صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49
Like Tree127تشکر

موضوع: NIKON D90 یا NIKON D5000 ؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: NIKON D90 یا NIKON D5000 ؟

و فرمودید که از عینک استفاده میکنید ( حال آستیکمات و یا ...) اگر عینک فعلیتان مناسب نمره چشمتان باشد با استفاده از چمی دوربین نمیتوانید مشکلی داشته باشید. خصوصا اینکه برای چنین مواردی در دوربین نیکون کنترل تنظیم چشکی دوربین با توجه به بینایی شما هم وجود دارد. در دوربین من که هست همینطور D90 ( اما از شواهد بر می آید که D5000 فاقد این مورد نیز هست )
    تنظیم دیوپتر چشمی دوربین برای کسی که عینک دارد کاربردی ندارد مگر برای مواقعی که نخواهد از عینک استفاده کند آنهم نه برای آستیگمات و نه برای اختلالات شدید.
    whoami و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    تنظیم دیوپتر چشمی دوربین برای کسی که عینک دارد کاربردی ندارد مگر برای مواقعی که نخواهد از عینک استفاده کند آنهم نه برای آستیگمات و نه برای اختلالات شدید.

با درود و عرض ارادت

جناب دکتر روشن پس حال با این توضیحات تکمیلی که بیان فرمودید ، جای سوال دارد که پس دیوپتر چه کارایی دارد؟

با سپاس

انوش
    r0otsharp تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    ( اما از شواهد بر می آید که D5000 فاقد این مورد نیز هست )
    در D5000 آن تنظیم دیوپتر به این شکل است(سمت راست ویزور یک دکمه هست که بالا و پایین میرود) :

whoami، Anoosh-Em و r0otsharp تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    با درود و عرض ارادت

جناب دکتر روشن پس حال با این توضیحات تکمیلی که بیان فرمودید ، جای سوال دارد که پس دیوپتر چه کارایی دارد؟

با سپاس

انوش
    1-برای کسی که عینک ندارد اما چشمش خطای اپتیک اندکی دارد.
    2- برای کسی که عینک دارد اما می‌خواهد بدون عینک از ویزور ببیند ( البته به شرطی که خطای دید شدید نداشته باشد و آستیگمات هم نباشد.)
    Persian، A_Maddah، whoami و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا whoami آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    1-برای کسی که عینک ندارد اما چشمش خطای اپتیک اندکی دارد.
    2- برای کسی که عینک دارد اما می‌خواهد بدون عینک از ویزور ببیند ( البته به شرطی که خطای دید شدید نداشته باشد و آستیگمات هم نباشد.)
    با سپاس از جناب روشن.باید بگم متاسفانه حرفاتون درسته... چشمای من ماکزیمم بعد از 20 دقیقه استفاده (fine pix 9600 تنظیم چشمی هم داره) دچار اعوجاج شدید میشه طوری که تا چند روز حتی پای مونیتور نمیتونم بشینم.
    شاید اگه یه روزی لنز view finder سفارشی شد بشه یه کاریش کرد

در ضمن انوش جان
    از تلاشتون متشکرم...

----------------------------------------
    محمد جواد زند
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

میبخشید که سوالمو تکرار میکنم ولی چون خیلی روی سرعت فوکوس توی live view تاکید شده می‌پرسم
    1. این روش contrast based مشابه سیستم فوکوس دوربین‌های کامپکته؟
    2. یعنی این کند بودن که دوستان اشاره میکنند، نسبت به سیستم اصلی فوکوس DSLRها خیلی کندتره یا اینکه نسبت به دوربین‌های compact هم کنده؟یعنی برای منی هم که تا حالا با کامپکت کار کردم هم محسوسه؟
    3. این مشکل توی همه live view ها(مخصوصا) هست؟ به همین شدت؟
    ----------------------------------------------------------
    4راجع به بدنه. اگه به دوربین ضربه‌ای بخوره که باعث شکستنش بشه، باعث نمیشه که قسمت‌های مکانیکی دوربین خراب بشن؟فلزی یا پلاستییکی بودنش تاثیری توی این مساله داره؟
    5.این تعداد عکسی که دوربین میتونه بگیره جدی محدوده؟ بعدش چی میشه؟ پس این عکاس‌های قدیمیتر که هنوز به فیلم وفادار موندن و دوربین‌های خیلی قدیمیشون رو هنوز دارن چیکار میکنن؟ چه طور دوربینهای اونا کار میکنه؟

راجع به قابلیت فیلمبرداری به نظرم چیز جالبیه. نه برای اون فیلمی که از یک دوربین فیلمبرداری انتظار میره. ولی برای گرفتن فیلم‌های کوتاه میتونهجالب باشه. استفاده از امکانات slr برای فیلم بازی. من با این slr-like فینگیلیم خیلی وقتا فیلمهای زیر 60 ثانیه‌ای گرفتم که همه هدفشون بازی با نور و پرسپکتیو و اینا بوده. که من نمیتونستم با عکس نشونش بدم. شاید یه عکاس حرفه‌ای میتونست البته.
    راجع به قیمتش هم باید بگم برای من قیمت d90 سنگینه اما حساب کردم که تفاوت قیمتیشون اینقدری نیست که بخوام یه چیز پایینتری بخرم با یه کم صرفه جویی و از اینود اونور کردن پولهام بهتره d90 رو بخرم.
    r0otsharp تشکر می‌کند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

فکر میکنم جای دیگه هم اشاره کرده بودم اما چون یادم نیست کجا دوباره میگم. سیستم فکوس توی دوربینهای compact هم بر مبنای کنتراست هست، اما معمولا به شکل پیشرفته تری از SLR ها پیاده سازی میشه. بنابراین اگر به طور کلی (بدون در نظر گرفتن استثناها) بخوایم بگیم، سرعت فکوس در SLR ها با استفاده از صفحه مخصوص فکوس و الگوریتم Phase-Detection از همه روشها سریعتره، در کامپکت ها به طور قابل توجهی نسبت به SLR ها کندتره و در حالت live view در SLR ها هم کمی از کامپکت ها کمتره.

بله، جنس بدنه و کیفیت ساخت دوربین بسیار در حفاظتش موثر هست. اما معمولا فقط دوربینهای SLR رده بالاتر در این مورد حرفی برای گفتن دارند. D90 به عنوان مثال بدنه چندان مقاومی نداره، اما مسئله اینجاست که آیا شما واقعا به اینقدر استحکام نیاز دارید یا نه؟ یک عکاس ورزشی یا یک خبرنگار نیاز داره، اما کسی که برای تفریح عکاسی میکنه ممکنه جنس عالی بدنه دوربینش حتی یکبار هم تاثیری براش نداشته باشه.

اگر شاتر تا 100,000 بار تست شده باشد، به این معنی است که اگر روزی 50 تا عکس هم بگیرید نزدیک به 6 سال فرصت دارید! روزی 50 تا عکس تعداد کمی نیست، مگر برای کسی که شغلش عکاسی است.
    iranh00، Sam5154، r0otsharp و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

سلام.این اولین پستمه.
    بدجور سر انتخاب D90 و D5000 تو شک بودم که با خوندن این تاپیک تونستم تصمیم بگیرم.
    ممون

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

Red face پاسخ: NIKON D90 یا NIKON D5000 ؟

سلام
    با تشکر از همه دوستانی که این مطالب مهم و به درد بخور رو نوشتن .
    با خوندن این مطالب دیدم که عده ای از دوستان نوشتن D90 موتور فوکوس داره ولی D5000 نداره می خواستم بدونم کار کرد موتور فوکوس چیه ؟((البته شرمنده که این سوال ضایع رو می پرسم ))ولی من تو دیجی کالا خوندم هر دوتاش فوکوس اتوماتیک و دستی دارند ؟
    آیا این دو تا به هم ربطی دارن ؟
    لطفا من رو راهنمایی کنید(:(

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza20 نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از همه دوستانی که این مطالب مهم و به درد بخور رو نوشتن .
    با خوندن این مطالب دیدم که عده ای از دوستان نوشتن D90 موتور فوکوس داره ولی D5000 نداره می خواستم بدونم کار کرد موتور فوکوس چیه ؟((البته شرمنده که این سوال ضایع رو می پرسم ))ولی من تو دیجی کالا خوندم هر دوتاش فوکوس اتوماتیک و دستی دارند ؟
    آیا این دو تا به هم ربطی دارن ؟
    لطفا من رو راهنمایی کنید(:(
    لنزهای اتوفوکوس نیکون به دو دسه تقسیم میشن. دسته اول مشابه کانن دارای موتور اتوفوکوس داخل خود لنز هستند. که به همین دلیل یه کم گرونترن. و دسته دوم بر خلاف کانن موتور فوکوس در داخل خود لنز ندارن و نیروی لازم برای حرکت اجزای لنز جهت فوکوس توسط یه موتور در داخل بدنه دوربین تامین میشه. بنابراین این لنزها در صورتی که بر روی یه بدنه ای مثل D5000 استفاده بشن قابلیت فوکوس خودکار رو از دست میدن.بنابراین دارندگان D90 انتخابهای گسترده تری از میان انواع لنزهای نیکون دارند.و خوب, نبود موتور در داخل لنز باعث کاهش قیمت اون میشه.
    اما معمولا لنزهای متداول و پرکاربرد نیکون دارای موتور داخلی هستند. و به نظر میاد که سیاست نیکون هم قرار دادن موتور در لنزهایی که جدیدا طراحی میکنه.
    Anoosh-Em و A. Shahbazi تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین