صفحه 8 از 30 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 291
Like Tree304تشکر

موضوع: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

پیش فرض پاسخ: با بودجه من چه دوربین و لنزهایی مناسبتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr_xiav نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی هاتون. ببخشید اگه پر چونگی میکنم.اگه لینک مقایسه دو دوربین نیکون d90 باd5000رو دارین لطف کنین بذارین.اخه من تو یکی از این سایتهای فروش مقایسه کردم بدنه ها زیاد تفاوت نداشتن.میخواستم بدونم ایا ارزش اون اضافه قیمتی رو که نسبت به d5000 داره رو داره یا نه.اگه میشه یکم توضیح بدین.ممنون.
    این یک لینک از مقایسه side by side این دو از یک سایت معتبر:
    ضمن اینکه پیشنهاد میکنم reviw هر دو رو تو این سایت مطالعه کنید.
    به خصوص صفحاتی که Compared to هستند در این مقالات به شما خیلی کمک میکنند.
    mehr_xiav تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

با سلام و خسته نباشید به عزیزان و اساتید محترم.
    میخواستم بپرسم با بوجه 1000000 تومان بهترین بدنه ای (slr)که می شه خرید چیه.بدنه رو برای عکاسی از طبیعت و غیره استفاده خواهم کرد.یعنی تو هوای باز.عکاس حرفه ای هم نیستم.ولی خیلی علاقه مندم .مرسی.
    اگر عکاسی طبیعت می کنید می توانید به پنتاکس هم فکر کنید. بدنه مقاوم در مقابل باران و گرد و خاک + کیفیت بهتر لنز کیت قیمت مناسب تر نسبت به هم رده ها و کمی هم امکانات بیشتر در حال حاظر Pentax K20D قیمتش حدود 950 است که اگر امکانات و قیمت را با 50دی کنون و دی 90 مقایسه کنید متوجه ارزشش خواهید شد.

یادآوری : لطفا لینک ها را در کد قرار دهید.
    xman_a، Rouzbeh Ehsani، M.R.Mir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    سلام
    بودجتون رو بین بدنه و لنز بالانس کنید؛ اگر کل بودجه شما فعلاً یا تا آیندۀ نه چندان نزدیک همین مقداره که فرمودید، به طور کامل برای خرید بدنه هزینه نکنید و خوب است اما به شرط آنکه بعداً لنز بهتری تهیه کنید ...
    با تشکر از نظرتون میشه یه ترکیب که خودتون صلاح می دونین بفرمایید.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

اخه من تو یکی از این سایتهای فروش مقایسه کردم بدنه ها زیاد تفاوت نداشتن.میخواستم بدونم ایا ارزش اون اضافه قیمتی رو که نسبت به d5000 داره رو داره یا نه
    بله..داره خوبم داره.
    عرض شود كه d90 دوربين جدي تري نسبت به d5000 هست و اگه دنبال توجيهي براي اضافه قيمت پرداختي براي بدنه D90 هستيد مواردي كه به ذهنم مياد ايناست:

1- چشمي بسيار بهتر ( از نوع pantaprism )
    2- lcd با رزولوشن بسيار بالاتر
    3- داشتن موتور فوكوس داخلي
    4- بدنه خوشدست تر ( ابعاد بزرگتر)
    5- قابليت كامندر شدن فلاش براي wireless
    6-داشتن دكمه عمق ميدان
    7-پنل lcd بالاي بدنه
    ...

اين نكته رو هم اضافه كنم كه اين پارامتر ها ممكنه براي كسي كه تازه كاره چندان جدي نباشه ;)

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

با تشکر از نظرتون میشه یه ترکیب که خودتون صلاح می دونین بفرمایید.
    سلام
    پیشنهاد بنده 450D + لنز 17-70 سیگما (یکم از قیمت شما بالاتره، حدوده 40 تومان. اگر بگردید شاید پایین‌تر پیدا کنید.)

در مورد 450D و لنز 17-70 بسیار صحبت شده، بررسی کنید؛ مخصوصاً درباره لنز 17-70.

در مورد D90 با لنز 18-105 اگر بتوانید بودجه را افزایش دهید به نظرم ترکیب خوبی است.

در خرید عجله نکنید و خوب درباره ترکیب‌هایی که پیشنهاد می‌شود جستجو کنید تا پیش از خرید از تمام ویژگی‌ها و کاستی‌های احتمالی [به ویژه لنز] مطلع باشید.

پیروز باشید
    Ali Talebi و mehr_xiav تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

پیشنهاد بنده 450D + لنز 17-70
    D90 با لنز 18-105
    پیشنهاد خوبیه !
    علی اسلامیان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

با سلام .در ابتدا از تمامی دوستانی که راهنماییم کردن ممنونم.و معذرت می خوام اگه زیادی سوال می کنم.در مقایسه دو دوربین D90 &CANON 500D دیدم که سنسور نیکون 23.6*15.8 اینچ و سنسور کنون 14.9*22.3 اینچ هست.حالا این بزرگتر بودن سنسور نیکون در مقایسه با دوربینهای کنون چقدر می تونه تاثیر داشته باشه.و اصلا این دوربینها از لحاظ نویز و خروجی (تا اونجا که به بدنه ربط داشته باشه)با هم تفاوت دارند؟و یه سوال دیگه اینکه لنز 55-18 کنون از لحاظ کیفیت و شارپنس در چه وضعیتی قرار داره.بازم از همتون تشکر می کنم.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

با سلام .در ابتدا از تمامی دوستانی که راهنماییم کردن ممنونم.و معذرت می خوام اگه زیادی سوال می کنم.در مقایسه دو دوربین D90 &CANON 500D دیدم که سنسور نیکون 23.6*15.8 اینچ و سنسور کنون 14.9*22.3 اینچ هست.حالا این بزرگتر بودن سنسور نیکون در مقایسه با دوربینهای کنون چقدر می تونه تاثیر داشته باشه.و اصلا این دوربینها از لحاظ نویز و خروجی (تا اونجا که به بدنه ربط داشته باشه)با هم تفاوت دارند؟و یه سوال دیگه اینکه لنز 55-18 کنون از لحاظ کیفیت و شارپنس در چه وضعیتی قرار داره.بازم از همتون تشکر می کنم.
    1- بحث اندازه سنسور و چگالی پیکسل و ... بحث مفصلی است. ولی به طور خلاصه و در رابطه با مواردی که شما گفتید، خیر. اندازه سنسور در حد دهم میلیمتر تاثیر قابل مشاهده ای ندارد.
    2-البته نمی توان با درصد و رقم، کیفیت لنزها را تعیین و مقایسه کرد. ولی 55-18 (ورژن IS) نسبت به قیمت آن کیفیت قابل قبولی دارد (اگر انتظار خیلی بالایی از کیفیت خروجی نداشته باشید.)
    Vahid و mehr_xiav تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

دوست عزیز تمام حساسیت‌های شما در مورد بدنه را می‌فهمم اما باور کنید در دوربین‌های تو این کلاس از لحاظ تفاوت سنسور و ... چیز خاصی بیرون نمیاد. به نظرم اینکه با کدوم راحت‌تر هستید نسبت به بقیه موارد ارجح است.

ببینید موقعی که بنده می‌خواستم دوربین بگیرم تمام پولم را برای بدنه 30D پرداختم. (حدود 1.400) :biggrin: خنده دار بود که می‌بایست با لنز 18-55 (آن هم نسخه قدیمی) سر کنم و از یکی از دوستانم لنزهایش را امانت بگیرم... خلاصه یکی دو ماهی که از خریدتون بگذره خیلی از پارامترها براتون دیگر اهمیت پیش از خرید را نخواهد داشت. (در مورد بدنه عرض می‌کنم)

لنز 18-55 هم برای شروع خوب است و تا مدتی شما را راضی نگه می‌دارد، اما امان به وقتی که بزرگنمایی و f باز و شارپنس و بوکه و... برای شما کم کم جذاب بشه!!!!
    Ali Talebi و mehr_xiav تشکر می‌کنند.
    .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام.من یه دوربین میخوام که برا من که تازه میخوام با slr کار کنم خوب باشه.من چون نقاش هستم هم به درد طرحهای نقاشیم میخوره هم برای نمایشگاه عکس و نقاشی.
    چند سوال داشتم.خودم بین a200 & a230 موندم
    -این دو دوربین لنز خودشون مناسبه ؟
    -بودجم تا 600
    -ایا لنز DT 30mm F2.8 MACRO برای عکس نزدیک از اجسام خوبه؟چون قیمتش هم برای من مناسبه.
    ممنون

صفحه 8 از 30 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین