صفحه 4 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 129
Like Tree65تشکر

موضوع: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masnes نمایش پست ها
    [COLOR="Black"]سلام. من نمیدونم این جایی که دارم پست میدم درسته یا نه. بهر حال اگر کمکم کنید ممنون میشم.
    بین این 4 تا دوربین موندم کدوم رو بگیرم:
    Canon IXUS 110 IS

Canon A2100 IS

SONY W290

Samsung NV24 HD

یکم عجله هم دارم
    اگر فیلمبرداری HD برایتان مهم نیست A2100 را خریداری کنید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

پیش فرض انتخاب دوربین تا 250 تومان(حداکثر300)

سلام به همه
    میخواستم بین SX120 کنون و EXR F70 مقیسه ای صورت بگیره.هر دو دوربین های کامپکتی هستند که امکان تنظیمات دستی را در حد کلاس خود میدهند.البته sx 120 کمی واید تر است.هر دو تله زوم در حد 10 برابر دارند. وقیمتشان هم در حدود 240 تا 250 است.احتمالا EXR 70 در نور کم باید بتواند کمی بهتر عمل کند(نمیدانم میکند)
    و انتخاب بعدی برای من Fuji EXR F200 است.کمی گرانتر اسست اما رزولشون 12مگاپیکسلی دارد.زوم در حدود 5 و در نور کم با تکنولوژی EXR میتواند عکس‌های 6 مگاپیکسلی با iso 12800 بیندازد.در یکی از ریویو ها گفته بود با توجه به قیمتش عکس‌های چندانی نمیاندازد ولی از یکی از فروشندگان نسبتاً وارد شنیدم که رنگ قابل قبولی دارد(با توجه به اینکه RAW ندارد)
    من سالها با دوربین های آنالوگ کار میکردم(تا سال 79 و 80)اما آن سال یک دوربین A40 کنون خریدم که تنظیمات دستی تا حدودی داشت.(2Mpxl).الان مدتی است که می‌بینم دوربین های خیلی ارزونتر مثل A1100 عکس‌ها با کیفیت تری چاپ میکنند(گاهی بعضی عکس هایم را چاپ میکنم)اشکال A1100 از نظر من عدم حالت Manual است.و مزیتش فیمت زیر 250 است.(الان قیمتش 160است).راستش نه زوم برایم مهم است نه امکانات خیلی غیر متعارف فقط در صورتی افزایش میدهم که کیفیت قابل توجه ای نصیبم شود.(ان هم تا 300).
    در بسیاری از ریویو ها یه تعریف نسبی در مورد sharp بود عکس‌های sx120 خوندم ولی منتقدین زیادی هم دارد.بیشتر با L100 نیکون و ZS1 پانا مقایسه شده بود.
    اما سؤالت من :
    الف)اگر بخواهم یه دوربین جمع و جور بخرم که حالت manual هم داشته باشد و عکس‌های shine و sharp بیندازد والبته در تاریکی رفتار بهتری داشته باشد از سری Aکنون انتخاب 12 مگاپیکسلی دارم؟
    ب)در مجموع می‌خواهم دوربین کم نویز و شارپی داشته باشم(در محدوده کامپکت و قیمت حدود 250 و حداکثر 300)بین sx120 و F70 کدام را پیشنهاد میدهید.؟آیا چیزی در همین قیمت وجود دارد که برتری به این دو مدل داشته باشد؟
    ج)اگر تا بحال عکس‌های F200 فوجی رادیده باشید فکر میکنید 50 تا 60 تومان اضافه برای عکس‌های F200 ارزش دارد بعبارتی آیا عکس بهتری از Sx120 و F70 میگیرد (تنیجه ترجیحا در مورد عکسهای چاپ شده مد نظرم است چون F200 یه دوربین 12 مگاپیکسلی است و باید عکس‌های خیلی بهتری در نورکم بگیرد)

در نهایت در یک جمع‌بندی بین این چهار مورد کدام را برای عکاسی روزمره پیشنهاد میدهید(سری آکنون/اف فوجی/sxکنون تا 250 تومن به اسثنای حدود 300 تومن برای اف ۲۰۰ یا هر موردی که بیارزد)

از همه دوستانی که وقت میگذارند پیشاپیش تشکر میکنم.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

پیش فرض پاسخ: انتخاب دوربین تا 250 تومان(حداکثر300)

سایز سنسور این سه دوربین :
    F70 : 1/2"
    F200 : 1/1.6"
    SX120 : 1/2.3"

سایز سنسور دوربین های فوجی بزرگتر از کنون هست که طبق یک قاعده کلی این یعنی نویز کمتر .
    همچنین دوربین های فوجی از تکنولوژی و سنسور نوع EXR بهره می برند که به منظور عکاسی در نور کم طراحی شده که نویز کمتر و داینامیک رنج بسیار بیشتری رو نتیجه میده.

به لحاظ حد اکثر گشودگی دیافراگم هم که میتونه در عکاسی در نور کم موثر باشه برای دو دوربین فوجی f3.3 هست. برای کنون رو نمی دونم. فکر نمی کنم از این مقدار کمتر باشه.

یه نکته دیگم که هست باز یه قاعده کلی اینه که هر چی زوم یک لنز بیشتر میشه یعنی گستره فاصله کانونی اون بیشتر میشه کیفیتش هم افت میکنه حالا در مورد این ها چقدر صادقه نمیدونم.

با توجه به این تفاسیر من F200 رو انتخاب می کنم. توجه داشته باشید Dpreview دوربین F200 رو با دوربینی مثل LX3 مقایسه کرده که یکی از کم نویز ترین کامپکت هاست و اگه اشتباه نکنم قیمتی حدود 600 تومان داره. به لحاظ نویز این دو در یک سطحند.

ولی برای اطمینان بهتره خودتون عکس ها رو با هم مقایسه کنید.
    سایت Imaging-resource.com عکس های یکسانی رو که توسط سه دوربین گرفته شده داره، اگه سرعت اینترنت مناسب داشته باشید می تونید عکس های این سه رو در شرایط مختلف با هم مقایسه کنید.
    -shahram تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    سایز سنسور این سه دوربین :
    F70 : 1/2"
    F200 : 1/1.6"
    SX120 : 1/2.3"

سایز سنسور دوربین های فوجی بزرگتر از کنون هست که طبق یک قاعده کلی این یعنی نویز کمتر .
    همچنین دوربین های فوجی از تکنولوژی و سنسور نوع EXR بهره می برند که به منظور عکاسی در نور کم طراحی شده که نویز کمتر و داینامیک رنج بسیار بیشتری رو نتیجه میده.

به لحاظ حد اکثر گشودگی دیافراگم هم که میتونه در عکاسی در نور کم موثر باشه برای دو دوربین فوجی f3.3 هست. برای کنون رو نمی دونم. فکر نمی کنم از این مقدار کمتر باشه.

یه نکته دیگم که هست باز یه قاعده کلی اینه که هر چی زوم یک لنز بیشتر میشه یعنی گستره فاصله کانونی اون بیشتر میشه کیفیتش هم افت میکنه حالا در مورد این ها چقدر صادقه نمیدونم.

با توجه به این تفاسیر من F200 رو انتخاب می کنم. توجه داشته باشید Dpreview دوربین F200 رو با دوربینی مثل LX3 مقایسه کرده که یکی از کم نویز ترین کامپکت هاست و اگه اشتباه نکنم قیمتی حدود 600 تومان داره. به لحاظ نویز این دو در یک سطحند.

ولی برای اطمینان بهتره خودتون عکس ها رو با هم مقایسه کنید.
    سایت Imaging-resource.com عکس های یکسانی رو که توسط سه دوربین گرفته شده داره، اگه سرعت اینترنت مناسب داشته باشید می تونید عکس های این سه رو در شرایط مختلف با هم مقایسه کنید.
    اول)ممنون از جواب بلادرنگتان واینکه به تمام قسمت های سوالم پاسخ دادید

دوم)image-resource رو نمیشناختم تازه باهاش آشنا شدم والبته با دیال آپی که من دارم نمیتونم تمام تصاویر نمنونه را با سایز اصلی بگیرم و با همون سایزی که تویه وب هستش نگاه میکنم و البته مونیتور پیرم هم زیاد قابل تنظیم نیست.
    در هر حال در dpreview و digitalcamerainfo و hq -digitalcamera یه چیزایی دیدم والبته حق با شماست معمولا F200 فوجی با دوربین هایی مقایسه میشود که که از لحاظ قیمتی معمولا گرانتر هستند والبته گاهی با بعضی SLR Like ها.شاید این یه حسن قیمتی باشه.
    سوم) مشخصات جزیی تره SX120
    LCD Size: 3.0 inch
    ISO: 80-3200
    Shutter: 15-1/2500
    Max Aperture: 2.8
    و اینکه لنزش معادله 36-360mm است که با توجه به لنز 28-140 در F200 و 27-270mm برای F70
    والبته باید گفت یکی از اختلافات فاحش ایزوی 12800 دوربین های فوجی در برابر ایزوی 3200 کنون است که البته اندازه تصویر در ایزوی بالاتر از 3200 در مورد هر دو دوربین F70 و F200 دارای رزولوشون کمتر از حداکثر میباشد بطوریکه در ایزوی 6400 و 12800 اندازه تصویر در F200 به 6 مگاپیسکل کاهش میابد.
    بعبارتی SX120 کمی دیافراگم گشادتری دارد f2.8 و تله زوم بهتر و ولی F70 دارای f3.3 -5.6 ولی واید تر است.

در هر حال از اینکه انتخاب خودتان گفتید بسیار متشکرم.

ظاهرا سری A کنون در این رده (تنظیم م manualمورد خاصی ندارد)

البته من نتوانستم در سایتی که گفتید نمنونه تصاویرشان را پیدا کنم در صورت امکان لینک انرا بفرمایید.بازهم متشکرم

Liks:
    http://www.imaging-resource.com/PROD...RONT-MFR70.JPG
    http://www.imaging-resource.com/PROD...XR/F70EXRA.HTM
    http://www.imaging-resource.com/PROD...R/F200EXRA.HTM

لینک ها پیدا کردم

دیگر دوستان هم اگر نظر خود را بفرمایند موجب مزید امتنان است.
    ویرایش توسط -shahram : Friday 29 January 2010 در ساعت 13:22

تشکر کرده
    568

توی این صفحه ( Compare Sample Images) میتونید نمونه عکس های دوربین ها رو دو به دو با هم مقایسه کنید:

کد:
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    در صفحه فوق از منوهای بالای صفحه دوربین های مورد نظرتون رو انتخاب کنید
    ویرایش توسط delagah : Friday 29 January 2010 در ساعت 13:25 دلیل: اصلاح متن
    -shahram تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    توی این صفحه ( Compare Sample Images) میتونید نمونه عکس های دوربین ها رو دو به دو با هم مقایسه کنید:

کد:
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    در صفحه فوق از منوهای بالای صفحه دوربین های مورد نظرتون رو انتخاب کنید
    این آدرس خیلی کمک کرد البته فردا باید از کافی نتعکساشو دانلود کنم.

ازشما بسیار سپاسگزارم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

http://www.imaging-resource.com/PROD...00EXRhRESM.HTM

http://www.imaging-resource.com/PROD...120IShRESM.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/ZS3/ZS3hRESM.HTM

با سلام
    بالاخره توانستم عکس‌های sx120 و F200 و ZS3 رو دانلود کنم.);(کافی نت)با مقایسه این نمونه‌ها به نظر میاید در حالاتی که تعداد خطوط سیاه زیاد می‌شود هاله رنگی در بین آن‌ها به چشم میخورد (نمیدانم انحراف فامی مشمول این حالت هم می‌شود یا خیر) متأسفانه این حالت نمونه‌های در دو دوربین ZS3 و Fuji EXR F200 به چشم میخورد و در نمونه‌های SX120 یا حتی A1100 به چشم نمیخورد.در هر حال به نظر من رنگ‌های F200 در منظره و پرتره بسیار زنده‌تر از بقیه بود(البته ZS3 هم رنگهای خوبی داشت))متاسفانه چون این دوربین ها در حدی نیستند که RAW داشته باشند لذا گرمی رنگ‌ها باسد مهم باشد.

حقیقت امر کمی گیج شد ه ام.اگر در این باره مرا راهنمایی کنید ممنون میشوم.
    syaaaa تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها
    http://www.imaging-resource.com/PROD...00EXRhRESM.HTM

http://www.imaging-resource.com/PROD...120IShRESM.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/ZS3/ZS3hRESM.HTM

با سلام
    بالاخره توانستم عکس‌های sx120 و F200 و ZS3 رو دانلود کنم.);(کافی نت)با مقایسه این نمونه‌ها به نظر میاید در حالاتی که تعداد خطوط سیاه زیاد می‌شود هاله رنگی در بین آن‌ها به چشم میخورد (نمیدانم انحراف فامی مشمول این حالت هم می‌شود یا خیر) متأسفانه این حالت نمونه‌های در دو دوربین ZS3 و Fuji EXR F200 به چشم میخورد و در نمونه‌های SX120 یا حتی A1100 به چشم نمیخورد.در هر حال به نظر من رنگ‌های F200 در منظره و پرتره بسیار زنده‌تر از بقیه بود(البته ZS3 هم رنگهای خوبی داشت))متاسفانه چون این دوربین ها در حدی نیستند که RAW داشته باشند لذا گرمی رنگ‌ها باسد مهم باشد.

حقیقت امر کمی گیج شد ه ام.اگر در این باره مرا راهنمایی کنید ممنون میشوم.
    اينطور كه DPR گفته بود، اين پديده كه شما اشاره كرديد يا اصطلاحا همون Color Moire به دليل چينش خاص فتوديود ها در سنسورهاي Super CCD فوجي در شرايط حداكثر رزولوشن وقتي كه خطوط نمودار تعيين رزولوشن به همگرا ميشن مشاهده ميشه.
    اين مسئله عمدتا در خطوط افقي مشاهده ميشه. البته من الان دانشگاهم و مانيتور اينجا هم اصلا جالب توجه نيست ولي Dpreview به اين مسئله اشاره كرده بود و تو نمونه عكسهاي اونجا در خطوط اريبي اين پديده ديده نميشد.

در كل من فكر نمي كنم اين مسئله خيلي حياتي باشه، شما عكسهايي كه در دنياي واقعي گرفته شده رو ببينيد، فكر مي كنم بهتره ببينيد از عكسهاي مناظر واقعي راضي هستيد يا نه. آخه اين مسئله در شرايط خيلي خاص ممكنه پيش بياد.

براي اطلاعات بيشتر اينجا رو ببينيد:

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf200exr/page21.asp
    syaaaa و -shahram تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

راستش بیشتر از اینکه از بعد فنی قانع شده باشم بیشتر دلم میخواد فوجی F200 رو تجربه کنم.

از راهنمایی های شما دوست عزیز delagah محترم بسیار سپاسگزارم.البته نمیدان چرا دوستان دیگر اظهار نظری نکردند شاید اظهار نظر در حد این دوربین ها برایشان چندان جالب نیست.

ارادتمند همه شما
    delagah تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها
    راستش بیشتر از اینکه از بعد فنی قانع شده باشم بیشتر دلم میخواد فوجی F200 رو تجربه کنم.

از راهنمایی های شما دوست عزیز delagah محترم بسیار سپاسگزارم.البته نمیدان چرا دوستان دیگر اظهار نظری نکردند شاید اظهار نظر در حد این دوربین ها برایشان چندان جالب نیست.

ارادتمند همه شما
    امیدوارم از خریدت راضی باشی. و پس از خرید ، تجربتون از کار با اون رو اینجا هم مطرح کنید.

صفحه 4 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین