسی معماری بعضی جاها نمیتونم از فلاش استفاده کنم و به همین دلیل نویز دی 80 آزاردهنده هست برام . در عکاسی اجتماعی هم بعضی زمان ها به علت نور کم و نتونستن استفاده از فلاش باز نویز آزارم میده !

دلیلی که برای من ایجاد شبهه کرده و مردد شدم بین خرید این دو دوربین این هست که با دقت تمام قسمت نیکون دی 90 و 300 و توضیحات دوستان رو خوندم . همه از سافت بودن تصویر در مد جی پگ شکایت داشتن و در مد raw هم بعضی ها گفتن خروجی بازم چندان شارپ نیست . یکی از دوستان هم لطف کرده بود چند عکس گذاشته بود و دیدم , بازم تصویر به دلم ننشست . من از مد raw فقط برای عکاسی هایی که زمان کافی دارم و مثل معماری و طبیعت استفاده میکنم و باقی موارد رو با جی پگ میگیرم . و البته اینکه بازم خروجی raw چندان مطلوب هم نیست منو نا امید کرده ! البته همه اینها شنیده های من از دوستان هست ... من از نقاط فوکوس بالا و یا عکاسی پیاپی و یا بدنه فلزی و یک سری امکاناتی که اصلن ازش سر در نمیارم هم استفاده ای ندارم که روی دی 300 هست , ولی کیفیت تصویر برام مهمه . دوست ندارم تصویری بدتر از دی 80 داشته باشم حتا اگه قرار باشه نویز خیلی کم داشته باشم ولی تصویر شارپ نداشته باشم , ترجیح میدم همون دی 80 خودمو استفاده کنم !
    مساله لنز رو هم میگم که بدونین نیاز به لنز ندارم که بخوام 500 دلار اختلاف این دو رو بذارم برای تجهیزات . 18-200 - 105 - 70-200 - 10-24 - 50 و اس بی 900 هم دارم و هیچ نیازی به تجهیزات اضافی ندارم ! حالا میشه منو راهنمایی کنین که در مقایسه با دوربین خودم دی 90 تصویرش بهتره یا دی 300 ؟ نویز و شارپنس برای من مهم هستن ! همینطور با اومدن نیکون دی 300 اس بهتر نیست کمی صبر کنم تا قیمت دی 300 ارزون تر بشه ؟

این رو هم اضافه کنم که البته خرید دی 300 بهم فشار میاره ولی دی 90 نه ...

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

پیش فرض پاسخ: نیکون دی 90 یا نیکون دی 300

سلام
    بعید میدونم دی 300 ارزون بشه.

بستگی به توانایی های عکاسی خودتون داره که بتونید بین دی 300 و دی 90 انتخاب کنید،من که هنوز در حالت A یا P عکس میگیرم و زیاد اهل منوال بازی نیستم.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نيكون دي 300 يا دي 90

من از نقاط فوکوس بالا و یا عکاسی پیاپی و یا بدنه فلزی و یک سری امکاناتی که اصلن ازش سر در نمیارم هم استفاده ای ندارم که روی دی 300 هست , ولی کیفیت تصویر برام مهمه
    خب اگر به آن مشخصاتی که ذکر کردید احتیاج ندارید, چرا یک دوربین گرانتر و سنگینتر بگیرید؟

خروجی تصویر این دو دوربین تا حد زیادی شبیه هم اند و بیشتر اختلاف به مسایلی در بدنه و امکانات جانبی بر میگردد.

به علاوه نویز D90 از D300 کمتر هم هست (شاید چندان چشمگیر نباشد)

ولی در مورد سافت تر بودن تصویر, اگر RAW بگیرید هیچ مشکلی وجود ندارد (سافتنسش در عکسهای JPEG است) و اگر هم در گرفتن JPEG اصرار داشته باشید, میتوانید در منوی دوربین شارپنس را افزایش دهید, هر چند که توصیه نمی شود.
    Arash، A_Maddah، rezafh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

نمی خواستم در این مورد اذهار نظری داشته باشم خصوصا اینکه گفتنی ها رو هم دوستان گفتند.

اما با توجه به لنز های خوبی که دارید که اکثرا فول فریم هستند ( به جز 18-200 و 10-24 البته اگر منظورتان 10-24 نیکون بوده که فول فریم نیستند) و خصوصا اینکه مهمترین خواسته تان عکاسی در مکانهای کم نور است بلا درنگ D700 برای شما ایده ال ترین گزینه است. این مدل با داشتن بدنه سبک سری Dx سنسور عالی D3 را با همان کیفیت داراست با قیمتی کمتر، اما شما فرمودید با D300 هم به شما فشار خواهد آمد.

راجب اختلاف کیفیت D300 و D90 هیچ نظری نمیتوانم داشته باشم چون فقط با D300 کار کرده ام.

اما خوب در D300 شما از مزایایی بهره مند خواهید شد که ظاهرا زیاد برای شما مهم نیست. اما یک فرق عمده اینها سیستم اصلاح خطای Ca لنزها است که فقط در D3 وجود دارد و D300 .

و یک نکته دیگر در مورد قیمت D300 بعد از ورود D300s پیش بینی های دوستان را که در تاپیکD300s دیده بودم به نظرم بیشتر خواسته آنها بود اما درصد کمی برای ارزان شدن D300 میتوان تصور نمود.

چوننیکون سعی کرده اختلاف قیمت بین بدنه هاشو کم بکنه.. یعنی در قیمتهای مختلف مدلی را داشته باشه..

مثلا قبلا اگر کسی میخواست D60 بگیره یا یک مدل بالاتر که D90 بود باید بوجه دوبرابر می پرداخت اما حالا گزینه جدیدی بنام D5000 وجود دارد.

و بین D300 با قیمت 1500 و D700 با قیمت 2500 یک میلیون تومان اختلاف قیمت بود. که هم اکنون بین آنها مدل D300s عرضه خواهد شد.
    که با قیمتی که دارد و اختلاف کارایی ناچیزی که با D300 دارد کوچکترین تاثیری در ارزان شدن D300 نخواهد داشت.

ضمنا در نظر داشته باید که D90 همان D80 آپدیت شده است. و موارد آپدیت شده را خود بهتر میدانید.

موفق باشید

انوش
    nikon_ir، alie و Ario تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط nikon_ir نمایش پست ها
    میخوام دروبینمو از دی 80 ارتقا بدم ولی بین این دو گزینه یعنی دی 90 و دی 300 گیر کردم . نیاز به لنز ندارم و تنها بدنه برام مهم هست . چیزهایی که برای بدنه جدید مورد نظرم هست یکی شفافیت و کیفیت بهتر تصویر و دومی نویز کمتر تصویر در محیط های کم نور هست و صد البته به روز بودن دوربین هم جذابیت دارم برام .
    کار اصلی که انجام میدم برای عکاسی به ترتیب اولویت چند دسته تقسیم میشه : مورد اول عکاسی معماری هست . مورد دوم عکاسی اجتماعی و مورد سوم عکاسی طبیعت و ماکرو و خانوادگی و چیزهای روتین دیگه ... در عکاسی معماری بعضی جاها نمیتونم از فلاش استفاده کنم و به همین دلیل نویز دی 80 آزاردهنده هست برام . در عکاسی اجتماعی هم بعضی زمان ها به علت نور کم و نتونستن استفاده از فلاش باز نویز آزارم میده !

دلیلی که برای من ایجاد شبهه کرده و مردد شدم بین خرید این دو دوربین این هست که با دقت تمام قسمت نیکون دی 90 و 300 و توضیحات دوستان رو خوندم . همه از سافت بودن تصویر در مد جی پگ شکایت داشتن و در مد raw هم بعضی ها گفتن خروجی بازم چندان شارپ نیست . یکی از دوستان هم لطف کرده بود چند عکس گذاشته بود و دیدم , بازم تصویر به دلم ننشست . من از مد raw فقط برای عکاسی هایی که زمان کافی دارم و مثل معماری و طبیعت استفاده میکنم و باقی موارد رو با جی پگ میگیرم . و البته اینکه بازم خروجی raw چندان مطلوب هم نیست منو نا امید کرده ! البته همه اینها شنیده های من از دوستان هست ... من از نقاط فوکوس بالا و یا عکاسی پیاپی و یا بدنه فلزی و یک سری امکاناتی که اصلن ازش سر در نمیارم هم استفاده ای ندارم که روی دی 300 هست , ولی کیفیت تصویر برام مهمه . دوست ندارم تصویری بدتر از دی 80 داشته باشم حتا اگه قرار باشه نویز خیلی کم داشته باشم ولی تصویر شارپ نداشته باشم , ترجیح میدم همون دی 80 خودمو استفاده کنم !
    مساله لنز رو هم میگم که بدونین نیاز به لنز ندارم که بخوام 500 دلار اختلاف این دو رو بذارم برای تجهیزات . 18-200 - 105 - 70-200 - 10-24 - 50 و اس بی 900 هم دارم و هیچ نیازی به تجهیزات اضافی ندارم ! حالا میشه منو راهنمایی کنین که در مقایسه با دوربین خودم دی 90 تصویرش بهتره یا دی 300 ؟ نویز و شارپنس برای من مهم هستن ! همینطور با اومدن نیکون دی 300 اس بهتر نیست کمی صبر کنم تا قیمت دی 300 ارزون تر بشه ؟

این رو هم اضافه کنم که البته خرید دی 300 بهم فشار میاره ولی دی 90 نه ...
    سلام:

بعضی مواقع بعضی از موارد ممکن است نسبی باشند یعنی تعریف آنها بین من و شما متفاوت باشد. در این صورت ممکن است در جمله های بالا اندکی تناقض دیده شود یا حتی پاسخی که میدهم دچار این تناقض باشد.

سعی میکنم فرض باشد من و شما در یک سری مفاهیم مثل هم میبینیم در این صورت انتخاب D700 خواهد بود که بودجه کفایت کننده کارتان نیست.

پاره ای از موارد بالا کمبود آن فرقی بین D80 یا D90 یا D700 نیست به تکنیک کار شما بستگی خواهد داشت یا به لنزهای خوبی که استفاده میکنید.

اگر محدودیت بودجه دارید و بودجه برایتان مهم است و کیفیت از دیده من و شما هم یکی نباشد و نیاز به مشخصات دوربین D300 از جمله سیستم فکوس و بدنه و ... نداشته باشید D90 کاملا ارضا کننده خواهد بود.

صحبت های من در ارزیابی فایل های خام دوربین های مورد نظر است و مطالبی که از دوربین های فوق میدانم....

از منظر کار کردن با این دوربین ها و مواردی دیگر ... دوستانی که از این دوربین ها استفاده میکنند نظرشان ارجح خواهد بود

موفق باشید
    nikon_ir و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    نيكون دي 300 يا دي 90

خب اگر به آن مشخصاتی که ذکر کردید احتیاج ندارید, چرا یک دوربین گرانتر و سنگینتر بگیرید؟

خروجی تصویر این دو دوربین تا حد زیادی شبیه هم اند و بیشتر اختلاف به مسایلی در بدنه و امکانات جانبی بر میگردد.

به علاوه نویز D90 از D300 کمتر هم هست (شاید چندان چشمگیر نباشد)

ولی در مورد سافت تر بودن تصویر, اگر RAW بگیرید هیچ مشکلی وجود ندارد (سافتنسش در عکسهای JPEG است) و اگر هم در گرفتن JPEG اصرار داشته باشید, میتوانید در منوی دوربین شارپنس را افزایش دهید, هر چند که توصیه نمی شود.
    وحید جان اگه امکان داره 2 نمونه عکس در مورد مقایسه نویز این دو دوربین قرار بدید برام جالی بود که شما گفتید نویز دی 90 کمتر
    اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید
    nikon_ir تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    وحید جان اگه امکان داره 2 نمونه عکس در مورد مقایسه نویز این دو دوربین قرار بدید برام جالی بود که شما گفتید نویز دی 90 کمتر
    اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید
    البته همانطور که گفتم این تفاوت در حدی نیست که باعث تغییر انتخاب بشود, اما در عین حال:

1- در لینک زیر نمونه هایی از ایزوهای مختلف این دو دوربین قرار دارد

ایزوی 3200 نیکون D90

ایزوی 3200 نیکون D300

کد:
    http://megaz.arbuz.com/2008/12/25/nikon-d300-vs-d90-high-iso-noise-comparison

2- کن راکول در مطلبی با عنوان " مقایسه ایزوی 3200 دی 3, دی90 , دی 300 و دی 200 " بعد از ارایه چند نمونه عکس کراپ شده, به ترتیب D3 و D90 و D300 را کم نویز تر از بقیه معرفی کرده (جای D700 در این مقایسه خالی بود)

در قسمتهایی گفته:

The D300 image looks OK, until you compare it with the real texture in the D90 image
    .....
    At ISO 3,200 you're making excuses with the D300, while the D3 still looks great. The D90 is in between these two

حتما ً این مقایسه را ببینید:
    کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/d90/iso-3200.htm

3- در این لینک هم یک نفر نویز D90 را با D300 و 40D و 50D مقایسه میکند و :
    Noise:
    Remember the RAWs were underexposed from 1.1 to 1.3EV. This is typical using in camera converted JPEG histograms to evaluate exposure. 50D and D300 has very similar noise levels at the most ISO values, while 40D has a little less noise than 50D and D300. But the difference is really minor.
    To my surprise it seems like the D90 has the best noise performance of all the cameras in this evaluation, around 1/2 to 2/3 stop advantage.
    .......
    کد:
    http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1039&message=30067263

4- همچنین :
    کد:
    http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=29271355

5- در انتهای این صفحه از سایت imaging-resource هم گفته شده:
    The above crops compare the D90 (top row) versus the D300 (bottom row) of each set. We see very similar results, with the D300 having a slight but clearly discernible edge on detail at lower ISOs, and the D90 having slightly cleaner results than the D300 at ISO 3200 and 6400, but with a more processed look to them
    کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/D90/D90HI_ISO_NR.HTM

6- و در نهایت رویوی تام هوگان که فکر میکنم در همان اوایل ورود D90 منتشر شد, البته در آن رویو فقط تا حد زیادی کیفیت تصویر D90 را مشابه D300 دانسته
    کد:
    http://bythom.com/nikond90review.htm
    So, for the main types of noise and high ISO values, the D90 is essentially a mimic of the D300. For critical work I'd want to be at no higher than ISO 800, though ISO 1600 is quite usable for most situations. It's only when we press on to ISO 3200 do we start getting the drabness and noise buildup that starts to make images tough to deal with. Go read what I wrote in my D300 review about noise handling; the D90 is nearly identical

* به هر حال اگر من امروز قصد خرید یکی از این دو دوربین را داشتم (و پولش البته) , نه نویز آنها ... که امکانات و ویژگیهای دیگرشان را با هم مقایسه میکردم.

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Sunday 9 August 2009 در ساعت 15:27
    NASSIRI4080، Hajiabadi، Kourosh Kahal و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

پیش فرض پاسخ: نيكون دي 300 يا دي 90

خب از جوابهای همگی ممنونم . سوالات جدیدی هم به ذهنم رسید که خوشحال میشم راهنمایی کنین :

آقا وحید گفتن : به هر حال اگر من امروز قصد خرید یکی از این دو دوربین را داشتم (و پولش البته) , نه نویز آنها ... که امکانات و ویژگیهای دیگرشان را با هم مقایسه میکردم.
    من دلم میخواد بدونم اون ویژگی ها چی هستن و آیا به درد من میخوره و ارزش 500 هزار تومن رو داره ؟

به فیلم برداری فکر نکرده بودم ولی چند سال قبل وقتی که کنون اس تری داشتم , فیلم برداری اون خیلی جاها به دردم خورد و فیلم هایی گرفتم که از نظر خاطره هرگز تکرار نمیشن ! پس این هم میتونه هم خوب باشه و هم بد . بد از این نظر که یکی از دوستان گفتن فیلم برداری زیاد به سنسور آسیب میزنه ! چرا ؟ و آیا حقیقت داره ؟ اگه اینطوره کارخونه به فکرش نرسیده بود این مساله ؟ فیلم برداری در مود اچ دی 5 دقیقه و در مود ای وی آی 20 دقیقه هست !

