صفحه 15 از 735 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 515 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: دوربين كاشتن يعني چي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbar نمایش پست ها
    سلام به دوستان . اين واژه دوريين كاشتن يعني چي ؟ و به چه منظور استفاده مي شود؟ .
    دوستان مي توانند من را راهنماي كنند هر چه فكر كردم نتوانستم اين واژه را معني كنم .

با تشكر
    اين اصطلاح را بيشتر نقشه بردار ها در مورد استقرار دوربين هاي نقشه برداري ( تئودوليت، نيوو و ... ) به كار مي برند و منظور استقرار و تراز نمودن دوربين با سه پايه در موقعيت مورد نظر ( و مناسب) است.

در فيلمبرداري و عكاسي هم بعضي به همان معني ( استقرار دوربين و سه پايه در جاي مناسب) استفاده مي كنند.
    Arash، ajjadesa، QashQai و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

با تشكر از دوستان . من داشتم برنامه تلويزيون تماشا مي كردم در مورد حيات وحش و زيستگاه هاي آنها بود گويند در مورد نوعي دوربين صحبت مي كرد كه آن را روي تك پايه هاي در زمين فرو ميكرد در قسمت هاي كه فكر مي كند محل عبور حيوانات مي باشد و اصطلاح دوربين كاشتن را بار ها تكرار كرد و دوربين هر وقت در جلوي آن حركتي رخ مي داد شروع به عكس برداري پشت هم به تعداد فيلم هاي موجود مي كرد و مي گفت كه اين دوربين ها را هفته ها در حالت STANDBY مي ماند و آماده عكس برداري اين توضيح شما دوستان شامل اين كار مي شود يا نه ؟ در فوتبال هم اگر دقت كرده باشيد در اطراف زمين بازي به خصوص پشت دروازه هاي كلي دوربين بي صاحب :biggrin: روي زمين فرو كرده اند و نمي دانم اينكار براي چسيت؟؟ حتمي اين دوربين ها هم مانند حيات وحش عمل مي كند و در صورت لرزيدن تور عكس مي گيرد . دوستان اگر شناختي از اين نوع عكس برداري دارند خوشحال مي شوم كه كمي توضيح بدهند كه اصولا " نوع اين دوربين ها به چه صورت است و نحوه عكس برداري آنها و آيا تكنيك خواصي دارند و .... .

با تشكر

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوربینهای تله ای و یا camera trap ها دوربینهای مخصوص عکاسی از حیوانات نادر و خلاصه بررسی وضعیت محیط زیست است.

روش کار انها هم خیلی سادست! (شبیه دزد گیر!) حیوانی از جلوی دوربین رد بشه عکاسی انجام میشه(بعضی از اینها 2 تکه هستند)

دوربینهای پشت دروازه هم همشون صاحب دارند! جایی هم فرو نرفته اند. بلکه روی پایه های کوچک و بزرگ با کادر از پیش مشخص شده آماده عکاسی است و عکاس از راه دور در موقع مشخص با آنها عکاسی می کند.

کاشتن هم یک اصطلاح هست که حالا در جاهای مختلف معنی مختلف میده. فرهاد عزیز توضیحات کاملی دادند.

برای تکمیل اینهم یه عکس از دوربین های تله ای از یوزپلنگ ایرانی

لینک مربوط به یوزپلنگ:

http://news.nationalgeographic.com/n...2_cheetah.html
    Persian، shabab، farhad44 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

Arash جان

با تشكر از شما . حالا متوجه شدم كه اينها دو چيز كاملا " متفاوت از هم هستند . بايد حالا كمي برم دنبال پيدا كردن مطلب در مورد سيستم وايرلس دوربين كه شما فرموديد تحقيق كنم ببينم موضوع از چه قرار است.

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

پیش فرض ضریب فاصله کانونی1/6 یعنی چی؟

سلام دوستان
    می شه یه لطفی کنید و توضیحی در باره ضریب فاصله کانونی1/6 که در دوربین های DSLR هست یه توضیحی واسه بنده تازه کار بدید؟؟؟؟؟

ممنونم می شم از راهنمایی تون
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

هر چند قبلا بارها گفته شده و اگه نگاه کنید تو قسمت مقالات هم هست:

این ضریب که البته همیشه هم 6/1 نیست مربوط به اختلاف سایز سنسور با سایز فیلم های 35 میلیمتری می شود. در واقع چون سنیسور 6/1 یا 5/1 یا ... برابر از فیلم قطع 35 میلیمتری کوچکتر است برای تشکیل تصویر زاویه دید در اون عدد ضرب میشه. مثلا لنز 18 با دوربین کراپ دار 6/1 شما معادل 8/28=6/1 * 18 در دوربین فول فریم یا 35 مم است.
    اگر سایز سنسور با فیلم 35 برابر باشه این ضریب 1 و دوربین فول فریمه.
    artara74، ghz و toti تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا N.Salehoof آواتار ها
    تشکر کرده
    65

سلام
    سوالی در مورد محافظ های LCD موجود در بازار داشتم.آیا اصولا نیازی به تهیه آن هست؟ ضمنا در صورتیکه آنرا بر روی LCD قرار دهیم آیا بعد از مدتی میتوان آنرا بدون اینکه بر روی LCD جا انداخته باشد برداشت؟ شما چه مارکی را پیشنهاد می کنید؟ ( برای Canon 50D)
    ممنون
    نادر صالح اوف
    Canon S3IS+Canon 7D/Canon 24-105 f:4 L/Canon 70-200 f:4 L IS/Canon 100mm Macro f:2.8 L/Canon Flash Speedlite 580 EX II/Manfrotto 190XPROB

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

نقل قول نوشته اصلی توسط NASA804 نمایش پست ها
    سلام
    سوالی در مورد محافظ های LCD موجود در بازار داشتم.آیا اصولا نیازی به تهیه آن هست؟ ضمنا در صورتیکه آنرا بر روی LCD قرار دهیم آیا بعد از مدتی میتوان آنرا بدون اینکه بر روی LCD جا انداخته باشد برداشت؟ شما چه مارکی را پیشنهاد می کنید؟ ( برای Canon 50D)
    ممنون
    سلام
    وجود محافظ lcd بسیار مفیده ، و من توصیه می کنم که ازش استفاده کنید. مخصوصا اگر مثل من وسواسی هستند و دوست ندارید هیچ اثری ( اعم از اثر انگشت که معمولا هر چی آدم مراقبت می کنه باز اطرافیان روی lcd رو با آثار انگشت تزئین می کنند ، و گردو غبار ) روی lcd بمونه بهتره از محافظ استفاده کنید. چون باعث میشه که تماسی با lcd نداشته باشید و احیانا خش هم روی اون نیوفته ، در ضمن محافظ ها روی lcd جا نمی اندازند و به راحتی برداشته می شوند دوربین من محافظ داشت و نیاز نبود بخرم هرچند الان دوست دارم یکی تهیه کنم .
    N.Salehoof و toti تشکر می‌کنند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر آشنا N.Salehoof آواتار ها
    تشکر کرده
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    سلام
    وجود محافظ lcd بسیار مفیده ، و من توصیه می کنم که ازش استفاده کنید. مخصوصا اگر مثل من وسواسی هستند و دوست ندارید هیچ اثری ( اعم از اثر انگشت که معمولا هر چی آدم مراقبت می کنه باز اطرافیان روی lcd رو با آثار انگشت تزئین می کنند ، و گردو غبار ) روی lcd بمونه بهتره از محافظ استفاده کنید. چون باعث میشه که تماسی با lcd نداشته باشید و احیانا خش هم روی اون نیوفته ، در ضمن محافظ ها روی lcd جا نمی اندازند و به راحتی برداشته می شوند دوربین من محافظ داشت و نیاز نبود بخرم هرچند الان دوست دارم یکی تهیه کنم .
    ---------------------
    ممنون از پاسختون. میشه لطفا بگید چه مارکی از این محافظ ها بهتر از بقیه هست و حدود قیمتش چنده؟
    نادر صالح اوف
    Canon S3IS+Canon 7D/Canon 24-105 f:4 L/Canon 70-200 f:4 L IS/Canon 100mm Macro f:2.8 L/Canon Flash Speedlite 580 EX II/Manfrotto 190XPROB

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

If you are shooting tethered to a computer, ensure that the cable you are using
    is within specifications—for example, keep Firewire cables under 14 feet in
    length. Longer cables can affect image quality—which of course includes
    color.
    بنظر شما چقدر منطق محکمی میتواند پشت آن باشد. آیا واقعا طول زیاد کابل میتواند در کیفیت تاثیر داشته باشد؟ حتی رنگ؟!

صفحه 15 از 735 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 515 ... آخرینآخرین