صفحه 421 از 735 نخستنخست ... 321 371 411 417 418 419 420 421 422 423 424 425 431 471 521 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,201 تا 4,210 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    ممنون از همه که انقدر با حوصله جواب میدین دوستان
    من چون مبتدی هستم سوالاتم زیاده و شاید از حوصله شما عزیزان خارج بشه و دیگه روم نمیشه هی بپرسم
    بخوام این مطالب رو کامل یاد بگیرم شرکت در کلاس های اینترنتی سایت رو پیشنهاد میکنید؟

مثلاً میخوام بدونم که با هر اندازه دیافراگمی چه مقداری ایزو و سرعت شاتری مناسبه ( همونطور که آقای چگینی فرمودن )
    مقدار نور موجود در محيط مشخص مي كند كه براي يك ايزو مشخص و اپرچر مشخص، سرعت شاتر بايستي چقدر باشد تا عكس با روشنائي مناسب ثبت شود. ولي با توجه به مقدار نور و بر اساس عمق لازم و نوع حركت سوژه، اپرچر و سرعت شاتر تعين مي شود.
    انتخاب سرعت شاتر بيشتر به نوع حركت سوژه و ميزان لرزش دست عكاس بستگي دارد. اگر سوژه پر تحرك باشد و شما بخواهيد از سوژه به صورت فريز شده عكس بگيريد بايستي سرعت شاتر بالا باشد تا حركت سوژه باعث محو شدن (Motion Blur) عكس نشود. لرزش دست (در حالتي كه به صورت دوربين در دست عكاسي مي كنيد) هم مي تواند باعث Motion Blur در عكس شود (بخصوص وقتي از لنزهاي تله استفاده مي شود) براي جلوگيري از اين امر توصيه مي شود براي دوربين هاي DSLR كراپدار سرعت شاتر از يك تقسيم بر (فاصله كانوني ضرب در يك و شش دهم) كمتر نباشد كه البته اگر دوربين يا لنز شما لرزشگير داشته باشد اين سرعت را مي توان دو تا چهار استاپ كاهش داد.
    بعضي مواقع مي خواهيم حركت سوژه در عكس ثبت شود (مثلاً براي ثبت رد نور چراغ ماشين ها در شب) در اين حالت سرعت شاتر بايستي كم باشد يا در مواقعي كه مي خواهيم از سطح درياچه، رود يا آبشار عكس بگيريم براي صاف و يك دست شدن سطح آب از سرعت هاي شاتر بسيار پائين استفاده مي شود.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 22 June 2013 در ساعت 15:19
    hkhaghani، Kaveh rezaei و Gandolf تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

من در آتلیه از کنون استفاده می کنم و راضیم اخیرا با چند تا دوربین نیکون کار کردم در فضای اتاق و محیط سربسته پرتره های جذابتری گرفتم ولی یک چیز واقعا آزار دهنده هست مخصوصا در آتلیه عکسهای نیکون یک مقدارقهوه ای میزنند و کم کنتراست احتمالا همه دوستانی که از هر دو مارک توی آتلیه استفاده کردند منظورمو متوجه میشوند
    حقیقتش چند وقت پیش یک مغازه داری بهم یه دوربین سونی پیشنهاد کرد ولی وقتی متوجه شد آتلیه دارم بهم نفروختش گفت صاحب قبلیشهم چون نتونسته از ش تو آتلیه استفاده کنه و عکسها قرمز در میومدند اونو فروخته اون موقع پیش خودم گفتم شاید طرف خیلی ناشی بوده ولی الان هر چه سعی می کنم نمیتونم اون عکس شارپ و طبیعی که با کنون می گیرم را با نیکون بگیرم
    لطفا دوستان هم نظرشون را بگند و راهنماییم کنند

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرکرد نمایش پست ها
    من در آتلیه از کنون استفاده می کنم و راضیم اخیرا با چند تا دوربین نیکون کار کردم در فضای اتاق و محیط سربسته پرتره های جذابتری گرفتم ولی یک چیز واقعا آزار دهنده هست مخصوصا در آتلیه عکسهای نیکون یک مقدارقهوه ای میزنند و کم کنتراست احتمالا همه دوستانی که از هر دو مارک توی آتلیه استفاده کردند منظورمو متوجه میشوند
    حقیقتش چند وقت پیش یک مغازه داری بهم یه دوربین سونی پیشنهاد کرد ولی وقتی متوجه شد آتلیه دارم بهم نفروختش گفت صاحب قبلیشهم چون نتونسته از ش تو آتلیه استفاده کنه و عکسها قرمز در میومدند اونو فروخته اون موقع پیش خودم گفتم شاید طرف خیلی ناشی بوده ولی الان هر چه سعی می کنم نمیتونم اون عکس شارپ و طبیعی که با کنون می گیرم را با نیکون بگیرم
    لطفا دوستان هم نظرشون را بگند و راهنماییم کنند

مسئله ی ته رنگ (Color Cast) با یک کارت خاکستری حل میشه. ( تحت شرایط مشابه: مارک و قدرت مشابه برای فلاشها)
    کنتراست های متفاوت هم به ذات و طبیعت لنزهائی که استفاده کردید بستگی داره.
    شارپنس هم عمدتاً باز به ذات و طبیعت لنزها ( اپتیک و VR/IS ) مرتبط میشه.

مثلاً ممکنه شما با ترکیب Canon EOS 5D mark III + Canon EF70-200mm f/4 L IS و در مقابل Nikon D90 + Nikkor 24-120mm f/4 VR G دو تست را انجام داده باشید که طبیعتاً نباید توقع خروجی داشت مشخصاً کنن بهتر میشه ... برعکسش هم صادقه ...

اخیرا با چند تا دوربین نیکون کار کردم ...
    راستی با کدام دوربینهای نیکون این تست ها به نتایج قابل قبولی نرسیدند ؟

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نتایج آزمون در تاریخ 24 خرداد از طریق سایت اصلی فنی حرفه ای اعلام گردید....تا اوونجایی که اطلاع دارم فردا آخرین فرصت برای تشکیل پرونده است و هفته بعد نیز روز و ساعت آزمون
    عملی از طریق سایت مرکزی که شرکت کردید اعلام خواهد شد....
    (پ ن:سایت فنی حرفه ای کرج متروکه ای بیش نیست....تا حالا که برای من خیری نداشته سوالاتتون رو میتونید از طزیق سایت اصلی فنی حرفه ای و همچنین شماره ای که مربوط به مرکز اصلی فنی حرفه ای البرز پیگیری کنید....سیستم پاسخگویی الکترونیکی سایت خوب فعال هست)
    -shahram تشکر می‌کند.
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر همراه Gandolf آواتار ها
    تشکر کرده
    284

با سلام
    دوستان از کجا میتونم متوجه بشم که دوربینم ( sx50hs ) دارای آئینه و شاتر هستش؟
    چون این دوربین بین دور گروه Compact و slr هستش - گروه اول فاقد آئینه و شاتر هستش و گروه دوم این 2 رو داره
    ممنون

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان از کجا میتونم متوجه بشم که دوربینم ( sx50hs ) دارای آئینه و شاتر هستش؟
    چون این دوربین بین دور گروه Compact و slr هستش - گروه اول فاقد آئینه و شاتر هستش و گروه دوم این 2 رو داره
    ممنون
    آینه ندارد. فقط دوربین های SLR دارای آینه هستند. دوربین شما یک دوربین Compact از نوع Super Zoom است.
    Gandolf تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

سلام دوستان
    مدتهاست این سوال تو ذهنمه
    چرا عکسای روی دوربین بسیار زیباتر و خوش آب و رنگ تر از مانیتور دیده میشن؟
    آیا این یه تکنیکه برای بهتر نشان دادن عکس دوربین یا علتش اندازه صفحه نمایش یا...
    ممنون میشم جواب بدین

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    نتایج آزمون در تاریخ 24 خرداد از طریق سایت اصلی فنی حرفه ای اعلام گردید....تا اوونجایی که اطلاع دارم فردا آخرین فرصت برای تشکیل پرونده است و هفته بعد نیز روز و ساعت آزمون
    عملی از طریق سایت مرکزی که شرکت کردید اعلام خواهد شد....
    (پ ن:سایت فنی حرفه ای کرج متروکه ای بیش نیست....تا حالا که برای من خیری نداشته سوالاتتون رو میتونید از طزیق سایت اصلی فنی حرفه ای و همچنین شماره ای که مربوط به مرکز اصلی فنی حرفه ای البرز پیگیری کنید....سیستم پاسخگویی الکترونیکی سایت خوب فعال هست)
    بنده الان پست شما را دیدم
    امیدوارم هنوز بتوان تشکیل پرونده داد
    با تشکر فراوان

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

برای عکاسی از یک سوژه متحرک در محیط تاریک با سرعت b و دیافراگم بسته توسط فلاش چتری در زمان لازم به سوژه ام نور دادم اما به هیچ عنوان سوژه فریز نشد و با وجود چندین حالت دیاف باز هم سوژه ام محو بود و فریز و ثابت نمیشد! علت چیست و چگونه باید عمل نمایم؟
    با تشکر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام به تمامی دوستان من تازه کار هستم میشه راهنمایی کنید باید از کجا شروع کنم !؟
    با سپاسـ