صفحه 424 از 735 نخستنخست ... 324 374 414 420 421 422 423 424 425 426 427 428 434 474 524 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,231 تا 4,240 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    98

امیدوارم که آف تاپیک نباشد:
    چند هفته پیش لینک سایتی در یکی از تاپیکها قرار گرفت که در آن با انتخاب مدل دوربین میتوانستیم کیفیت خروجی آن را در حساسیت های مختلف با دیگر دوربین ها مقایسه کنیم. به این صورت بود از یه سورژه ثابت بوسیله دوربین های مختلف و در ایزو های مختلف عکاسی شده بود و بصورت چهار کادر در کنار هم میتوانستیم کراپ 100 درصد این عکس را ببینیم.
    اما امروز هر چه به دنبال این لینک میگردم ( در گوگل و در فروم ) نمیتوانم آن را پیدا کنم. از دوستان خواهش میکنم که در صورت امکان به بنده کمک کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali268 نمایش پست ها
    امیدوارم که آف تاپیک نباشد:
    چند هفته پیش لینک سایتی در یکی از تاپیکها قرار گرفت که در آن با انتخاب مدل دوربین میتوانستیم کیفیت خروجی آن را در حساسیت های مختلف با دیگر دوربین ها مقایسه کنیم. به این صورت بود از یه سورژه ثابت بوسیله دوربین های مختلف و در ایزو های مختلف عکاسی شده بود و بصورت چهار کادر در کنار هم میتوانستیم کراپ 100 درصد این عکس را ببینیم.
    اما امروز هر چه به دنبال این لینک میگردم ( در گوگل و در فروم ) نمیتوانم آن را پیدا کنم. از دوستان خواهش میکنم که در صورت امکان به بنده کمک کنند.
    Digital Photography Review
    AEzzati و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    ممنونم جناب چگینی. دقیقا دنبال این لینک بودم که پیدا نمیکردم

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali268 نمایش پست ها
    ممنونم جناب چگینی. دقیقا دنبال این لینک بودم که پیدا نمیکردم
    علی جان فکر میکنم جناب چگینی عزیز درست گفتن. اشتباه نکنم دنبال :
    این لینک
    هستی. امیدوارم من هم اشتباه نکرده باشم
    یا حق
    AEzzati تشکر می‌کند.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

با سلام دوستان دو تا سوال داشتم

اولی اینکه چرا از لنزهای اینه ای خیلی کم استفاده میشه؟ معایبش چیه؟ وزن و قیمت و حجم کمتر داره و خطای CA هم نداره.

دوم اینکه لنز های فول فریمی که روی بدنه کراپدار بسته میشن فوکالشون دقیقا چطور میشه؟تقسیم بر 1.5 برابر میشه؟ اونموقع عددی که روی لنزهای کراپدار زدن (سری DX نیکون مثلا) معادل این عدد روی فول فریمه یا برای خود بدنه کراپداره؟ یکم توضیح بدید ممنون میشم.
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    با سلام دوستان دو تا سوال داشتم

اولی اینکه چرا از لنزهای اینه ای خیلی کم استفاده میشه؟ معایبش چیه؟ وزن و قیمت و حجم کمتر داره و خطای CA هم نداره.

دوم اینکه لنز های فول فریمی که روی بدنه کراپدار بسته میشن فوکالشون دقیقا چطور میشه؟تقسیم بر 1.5 برابر میشه؟ اونموقع عددی که روی لنزهای کراپدار زدن (سری DX نیکون مثلا) معادل این عدد روی فول فریمه یا برای خود بدنه کراپداره؟ یکم توضیح بدید ممنون میشم.
    لنزهای انعکاسی معمولاً کیفیت تصویر و شارپنس خوبی ندارند.
    برای تبدیل فاصله کانونی لنزهائی که روی دوربین کراپدار بسته می شوند بایستی فاصله کانونی را ضرب در فاصله کانونی لنز کرد (برای کانن 1.6 برای نیکون 1.5) مثلاً اگر یک لنز با فاصله کانونی 200 م م را روی یک دوربین نیکون کراپدار ببندیم فاصله کانونی آن برابر 300 م م خواهد بود.
    eallymehr تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

دوستان من می خوام یک اتلیه کوچیک داخل اتاق خودم درست کنم که حداکثر بشه عکس پرسنلی گرفت
    به چه چیزایی نیاز دارم !؟ به غیر از 3 پایه !؟
    واسه فلش و بک گراند میشه از لامپ یا پارچه سفید استفاده کرد !؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط HeXoR نمایش پست ها
    دوستان من می خوام یک اتلیه کوچیک داخل اتاق خودم درست کنم که حداکثر بشه عکس پرسنلی گرفت
    به چه چیزایی نیاز دارم !؟ به غیر از 3 پایه !؟
    واسه فلش و بک گراند میشه از لامپ یا پارچه سفید استفاده کرد !؟
    بستگی داره عکس پرسنلی رو برای خودتون بخواهید یا برای فروش به مشتری ...
    اگر برای خودتون بخواهید، به جز سه پایه که اشاره کردید، با همون لامپ (کم مصرف یا پرمصرف بودنش دیگه فرقی نداره) و پارچه ی سفید کارتون راه میافته
    اگر برای فروش به مشتری میخواهید، حداقل به سه منبع نوری (دوتا برای نوردهی به صورت سوژه و یکی برای بک سفید) نیاز خواهید داشت.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenmj نمایش پست ها
    سلام دوستان

به این عکس نگاه کنید : http://axgig.com/images/85681214741923440956.jpg کار هر کدام چیست ؟ میشه توضیح بدین هر کدام برای چه کاری است ؟
    با سلام
    این 4 گزینه برای نورسنجی دوربین استفاده میشه و با استفاده از هر کدام، میتوانید نقاط و یا محل نورسنجی را مشخص فرمائید:

سنجشی: حالت پیش فرض دوربین میباشد. در واقع دوربین فاصله، رنگ و کنتراست رو در نظر میگیره ولی قبل از آن در نظر میگیره که کل کادر چقدر روشن و یا تاریکه
    ناحیه ای و نقطه ای: تقریبا همان مفهوم قبلی است ولی 9% وسط کادر؛ و در نقطه ای 4% وسط کادر(داخل دایره در ویزور) برای نورسنجی مورد نظر قرار میگیره و از سایر نواحی(تا حدود زیادی) صرف نظر میشه
    متوسط گیر مرکزی: کل کادر با اولویت مرکز کادر

من خصوصا برای فیلمبرداری(در ایزویA) و با استفاده از (*) برای قفل نورسنجی از اون استفاده میکنم،
    امیدوارم درست عرض کرده باشم و در غیر اینصورت لطفا دوستان تصحیح کنند تا منم کاربرد دقیقتر این تنظیم را بدانم.
    با تشکر و ضمن عرض ارادت.
    mohsenmj تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

با سلام خدمت دوستان
    سوالی در مورد امتحان عملی فنی حرفه‌ای داشتم:
    معمولا سوالات عملی شامل چه مواردی می‌باشد؟عکاسی عملی معمولا از چه سوژه‌هایی انجام می‌شود؟ایا سوال عملی در مورد نورپردازی هم صورت می‌گیرد؟ادیت و پست پروسسینگ هم جزء هم عنوان محسوب می‌شود؟متاسفانه کتاب یا مرجعی در این رابطه پیدا نکرد اگر دوستان گرانقدر کتاب، جزوه یا سایت یا حتی آموزشگاهی می‌شناسند که بشکلی بتوان در مورد موضوع امتحان اطلاعاتی کسب کنم بنده را مطلع سازند.اصلا هیچ تصوری از موضوع چنین امتحانی ندارم!
    ارادتمند همه دوستان عزیز