صفحه 9 از 30 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر همراه I Mis آواتار ها
    تشکر کرده
    120

پیش فرض با 800 تومان چي بخرم؟

سلام..
    دوستان مي خواستم بگم با 800 هزار تومان شما چه تركيبي البته اس ال آر پيشنهاد مي كنين...
    بودجم خيلي كمه اما در حد سطح اوليه يا entry level مي خواستم...
    فقط از برند كانن...
    التبه يه لنز تله مثله 100-300 سيگما هم دوستدارم...
    پيشنهاد خودم 1000 دي +18-55+ 100-300 سيگما
    كه رو هم ميشه 800 تومن...
    آيا تركيب خوبي هست؟
    اگه خوب نيست يه تركيب بدين...
    البته من اين دوربين رو براي كار و رسبك خاصي نمي خوام فقط براي لذت...
    CANON EOS 400D Digital & 18-55 & 55-250 & 100-400

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

سلام.
    يكي از آشنايان يه دوربين كنون 400D داره. مي خواستم ببينم .الان خريد يه ٤٠٠ دي دست دوم تا چه قيمتي منطقيه ؟ هيچ لوازم جانبي كنارش نيست بجز كيف البته.
    در ضمن چه طوري ميشه فهميد چند تا شات با دوربين گرفته شده و اگر نكته ي مهمي هست كه بايد چكش كرد قبل از خريد ‏ لطفن بهم بگين.
    پيشاپيش ممنون از لطفتون

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

با لنز کیت تو حالت خیلی تمیز و سالم زیر 400 قیمتشه. بدنه خالی هم حدود 30 تومن پول لنز ازش کم میشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نقل قول نوشته اصلی توسط T-Motso نمایش پست ها
    سلام.
    يكي از آشنايان يه دوربين كنون 400D داره. مي خواستم ببينم .الان خريد يه ٤٠٠ دي دست دوم تا چه قيمتي منطقيه ؟ هيچ لوازم جانبي كنارش نيست بجز كيف البته.
    در ضمن چه طوري ميشه فهميد چند تا شات با دوربين گرفته شده و اگر نكته ي مهمي هست كه بايد چكش كرد قبل از خريد ‏ لطفن بهم بگين.
    پيشاپيش ممنون از لطفتون
    احتمالا اگه ببرینش یه تعمیرگاه مجاز بدون باز کردن و تنها با اتصال دوربین به رایانه اش میتواند از نظر فنی چکاب کاملش رو بده.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض راهنمایی برای خرید دوربین canon 50D

سلام به دوستان
    دوربین canon sx20 دارم و الان میخوام دوربین حرفه ای SLR بگیرم.
    بین سه دوربین Canon 50D ، Nikon 300S ، Nikon D90 نمیدونم کدوم رو بخرم

لنز هم 24.105 یا 15.85 canon رو پیشنهاد کردند.

از سه نفر که پرسیدم هر کدوم یکی از این دوربینها رو معرفی کردند .
    خودم برند کنون میخوام و Canon 50D بیشتر دوست دارم و در تاپیکها که جستجو کردم همه مواردش رو دوستان گفتند خوبه جز نویز که همین مورد باعث شده دوماه دست نگه دارم که بیشتر از این دوربین بدونم. ولی اگر ببینم که نویزش خیلی اذیت میکنه و به قول یکی از دوستان میخوره تو ذوقم این دوربین رو نگیرم.
    میشه با نرم افزار نویز رو از بین برد ولی شارپنس عکس از بین میره . اینطور هست؟

حدود دو میلیون (شاید کمی بیشتر) برای دوربین و لنز میخوام بدم و نه بیشتر

این موارد مورد نظر من در عکاسی است:
    من بیشتر به عکاسی از سوژه های چیدمان ( مواردی که خودم کنار هم بزارم و با نور پردازی عکس بگیرم) ، گل و گیاه ، تکه هایی از منظره مثلا یک گل کنار سنگ یا برگهای درختان و یا محیطهای مثل بازار با فروشنده ها و کسب و کار و در و پنجره های قدیمی و خونهای قدیمی و از این جور سوژه ها علاقه دارم

برام مهم نیست که دوربین عکاسی، فیلم برداری داشته باشه چون canon sx 20 دارم.

موارد مورد نظرم ... فریمهای پیاپی ، بدنه فلزی ، شارپ مناسب تصویر ، نداشتن نویر در ایزوهای بالا و فوکوس خوب ، کیفیت رنگ خوب ... دوست دارم از عکسها بتونم بوکهای خوبی بگیرم و شارپ باشه.

(هیچ اطلاعات فنی و حرفه ای در مورد دوربین های حرفه ای و یا لنزها ندارم ... توضیحاتتون ساده باشه دوستان)
    بعضی از دوستان گفتن بدنه خوب بگیر و لنزی که متوسط از نظر کیفیت چون پروسه عکس در دوربین انجام میشه ولی دوستان دیگری گفتند لنز مناسب و خوب باعث کیفیت عکس میشه.

واقعا اگر نویز canon 50D زیاده دوربین دیگه ای معرفی کنید. مثلا 550 یا 500 چطورند؟ از 50d بهترند؟
    تاپیکهای مربوطه رو هم دیدم و چون گفتم موارد مورد عکاسی آن دوستان ممکنه با من فرق داشته باشه سوال خودم رو مطرح کردم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    و معذرت از اینکه سوالم طولانی شد.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام.
    50دی بدنه بسیار خوبی هست و اکثر اوقات در حق این بدنه کم لطفی میشه.(نمیدونم شاید به خاطر اینکه بعد از بدنه محبوبی مثل 40دی معرفی شد اونهم با 5 مگا پیکسل رزولوشن پایینتر که خب مثلما روی کم نویز بودنش بی تاثیر نبود.انتظارات رو یه جورایی براورده نکرد.اکثر کاربران بیشتر از اینها روی اون حساب باز کرده بودن...) از نظر نویز تفاوت معنی داری بین این بدنه و اون xxxd ها که فرمودید نیست.اما از سایر جهات قطعا برتری با 50دی هست.اجالتا اگر به کنن علاقه دارید و انتخابتون هم همین بدنه اس بد به دل راه ندید.لنزها هم هر دو عالین اما با 105-24 به عنوان تک لنز واید رو از دست میدید.مگر اینکه که لنز خوبی مثل 22-10 رو اضافه کنید که در اینصورت محشر میشه.از نظر سیستم فوکوس هم این بدنه مجهز به سیستم تصحیح فوکوس هست که به جای خودش بسیار کار آمده.بوکه هم که به بدنه مربوط نمیشه واگر دنبال بوکه های آنچنانی هستید باید سراغ لنزهایی با دیاف بازتر از 4(البته بوکه صرفا مربوط به دیاف نیست) یا حتی لنزهای فیکس برید.گرچه همین 105-24 هم بوکه زیبا و نرمی داره.دیگه اینکه اگر اون لنزهایی که فرمودید تک لنز هستن و در آینده قصد مهاجرت به سمت فول فریم رو ندارید 85-15 گزینه بهتری هست به خاطر فاصله کانونی عمومی تر...باتوجه به سقف بودجتون هم معقولتره و با خیال راحت به خرید لوازم جانبی خواهید پرداخت...
    درباره نیکون هم صحبت نمیکنم چون تاپیک کنون هست اما دی 300 اس بسیار بدنه خوبی هست و کلا نمیشه بهش ایراد گرفت.تاپیکش رو مطالعه کنید و نمونه عکسهاشم ببینید.
    ویرایش توسط lamagra : Friday 8 October 2010 در ساعت 15:16
    Kourosh Kahal، milad_iut و rozita تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا behroozsa آواتار ها
    تشکر کرده
    51

با سلام
    در عکاسی استودیویی به دلیل اینکه شما نور کنترل شده دارید. و از ایزو های پایین بخصوص 100 استفاده می شود.نویز چندانی در تصاویر بوجود نمیاد.در دوربین50D و در ایزوی 100 و 200 نویز چندان مشکل ساز نیست. امادر ISO 800 به بالا نویز زیادی در تصاریر ثبت می شود.( البته در مقایسه با دوربین های مثل D90 و D300s)
    برای استفاده در استودیو لنز 105-24 عمل کرد بهتری خواهد داشت.
    Mr.MehDi و rozita تشکر می‌کنند.
    بهروز صلاحی

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

سلام
    بخشی هست با عنوان کدام بهتر است که مختص سوال شماست
    اما خب چون سوالتون طولانی بود و ما هم همه رو خوندیم بذار نظر هم بدیم
    با توجه به مواردی که اشاره کردید من 50d با لنز کیت 200-18 رو پیشنهاد میکنم
    rozita تشکر می‌کند.
    امیر نادری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط rozita نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    دوربین canon sx20 دارم و الان میخوام دوربین حرفه ای SLR بگیرم.
    بین سه دوربین Canon 50D ، Nikon 300S ، Nikon D90 نمیدونم کدوم رو بخرم

حدود دو میلیون (شاید کمی بیشتر) برای دوربین و لنز میخوام بدم و نه بیشتر

این موارد مورد نظر من در عکاسی است:
    من بیشتر به عکاسی از سوژه های چیدمان ( مواردی که خودم کنار هم بزارم و با نور پردازی عکس بگیرم) ، گل و گیاه ، تکه هایی از منظره مثلا یک گل کنار سنگ یا برگهای درختان و یا محیطهای مثل بازار با فروشنده ها و کسب و کار و در و پنجره های قدیمی و خونهای قدیمی و از این جور سوژه ها علاقه دارم

موارد مورد نظرم ... فریمهای پیاپی ، بدنه فلزی ، شارپ مناسب تصویر ، نداشتن نویر در ایزوهای بالا و فوکوس خوب ، کیفیت رنگ خوب ... دوست دارم از عکسها بتونم بوکهای خوبی بگیرم و شارپ باشه.
    برداشت من اینه مهمترین خواستهای شما سه چیزه: نویز پایین،بوکه،محدودیت تا 2میلیون.
    D50که بخاطر نویز از دور خارج میشه؛ D300s هم قیمتش میره بالا!
    کیت Nikon D90 بهمراه یک لنز 35 F1.8 باضافه یک سه پایه خوب و کیف یا کوله احتیاجات شما را کامل بر طرف میکنه..(حدود دو میلیون)
    لنز 18-105 کیت D90 با رنج خوبش تمام فواصل مورد نیاز را با توجه به موارد اشاره شده پوشش میده, لنز خیلی شارپی هم هست میتونم ترتیبی بدم تا خودتون با این لنز عکاسی کنید..
    لنز 35 هم برای مواقعی که احتیاج به عمق میدان کم و بوکه دارید..
    موفق باشید
    Mr.MehDi و rozita تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Hemad nazari آواتار ها
    تشکر کرده
    201

پیش فرض با سلام مجدد

من حدود 2 ماه پیش تو این قسمت فروم زیاد میومدم,قصد خرید دوربین SLR داشتم تا 1600000(100 تومن بالا ترم مشکلی نداشت و نداره),نوع علاقم به عکاسی هم عکاسی از طبیعت,پرتره,عکاسی موضوعی,در کل به غیز از عکاسی ورزشی و عکاسی صنعتی در بقیه زمینه ها عکاسی می کنم و علاقه هم دارم.
    دوربین فعلیم هم کامپکت سونی هستش.
    با این توضیحات دو ماه پیش دوستان ابتدا D90 و سپس D7000 رو پیشنهاد کردند
    البته خودم هم ابتدا 50D Canon سپس D90 Nikon و نهایتا D7000 رو انتخاب کردم.
    اما با عرضه D7000 و قیمت غیر معقولش(1850000 برای بدنه فقط!!) و علم بر اینکه این قیمت حالا حالاها اونقدر پایین نمیاد که به بودجه من برای خرید بدنه و لنز بخوره تصمیم گرفتم اینتخابمو عوض کنم و بیشتر از این فرصت های عکاسی رو از دست ندم.

حالا از شما دوستان راهنمایی می خوام برای انتخاب لنز و دوربین که به نیاز و بودجه بنده بخوره.

شرمنده که خیلی طولانی شد.

ممنون.
    حماد

صفحه 9 از 30 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین