صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 58
Like Tree69تشکر

موضوع: كانن Vs 40d نیكونd300

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

پیش فرض پاسخ: كانن Vs 40d نیكونd300

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri;
    در حساسیتهای 800 و 1600 نویز قرمز بیشتری در 40 دی هست .اما نه کاملا محسوس....با نویز ریداکشن روشن هم اصلا نویز رنگی وجود نخواهد داشت.....بدون از دست رفتن جزئیات عکس تمیز تری نسبت به 20 دی خواهیم داشت.
    بیشتر که دقت میکنیم.......در حساسیت بیشتر...تصویر 40 دی شارپنس و جزئیات بیشتری نسبت به 20 دی داره
    .
    شاید عیب از مانیتور من باشه ولی با نویز ریداکشن خاموش در ایزو 1600 و 800 / 40D نویز بیشتری داره ولی با NR
    روشن نویزش کمتر میشه ولی شارپنس تصویر 20D بیشتره در هر دو حالت اختلاف جزئیست...
    در لینک دیگری هم که بود نتیجه گیری بالا در مورد 30D هم صادقه...

در مورد مقایسه با D300 مسعود جان همه موارد رو بررسی نفرموده اند ...در موارد برتری 40D با قاطعیت از روی
    امکانات صحبت شده ولی در مورد 300D گفته شده باید دید...ویا با سیستم دوربینهای قبلی نیکون مقایسه شده
    مثل برتری سیستم نورسنجی که قاعدتا" باید دقیقتر باشه ...گفته شده احتمالا" مثل سریهای قبلی بجز تفاوت اسمی تفاوتی نیست ...گرچه این سیستم نورسنجی جدیده و باید نتیجش رو دید ولی به نظر میرسه درین مورد هم تفاوت وجود داشته باشه ولی در هر صورت تفاوت نمیتونه بیش از 6-5٪ باشه...این در حالیست که بسیاری سیستم نورسنجی مدلهای قبلی نیکون مخصوصا" D200 رو هم برتر از 30D میدونند...
    در ضمن بحث میزان فروش کلی نیکون و کنون بحث مجزاییه که تفاوت درون بیشتر به متفاوت بودن استراتژی دو کمپانی برمیگرده و نمیشه ازش نتیجه گیری کرد که مثلا" دوربینهای همرده کنون برتره...گرچه طبق اماری که باید پیداشون کنم شاخص نسبت فروش به تعداد دوربین نیکون بیشتر از کنونه...البته به نظر من فروش این دو دوربین جدید تاثیر قابل ملاحضه ای در فروش نیکون خواهند داشت ...

طبق گفته های خود مسعود خان این حرف که مسلما" D300 نویزی تر از 40D خواهد بود . به نظرم درست نیست...
    در ضمن مسعودخان همه امکانات رو مقایسه نفرمودند و گزینشی عمل نمودند...یکی که وقت داره یه مقایسه کاراکتر به کاراکتر اینجا قرابده بد نیست...
    آرش جان منتظر نظرات شما هم هستیم...
    ویرایش توسط masih-s : Monday 27 August 2007 در ساعت 16:05
    amir33000 تشکر می‌کند.

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    تا حالا كه نتیجه بحث یك نكته مثبت بوده . این كه ایراد دی 300 حداقل ایزو 200 هستش .
    در خصوص ایراد مسعود در مورد picture style فكر می كنم بر خلاف تصور مسعود این دوربین picture style داره .

در نگاه ظاهری ایرادات بیشتری به 40 دی می توان گرفت . كه خیلی راحت می توانست بر طرف شود . از قبیل نداشتن فلاش كماندر . باتری سنج خیلی ابتدائی . كوچك كردن سایز سنسور ( عجیبه ) نداشتن لامپ فوكوس كمكی .
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

هر چند كه قبلا كانن قبلا سی موس بوده اما برای كسی كه تا حالا كه با سی سی دی كار میكرده و كوله باری از لوازم نیكون داره یا حتی علاقه به این براند داره این تغییرات نیكون لذت زایدی داره . چرا كه تمام ایراداتی كه به نیكون نسبت داده میشد در این مدل مرتفع شده و صد البته به عمل كار بر آید .
    و اما در خصوص اظهار نظر شما در خصوص نویز بیشتر دی 300 . از كجا به این نتیجه رسیدی ؟آنهم با این ایمان و قاطعیت . من فكر كیكنم این دو نویز مشابهی داشته باشند . یا لاقل نزدیك به هم .
    اگر تغییر ماهیت سنسور از CCD به CMOS منظور باشه که خوب شاید به قول شما انقلابی باشه......اما از نظر من اصلا مهم نیست....چه کسی برایش مهم است که تصویر دوربین توسط چه تراشه ای ثبت شده باشه؟؟؟؟
    اینکه CMOS ها چه برتری دارند جای خود.....اما مهم خروجی است و باید دید با این تغییر تکنولوژی چه تغییراتی حاصل خواهد شد.

اما در مورد نویز.....توجه کنید که من در فورومی مینویسم که خوانندگان زیادی داره و در صورت اثبات نشدن گفته هایم.......................................... ...
    اختلاف این دو چیزی شبیه به 30 دی و دی 200 خواهد بود که تفاوت کمی نبودند.....
    اما زمانی که عکس ایزوی 6400 این دوربین رو دیدم.........به یاد سمباده نمره 45 افتادم!!!!!!

در مورد مقایسه با D300 مسعود جان همه موارد رو بررسی نفرموده اند ...در موارد برتری 40D با قاطعیت از روی
    امکانات صحبت شده ولی در مورد 300D گفته شده باید دید...
    مسیح جان.مثل کدوم مورد؟؟؟؟

مثل برتری سیستم نورسنجی که قاعدتا" باید دقیقتر باشه ...گفته شده احتمالا" مثل سریهای قبلی بجز تفاوت اسمی تفاوتی نیست ...گرچه این سیستم نورسنجی جدیده و باید نتیجش رو دید ولی به نظر میرسه درین مورد هم تفاوت وجود داشته باشه ولی در هر صورت تفاوت نمیتونه بیش از 6-5٪ باشه...این در حالیست که بسیاری سیستم نورسنجی مدلهای قبلی نیکون مخصوصا" D200 رو هم برتر از 30D میدونند...
    مسیح جان کدام برتری؟؟؟؟
    اگر چیزی اسمی نباشه.باید نتیجه ای هم داشته باشه...درسته؟؟؟؟
    این نتیجه در کجا دیده شده؟؟؟؟
    در کدامیک از ریویو های معتبر از آن صحبت شده؟؟؟؟
    و اما اینکه مثلا من BMW رو از بنز بهتر بدونم اصلا مهم نیست........مهم اینه که آیا واقعا بهتره یا نه؟؟؟؟
    خوب من و خیلی دیگر از دوستان ...... و تعداد بیشتری از عکاسان دنیا.کانن رو از نیکون بهتر میدونند.........
    توجه کنید که نظر شخصی .فقط نظر شخصی است و قابل احترام...نه ملاک برای نتیجه گیری.

اینکه نیکون برای سیستم نورسنجی خود داستانی نوشته و بیاناتی اظهار داشته.......و اگر هزاران برابر هم بر رو کاغذ از تکنولوژی های خود برای ما گفته باشه........نتیجه حاصل شده از تصویر خروجی.....مهم است که آیا تفاوتی داره یا نه؟؟؟؟

در ضمن بحث میزان فروش کلی نیکون و کنون بحث مجزاییه که تفاوت درون بیشتر به متفاوت بودن استراتژی دو کمپانی برمیگرده و نمیشه ازش نتیجه گیری کرد که مثلا" دوربینهای همرده کنون برتره...گرچه طبق اماری که باید پیداشون کنم شاخص نسبت فروش به تعداد دوربین نیکون بیشتر از کنونه...البته به نظر من فروش این دو دوربین جدید تاثیر قابل ملاحضه ای در فروش نیکون خواهند داشت ...
    مسیح جان..............بنده هم عرض کردم که ملاک مقایسه نیست......
    اما قطعا من هم آرزو دارم شرکت من در ایران بیشترین فروش دوربین رو داشته باشه.........اما چون نمیتوانم......آیا به استراتژی شرکت ما بر میگرده؟؟؟؟؟
    احتمالا نیکون از پول و از سهم بیستر بازار بدش میاد؟؟؟؟به هر حال مهم نیست.

مسیح جان آمارت برای کی هست........
    در سایت www.Stevesdigicams.com درصد فروش تمام شرکتها تا سال گذشته نوشته شده بود.......
    میتونی بررسی کنی......
    در مورد آمار دقیقتر فرهاد خان ضحمتش رو میکشن.........

طبق گفته های خود مسعود خان این حرف که مسلما" D300 نویزی تر از 40D خواهد بود . به نظرم درست نیست...
    هم فاله و هم تماشا...........دیر و زود داره...اما سوخت سوز نداره.......
    یادمه دوستان از پروسس خوب دی 200 بر روی نویز بسیار صحبت کرده بودنند و عده ای آن را کم نویز تر از 20دی هم میدانستند.........اما اینطور نبود.......

در ضمن مسعودخان همه امکانات رو مقایسه نفرمودند و گزینشی عمل نمودند...یکی که وقت داره یه مقایسه کاراکتر به کاراکتر اینجا قرابده بد
    قطعا همین طور هست...برای همین منتظر نظر دوستان هم شدم.........شما بفرمایید ما هم میشنویم.

در خصوص ایراد مسعود در مورد picture style فكر می كنم بر خلاف تصور مسعود این دوربین picture style داره .
    تا جایی که یادمه من ایرادی به این مسئله نگرفتم........برای اکثر ما که RAW عکاسی میکنیم......وجود چنین سیتمی اصلا مهم نیست...........من فقط در مورد تفاوت این دو در این بخش نوشتم.

در نگاه ظاهری ایرادات بیشتری به 40 دی می توان گرفت . كه خیلی راحت می توانست بر طرف شود . از قبیل نداشتن فلاش كماندر . باتری سنج خیلی ابتدائی . كوچك كردن سایز سنسور ( عجیبه ) نداشتن لامپ فوكوس كمكی .
    خیلی بیشتر نه........اما به همه این ایرادات بجز کوچک شدن اندازه سنسور صد درصد موافقم......و گاهی کانن رو بخاطر این ایرادات مسخره و کوچک مورد نفرین قرار میدهم.

در سنسور 300 دی /10 دی /20 دی و 30 دی از تکنولوژی قدیمی تری استفاده شده بود(بر اساس اظهارات کانن).
    30 دی هم که تغییر سنسوری نسبت به 20 دی نداشته.....

اما در 350 دی و 400 دی و اکنون در 40 دی از تکنولوژی جدیدتری استفاده شده است.....بنابراین طبیعی است که مانند دو مدل قبلی از همان تکنولوژی استفاده کرده باشه......
    البته کنن گفته که این سنسور دوباره طراحی شده.....
    بر روی قسمت پردازشگر و همچنین سیستم کاهنده نویز و دیگر قسمتها تغییرات اساسی ایجاد کرده است.حالا باید دید.
    مسعود قدیری

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

این لینک ایزو 6400 رو نمیدونم چرا کسی اینجا قرارش نداده..مسعود سمباده نمره 45 هم فکر نکنم انقدر زمخت باشه ;)..

کد:
    http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=newproduct&page=1&sn1=&sid1=&divpage=4&sn=off&sid=off&ss=on&sc=off&select_arrange=headnum&desc=asc&no=20929
    محمد منتظری

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    این لینک ایزو 6400 رو نمیدونم چرا کسی اینجا قرارش نداده..مسعود سمباده نمره 45 هم فکر نکنم انقدر زمخت باشه ;)..

کد:
    http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=newproduct&page=1&sn1=&sid1=&divpage=4&sn=off&sid=off&ss=on&sc=off&select_arrange=headnum&desc=asc&no=20929
    کد PHP:
    http://www.akkasee.com/forum/showpost.php?p=55474&postcount=65 

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    اینکه نیکون برای سیستم نورسنجی خود داستانی نوشته و بیاناتی اظهار داشته.......و اگر هزاران برابر هم بر رو کاغذ از تکنولوژی های خود برای ما گفته باشه........نتیجه حاصل شده از تصویر خروجی.....مهم است که آیا تفاوتی داره یا نه؟؟؟؟
    به نقل از جناب محبی:
    "به نظر من،‌ اگر محدوديت مالي در کار نباشد، در 90 درصد مواقع D200 را ميتوان ترجيح داد.
    D200 شاهکار دقت و نورسنجي و فلاش متري است.
    در مورد 30D و D200 هم ، بهتر است نيازهاي كاربر در نظر گرفته شود. براي كاربري (مخصوصاً ايراني) كه كار indoor با فلاش بسيار دارد و به دقت نورسنجي و فلاش متري فوق‌العاده‌اي نياز دارد، D200 انتخاب بهتري است."

دی 200 رو به خاطر دارید؟
    همه چنین نظری داشتند...یادمه چند سال پیش با آرش كلی در مورد 20 دی و دی 200 بحث داشتیم.اما آیا اینطور شد؟ تصویر كم نویز تر كانن و شارپنس بیشتر با نویز كمتر و حساسیت بیشتر سنسور به همراه نویز كمتر...همه همه از ویژگی های تصویر كانن بوده.دی 200 هم برای خودش برتی هایی داشت.اما به هرحال با همه این حرفها فروش بیشتر ازآن كانن بود.
    دوباره توجه شما رو به لینک زیر جلب میکنم! هرچند از این لینک ها زیاد میشه پیدا کرد ...
    کد:
    http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=16408624
    جناب قدیری درسته که نیکون در تنظیمات دیفالت و در مد Jpeg تصاویر سافت تری نسبت به کنون تولید میکند ولی اکثرا" بر این مطلب اذعان داشته اند که در این دو دوربین با یکسان کردن مقدار نوردهی و شارپنینگ , نمونه نیکون شارپنس بالاتری خواهد داشت و به خصوص در مد Raw این مسئله واضح و مبرهن و دیدنی است! حتی کامنت هایی از کوچ کنندگان کنون به نیکون دیده ام مبنی بر بلوری تر بودن عکس های کنون .. چیزی که باعث شده خودم بیشتر به سمت نیکون تمایل پیدا کنم ...

40دی هم به اندازه خودش سر و صدا به پا کرد.....اما نه به اندازه دی 300.چرا؟؟؟
    چون اولین شاهکار کانن نبود.....اما دی 300 و دی 3 اولین شاهکارهای نیکون بودند....اولین شاهکارهایی با این همه تفاوت نسبت به مدلهای قبلی
    مسعود خان واقعا" میشه شاهکاری مثل 40D رو با شاهکاری مثل D300 برابر دونست؟! به خصوص اگر مشکل نویز در D300 حل شده باشه و یا اینکه حتی بهتر از D200 باشه .. D3 هم بماند که اگر شارپنس بالای نیکون رو با نویز بسیار کم و اون بدنه ها و ارگونومیک فوق العاده نیکون همراه کرده باشه ... ! چه شود ... ! :cool:
    ویرایش توسط Farshad.M : Wednesday 29 August 2007 در ساعت 01:59

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad.M نمایش پست ها
    مسعود خان واقعا" میشه شاهکاری مثل 40D رو با شاهکاری مثل D300 برابر دونست؟! به خصوص اگر مشکل نویز در D300 حل شده باشه و یا اینکه حتی بهتر از D200 باشه .
    وقتی هنوز نمونه عکسهای دی 300 بیرون نیامده است چطوری می توان مقایسه کرد؟
    فقط از روی حدس و گمان یا شعارهای تبلیغاتی؟
    این دو دوربین در یک رده هستند و اگر بخواهیم از روی حدس و گمان نتیجه گیری کنیم برتری هر یک از این شاهکارها کاملا بستگی به نوع سلیقه و کاربرد شخص دارد.
    با توجه به قیمت بالا تر دی 300 در برابر دی 40 این یک ضعف از نظری برخی است. و در مقابل سیستم نورسنجی و فوکوسی که شما ذکر کردید شاید برتری با دی 300 باشد. اما بنظر کاربری که نورسنجی برایش مهمتر است شاید دی 300 برتری داشته باشد و برای کسی که بودجه برایش مهم است دی 40 . در کل این دو هیچ برتری فاحشی ندارند از یک دیگر. برای من اختلاف نویز اصلا مهم نیست اما برای یکی مثل قدیری خان مهم است. و برعکس نورسنجی و ارگونمیکی برای من مهم است ولی برای قدیری خان خیر.( البته من بطور مثال عنوان کردم شاید اختلاف های دیگری هم داشته باشند. که حتما دارند)
    خلاصه هر کدام برتری خاص خودشان را از یکدیگر دارند. به قول بعضی از دوستان با تجربه نمی توان حکم داد این از آن برتری دارد.
    (البته یک مدتی طول کشید تا من به این نتیجه رسیدم):::big grin:::
    محمد علی توفیق

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

من سوالی از كسایی كه الان دارن برای خرید نیكون D300 برنامه ریزی میكنن، دارم ، بخصوص از اونهایی كه فكر تغییر برند الان تو ذهنشونو و دارن بهش فكر میكنند ( حتی شده 10 ثانیه بهش فكر كردن ):

____با توجه به تجربه های قبلی ، خدمات شركت نیكون در ارایه انبوه وسریع محصولات خود در بازار و شاید ناتوانی محسوس در این ضمینه ( میتوان به كمیاب بودن 18-200 نیكون اشاره كرد) امكان همچین سیستم توزیع تقریبا كندی رو برای محصولات جدید ازاین شركت میشه تصور كرد .

____از طرفی با گذشت چندین روز و منتشر نكردن نمونه عكس از این محصولات جدید بصورت رسمی ، به احتمال زیاد میشه حدس زد كه D300 هنوز صد در صد كامل نشده و ممكنه تغییراتی داشته باشه كه این خود باعث به تعویق افتادن توزیع در بازار جهانی میشه كه خوب به نسبه در ایران باز دیرتر در دسترس خواهد بود .

____با توجه به نكته بالا میشه فرض كرد كه با برنامه ریزی حدود 6 ماه دیگه میشه این دوربین را در ایران با قیمت حدود 2 میلیون تومان تهیه كرد.

_____خوب تا اون موقع هم كه شركت كنون ممكنه نسخه جدید 5D MKII or 6D روبه باازر معرفی كنه --اونهم با مشخصات فوق العاده فول فریم و سرعت بیشتر و ......و با قیمت حداكثر 2.5 میلیون تومان و شاید بشه بهار سال 1387 اونو تهیه كرد ---یعنی حدود 3 ماه دیرتر از D300 در بازار ایران

درنتیجه سوال من با توجه به نكات بالا اینه :
    ایا واقعا 3 ماه صبر + حدود 500 هزار تومان هزینه بیشتر برای یك دوربین فول فریم عالی كه برای ما ( بقول معروف آماتورهای جدی) دیگه نهایتشه ، كافی نیست ؟؟؟؟؟

با توجه به اینكه اصولا یك دوربین 2 میلیونی نمی تونه اولین دوربین ادم باشه ( البته استثنا هم داریم) پس اون 3 ماه صبر بی معنیه و چیزی رو از دست داده نمیشه و برای همه این خرید به عنوان دوربین دوم یا ارتقا دوربین اولشون هست ( حالا هر برندی)

و درمورد 500 هزار تومان هم در این اشل خرید فكر كنم كاملا ارزش یك فول فریم رو داشته باشه

___یعنی میخواهم بگم كه برای من در حال حاضر فكر كردن به D300 به اندازه همون 10 ثانیه هم نیست

و اینكه در این مرحله و زمان به نظر من صحبت از كوچ و تغییر برند (خرید D300 ) یك اشتباهه . چرا :
    ____برای كنونی ها اشتباهه چون خودشونو از داشتن دوربینی مانند 5D mkII یا 6D محروم میكنن.

____برای نیكونیها هم اشتباهه چون اونها هم خودشونو از داشتن دوربینی مانند 5D mkII یا 6D محروم میكنند.
    eksir، kamyar، Deniro و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها
    من سوالی از كسایی كه الان دارن برای خرید نیكون D300 برنامه ریزی میكنن، دارم ، بخصوص از اونهایی كه فكر تغییر برند الان تو ذهنشونو و دارن بهش فكر میكنند ( حتی شده 10 ثانیه بهش فكر كردن ):

____با توجه به تجربه های قبلی ، خدمات شركت نیكون در ارایه انبوه وسریع محصولات خود در بازار و شاید ناتوانی محسوس در این ضمینه ( میتوان به كمیاب بودن 18-200 نیكون اشاره كرد) امكان همچین سیستم توزیع تقریبا كندی رو برای محصولات جدید ازاین شركت میشه تصور كرد .

____از طرفی با گذشت چندین روز و منتشر نكردن نمونه عكس از این محصولات جدید بصورت رسمی ، به احتمال زیاد میشه حدس زد كه D300 هنوز صد در صد كامل نشده و ممكنه تغییراتی داشته باشه كه این خود باعث به تعویق افتادن توزیع در بازار جهانی میشه كه خوب به نسبه در ایران باز دیرتر در دسترس خواهد بود .

____با توجه به نكته بالا میشه فرض كرد كه با برنامه ریزی حدود 6 ماه دیگه میشه این دوربین را در ایران با قیمت حدود 2 میلیون تومان تهیه كرد.

_____خوب تا اون موقع هم كه شركت كنون ممكنه نسخه جدید 5D MKII or 6D روبه باازر معرفی كنه --اونهم با مشخصات فوق العاده فول فریم و سرعت بیشتر و ......و با قیمت حداكثر 2.5 میلیون تومان و شاید بشه بهار سال 1387 اونو تهیه كرد ---یعنی حدود 3 ماه دیرتر از D300 در بازار ایران

درنتیجه سوال من با توجه به نكات بالا اینه :
    ایا واقعا 3 ماه صبر + حدود 500 هزار تومان هزینه بیشتر برای یك دوربین فول فریم عالی كه برای ما ( بقول معروف آماتورهای جدی) دیگه نهایتشه ، كافی نیست ؟؟؟؟؟

با توجه به اینكه اصولا یك دوربین 2 میلیونی نمی تونه اولین دوربین ادم باشه ( البته استثنا هم داریم) پس اون 3 ماه صبر بی معنیه و چیزی رو از دست داده نمیشه و برای همه این خرید به عنوان دوربین دوم یا ارتقا دوربین اولشون هست ( حالا هر برندی)

و درمورد 500 هزار تومان هم در این اشل خرید فكر كنم كاملا ارزش یك فول فریم رو داشته باشه

___یعنی میخواهم بگم كه برای من در حال حاضر فكر كردن به D300 به اندازه همون 10 ثانیه هم نیست

و اینكه در این مرحله و زمان به نظر من صحبت از كوچ و تغییر برند (خرید D300 ) یك اشتباهه . چرا :
    ____برای كنونی ها اشتباهه چون خودشونو از داشتن دوربینی مانند 5D mk II یا 6D محروم میكنن.

____برای نیكونیها هم اشتباهه چون اونها هم خودشونو از داشتن دوربینی مانند 5D mkII یا 6D محروم میكنند.
    اولا": یه نیکونی میتونه صبر کنه و بعد از معرفی چیزی مثل 5D mk II و افت قیمت محسوس حاصل از گذشت زمان و اومدن دوربین جدیدتر , D300 رو با قیمت کاملا" اقتصادی تر تهیه کنه ...

ثانیا": از کجا معلوم که تفاوت قیمت بین 5D و 5D mk II بیشتر از اینهایی نباشه که شما گفتین ...

ثالثا": فکر نکنم با اومدن D300 و با توجه به اختلاف قیمت زیاد D200 و 40D تا مرز دو ملیون قیمت D300 در همون ابتدا هم 2 ملیون باشه ...

رابعا": شما میگی کسی که نیکونی هم باشه و به فکر خرید D300 باشه دوربینی مثل 5D mk II را از دست خواهد داد! پس این وسط بحث همیشگی لنزهای موجود چه خواهد شد؟! و اینکه به احتمال زیاد نیکون دوربینی برای مقابله با 5D II تدارک خواهد دید و باز احتمالا" یکسال یا کمتر بعد از معرفی 5D II یه فول فریم بهتر و در همون رده خواهد داشت ... البته اگر واقعا" احتیاج مبرم! به فول فریم احساس بشه قضیه فرق میکنه که فکر میکنم این هم درصد کمی رو شامل خواهد شد ...
    ویرایش توسط Farshad.M : Thursday 30 August 2007 در ساعت 18:33
    towfigh تشکر می‌کند.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

خوب معلومه كه فرشاد جان تمام این حرفهاییكه ما داریم اینجا میزنیم و مطرح میكنیم صددر صد نیست
    و فقط داریم راجع به یك موضوع از زوایای مختلف نگاه میكنیم.

___من فكر نكنم نسخه جدید كلاس 5D بیشتر از 2500 دلار معرفی بشه--این یعنی به احتمال ما میتونیم بعد از معرفی نسخه جدید خود 5D رو نزدیك و زیر 2000 خریداری كنیم ( بخصوص دست دومهاشو) و باز یعنی یك دوربین فول فریم با قیمت خیلی مناسب واینجاست كه باز عرصه برای دوربینهای نیكون مثل D300 كه كراپ دارن ولی قیمتشون بیشتر از رده دوربینهای كراپداره، خیلی تنگ میشه

___پس تا اینجای بحث شما هم موافق هستید كه بیشتر بحث با معرفی D300 كوچ نكردن نیكونیهاست نه اینكه كنونیها بخوان برند عوض كنند ( بخصوص كه برای لنزهاشون بیشتر هزینه كردن) --البته دیگه فكر كنم در مورد لنز هم در 2 برند دیگه فرقی تو هزینه ها نخواهد بود چون كنون به لنزهای ارزون قیمت با كیفیت متوسط و امكانات خوب مثل IS رو آورده و نیكون هم تولید لنزهای خوب حرفه ای رو شروع كرده

___یعنی با تاخیر چند سال بالاخره نیكون مثل اینكه كیفیت و استاندارد دوربیناشو داره به استاندارد كنون میرسونه ( منظورم بیشتر قابلیت و كیفیت ایزو در درجه بالاست كه مهمترین خصوصیات دوربینهای دیجیتاله)---(((البته میدونی كه هنوز هیچ چیز معلوم نیست چون هنوز تست و مقایسه ای نشده و چه بسا كه نیكون از كنون پیشی گرفته)))

___ولی در اریه دوربین در رده های یكسان با قیمتهای مشابه به نظر من نیكون یك دوربین و قدم (یا بیشتر) از كنون عقبه و به این سادگی هم نمیتونه جبران كنه ---درفول فریم حرفه ایی و Highend كه 4-5 سالی عقب مونده و بازار تو اون قسمت ( كه شاید بیشترین اعتبار و امتیاز رو برای یك برند داره) از دست داده

___دركامپكت هم كه فكر نكنم بتونه بازار رو از كنون بگیره و در مورد SLRlike كه بنظر میرسه نیكون بیخیال شده و رقابت و واگذار كرده بخصوص درمورد دوربینهای با زوم زیاد.

___حالا بگذریم---بله با شما موافقم كه اگر نیكون دوربینی در رده 5D ارایه بده كار انتخاب یوزرهارو راحتر میكنه چون دیگه اونهای كه دوربینهای نیكون زیر1000 دلار دارن با لنزهای ارزون زیر 1000 دلار همش دو دو تا چهار تا نمیكنن كه برن سراغ فول فریمهای خوب و نسبتا ارزون كنون(اینجا بحث سركساییكه میخوان فول فریم داشته باشن یا بیشتر هزینه كنن و مسلما راجع به اولین خریدهابحث نمیكنیم)---ولی باز هم در این حالت 2 تا دوربین از كنون عقبه باز و باید همش خودشو به اون استانداردها برسونه (منظورم همون ایزو و كیفیت خروجی)چون ناخودآگاه مقایسه میشه دیگه

___میدونی چیه دیگه فكركنم اونقدر كیفیتها و تكنولوژی های بكار رفته شبیه هم بشه كه خروجیها خیلی نزدیك به بشه و دیگه كاربرها حتی بخاطر هزینه نكردن روی یك باطری برند عوض نكنن و از این پس زمان خیلی مهمتر میشه
    ویرایش توسط ME : Thursday 30 August 2007 در ساعت 19:46
    محمد امدادی

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین