صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 58
Like Tree69تشکر

موضوع: كانن Vs 40d نیكونd300

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض كانن Vs 40d نیكونd300

سلام
    با توجه به عرضه همزمان این دو دوربین و اینكه خیلی از دوستان به زودی ممكن است قصد انتخاب یكی از این دو را داشته باشند .
    مقایسه این دو خالی از فایده نیست . از طرف دیگر این دو اصولا در رقابت با یكدیگر عرضه شده اند .
    البته در نگاه اول شاید بدون در نظر گررفتن فاكتور قیمت هیچ شانسی برای 40 دی وجود نداشته باشد .

و حتی بر اساس گفته بعضی دوستان كوچ كردن از كانن به نیكون رو زمزمه می كردن اما در عمل احتمالا این موضوع متفاوت خواهد بود .
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: كانن Vs 40d نیكونd300

درست است كه مشخصات دی300 روی كاغذ بهتر به نظر میرسد اما مگه چه انتظاری از یك دوربین میره كه 40دی نمیتواند براورده كند. در ضمن این بازی معرفی دوربین های جدید همواره ادامه دارد امروز نیكون یك ماه دیگه كنون.
    شاید برای كسانی كه تجهیزات قبلی ندارند كمی تصمیم مشكل باشد اما تا یكی برندش را عوض كند برند قبلی یك دوربین فوق العاده معرفی كرده.
    towfigh تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

بنظر بنده در حال حاضر هیچکدام.
    چون خروجی عکس هیچ یک از دو دوربین بیرون نیامده است که بخواهیم نظری دهیم.
    ولی بدون در نظر گرفتن خروجی یعنی در همین حدی که همه ما اطلاعاتی از این دو دوربین داریم جواب کاملا روشن است. چون بعد از 3 روز هنوز کنونیای عزیز تو شک هستند. :::big grin:::
    webpen تشکر می‌کند.
    محمد علی توفیق

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اين طور بحث‌ها و مقايسه‌ها، فايده‌ها و زيان‌هايي دارد:

فايده‌ها:
    1. شناخت ريزه‌كاري‌هاي هر دوربين و مسائل مربوط به‌ آن‌ها
    2. كمك به تصميم‌گيري براي افراد تازه‌وارد

زيان‌ها:
    1. ايجاد تنش در فورم و سوءاستفاده موردي از بحث ها براي رنجاندن دوستان
    2. ايجاد شبهه براي افراد كم تجربه‌تر براي ارتقاء، كوچ يا حتي خريد بي مورد
    3. گرايش و توجه روز افزون و هرچه بيشتر فورم و فضاي آن به تجهيزات و ايجاد وسواس در مورد آن

عملاً وجه زيان بخش اين بحث‌ها، به نفع آن‌‌ها مي‌چربد.
    من فقط نظر شخص خودم را مي‌گويم، و هيچ اصراري بر آن ندارم.
    FarhadBahramii، Persian، infinity و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

احتمالا" D300 خروجی بسیار جالبی خواهد داشت و به احتمال زیاد بهتر از 40d و به نظرم این دو دوربین هم , مثل D200 و 30d یه نیم کلاس! تفاوت دارند .. 500 دلار هم تفاوت قابل تاملیه ...
    البته بر کنونی های عزیز هم واضحه که D300 یک شاهکار به تمام معناست!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

بادیدن عکس ها همه چیز مشخص میشه اما بنظر من اگر نیکون توی نرم افزار دوربین هم اساس تغیر داده باشه فکر نکنم شانسی برای کنون باشه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط towfigh نمایش پست ها
    بنظر بنده در حال حاضر هیچکدام.
    چون خروجی عکس هیچ یک از دو دوربین بیرون نیامده است که بخواهیم نظری دهیم.
    . :::big grin:::
    البته یك گالری از عكس های گرفته شده توسط 40 دی ( كه توسط فیل اسكی گرفته شده ) در اومده و من توی تاپیك 40 دی لینكشو و دوتا از عكساشو گذاشتم.

بادیدن عکس ها همه چیز مشخص میشه اما بنظر من اگر نیکون توی نرم افزار دوربین هم اساس تغیر داده باشه فکر نکنم شانسی برای کنون باشه
    مسئله مسئله ی شانس نیست. مطمئن باش كسی كه عمریه مثلن 10 دی یا 20 دی داشته و تجهیزات كنن داره اگه بخواد آپگرید كنه می ره 40 دی می خره و اصلن لحظه ای هم شك نمی كنه كه 40 دی بخره یا دی 300.

یا یك عكاس حرفه ای كه مثلن 1Ds داره ( حالا مارك 1 یا 2 یا 3) و می خواد یه دوربین بك آپ دم دستش داشته باشه مطمئنن انتخابش 40 دی خواهد بود یا حتا یه عكاسی كه می خواد انتخاب جدیدی بكنه و تفاوت های 300 دی براش استفاده ای نداره كه بخواد 500 دلار اضافه بپردازه حتمن 40 دی می خره.

خلاصه ی مطلب اینه كه با اینكه منم خیلی از دی 300 خوشم اومده ولی شب دراز است و قلندر بیدار. حالا 5 ساله كه در بازار دیجیتال كنن بر خر مراد سواره بذار چند صباحی هم نیكن سوار شه. ( من اعصابم از این فارسی انگلیسی نوشتن توی این فوروم خرده و سعی می كنم تا می تونم از حروف لاتین استفاده نكنم چون سخت شده كه هی هر بار مجبوری با ماوس اون دكمه ی كذایی رو بزنی . مگه شیوه ی قبلی چه ایرادی داشت ؟ :confused: )
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    خلاصه ی مطلب اینه كه با اینكه منم خیلی از دی 300 خوشم اومده ولی شب دراز است و قلندر بیدار. حالا 5 ساله كه در بازار دیجیتال كنن بر خر مراد سواره بذار چند صباحی هم نیكن سوار شه.
    فرهاد خان فکر میکنم خر مراد بیشتر به 1ds و 1dsii و دوربینهای کاملا" حرفه ای کنون سواری میداده وگرنه نیکون در رده نیمه حرفه ای خیلی عالی عمل میکرده از d70 بگیر تا d200 و d40x , حتی با نویزی تر بودن دوربینهاش .. و حالا که ادعا میکنه مشکل نویز رفع شده(البته باید دید) و یه فول فریم فوق العاده هم معرفی کرده خیلی ترسناک تر از قبل شده!
    D300 هم دیگه کاری کرده که زحمت فکر کردن برای انتخاب دوربین خیلی کمتر شده ... !8)
    البته تا مشاهده کامل تستها نمیشه نظر قطعی داد .. و با این اوضاع باید ببینیم کی میتونیم یه فول فریم 1500 دلاری داشته باشیم .. حالا چه کنون چه نیکون ...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad.M نمایش پست ها
    فرهاد خان فکر میکنم خر مراد بیشتر به 1ds و 1dsii و دوربینهای کاملا" حرفه ای کنون سواری میداده وگرنه نیکون در رده نیمه حرفه ای خیلی عالی عمل میکرده از d70 بگیر تا d200 و d40x , حتی با نویزی تر بودن دوربینهاش .. و حالا که ادعا میکنه مشکل نویز رفع شده(البته باید دید) و یه فول فریم فوق العاده هم معرفی کرده خیلی ترسناک تر از قبل شده!
    D300 هم دیگه کاری کرده که زحمت فکر کردن برای انتخاب دوربین خیلی کمتر شده ... !8)
    البته تا مشاهده کامل تستها نمیشه نظر قطعی داد .. و با این اوضاع باید ببینیم کی میتونیم یه فول فریم 1500 دلاری داشته باشیم .. حالا چه کنون چه نیکون ...

فرشاد جان خر مراد در دنیای تجارت فقط میزان فروش و سود مالی است و بس. من این دیاگرام رو تو تاپیك لنز های پنتكس هم گذاشتم اینجا هم می ذارم. با این توضیح كه چون دیاگرام رو نیكن تهیه كرده فروش 2002 تا 2005 رو توش نیاورده ( چون آبروریزی می شد) و فقط هم فروش ژاپن رو گذاشته كه اگه فروش دنیا رو می ذاشت وضع كنن از اینی كه می بینید هم بهتر بود. حالا نیكن داره پیش بینی می كنه ( خطوط خط چین) كه در آینده بر خر مراد سوار تر بشه. :::big grin:::

ما هم كه بخیل نیستیم چون این رقابت ها نهایتن به نفع مشتری خواهد بود و به قول معروف : زهر طرف كه كشته شود به نفع اسلام است

FarhadBahramii و pouya1 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

یه مسئله ای كه این وسط باید بهش توجه بشه تفاوت كلاس بندی توی این دوربین هاست
    D80 با 400D و 30D مقایسه میشد اما اکثراً اونو رقیب 400D میدونستن اما نسبت به 400D امکانات زیاد تری داشت(البته تا جایی که سواد کم من قد میداد و این دوربین و تست کردم و البته بحث دوستان و اساتید)از 400 سر بود و از 30D پایین تر
    احساس میکنم d300 هم همچین وضعی رو تو کلاس بالا تر داره
    سام مقدم

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین