صفحه 11 از 735 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 111 511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد ColdSilent آواتار ها
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ: آيا راهتان را در عکاسي يافته ايد؟

سلام
    من می خوام عکاسی ماکرو کار کنم .. از کجا باید شروع کنم ؟

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط 2ch.blogfa نمایش پست ها

خدائیش سوال با مزه ای بود !!!
    دوست من بهتر است ابتدا از مطالعه مقالات وزین و ارزشمند این سایت در باب ماکرو گرافی شروع کنید .
    به هیچ وجه نکته طنزی در سوال ایشان ندیدم.

شما را توجه میدهم به بخشی از قوانین سایت که در هنگام ثبت نام آنرا پذیرفته اید :
    متعهد می شوم
    • با عضويت در تالار گفتگو نهايت دقت و توجه در نظرات ارسالی را داشته و مسووليت مطالبم را بپذيرم و مطابق با قوانين سايت فعاليت کنم.
    • از ايجاد تاپيک تکراری و نابجا خودداری کنم.
    • در نظر دهي، ارائه راهنمايی و نقد فنی_تخصصی را هدف خود قرار دهم و از نظرات تكراری و بی محتوا خودداری کنم.
    • از نوشتن نظرات توهين آميز يا طرح مباحثی كه باعث رنجش ساير اعضا شود خودداری کنم.
    • از درج مطلب به زبان انگليسی و يا هر زبان ديگری خودداری کنم.
    • اصول نگارش پارسی و تایپ درست را همواره رعايت کنم.

ممنوعيت موارد زير را می پذيرم
    • درج مطالب جدل برانگیز که سايت را از آرامش و تعادل یک محیط فنی، تخصصی خارج کند.
    • هرگونه تبليغ فروشگاه، سايت و ... با هدف تجاری و یا بدون در برداشتن اطلاعات مفید برای اعضا
    • نمايش عكس يا ارائه هر مطلبي که بنوعی عدم رعایت قانون مالکیت معنوی (copyright) محسوب شود.
    • درج مطالبی که به نحوی توهین یا ورود به حریم شخصی سایر افراد محسوب شود.
    • بحثهایی که بصورت دو طرفه و جدال لفظی و شخصی باشد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ColdSilent نمایش پست ها
    سلام
    من می خوام عکاسی ماکرو کار کنم .. از کجا باید شروع کنم ؟
    دوست عزیز . ضمن خیر مقدم به جنابعالی.لطفا مراحل زیر را دنبال کنید :

مشاهده تاپیکهای مرتبط و پستهای مربوط به آن شاید شما را از پرسیدن بعضی از سوالات بی نیاز کند. پس پیشنهاد می کنم مورد سوال خود را قبل از پرسیدن،جستجو کنید.

دوست عزیز این تاپیکها رو به ترتیب مطالعه کنید.(فروم عکاسی)و این مقالات در سایت عکاسی که اگر به ماکرو گرافی علاقه داشته باشید، بسیار بسیار جذاب خواهند بود :
    عکاسی ماکرو
    ساخت جعبه منعکس کننده نور برای عکاسی ماکرو
    نورپردازی در عکاسی ماکرو -2
    نور پردازی در عکاسی ماکرو - 3
    ماکروگرافی حشرات - قسمت اول
    ماکروگرافی حشرات - قسمت دوم
    راه حل مشکل عمق میدان در ماکروگرافی
    فلاش در ماکروگرافی

البته خواندن تمامی مقالات سایت عکاسی توصیه میشود.

نکته : چرا این پست را زدم. دلیلش سادست. دوست من و سایر دوستانی که تازه وارد این محیط شده اند توجه فرمایند. این فروم به هیچ وجه شبیه به فرومهای فارسی نیست و قوانین در این فروم جدی گرفته می شود. تمام این مطالب را با جستجو یافته و در اینجا قرار داده ام. پس شما هم می توانید با کلیک بر روی کلید جستجو در بالای صفحه کلید واژه های سوال خود را جستجو کنید. مطمئن باشید خیلی سریعتر به پاسخ می رسید و البته کامل تر.
    دوستان معمولا برای سوال های تکراری پاسخی نمی دهند پس وقت خود و سایر دوستانتان را با سوالات تکراری تلف نکیند. این توصیه را دوستانی تلقی کنید.

این پست با موضوع تاپیک همخوانی ندارد. پس از روئیت کاربر مورد نظر مدیران در تصمیم بر انتقال یا حذف مختارند.

موفق باشید.
    ویرایش توسط M.vatandoost : Sunday 18 January 2009 در ساعت 10:12
    Kaveh Ghobadi، arash_a، kindlinessangel و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد ColdSilent آواتار ها
    تشکر کرده
    4

سلام
    آقا مجتبی ممنون از راهنمایی جالبتون
    شاید یه چیزه جدیدی نباشه .. ولی باید بگم که من هنوز با محیط اینجا آشنا نشدم و روابط بین دوستانو نمی دونم
    ..
    من نزدیک به 3 ساله که عکاسی میکنم البته تو این سه سال فقط از طبیعت عکس گرفتم که اونم به واسطه ی محیطی بود که در مواقع کوهنوردی و سنگنوردی با اون درگیر می شدم اونم با یه دوربین کامپکت CanonA530
    (اونم از داداشم بود )
    .
    به هر حال 2 ماه پیش Nikon D60 خریدم با لنز کیت خودش - چون قبل از این هیچ اطلاعات حرفه ای در مورد عکاسی نداشتم همیشه در حالت اتوماتیک دوربین عکس می گرفتم ... ولی با دی 60 با گزینه هایی مثل Manual و P و A و S آشنا شدم - البته هنوز اینارو هم کامل نشناختم فقط تجربی باهاشون عکس گرفتم (عکس های بدی هم نشدن )
    .
    خوشحال میشم دوستان و عکاسان حرفه ای این سایت لطف کنن و بنده رو راهنمایی کنن
    - شاید بپرسین در چه زمینه ای می خوام عکاسی کنم از ماکرو و پرتره واقعا لذت می برم - در مورد عکاسی انتزاعی هم چیزی نمی دونم ولی دوست دارن بدونم - چون احساس می کنم استعدادشو دارم

دیگه عرضی نیست - منتظر راهنمایی هاتون هستم
    M.vatandoost تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط ColdSilent نمایش پست ها
    سلام
    آقا مجتبی ممنون از راهنمایی جالبتون
    شاید یه چیزه جدیدی نباشه .. ولی باید بگم که من هنوز با محیط اینجا آشنا نشدم و روابط بین دوستانو نمی دونم
    ..
    من نزدیک به 3 ساله که عکاسی میکنم البته تو این سه سال فقط از طبیعت عکس گرفتم که اونم به واسطه ی محیطی بود که در مواقع کوهنوردی و سنگنوردی با اون درگیر می شدم اونم با یه دوربین کامپکت CanonA530
    (اونم از داداشم بود )
    .
    به هر حال 2 ماه پیش Nikon D60 خریدم با لنز کیت خودش - چون قبل از این هیچ اطلاعات حرفه ای در مورد عکاسی نداشتم همیشه در حالت اتوماتیک دوربین عکس می گرفتم ... ولی با دی 60 با گزینه هایی مثل Manual و P و A و S آشنا شدم - البته هنوز اینارو هم کامل نشناختم فقط تجربی باهاشون عکس گرفتم (عکس های بدی هم نشدن )
    .
    خوشحال میشم دوستان و عکاسان حرفه ای این سایت لطف کنن و بنده رو راهنمایی کنن
    - شاید بپرسین در چه زمینه ای می خوام عکاسی کنم از ماکرو و پرتره واقعا لذت می برم - در مورد عکاسی انتزاعی هم چیزی نمی دونم ولی دوست دارن بدونم - چون احساس می کنم استعدادشو دارم

دیگه عرضی نیست - منتظر راهنمایی هاتون هستم
    خوش آمدید امیدوارم شاهد پیشرفت شما در این فروم باشیم. دیگران را نمی دانم اما خود من با اینکه قریب به 10 سال با دوربین SLR آنالوگ و با تجهیزات کامل (بیش از 10 لنز در رنجهای مختلف) عکاسی می کردم. اما در طول این دوسال و فقط با یک دوربین دیجیتال متوسط (نیکون دی 40 یعنی دو مدل پایین تر از دوربین فعلی شما) و دو لنز ارزان قیمت در فروم عکاسی چند برابر آن 10 سال پیشرفت داشته ام و این به لطف این فروم و محیط تخصصی اش بوده است.

خیلی به تجهیزات توجه نکنید اول عکاسی را بیاموزید بعد متناسب با پیشرفت و علاقه شما دوستان در تاپیکهای مربوطه شما را در ارتقاء تجهیزاتتان (درصورت لزوم به ارتقاء) یاری خواهند کرد.

تنها توصیه من به شما این است (بقول یکی از دوستان ارزشمند فروم) : "سایت عکاسی را از ابتدا بخوانید" مطمئنا راه خود را در عکاسی پیدا می کنید و به جواب تمامی سوالات خود می رسید.

* کلید جستجو را فراموش نکنید که بسیار کاربرد دارد.

موفق باشید.

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

با سلام خدمت دوستان عزيز
    چرا در مد Auto در Indoor يا داخل اتاق در نور كم، هم نور خوبي داريم و هم سرعت شاتر بالا اما وقتي مد را روي Tv و Av و M مي گذاريم هرگز آن نورسنجي كه در مد Auto داريم را نخواهيم داشت كه مجبوريم سرعت شاتر با پايين بياوريم كه همانطور كه مي دانيد نمي شود از سوژه هايي كه سرعت كندي دارند به خوبي عكس گرفت! مگر در مد Auto چه اتفاقي مي افتد كه هم سرعت شاتر بالاست و هم نور خوبي داريم و كيفيت عكس هم خوب است!!
    من ديشب هركاري كردم نتوانستم با مدهاي ديگر از بچه اي كه مدام در حال حركت بود، عكس بگيرم! ولي با مد Auto خيلي راحت مي شد اين كار را كرد!
    با احترام
    كاويان

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

کاویان عزیز
    سلام
    در مورد دوربین 40d این حالت وجود داره و اون هم به خاطر اینه که در مد auto تنظیم iso روی auto قرار میگیره ولی در حالت های دیگر در صورتیکه بر iso را بر روی عددها پایین تنظیم کرده باشیم عکس ها تاریک تر می‌شود. در مورد فلاش هم در مد AV هیچ تاثیری در نورسنجی دوربین ندارد در حالتی که در مدهای دیگر استفاده کردن از فلاش بر روی نورسنجی دوربین تاثیر می گذارد. باز هم تاکید می کنم که این توضیحات مربوط به دوربین 40d است.
    لطفا بگید دوربینتون چیه تا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنند.
    Saeed.gh.sh و toti تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز
    چرا در مد Auto در Indoor يا داخل اتاق در نور كم، هم نور خوبي داريم و هم سرعت شاتر بالا اما وقتي مد را روي Tv و Av و M مي گذاريم هرگز آن نورسنجي كه در مد Auto داريم را نخواهيم داشت كه مجبوريم سرعت شاتر با پايين بياوريم كه همانطور كه مي دانيد نمي شود از سوژه هايي كه سرعت كندي دارند به خوبي عكس گرفت! مگر در مد Auto چه اتفاقي مي افتد كه هم سرعت شاتر بالاست و هم نور خوبي داريم و كيفيت عكس هم خوب است!!
    من ديشب هركاري كردم نتوانستم با مدهاي ديگر از بچه اي كه مدام در حال حركت بود، عكس بگيرم! ولي با مد Auto خيلي راحت مي شد اين كار را كرد!
    با احترام
    كاويان
    دليل فقط ISO است.

در مود Auto دوربين ايزو را بالا مي برد تا سرعت خيلي پايين نيايد ولي در مود هاي دستي ايزو را خودتان بايد تنظيم كنيد. امتحان كنيد. اول ايزو را روي مثلا 400 بگذاريد بعد دياف يا سرعت را تنظيم كنيد.
    Rofougaran و partow تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    کاویان عزیز
    سلام
    در مورد دوربین 40d این حالت وجود داره و اون هم به خاطر اینه که در مد auto تنظیم iso روی auto قرار میگیره ولی در حالت های دیگر در صورتیکه بر iso را بر روی عددها پایین تنظیم کرده باشیم عکس ها تاریک تر می‌شود. در مورد فلاش هم در مد AV هیچ تاثیری در نورسنجی دوربین ندارد در حالتی که در مدهای دیگر استفاده کردن از فلاش بر روی نورسنجی دوربین تاثیر می گذارد. باز هم تاکید می کنم که این توضیحات مربوط به دوربین 40d است.
    لطفا بگید دوربینتون چیه تا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنند.
    سلام دوست من
    البته دوربين من SX10 مي باشد .... و مورد ISO همانطور كه فرموديد كاملا درست است اما نكته اينجاست كه چرا در مد Auto ايزو بالا مي رود ولي كيفيت عكس قابل قبول است ولي در مدهاي ديگر با بالا رفتن ISO كيفيت بطور محسوس پايين مي آيد (البته روي دست و عكس از سوژه متحرك)
    متشكرم

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    دليل فقط ISO است.

در مود Auto دوربين ايزو را بالا مي برد تا سرعت خيلي پايين نيايد ولي در مود هاي دستي ايزو را خودتان بايد تنظيم كنيد. امتحان كنيد. اول ايزو را روي مثلا 400 بگذاريد بعد دياف يا سرعت را تنظيم كنيد.

سلام فرهاد جان
    بله درست است اما همانطور كه خدمت دوستمون هم گفتم، نكته در اينجاست كه در مد Auto با اينكه ISO بالا مي رود ولي كيفيت قابل قبول است! اما در مدهاي ديگر با بالا رفتن ISO كيفيت آنگونه كه انتظار داريم نيست! من همه تنظيمات را هم انجام دادم! سرعت شاتر را كم و زياد كردم (همراه با تغيير دياف و ....) اما متاسفانه هيچكدام در حالت Indoor و نور كم از سوژه متحرك مثل مد Auto نمي گيرند!!
    سوال ديگرم اينكه آيا در exif سرعت ISO در مد Auto بيان مي شود يا خير؟ (چون ISO در حالت اتوماتيك مي باشد)
    متشكرم
    با احترام
    كاويان
    ویرایش توسط Kavian : Wednesday 21 January 2009 در ساعت 12:22 دلیل: تكميل

تشکر کرده
    80

سلام خدمت عزيزان
    همانطور كه مي دانيد كادر فوكوس داراي 2 حالت كوچك و بزرگتر است ... آيا با كوچك كردن كادر فوكوس، تاثيري بر دقت فوكوس روي سوژه خاصي در ميان سوژه هاي زياد، ايجاد مي شود يا خير صرفا نمادي و سمبليك و براي زيبايي كادر را كوچك و بزرگ مي كنيم؟؟؟
    چندي پيش يكي از دوستان عكسي گرفته بود از يك ميوه در ميان شاخ و برگ هاي درخت، بطوري كه سوژه ميوه بود ولي شاخ و برگ درخت فوكوس شده بود! آيا با كوچك كردن كادر فوكوس اين مشكل حل مي شود يا بايد با منوال فوكوس و زوم بيشتر و ترفندهاي ديگر اين فوكوس دقيق روي ميوه انجام شود؟!!
    متشكرم
    كاويان

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    حالت Indoor و نور كم از سوژه متحرك مثل مد Auto نمي گيرند!!
    سوال ديگرم اينكه آيا در exif سرعت ISO در مد Auto بيان مي شود يا خير؟ (چون ISO در حالت اتوماتيك مي باشد)
    متشكرم
    با احترام
    كاويان
    وقتی صحبت از Exif‌می‌کنید پس آگاهید که چیزی بنام Exif وجود دارد. پس احتمالا می‌دانید که چطور می‌توان Exif عکس را دید. اگر نمی‌دانستید چطور می‌توان Exif را مشاهده کرد منطقی بود که بپرسید: "چگونه Exif عکس را ببینم."، که در آن صورت زیر سوال بودید بخاطر مطالعه نکردن فروم و بخصوص مقالات ارزشمند سایت.
    بنابر این بدون سوال پرسیدن می‌توانید Exif عکس گرفته شده در مود Auto‌ را چک کنید تا ببینید:
    آيا در exif سرعت ISO در مد Auto بيان مي شود يا خير؟ (چون ISO در حالت اتوماتيك مي باشد)
    سپس دوربین را در مد M‌ در همان تنظیمات قرار داد همان نتیجه را در همان شرایط نور و سوژه بگیرید.

بنابراین این سبک سوال پرسیدن شما هرچند به هزاران:
    متشكرم
    با احترام
    ختم شود، از دید بنده محتمل به آف-تاپیک است و چنانچه محرز شود، طبق قوانین سایت واکنش نشان می‌دهم.

پ.ن: یقین داشته باشید میانگین IQ مدیران سایت و فروم عکاسی به حد نصاب لازم می‌رسد. اگر نگویم به استثنای بنده همگی تیزهوش‌ هستند (که حمل بر خودستایی شود و مشک آن است که خود ببوید...)

با احترام و آرزوی موفقیت روز افزون برای شما دوست عزیز
    هادی هژیرآذر
    Amir Mohebi، yasin-m، Navids و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

صفحه 11 از 735 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 111 511 ... آخرینآخرین