صفحه 165 از 735 نخستنخست ... 65 115 155 161 162 163 164 165 166 167 168 169 175 215 265 665 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اولین پیشنهادی که میتونم به شما بدم اینه که بجای اینکه از وضعیت M استفاده کنید و سعی کنید با دیدن تصویر نورسنجی کنید (که البته روش پر خطایی هم هست، چون نور محیط روی تصور شما از نور تصویر تاثیر میذاره) از مود های A و S (تو کنون Av و Tv) استفاده کنید و کار نورسنجی رو به دوربین بسپارید... نهایتا بعد از یه شات تست، اگه خیلی خطا داشت، میتونید اصلاحش کنید...
    روش حرفه ای هم البته همینه، اغلب عکاس ها تو اکثر موقعیت‌ها، از اولویت دیافراگم استفاده می کنن ( چون اکثرا برای ما عمق میدان مهمه، و میزان سرعت در همین حد که عکس بقدر کافی شارپ باشه کفایت میکنه) و میذارن دوربین خودش یه سرعت شاتر مناسب انتخاب کنه (نهایتا اگه سرعت پیشنهادی دوربین کند بود، حساسیت رو تغییر میدن یا حتی گاهی اون رو هم (تاحدی) به عهده دوربین میذارن).
    و البته تو شرایطی که سرعت خاصی مد نظر هست (مثل عکاسی از سوژه متحرک، با هدف نشون دادن حرکت (مثل عکاسی از آب یا تکنیک پن‌ینگ)) به سراغ اولویت شاتر میرن و دیافراگم پیشنهادی دوربین هم معمولا عمق میدان نسبتا زیادی داره و مناسب این نوع سوژه ها هست.
    و البته وضعیت M فقط برای مواردی‌ه که شما دقیقا به یه محدوده دیافراگم و سرعت خاص نیاز دارید، یا دارید یه کار خلاقانه انجام میدید، یا به هر دلیل‌ی پیشنهاد دوربین اختلاف زیادی با خواست شما داره (مثلا در عکاسی با فلاش، دوربین معمولا سرعت سنکرون تعریف شده رو استفاده می کنه، ولی در بعضی شرایط شما میخواید سرعت رو کمتر کنید (مثل وقتی که دارید از یه سوژه در محیط نسبتا تاریک و پس زمینه ای که نور فلاش به اون نمیرسه عکس می‌گیرید).
    اما جواب مشکل شما، دوربین شما در وضعیت live view دیافراگم رو تغییر نمیده، به این معنی که باید برای اعمال تغییری که انجام دادید، یه شات بزنید یا یه بار از این وضعیت خارج بشید و دوباره برگردید. ضمن اینکه سرعت شاتر هم در وضعیت M از تعداد فریمی که برای فیلم برداری انتخاب کردید (مثلا ۱/۳۰ برای ۳۰ فریم در ثانیه) کمتر نمیشه، سوای این دو مورد، تغییرات شاتر، دیافراگم و حساسیت تو تصویر خروجی تاثیر خواهد داشت.
    mahdiidham، Mazy و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا palizesoftware آواتار ها
    تشکر کرده
    118

سلام دوستان
    نمیدونم این تاپیک مناسب سوالی که دارم هست یا نه ولی به هر حال شرح میدم
    راستش برای یه کار صنعتی، قرار شده که دوربینی برای عکسبرداری از یک غلطک چاپ در نظر بگیریم و بواسطه نرم افزاری که طراحی خواهیم کرد، کیفیت کار غلطک رو زیر نظر داشته باشیم. با این توضیح که سرعت چرخش غلطک زیاد هست، آیا باید از دوربین های فول‌فریم استفاده بشه؟ و یا مدل خاصی از دوربین هست که برای این کار جوابگو خواهد بود.
    لازم به ذکر است که دوربین موردنظر باید امکان اتصال به کامپیوتر رو داشت باشه و ترجیحا امکان کنترل از طریق کامپیوتر برای دوربین فراهم باشه. چون قرار هست که دوربین روی یک ریل نصب بشه و غلطک رو بصورت حرکت های طولی در نظر داشته باشه و هر جا که اپراتور انتخاب میکنه، عکس برداری کنه.
    ممنون میشم دوستانی که در این زمینه تخصص دارند راهنمایی بفرمایند
    با تشکر
    م. امین تقدسی
    http://photo.palize.ir

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

سلام
    می خواستم ببینم اگر بدنه دوربین رنگی بشه با چه چیزی می شه تمیزش کرد؟ یعنی استفاده از تینر و بنزین و... صدمه ای به بدنه دوربین نمی زنه؟

پ ن: نمی دونستم باید کجا این سوال رو بپرسم،گفتم قبل از اینکه دسته گلی به آب بدم سوال کنم.:(
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام

با چه چیزی رنگی شده؟ من توصیه نمیکنم از حلال های قوی استفاده کنید، حداقل لطمه ای که به بدنه میزند میتواند تاثیر جزیی در تفاوت رنگ روی بدنه ( خوشبینانه ترین حالت کم است ) به جا بگذارد.

کدام قسمت از بدنه دوربین رنگی شده؟
    M. Beyrami، persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

با سلام خدمت دوستان ! یک مشکل خیلی بزرگ و ناجور دارم که چون نمیدونستم که کجا مطرح کنم اینجا میگم دوستان اگه راه حلی دارند بگن من واقعا ممنون میشم !
    راستش من وقتی که عکس میگیرم نمیتونم عکسا رو از روی دوربین به کامپیوتر انتقال بدم ! در واقع وقتی من دوربین رو با کابل usb وصل میکنم دوربین عکس ها رو تا اونجایی به اولین فایل raw میرسه لود میکنه ! اما بعد از اون فایل Raw به بعد رو دیگه لود نمیکنه ! با هیچ نرم افزاری نمیتونم انتقال بدم ! Adobe bridg و adob lightRoom هم نمیتونن لود کنن ! اصلا انگار ارتباط قطع میشه ! نمیدونم مشکل از کجاست !
    دوربین : Canon kiss x3
    مموری : Silicon power 8GB hc10
    راستی من مموریم رو که به مموری ریدر لپ تاپ میزنم دیگه این مشکل رو نداره ! و فقط هم با مموری ریدر لپ تاپ مشکلی نداره ! وگرنه با مموری ریدر usb که دارم وقتی عکسا رو رو کامپیوتر بعد save کردن نگاه میکنم تمام رنگ هاشون بهم ریخته و فایل های raw هم اصلا قابل خوندن نیست ! یکی کمکم کنه

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم ببینم اگر بدنه دوربین رنگی بشه با چه چیزی می شه تمیزش کرد؟ یعنی استفاده از تینر و بنزین و... صدمه ای به بدنه دوربین نمی زنه؟

پ ن: نمی دونستم باید کجا این سوال رو بپرسم،گفتم قبل از اینکه دسته گلی به آب بدم سوال کنم.:(
    به نظرم بهتر است اگر رنگ زیاد نیست دست نزنید تا خودش به مرور از بین برود . تینر و بنزین ؟ اصلا فکرش را هم نکنید.
    Hoda Zaeimi تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط b.behnam نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان ! یک مشکل خیلی بزرگ و ناجور دارم که چون نمیدونستم که کجا مطرح کنم اینجا میگم دوستان اگه راه حلی دارند بگن من واقعا ممنون میشم !
    راستش من وقتی که عکس میگیرم نمیتونم عکسا رو از روی دوربین به کامپیوتر انتقال بدم ! در واقع وقتی من دوربین رو با کابل usb وصل میکنم دوربین عکس ها رو تا اونجایی به اولین فایل raw میرسه لود میکنه ! اما بعد از اون فایل Raw به بعد رو دیگه لود نمیکنه ! با هیچ نرم افزاری نمیتونم انتقال بدم ! Adobe bridg و adob lightRoom هم نمیتونن لود کنن ! اصلا انگار ارتباط قطع میشه ! نمیدونم مشکل از کجاست !
    دوربین : Canon kiss x3
    مموری : Silicon power 8GB hc10
    راستی من مموریم رو که به مموری ریدر لپ تاپ میزنم دیگه این مشکل رو نداره ! و فقط هم با مموری ریدر لپ تاپ مشکلی نداره ! وگرنه با مموری ریدر usb که دارم وقتی عکسا رو رو کامپیوتر بعد save کردن نگاه میکنم تمام رنگ هاشون بهم ریخته و فایل های raw هم اصلا قابل خوندن نیست ! یکی کمکم کنه
    سلام

به خاطر اینکه عوامل متغیر رو به حداقل برسانیم بیایید از یک جا با هم شروع کنیم. نرم افزار DPP همراه دوربین را روی کامپیوتر نصب کنید ( من فکر میکنم هر فردی که دوربین کانن دارد واجب است حتماً نرم افزار همراه دوربین را نصب کند حتی استفاده ای هم نباشد نصب آن لازم است ) با این نرم افزار فایل های خودتان را از دوربین بگیرید و ببینید. نتیجه چیست؟
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام

به خاطر اینکه عوامل متغیر رو به حداقل برسانیم بیایید از یک جا با هم شروع کنیم. نرم افزار DPP همراه دوربین را روی کامپیوتر نصب کنید ( من فکر میکنم هر فردی که دوربین کانن دارد واجب است حتماً نرم افزار همراه دوربین را نصب کند حتی استفاده ای هم نباشد نصب آن لازم است ) با این نرم افزار فایل های خودتان را از دوربین بگیرید و ببینید. نتیجه چیست؟
    دوست الان به این نرم افزار دسترسی ندارم ! فردا تست میکنم و خبرش رو بهتون میدم ! اما فکر نمیکنم مشکل بر طرف بشه ! آخه یه حالتی پیش میاد که انگار دوربین هنگ میکنه !!!!
    هیچ کدوم از دکمه ها کار نمیکنه ! فقط باید کابل رو جدا کنم یا دوربین رو خاموش و روشن کنم ! حتی چراخ قرمز مموری هم چشمک نمیزنه و خاموشه !!!

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط b.behnam نمایش پست ها
    دوست الان به این نرم افزار دسترسی ندارم ! فردا تست میکنم و خبرش رو بهتون میدم ! اما فکر نمیکنم مشکل بر طرف بشه ! آخه یه حالتی پیش میاد که انگار دوربین هنگ میکنه !!!!
    هیچ کدوم از دکمه ها کار نمیکنه ! فقط باید کابل رو جدا کنم یا دوربین رو خاموش و روشن کنم ! حتی چراخ قرمز مموری هم چشمک نمیزنه و خاموشه !!!
    سلام
    -بارها توصیه شده است که دوربین را تا حد ممکن به کامپیوتر وصل نکنید.
    -به احتمال زیاد ایراد از مموری شماست . یک مموری دیگر را تست کنید
    Miri و mohsendm تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda نمایش پست ها
    سلام

اصلا اسم تينر و بنزين و ..... رو نبايد آورد
    قسمتهاي بدنه دوربين (نه لنز ) رو با اسپري خشك (مثلا ناهيد و يا انواع مرغوب خارجي)ميشه تميز كرد آنهم با احتياط و به هيچ وجه اسپري نبايد به لنز و يا به اطراف LCD دوربين برسد .
    معمولا اين اسپري ها رنگ را حل ميكنند
    Hoda Zaeimi، persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.