من مقایسه سایت دی پرویوو رو دیدم در مورد مقایسه دی 90 با پنتاکس و کنون 40 دی و سونی . نویز دی 90 از همه کمتر بود و گاه با 40 دی رقابت میکرد ولی نکته جالب نوع کیفیت تصویر بود که حتا وقتی که 40 دی از دی 90 عقب می افتاد اما شارپنس تصویر افت پیدا نمیکرد در صورتیکه به نظر من توی اون تست شارپنس تصویر دی 90 از همه کمتر بود و دقت کمتری در نشون دادن جزئیات داشت حتا در ایزوی 100 ! طوریکه یه جورایی داشتم به نیکون خیانت میکردم و از کنون تمجید !!!! با توجه به صافت بودن تصویر دی 90 این مساله منو خیلی داره عذاب میده و وسواس فکری ایجاد کرده ! به هر جال همه جا که نمیشه raw کار کرد و منم بیشتر کارهام جی پگ هست همه از شارپنس لذت میبرن و درسته که منم جزو همون هایی هستم که اعتقاد دارم باید تکنیک های روند کاری آقای روشن رو روی تمام عکس ها اعمال کرد ولی اگه عکس خودش واضح نباشه بازم با فتوشاپ نمیشه چندان اونو جذابش کرد و کار از ریشه خرابه !!!!!! هنوز تو این قسمت مشکل دارم و قانع نشدم ......

دی 700 به فکر خودم هم رسید که با فروش یک سری از لنز هام که کمتر استفاده میکنم میتونم اونو بخرم ولی مشکل اینجاست که من از کاری که میکنم پول در نمیارم و هزینه کردن این همه پول اشتباه هست . عکاس حرفه ای نیستم و آماتورم و تازه کار و اسم خودم رو عکاس هم نباید بذارم چون چیزی بلد نیستم !!! پس دی 700 اقلن تا یکی دو سال آینده اصلن جواب نمیده .

کسی به من نگفت که صافت بودن تصویر دوربین دی 90 با دی 80 برابره یا بدتره یا کمتره ؟ اگه از دی 80 بهتر باشه میشه امیدوار بود ولی اگه از اون بدتر باشه خب ارزشی نداره !!!!!

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    البته همانطور که گفتم این تفاوت در حدی نیست که باعث تغییر انتخاب بشود, اما در عین حال:

1- در لینک زیر نمونه هایی از ایزوهای مختلف این دو دوربین قرار دارد

کد:
    http://megaz.arbuz.com/2008/12/25/nikon-d300-vs-d90-high-iso-noise-comparison
    به هر حال اگر من امروز قصد خرید یکی از این دو دوربین را داشتم (و پولش البته) , نه نویز آنها ... که امکانات و ویژگیهای دیگرشان را با هم مقایسه میکردم.

سلام

وحید جان به لینک اصلی مراجعه کردم. نمونه های D300 خیلی افتضاح بود. در واقع با اضافه شدن ISO در D300 اینقدر نویز اضافه نمیشود وقتی من Iso را 800 میکنم مقداری نویز اضافه میشه که آنچنان اختلاف در مقدار نویزش با Iso 3200 محسوس نیست ! من این تست را برای اینکه بدانم ایزو دوربینم تا کجا ها قابل تحمله انجام داده بودم و به نظرم تا 3200 اصلا حتی احتیاج به گرفتن نویز ها در فتوشاپ هم نیست.

من حتما از این موضوع تعدای نمونه تهیه میکنم و میگذارم شاید من اشتباه بکنم

موفق باشید

انوش

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین