صفحه 175 از 735 نخستنخست ... 75 125 165 171 172 173 174 175 176 177 178 179 185 225 275 675 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,741 تا 1,750 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

رضا جان اين مدلي H=(F^2)/N.C+F كه نوشتيد امكان اشتباه زياد است . از آن فرمول اينگونه به نظر ميرسد كه F در مخرج كسر با N.C جمع شده است در صورتي كه F با حاصل كل كسر جمع ميشود.

....................
    آره میخواستم بذارمش تو پرانتز یادم رفت موقع نوشتنش، که باعث اشتباه شد

بازم از شما و همه دوستان ممنون
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

اون سوال ما که بی جواب موند یه سوال دیگه
    افراد چپ دست هیچ مشکلی با دوربین ها ندارند که هیچوقت دوربینی برایشان ساخته نشده؟

پ ن : جدیدا چه سوالات بی ربطی میپرسما
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    اون سوال ما که بی جواب موند یه سوال دیگه
    افراد چپ دست هیچ مشکلی با دوربین ها ندارند که هیچوقت دوربینی برایشان ساخته نشده؟

پ ن : جدیدا چه سوالات بی ربطی میپرسما
    شاید بدلیل هزینه های مربوط به تولید باشد اکثر افراد راست دست هستند حالا اگر برای چپ دست ها بخواهند یک خط تولید جدید باز کنند آیا هزینه تولید نسبت به تعداد اندک فروش منطقی خواهد بود؟
    سوال اول این است که آیا واقعا چپ دست ها نیاز ضروری به طراحی خاص دارند یا خیر همین طراحی میتواند با کمی تمرین برایشان مفید باشد؟
    Pooyan، Rouzbeh Ehsani، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    شاید بدلیل هزینه های مربوط به تولید باشد اکثر افراد راست دست هستند حالا اگر برای چپ دست ها بخواهند یک خط تولید جدید باز کنند آیا هزینه تولید نسبت به تعداد اندک فروش منطقی خواهد بود؟
    سوال اول این است که آیا واقعا چپ دست ها نیاز ضروری به طراحی خاص دارند یا خیر همین طراحی میتواند با کمی تمرین برایشان مفید باشد؟
    سلام؛
    من (برای خودم که چپ دست هستم) هیچ نیازی به طراحی دیگر نمیبینم. اتفاقا استفاده از همین فرم برای من بهتر است. در هنگان عکاسی روی دست, قسمت زیرین لنز را با دست چپ میگیرم که به عنوان دست تکیه گاه در هنگام عکاسی روی دست و استفاده از لنزهای سنگین قاعدتا باید لرزش کمتری را نسبت به افراد راست دست ایجاد کند (که آنها هم مجبور هستند دست چپ را به عنوان دست تکیه گاه استفاده کنند)
    Rouzbeh Ehsani، Madjidm و patomat تشکر می‌کنند.

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

ممنون
    منظورم بیشتر همین بود که دوست چپ دست هم نظرشون رو گفتن
    به نظرم اگه احساس نیاز میشدحتما تولید میشد
    حتما هم نیاز نیست خط تولید جداگانه براشون احداث بشه تکنیک های زیادی هست که مجبور نشن خط تولید رو دو تا کنن و تو مونتاژ چپ و راست رو عوض کنن
    Madjidm تشکر می‌کند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

سلام،

من زمانی که برای خرید دوربین مطالعه میکردم، review جالبی در DPreview بقلم یک عکاس چپ دست با دماغ بزرگ! خوندم که ایشون هنگام عکاسی با دوربین چون عادت داشته دوربین رو به چشم چپش بگیره دماغش به یکی از دگمه های تنظیم کنار نمایشگر میخورده و تنظیمها رو تغییر میداده و نتیجه گرفته بود که این دوربین بدرد عکاسان چپ دست با دماغ بزرگ نمیخوره.

یا حق
    maany_A، Ali Talebi، Madjidm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    سلام،

من زمانی که برای خرید دوربین مطالعه میکردم، review جالبی در DPreview بقلم یک عکاس چپ دست با دماغ بزرگ! خوندم که ایشون هنگام عکاسی با دوربین چون عادت داشته دوربین رو به چشم چپش بگیره دماغش به یکی از دگمه های تنظیم کنار نمایشگر میخورده و تنظیمها رو تغییر میداده و نتیجه گرفته بود که این دوربین بدرد عکاسان چپ دست با دماغ بزرگ نمیخوره.

یا حق

نوعی از eye cap برای همین موارد پیش بینی شده که با قیمت اندکی موجودند و این مشکل رو کمتر میکنن ولی اشکالشون اینه که منظره دید رو چند درصد کاهش میدن
    maany_A، pinar و patomat تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

فارغ از بحث چپ دست یا راست دست بودن، یاد طراحی عجیب و غریب و جسورانه Olympus E300 افتادم که برای اولین بار یکی فکر بینی عکاس رو کرد که به جای برخورد با LCD، کنار دوربین قرار بگیره

حیف که به دل منتقدان ننشست

Olympus_E300back.jpg
    شاهین اکبری و patomat تشکر می‌کنند.

My Lovely Pentax gear
    NikonD7000+18-105+50f/1.8D+Tokina100f/2.8 Macro+Samyang85f/1.4+35f/1.8G

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام دوستان.
    من داشتم یکی از مقالات سایت تحت عنوان "تعیین اندازه مناسب برای چاپ تصاویر دیجیتال" رو میخوندم که یه قسمتش رو متوجه نشدم.
    توی مقاله نوشته : برای تعیین اندازه چاپ مناسب، طول و عرض فایل تصویر را (بر حسب پیكسل) تقسیم بر PPI می‌كنیم تا ابعاد چاپ بدست آید.
    ولی وقتی اون فایل Excel رو دانلود کردم و ابعاد مورد نظرم وارد کردم نتیجه با این فرمولی که توی مقاله بود مغایرت داشت..
    ابعادی که من در فایل اکسل وارد کردم 5184*3456 بود.نتیجه ای که نشون داد این بود که در اندازه 50*75 با ppi 173 کیفیت "عالی" خواهد بود..در حالی که اگر فرمول داخل مقاله عمل کنیم نتیجه فرق میکنه..5184 تقسیم بر 173 میشه 29 تقریبا که!3456 تقسیم بر 173 هم میشه 19.9 ..
    راهنمایی کنید ممنون میشم.
    لینک مقاله : http://www.akkasee.com/articles/7220/
    پـوریـا ارشدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من داشتم یکی از مقالات سایت تحت عنوان "تعیین اندازه مناسب برای چاپ تصاویر دیجیتال" رو میخوندم که یه قسمتش رو متوجه نشدم.
    توی مقاله نوشته : برای تعیین اندازه چاپ مناسب، طول و عرض فایل تصویر را (بر حسب پیكسل) تقسیم بر PPI می‌كنیم تا ابعاد چاپ بدست آید.
    ولی وقتی اون فایل Excel رو دانلود کردم و ابعاد مورد نظرم وارد کردم نتیجه با این فرمولی که توی مقاله بود مغایرت داشت..
    ابعادی که من در فایل اکسل وارد کردم 5184*3456 بود.نتیجه ای که نشون داد این بود که در اندازه 50*75 با ppi 173 کیفیت "عالی" خواهد بود..در حالی که اگر فرمول داخل مقاله عمل کنیم نتیجه فرق میکنه..5184 تقسیم بر 173 میشه 29 تقریبا که!3456 تقسیم بر 173 هم میشه 19.9 ..
    راهنمایی کنید ممنون میشم.
    لینک مقاله : http://www.akkasee.com/articles/7220/
    سلام
    PPI پیکسل در اینچ است و 29 و 19.9 که شما بدست آوردید در مبنای اینچ است در حالی که 50*75 منظور سانتی متر است

پیروز باشید
    Madjidm، Walkman، Pouria Arshadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.