صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 42 , از مجموع 42
Like Tree177تشکر

موضوع: دوربین‌های بدون آینه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkkk نمایش پست ها
    سلام دوستان.مدتیه یک سوال ذهنم رو مشغول کرده که چرا دوربین‌های میرورلس تا اینقدر محبوب شده بین عکاس های ایرانی البته.
    منظور من اون دسته از عکاس هایی هست که قدرتمندترین دوربین های کانن یا نیکون رو دارند و رنج کاملی از لنز های پرایم و زوم
    و با این حال مدتیه روی اوردن به دوربین‌های میرورلس مخصوصا دوربین های سونی ای سون.
    و البته سوال اصلیه من در ضمینه عکاسی هست و نه فیلمبرداری در شرایط بد نوری.
    دلیلش کم نیاوردن از عکاس های دیگست ؟ و نشان دادن تجهیزات کامل و یا دلیل منطقی تری داره ؟
    چون من دیدم دوستانی که دوربین های d5 و d850 رو دارند با لنز های 200-70 و 50 و 85
    ولی باز میرن دوربین a7 رو میخرن و باهاش عکاسی میکنند ! و باز با لنز 85mm !!!!!!
    اونم در این شرایط بازار که قیمت ها خیلی بالاست !
    (بی احترامی به دوستانی نشه که از روی تجربه های جدید و علاقه این دوربین ها رو خریداری می کنند )
    سلام.شما خودتون به دو تا از علت های احتمالی اشاره کردید؛ تمایل به تجربه تکنولوژی متفاوت و علاقه.این علاقه میتونه صرفا همونی باشه که عامیانه میگن پول عشق داده. افرادی در این سطح که میتونند چنین تجهیزات گرانقیمتی رو تهیه کنند اغلب درآمدهاشون جوابگوی این هزینه ها هست. از طرفی متاسفانه در کشور ما وقتی تورم شدید میشه، تبدیل پول به جنس خودش یک نوع سرمایه گذاریه!!!! بنده دوربین تولید 2004 رو الان میتونم بعد از کلی استفاده کردن باز به دو برابر قیمت خرید، بفروشم!!! یک نکته دیگه اینه که باز در کشوری با فرهنگ موجود در اقتصاد ما افراد با تجهیزات بیشتر و به روز تر در بعد بازاریابی و جذب مشتری، جدای از بحث حرفه ای بودن میتونند موفق تر باشند. در واقع این خریدهای اضافی از نظر بنده و شما برای یکسری کاملا میتونه سودآور هم باشه.مشتری هایی هستند که تفاوت این دوربین ها و مارک ها و حرفه ای بودن رو نمیدونند و فکر میکنند عکسی که با دوربین سونی گرفته میشه خیلی خیلی بهتر و با کلاس تره و گاهی باید بدون توجیه علمی و فنی اونها رو حفظ کرد. شاید بشه باز هم دلایل دیگه ای پیدا کرد......
    babakkkk، a.g g.a و joker.elm تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkkk نمایش پست ها
    امیدوارم هزینه بیش از ۳۰ میلیون تومان فقط برای وزن کمتر باشه.

درود بر شما

چیزی رو که شما حس کردید بیراه هم نیست
    موضوع هم اصلا ربطی به بدون آینه یا با آینه! نداره ، موضوع خریدن هر چیز جدیدی هست که پشت ویترین اسباب بازی فروشی وسوسه انگیزه!
    البته اشکالی هم نداره گاهی برای کودک درونمان هم خرج کنیم!
    ولی به محض اینکه چیزی جدید معرفی میشه مدل قبلی که توی کیف ماست انگار که تقدس خود را از دست میدهد و خلاقیت را از ما میگیرد!

نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم نگم تاحالا بازگو نکردم ولی خوب باور کنید طرف قیمت دوربین تکرقمی که خریده رو از خانمش پنهان کرده و به من هم تاکید کرد خانواده نمیدونن فلان کالا چنده... هوارو داشته باش! (اسم مدل هم نگفتم که از عذاب وجدان مطرح کردنش کم بشه مثلا )

اینو گفتم که مشخص بشه موضوع خیلی ربطی به بدون آینه ها نداره فقط یک نوع ماجرا جوییه

وگرنه تجهیزات هرچی بزرگتر باشه حرفه ای تر به نظر میاد توی دست عکاسان مجلسی

پاینده باشید
    M.Nouri، babakkkk و 47amir تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5