صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 72
Like Tree265تشکر

موضوع: نگاهی به وضعیت سیلینگ و مقاومت دوربین ها

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

دماي پايين هوا و گاهي رطوبت بيش از حد ميتونه در تخليه باطري موثر باشه (در مورد رطوبت ممكنه حتي دوربين آسيب ببينه) ولي ميدان مغناطيسي و يا ذرات گردوخاك بعيد است چنين ثاثيري داشته باشند .مگر در حالتي كه مواد تشكيل دهنده اين ذرات حاوي گرافيت و يا غبارهاي ناشي از معادن فلزات و دركل هادي جريان برق باشند كه در آنصورت بازهم تجمع و تراكم بالايي بايد وجود داشته باشد و تاثير آن بيشتر از باطري بر دوربين خواهد بود .

آف تاپيك:
    نمونه بارز اين مساله در جنگ يوگوسلاوي اتفاق افتاد كه از غبارهاي گرافيت در بمبهايي موسوم به گرافيتي جهت اتصال كوتاه خطوط انتقال برق استفاده شد.
    A. Mohammadi، mreza1001، Rouzbeh Ehsani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط guard نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتيد محترم:
    شايد به علت وجود همونن كاني ها كه فرمودين ميدان مغناطيسي (طبيعي )قوي تري از حالت نرمالش وجود داره كه باعث دشارژ سريعتر باطري ميشه البته با توجه به جزيره بودن رطوبت هوا هم بي تاثير نيست در ضمن يك مورد جالب ديگه هم اينكه در برخي از جاها ولتاژ و و جريان كمتر از حد استاندارد و باعث ميشه شارژرها بخوبي شارژ نكنند البته اين مواردي كه به ذهن من رسيد و ميتونه علت ديگه اي هم داشته باشه.
    دوست عزيز تنها در صورتي كه ميدان مغناطيسي باعث اخلال در عمللكرد وسيله بشه، يعني باعث كاركرد نا متعارف دستگاه بشه، ميتونه روي نرخ تخليه تاثير بزاره. در مورد تاثير مستقيم بر خود باطري مدرك اثبات شده اي در دست نيست.
    A. Mohammadi تشکر می‌کند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    جناب محبي عزيز عرض سلام ارادت بسيار،
    خالو جان خاك طبيعي چه به شارژ خالي كردن؟

اگه ماده معدني تاثير روي شارژ داشته باشه بايد اول به داخل باطري نفوذ كنه تا روي فرايند شيميايي تاثير بذاره،

تنها اگر منطقه به لحاظ مغناطيسي مواردي داشته باشه، ميتونه دليل براي تاثير بر نرخ تخليه باطري داشته باشه اونم به خاطر اخلال در كار وسيله استفاده كننده از باطري...
    ارادت داريم جناب يقيني
    راستش خالو جان من متخصص در اين زمينه نيستم و صرفا مواردي كه براي خودم و دوستان هم سفرم پيش اومده رو بيان كردم.
    در مورد مغناطيس و امواج اون كه بايد بگم متاسفانه يا خوشبخاته اونجا و مخصوصا منطقهايي كه مادر اونجاعكاسي ميكيرديم ( ضلع جنوبي و در كنار كمپ محيط زيست ) كوهها داراي سنگهاي عجيبي هستند كه احتمال ميدم اين جريان رو تقويت ميكنند. چون تنها نقطه ايي از جزيره كه كاملا انتنهاي موبايل هم قطع ميشه همينجاست حتي بومي ها هم اذعان دارند براي مثال درقسمتهاي ديگه حتي شبكه موبايل اتصالات دوبي هم به اون قدرت دريافت ميشه اما همينكه وارد اون منطقه ميشيد كلا همه چيز قطعه
    نكته عجيب اينه جاهايي در هرمزگان هستش كه اگه شما در سرازيري اون منطقه ماشينتونرو خلاص كنيد و خاموش هم باشه ماشين به سمت پائين نميره.. بلكه آروم آروم بر ميگرده بالا...عجيبه نه..؟ ولي واقعيه كه متاسفانه من براش توضيح تخصصي ندارم.
    خواستيد بگيد اون مكان رو معرفي ميكنم
    A. Mohammadi، mreza1001، M-Yousefi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    ارادت داريم جناب يقيني
    راستش خالو جان من متخصص در اين زمينه نيستم و صرفا مواردي كه براي خودم و دوستان هم سفرم پيش اومده رو بيان كردم.
    نكته عجيب اينه جاهايي در هرمزگان هستش كه اگه شما در سرازيري اون منطقه ماشينتونرو خلاص كنيد و خاموش هم باشه ماشين به سمت پائين نميره.. بلكه آروم آروم بر ميگرده بالا...عجيبه نه..؟ ولي واقعيه كه متاسفانه من براش توضيح تخصصي ندارم.
    خواستيد بگيد اون مكان رو معرفي ميكنم
    دقیقا چنین جایی در گچساران هم وجود داره.برای من هم همیشه جالب بوده که چطور این اتفاق میافته! و چه دلیلی داره.
    omid mohebbi تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

اين مساله مدتي بعنوان جاذبه معكوس مطرح شد و فقط به خطاي ديد مربوط ميشود :

اميدوارم مديران زحمت انتقال اين چند پست رو تقبل كنند.
    aliii و yaghini تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سلام
    تجربه جدید خودم رو از دوربین D90 عرض میکنم شاید جالب باشه
    دیروز در رطوبت خیلی بالای شمال و باران به شدت خیس شده بود در حدی که از دوربین آب میچکید ، البته در کنار D90 دو لنز 18-105 و 55-300 هم همین داستان رو داشتن و به شدت خیس شده بودن مخصوصاً لنز 18-105 که ازش آب میچکید.
    بعد پایان برنامه دوربین و لنزها رو با دستمال کاغذی خشک کردم و تمام ، الان هم هیچ مشکلی پیش نیومده و همه چیز خوبه.
    تصمیم دارم برم دریا و با D90 از زیر آب عکاسی کنم (مزاح)
    یکی از دوستانم 60D canon داره و اون هم همین مشکل رو داشت و دوربینش خیس شده بود احتمالاً خودش میاد و توضیح میده.
    Mohamad_Ali، M.Barani و iman mehr تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

سلام
    تو ریویو بعضی لنز ها نوشته وقتی رینگ زوم رو میچرخونیم هوا (و احتمالا گرد و خاک) وارد لنز میشه. این گرد و خاک میتونه به لنز آسیبی بزنه؟ امکانش هست که وارد دوربین هم بشه؟
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام
    همانطور که دوست عزیزم اقای شهبازی فرمودن دیروز باتفاق به قلعه رودخان سفری داشتیم جهت عکاسی ... هرچند که همه چیز اونطور که میخواستیم پیش نرفت و زمان کم و نور نا مناسبی برای عکاسی داشتیم دست بدوربین شدیم تا به قولی حق خودمون و بگیریم تا اینکه بارون گرفت ، اولش دوزبین ها به جای امنی منتقل شد ولی امان از عشق به عکاسی ! باعث شد کار بجایی بکشه که مجبور به خشک کردن مدام دوربین و لنزها با دستمال کاغذی بشیم ... دوربین من 60d بود و اکثر عکسها با 85 15 گرفته شد ، خداروشکر هردو جان سالم بدر بردن ...!
    IMG_0085.jpg
    در اخر هم باید بگم جای همه خالی بود ...
    ویرایش توسط iman mehr : Sunday 25 March 2012 در ساعت 00:51
    usef، M.Barani، Ali Bayati و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

Pentax K-5

من تا چند وقت ‍پیش فکر میکردم این دوربین فقط در مقابل قطرات آب مقاومه. ولی فهمیدم موضوع چیز دیگریست.

این فیلم ها رو ببینید:

http://content.wuala.com/contents/so...ing_1.flv?dl=1
    2.4 MB

http://content.wuala.com/contents/so...ling2.flv?dl=1
    10 MB

همون فیلم اولی هم کفایت میکنه.
    M.karami تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

سلام.
    دیدم بحث تجربیات هم در این تاپیک مطرحه بد ندیدم بنده هم تجربه ام را در استفاده از Olympus EPL در فضای سرد مطرح کنم.
    بنده به اتفاق تعدادی از دوستان و در فصل زمستان به منطقه ای کوهستانی (آزادبر) رفته بودیم که بحث مقاومت دوربینها در سرما به میان آمد و هر بارمیخواستم از مقاومت دوربین خودم صحبت کنم بعضی از افراد متعصب (که البته متاسفانه تعدادشان کم نیست) با تمسخر اظهار نظر میکردند تا زمانی که گفتم بیائید امتحان عملی کنیم و اینجا بود که مشخص شد چند مرده حلاجند.خلاصه بنده دوربینم را وسط برفها انداختم و گفتم تا پنج دقیقه صبر میکنیم و بعد عکس میگیریم.و خوشبختانه در طول آنروز هیچ مشکلی برای دوربینم ایجاد نشد.حتی بعد از برداشتن دوربین آنرا خشک هم نکردم.
    باید اضافه کنم که مطمئن بودم که بعضی از دوربینهای دیگر هم این توانایی را داشتند ولی چون صاحبان آنها فقط چیزهایی را که شنیده بودند(متعصبانه )به زبان میاوردند و عملا خیلی به این فضایا وارد نبودند شهامت همراهی بنده را نداشتند.

m2.jpg
    Rouzbeh Ehsani، Miri و shahbazi تشکر می‌کنند.
    Siencere
    Olympus EPL-1
    Olympus OM-D-EM5

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین