صفحه 11 از 30 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

سلام.من مدتی هست که عضو سایت شدم و از مطالب مفید اساتید استفاده میکنم.
    اول از همه می خوام بگم که من مبتدی هستم و اطلاعات کمی در مورد عکاسی و اصطلاحات اون دارم.
    تقریبا 2سال هست که از خرید Panasonic DCM FZ-28 میگذره و برای شروع کار انتخاب خوبی بود و تونستم باهاش عکسای خوبی به نظر خودم بگیرم که منو گاهی متعجب میکرد.ولی خوب این دوربین هم معایب خودش رو داره .مثل کیفیت پایین در عکاسی از محیط های تاریک مثل شب و ماه و کیفیت کم LCD زیر نور خورشید و ...
    الان قصد دارم دوربین دیگه ای بگیرم. نیاز هایی که منو وادار به خرید میکنه اینها هستن:
    1 کیفیت بهتر LCD
    2 گرفتن عکس از ماه و ستاره های نورانی و غروب
    3 عکاسی از چهره به صورت سیاه و سفید ولی تاریک(مثل عکس هایی که از بعضی از بازیگر ها
    می بینیم.البته میدونم که اونها در استودیو و با امکانات مخصوص نوردهی هستن.)
    4 داشتن زوم بالا(دوربین فعلیم 18X زوم داره ولی برای عکاسی از ماه و ستاره ناکافیه.)
    5 نویز کم در محیط های کم نور.
    در کل عکس هایی که قصد دارم بگیرم بیشتر از طبیعت هست.
    بودجه ای که قصد دارم بذارم 1میلیون و دویست تا 1میلیون و چهارصد هست.
    ایده ی استفاده از تلسکوپ به عنوان لنز هم با توجه به علاقم نسبت به عکاسی نجومی منو بیشتر گمراه کرده.در این چند روز که تحقیق کردم دوربین Canon EOS 550D به نظر مورد خوبی آمد.
    از دوستان و اساتید درخواست راهنمایی دارم. از این که درخواستم به خاطر سطح پایین اطلاعاتم به صورت عامیانه و غیر تخصصی بود عذر می خوام.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

ممنون دوست عزیز از راهنمایی.
    راستش سوالی که برای من پیش اومده اینه که به فرض اگر یک لنز تله بگیرم باهاش نمیتونم از فاصله کم مثلا برای پرتره یا برای عکاسی ماکرو استفاده کنم؟ یعنی حتما باید برای عکاسی از نمای نزذیک مثل مجالس و عکاسی از نمای دور مثل طبیعت یا نجوم از دو لنز استفاده کنم؟
    و نکته دیگه اینکه اگر بعدا قصد داشتم فیلتر بگیرم بدون هیج مشکلی میتونم به لنز وصلش کنم ؟
    550D آیا برای عکاسی نجومی دوربین مناسبیه؟(با توجه به حداقل سرعت شاتر)
    شاید اینجا جاش نباشه ولی خواستم بپرسم که این دوربینی که الان دارم (FZ 28) به همراه کیف و یک رم 8گیگ که البته هیچ مشکلی نداره رو چقدر میتونم بفروشم؟
    اگر سایر دوستان هم راهنمایی کنن ممنون میشم.

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Gharehkhi نمایش پست ها
    راستش سوالی که برای من پیش اومده اینه که به فرض اگر یک لنز تله بگیرم باهاش نمیتونم از فاصله کم مثلا برای پرتره یا برای عکاسی ماکرو استفاده کنم؟ یعنی حتما باید برای عکاسی از نمای نزذیک مثل مجالس و عکاسی از نمای دور مثل طبیعت یا نجوم از دو لنز استفاده کنم؟
    و نکته دیگه اینکه اگر بعدا قصد داشتم فیلتر بگیرم بدون هیج مشکلی میتونم به لنز وصلش کنم ؟
    550D آیا برای عکاسی نجومی دوربین مناسبیه؟(با توجه به حداقل سرعت شاتر)
    شاید اینجا جاش نباشه ولی خواستم بپرسم که این دوربینی که الان دارم (FZ 28) به همراه کیف و یک رم 8گیگ که البته هیچ مشکلی نداره رو چقدر میتونم بفروشم؟
    اگر سایر دوستان هم راهنمایی کنن ممنون میشم.
    دوست عزیز اگر میخوای یک لنز داشته باشی باید یک لنز فول رنج بگیری . یعنی لنزی که تقریبا همه کاره باشه. لنزهایی مثل 18-105 یا 16-105 و... در برندهای مختلف. البته کیفیت این لنزهای همه کاره بستگی به قیمت و شرکت سازنده و... داره و هزار و یک نکته دیگه. در مورد فیلتر شما هروقت که بخوای میتونی برای هرلنزی فیلتر بگیری.
    M.Gharehkhani تشکر می‌کند.
    Back for Good

كاربر آشنا mohamad az آواتار ها
    تشکر کرده
    658

راستش سوالی که برای من پیش اومده اینه که به فرض اگر یک لنز تله بگیرم باهاش نمیتونم از فاصله کم مثلا برای پرتره یا برای عکاسی ماکرو استفاده کنم؟ .

واللا ما که سر در نیاوردیم شما چی میخوای بخری-از عکاسی ماکرو گرفته تا عکاسی از نمای نزدیک-مجالس -نمای دور-طبیعت-نجوم و.....
    در هر صورت باید نیازتون رو مشخص کنید،
    خودتون بهتر از من میدونید اگه بخواید تمامی این رنج ها رو پوشش بدید که با این بودجه نمیتونید، نظر من مثل آقا وحید یه دوربین نیکون یا کنون با یه لنز 200-18 هستش حالا مدلش بستگی به جیبتون و پولتون داره.
    d90+18-105+Manfrotto 190XPROB+804Rc2+BENRO monopod

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

پس باید لنز کانن 200-18 / EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS بگیرم تا بتونم تا حدودی هم عکس های خانوادگی بگیرم و هم عکاسی نجومی درسته؟ با توجه به قیمت بادی که تقریبا 870 در میاد و لنز که 670 در میاد و در نتیجه از بودجه من خیلی بیشتر میشه نظرتون چیه که هم لنز کیت رو نگه دارم و برای تله از 250-55 / Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS استفاده کنم که قیمت لنز میشه 270 .
    شما همون لنز 18-200 رو پیشنها میکنین باز هم؟(من تجربه استفاده از DSLR و لنز رو ندارم و متاسفانه نمیتونم از کسی هم بگیرم تا آشنا بشم.)
    برای بادی هم 60d و D90 رو در نظر داشته باشم یا که همین 550D خوبه؟

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

البته برای عکسبرداری از ماه که فرمودین ، حقیر با تله 300 باز هم سطح ماه آشکار نشد . تازه اگر اشتباه نکنم تله 300 در دوربین دی 90 بنده مساوی با 450 اف ایکس هست . اگر اشتباه نکنم مجبورید حتما یک تله کانورتر نیز بگیرید . تا نظر اساتید فروم چی باشه .

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

پس باید لنز کانن 200-18 / EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS بگیرم تا بتونم تا حدودی هم عکس های خانوادگی بگیرم و هم عکاسی نجومی درسته؟ با توجه به قیمت بادی که تقریبا 870 در میاد و لنز که 670 در میاد و در نتیجه از بودجه من خیلی بیشتر میشه نظرتون چیه که هم لنز کیت رو نگه دارم و برای تله از 250-55 / Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS استفاده کنم که قیمت لنز میشه 270 .
    شما همون لنز 18-200 رو پیشنها میکنین باز هم؟(من تجربه استفاده از DSLR و لنز رو ندارم و متاسفانه نمیتونم از کسی هم بگیرم تا آشنا بشم.)
    سلام؛
    براي شروع تركيب 18-55 و 55-250 تركيب بسيار خوبي است. در مورد بادي هم مي توانيد به جاي 550D يك 500D بگيريد كه قيمت آن معقول تر است و جواب نيازهاي شما را هم مي دهد.

اگر اشتباه نکنم مجبورید حتما یک تله کانورتر نیز بگیرید
    لنزهاي EFS و تله كانورتور!
    Navid7h، gioumtell، S. Bagherpour و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛
    براي شروع تركيب 18-55 و 55-250 تركيب بسيار خوبي است. در مورد بادي هم مي توانيد به جاي 550D يك 500D بگيريد كه قيمت آن معقول تر است و جواب نيازهاي شما را هم مي دهد.

لنزهاي EFS و تله كانورتور!

نقل قول نوشته اصلی توسط sbsware نمایش پست ها
    البته برای عکسبرداری از ماه که فرمودین ، حقیر با تله 300 باز هم سطح ماه آشکار نشد . تازه اگر اشتباه نکنم تله 300 در دوربین دی 90 بنده مساوی با 450 اف ایکس هست . اگر اشتباه نکنم مجبورید حتما یک تله کانورتر نیز بگیرید . تا نظر اساتید فروم چی باشه .

اینطور که به نظر میاد باید عطای عکاسی نجومی رو به لقایش ببخشم.
    پس شد 550D و لنز 55-250 . قیمت هایی که سایت ها دارن(مثل دیجی کالا) برای بدنه 879 و لنز هم 255 گذاشتن.به نظرتون اگه خودم از بازار تهیه بکنم چقدر اختلاف دارن؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

همونطور که دوستان هم گفتن ترکیب لنز کیت به علاوه 250-55 کاملا برای شروع رضایت بخش هست تا بعدها به امید خدا تله های بهتر و بلندتر تهیه کنید.عکاسی نجومی رو هم هنوز درست متوجه منظور شما نشدم ولی اگر قصد عکاسی از ماه رو دارید 250 کاملا مناسبه.مثلا عکس زیر که ثبت مناسبی هم نیست رو با 135مم گرفتم...حالا شما با 250 تقریبا دو برابر این مقدار رو در اختیار دارید که فکر میکنم رضایت شما رو جلب کنه...
    ویرایش توسط lamagra : Saturday 22 January 2011 در ساعت 18:39
    gioumtell، Walkman و M.Gharehkhani تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا gioumtell آواتار ها
    تشکر کرده
    369

دوست گرامی حالا چه اسراری داری با یک تیر 3-4 تا نشون بزنی

آیا در انتخاب BODY دقت کردی اول یک بدنه مناسب انتخاب بکن بعدش به لنز میرسیم( انشاء الله)

canon 500d
    canon 550d
    canon 60d
    canon 7d
    محمــــــــــــــدی

صفحه 11 از 30 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین