صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 77
Like Tree40تشکر

موضوع: SLR یا SLR like ؟ لطفا نظر بدهید!

كاربر آشنا Hasan آواتار ها
    تشکر کرده
    16

پیش فرض پاسخ: SLR یا SLR like ؟ لطفا نظر بدهید!

آقا بهتاش سلام و تشکر از پیشنهادتون
    بدنبال پیشنهادتون سایتهای مختلف را بدنبال Canon 40D گشتم و واقعا مشخصاتش خیره کننده است بخصوص علایق من را هم می شه توش دید نظیر نمایش زنده LCD بزرگ و شفاف و خلاصه کلی امکانات جالب. قیمتش هم حدود 1200 دلار بود البته نمی دانم قیمت بدنه خالی یا با لنزکیت این قیمت است. راستش برای خرید یک دوربین این قیمتی باید یه مدتی صبر کنم تا پس انداز کنم! ولی می دانم ارزشش را داره. ضمنا به دوربین fuji s8000fd هم برخوردم که مشخصات جالبی داشت از جمله اینکه لرزشگیر داره و رم های sd را ساپورت می کنه (قابل توجه اساتید محترم که هر وقت صحبت از فوجی می شد به خاطر عدم تجهیز به لرزش گیر و رم های XD کلی افسرده می شدند)
    اما متاسفانه رینگ فوکوس نداره و یک لنز اتوماتیک داره!
    حالا موندم فعلا یک دوربین SLR-Like مثل فوجی s6500fd بگیرم تا بعد برم سروقت Canon 40D یا نه دندون رو جگر بذارم و بمونم تا بودجه ام برای 40D تکمیل بشه؟!
    به هر حال هرگز فکر نمی کردم برای خرید دوربین اینقدر تو الا بلا بمونم!
    از دوستان و اساتید محترم که در این چند مدت بحق چیزهای زیادی ازشون یادگرفتم متشکر می شم که مرا از نظرات صائب خودشون بهره مند کنند!
    یک ذره کار درست یک خروار معرفت میخواد!

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasan نمایش پست ها
    آقا بهتاش سلام و تشکر از پیشنهادتون
    بدنبال پیشنهادتون سایتهای مختلف را بدنبال Canon 40D گشتم و واقعا مشخصاتش خیره کننده است بخصوص علایق من را هم می شه توش دید نظیر نمایش زنده LCD بزرگ و شفاف و خلاصه کلی امکانات جالب. قیمتش هم حدود 1200 دلار بود البته نمی دانم قیمت بدنه خالی یا با لنزکیت این قیمت است. راستش برای خرید یک دوربین این قیمتی باید یه مدتی صبر کنم تا پس انداز کنم! ولی می دانم ارزشش را داره. ضمنا به دوربین fuji s8000fd هم برخوردم که مشخصات جالبی داشت از جمله اینکه لرزشگیر داره و رم های sd را ساپورت می کنه (قابل توجه اساتید محترم که هر وقت صحبت از فوجی می شد به خاطر عدم تجهیز به لرزش گیر و رم های XD کلی افسرده می شدند)
    اما متاسفانه رینگ فوکوس نداره و یک لنز اتوماتیک داره!
    حالا موندم فعلا یک دوربین SLR-Like مثل فوجی s6500fd بگیرم تا بعد برم سروقت Canon 40D یا نه دندون رو جگر بذارم و بمونم تا بودجه ام برای 40D تکمیل بشه؟!
    به هر حال هرگز فکر نمی کردم برای خرید دوربین اینقدر تو الا بلا بمونم!
    از دوستان و اساتید محترم که در این چند مدت بحق چیزهای زیادی ازشون یادگرفتم متشکر می شم که مرا از نظرات صائب خودشون بهره مند کنند!
    سلام

البته 40D بصورت بدنه خالی در ایران 1450000 و با لنز كیت 1950000 عرضه میشود كه خیلی زیاد است.

به نظر من با یك چیزی مثل 6500 یا 9600 یا FZ50 شروع كنید بهتر است. :)
    Hasan تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    16

با تشکر از آقا وحید
    راستش خیلی دل دل می کنم یک فوجی 6500 بگیرم البته همانطوریکه گفتم من هرگز به فوجی فکر نمی کردم ولی اشنایی با همین فروم مرا به این برند علاقمند کرد. حالا نگرانی من از این است که نکنه این دوربین را بگیرم و بعد کیفیتی به مراتب کمتر از canonA640 دستگیرم بشه
    می دونم از این جمله زیاد خوشتون نمیاد و دوست دارید خرید بر اساس نیازمندی ها باشد ولی باور کنید تا کسی وارد وادی حرفه ای نشود خیلی نمی تواند نیازهای خاصی داشته باشد. از این جهت از شما خواهش می کنم کمی بیشتر در رابطه با مقایسه این دو دوربین برایم توضیح بدهید ضمن اینکه از جهت هزینه هیچ مشکلی برای خرید یک دوربین مثل 9600 یا گرانتر ندارم ولی تا انجائیکه دستگیرم شد 9600 با وجود گرانتر بودن خروچی ضعیف تری نسبت به 6500 دارد. راستش یا یک جستجو تمام مطالب مربوط به فوجی را در کل سایت زیرررو کردم و برآیندش همین بود که خدمت تان عرض کردم. منتظر راهنمایی هاتان هستم.
    با تشکر

تشکر کرده
    16

سلام مجدد به تمام دوستان
    راستش چند روزی بیشتر از عضویتم در این فروم نمی گذرد اما باور کنید آنقدر معتاد! شده ام که روزی حداقل باید دو بار به عشق خواندن مطالب جالبش کانکت شوم! این روزها که دانشگاه تعطیل است و بالطبع محرومیت از اینترنت پرسرعت، اتصال دایال آپ واقعا غیرقابل تحمل است ولی من با تمام این اعصاب خوردیها حدود 200 مگ تا حالا دانلود داشته ام!
    به طور کلی از اینکه در کشورمان یک فروم غیرانتفاعی و تخصصی همراه با مدیرانی معقول و با علم فراوان و بروز می بینم خیلی خوشحالم و به خود می بالم. البته پیشنهادات فکر کنم سازنده ای هم دارم که جمع بندی کرده و می نویسم تا شاید به سهم خود کمکی کرده باشم. ادبیات نوشتاری این فروم را می پسندم مخصوصا چاشنی طنزهای بجا و مطایبات متین و دلنشینش را! گاهی با خواندن مطالب احساس می کنم در یک خانواده صمیمی هستم و این خیلی جالب است.
    القصه با خواندن مطالب این فروم بر دانایی ام خیلی افزوده شد (همانگونه که بر سرگشتگی ام! ، خدایا بر این سردرگمی بیافزا!!) - خودمانیم مباحث عکاسی عجب شیرین است ها ! آدم را از کار وزندگی می اندازد!- مدیران این سایت باور بفرمایید اگر نسخه آف لاین این سایت را سی دی کنند من کلی از آن را می خرم! .
    وقتی مطلب کوزه گر در کوزه افتاد جناب آقای فرهاد را خواندم عین این سریالهای پلیسی پستها را تعقیب می کردم و باور بفرمایید ناهار بنده یخ کرد و قیدش را زدم اما بسیار جالب بود که جناب فرهاد هم که استاد هستند کمی طعم دلشورگی خرید یک دوربین را بچشند که البته مطمئن هستم با صرفه ترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب خواهند نمود.
    بنده هم اکنون جهت کسب فیوضات از راهنمایی بزرگواران احتیاجات خود را شفاف تر خواهم کرد:
    1- حرفه ای نیستم شغل دیگری دارم اما به عکاسی عشق می ورزم و معمولا به چیزی که عشق بورزم خیلی سریع در آن پیشرفت می کنم (تمجید از خود را کیف می کنید!)
    فکر کنم همیشه در حد یک آماتور علاقمند باقی بمانم
    2- به عکاسی طبیعت بسیار علاقمندم.
    3- عکاسی از چهره ها را هم دوست دارم اما تا کنون این نوع عکاسی نداشته ام
    4- عکاسی ماکرو برایم خیلی مهیج است و دوست دارم در این زمینه بیشتر فعالیت کنم
    5- دوست دارم از دوربین برای عکاسی در جشنها و محیطهای بسته مثل منزل استفاده کنم
    6- از عکسهای واید خیلی لذت می برم
    7- یک فلاش اسپیدلایت قدیمی کنون هم دارم 244T که البته فکر کنم خیلی قدیمی باشد ولی بدم نمی آید ازش استفاده کنم
    8- بودجه ای معادل پانصدهزارتومان کنار گذاشته ام ولی اگر کارآیی و کیفیت خوبی بدست آورم در بالا بردن سقف هزینه هم مشکلی نخواهم داشت.

با این تفاصیل خودم روی گزینه های زیر تردید دارم:
    1- SLR-Like: panasonic FZ50 , Fuji S9600
    2- SLR: D40 Nikon , Olympus E-510

در مورد لایک در مروری که روی سمپلهای سایت مگاپیکسل داشتم به طور کلی پاناسونیک را عکسهای شفافتر و با شارپنس و درخشانی بیشتری نسبت به فوجی یافتم اما خب پارامترهای عکاسی دو دوربین کاملا یکسان نبود و شک برانگیز بود. ضمنا چون عکسهای سمپل همه حجم پایینی دارند من خیلی تفاوتها را از روی این عکسها نمی توانم تشخیص دهم همه این عکسها برایم بی روح و تخت هستند. (خب آماتور یعنی همین دیگه!)
    اما شخصا دلم با فوجی است و خیلی دوست داشتم برعکس این حالت بود!! یعنی فوجی عکسهای شارپتری داشت! حیف!
    در مورد دوربین اس ال آر هم از این جهت المپیوس را انتخاب کردم که هم 10 مگاپیکسل است هم لرزه گیر و غبارگیر دارد هم نمایش زنده ضمنا دو تا لنز با رنج معقول هم دارد و این برای یک ظاهربین مثل من چیزی مثل یک عروسی کم خرج و کم دردسر است. فقط نمی دانم این عروس باعث خوشبختی خواهد شد یا نه به طلاق و ازدواج مجدد خواهد انجامید.
    d40 هم با توجه که تاپیک هایی که خواندم هم ارزان است هم نامدار یعنی برند درست و حسابی دارد. هم آب پاکی را رو دست آدم می ریزد که حالا که یک بدنه حداقل داری سعی کن یک لنز خوب بگیری!.
    از اساتید خواهشمندم که از دادن پاسخ و راهنمایی امساک نکنند که والا بنده حالا حالاها باید از این مطالب بلند بالا نوشته و کلی تاپیک اینور و اونور بالا بیارم!
    با تشکر فراوان

تشکر کرده
    16

چند نمونه از عکسهایم را فقط از این جهت که با حال و هوای نوع عکاسی مورد علاقه ام آشنا شوید در اینجا قرار می دهم.
    Ax2.jpg

IMG_0192.jpg

IMG_0202.jpg

IMG_0210.jpg

IMG_0278.jpg

تشکر کرده
    16

ادامه:
    IMG_0328.jpg

IMG_0526.jpg

IMG_0612.jpg

با تشکر فراوان - منتظر پاسخ دوستان عزیز هستم.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

حسن عزیز
    هر چند همیشه میگویم که در زمینه خرید تجهیزات عکاسی نباید زیاد وسواس به خرج داد و ریزبینی کرد اما در مورد شما تناقضی وجود دارد:
    از سویی با توجه به نیازهای شما و هزینه معقول، خرید SLR-Like منطقی تر است
    از سوی دیگر با توجه به توصیفاتی که از حس خود به عکاسی گفتید، به نظر بنده خرید SLR برای شما معقول تر است اما عیبش این است که در ابتدا همه چیزهایی را که در SLR-likeها با هم دارید، در اینجا ندارید.

در نهایت توصیه من این است که تکلیف خودتان را با عکاسی مشخص کنید: اگر در این راه حداقل سودای یک آماتور جدی را در سر دارید و اگر از هزینه های بعدی آن نمی هراسید، SLR را انتخاب کنید.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Wink پاسخ: SLR یا SLR like ؟ لطفا نظر بدهید!

با سلام خدمت حسن اقای گل .اگر قصد خرید slr-like دارید من در مورد fz50 حداقل میتونم کاملا روشنتون کنم .حتما در تایپیک دوربین شما چیست به fz50 سری بزنید فکر نکنم سوالی براتون باقی بمونه البته فقط در مورد دوربین خودم. شما هر دو صفحه تایپیک رو کاملا مطالعه کنید.دروغ نباشه فکر کنم کاملترین تایپیک معرفی دوربین توسط فقط یک نفر در این سایته.نمونه عکسها با لوازم توسط عکاسان حرفه ای خارجی وبدون لوازم توسط عکاس اماتور بنده:::big grin::: کلی لینک برای همه موارد گذاشتم.باز اگه سئوالی داشتید میتونید میتونید از طریق پیام خصوصی ازم بپرسید.سری هم به این دو ارس بزنید:
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/page18.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/page19.asp

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

vahidshah
    Guest

فکر می کنم منم یه زمانی تو این دو راهی گیر کردم وووووووووو
    من یه d slr konica minulta dynax 5d گرفتم و خیلی هم از عكسا و انتخابم راضی بودم و تو فكر خرید لنز و.. ولی حالا می بینم لنزی نخریدم و از اون لنز با زوم 3 برابر استفاده می كنم در حال كه اون زمان می تونستم یه نیكون8800 بگیرم و یا اولترا زوم و .. خیلی چیزای دیگه رو مثل ماكروی خوب لنز با محدوده زیاد دوربین كوچیك(البته واسه جابجایی می گم ) درسته كه بااین دوربین ها هم میشه عكسای خیلی بهتری گرفت و شما امكان خرید لنز و لوازم دیگه هم داری ولی كاملتر كردن یه دوربین حرفه ای با هزینه تر و سخت تره نسبت به خرید یه شبیه حرفه ای
    Hasan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    18

با توجه از آنچه که در مورد این دوستمون می بینم توصیه ی اکید میکنم پس از پس انداز مناسب یک اس ال آر تهیه کنید چون با توجه به توقع و علاقه ی شما قطعا پس از مدت کوتاهی از انتخاب شبه اس ال آر پشیمان خواهید شد. دوربین E-510 المپیوس با توجه به تواناییهایی که داره دوربین بسیار خوب و مناسبی بشمار میاد فقط شرطش اینه که مایل باشید در آینده هم در همین برند المپیوس به عکاسی ادامه بدین تا لوازم جانبی و لنزهاتون روی دستتون نمونه.برخلاف تمام مخالفتهایی که با المپیوس میشه حقیقتا کیفیت عکسهای اون با مدلهای همرده اش مثل 400d کانن و d80 نیکون و k10d پنتاکس اختلاف زیادی نداره و با دو لنز کیتش قیمت مناسبی هم داره که کیفیت ساخت لنزهاش شاید بنظر شخص من جالب نیاد و خیلی پایینتر از لنزهای E1 باشه اما باز هم لنزهای قابل قبولی هستند. قطعا نتیجه کار شما با این دوربین بهتر از تمام شبه اس ال آرها خواهند بود. هرچند من بشخصه از بین دوربینهایی که به همراه لنز پایه قیمتی زیر 1.300 دارند به کانن 30d و پنتاکس K10d علاقه ی بیشتری دارم.
    در مورد دوست عزیزمون بهرنگ هم باید بگم واقعا عکسهای خیلی خوبی با Fz50 گرفته ای که نشانه ی ذوق و دقت بالای توست و قطعا این دوربین یکی از بهترین شبه اس ال آرهای موجوده اما بقول خودت لوازم جانبی مثل کانورتورهای واید و تله برای اون براحتی گیر نمیان و تازه اگر هم باشند یک حساب سرانگشتی میگه قیمت این دوربین به همراه دو کانورتور واید و تله و باطری اضافه و مموری کارد و... به بالای یک میلیون تومان خواهد رسید.(در بهترین حالت 550 دوربین و 170 کانورتور واید و 190 کانورتور تله و 50 باطری زاپاس و 40 مموری کارد و تازه قیمت کیف و بقیه جزییات را هم اضافه کنید.) خوب دوست عزیز با تمام تواناییهایی که این دوربین در عکاسی روز داره مطمئنا تا حالا به مشکلات این دوربین در عکاسی شب و زیر نور فلورسنت و نویز بالا در ایزوهای بالاتر از 400 برخورد کرده ای. من فکر میکنم کمتر کسی حاضر بشه بپذیره سراغ این دوربین با لوازم جانبیش بره. با این هزینه براحتی میتونی یک دوربین حرفه ای بخری که در نهایت جای زیادی برای تهیه ی لوازم جانبی بهتر در آینده خواهی داشت. البته باز هم همه ی اینها به دامنه کار بستگی داره. شبه اس ال آرها با همه ی محدودیتهایی که نسبت به اس ال آرها دارند این مزیت را دارند که هیچوقت نگران غبار روی سنسور نخواهی بود
    Hasan تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین